Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13) philoxenia válasza Szten Márs (#10) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Igazából van ilyen kategorizálás még a filmes korszakból, ahol a ma agyonajnározott SLR akkoriban a "felsőbb szintű amatőr gép" kategória volt, ideértve a D3 szintű gépeket is. Az "érzékelő" akkoriban a film lévén, a "kisfilmes" mint megnevezés már besorolta a gépeket. A komoly gépek minimum a rollfilmnél kezdődtek, majd a síkfilmesek következtek,. nyilván ahhoz való optikákkal.
Mostanában újra olvasgattam a National Geographic Fotótippek-trükkök című könyvét, amit még a digi korszak előtt írtak, hát... Olvastam egy helyen, hogy a síkfilmek csúcsa a 28x36 , csodálkoztam, aztán láttam, cm ... :U
Na ott a rendszerezés a kisebb méretek között az SLR és a távmérős gépek, amik teljesen eltérnek a fénymérés módjában az SLR -ektől, igazából ott van nagyobb különbség, hiszen a fényképezés a DSLR és a most a szerelhetőség? alapján kompaktnak nevezett gépek között gyakran nincs is, hiszen a mai kompaktok általában szintén TTL fénymérést használnak. A filmes korszakból örökölt elnevezés azért sem igazán analóg, mert ott a kompakt gépek külön fénymérő berendezéssel rendelkeztek.
Az SLR elnevezés eleve ezt jelenti, a szerelhetőséghez, a cserélhető objektíveknek igazából ehhez semmi köze. :)
A távmérős gépeknél szintén létezett cserélhető objektív, csak a felhasználás jóval szűkebb körű, kevesebb obi a rendszer működése miatt.
Wiki . Persze nem kötekedni akarok, csak pontosítani. :)

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.