Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) MLaca


MLaca
őstag

Tehát, akik videózni is akarnak, azok ne vegyék meg.

http://mlzphoto.hu/

(#2) Gh0sT


Gh0sT
addikt

Nem lesz témábavágó a hozzászólásom, de mi ez a Fototrend oldal PH!-s dizájnnal, különálló fórummal? Elkerülte valami a figyelmemet és már hónapok óta létezik egy testvéroldal? Ide mutató linket nem láttam a PH!-n, vagy csak nagyon benéztem valamit...

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#3) Viktor0610 válasza Gh0sT (#2) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Gondolom, a bétateszt-időszak végeztével összeolvadnak a fórumok.

(Én is csak most, teljesen véletlenül találtam rá az oldalra.)

Samsung Galaxy A54

(#4) lewton


lewton
csendes tag

Nekem is hasonlo gepem van (SP-550UZ), annak "csak" 18x-os optikai zoomja van. Nagyon megvagyok vele elegedve. Kezdo fotosoknak tokeletes kis gep. Ez a nagytestver nem tudom mennyivel dragabb, de nem tud sokkal tobbet...

(#5) Dr.Anonymus válasza Viktor0610 (#3) üzenetére


Dr.Anonymus
addikt

miért nincs a ph-n fül, a Fototrendre????
én csak véletlenül találtam el ide... :(
pedig nagyon jó oldal...

(#6) Viktor0610 válasza Dr.Anonymus (#5) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Mert még nem publikus az oldal. ;)

Samsung Galaxy A54

(#7) Szten Márs válasza MLaca (#1) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Csak pár kérdés:

"Az SP-570 UZ csak méretében kompakt; tudásával és funkcionalitásával a bridge gépek köreibe sorolható"
A bridge az nem kompakt? :U

"Szinte mindent tud, amit egy dSLR kínál – csupán az optika cserélhetőségéről és a nagyméretű (4/3, APS-C, APS-H, illetve FF) érzékelőről kell lemondanunk - elméletben."

Az "-elméletben" rész miért került bele a szövegbe? Ez azt sugallja, illetve implicite azt jelenti, hogy gyakorlatban más a helyzet, pedig nem.

(#8) shtml


shtml
őstag

Első pillanatban megörültem, hogy végre együtt, egy gépben van az optikai és a CCD-shift stabilizálás. Bár gyanakodtam, hogy talán nem ebben a kategóriában fog ez elsőként megjelenni. ;]

Ám az ISO emelését én semmiképpen nem nevezném stabilizálásnak, ne dőljünk már be a marketingrizsának, és főleg nem kellene ezt egy bemutató cikkben hangoztatni.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#9) philoxenia válasza Szten Márs (#7) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Igazából külön kategória, a Minolta A2 és mondjuk egy Kodak C330 azért messze nagyobb különbség, mint az A2 és mondjuk a Canon 300D.
A bridge kategóriának ma is vannak méretileg komoly képviselői, pl. a Fuji S100 FS ami egy kiló súlyú, tehát sok DSLR+ optika súlyát eléri, zsebben nem hordható éppen, sőt, igazából női táskában sem. :D
Az Oly DSLR-ekhez képest ez a gép sem sokkal kisebb szerintem.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#10) Szten Márs válasza philoxenia (#9) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Még igazábból nem külön kategória. Kompakt az, aminek nem cserélhető az objektívje. Az más kérdés, hogy a kompakton belül van zsebkompakt, bridge, meg még feállíthatunk ezer mű-kategóriát. És eszerint az osztályzás szerint a kompakt nem attól kompakt, hogy kicsi, hanem attól, hogy egy darabból áll, nem lehet vele legózni.
De legigazábból azt lehet mondani, hogy nincs egységesen elfogadot abszolút fényképező-rendszertan, szóval ha nagyon akarja valaki teheti külön kategóriába, nem fogja agyonlőni a fényképezőrendszertani tanszék kommandója, csak általánosabban szerintem az itt fennt írtat szokták használni.
Ami azt illeti igazán a második kérdésem a lényeges a hozzászólásomban, amire reflektáltál, nem az első.

[ Szerkesztve ]

(#11) MLaca válasza Szten Márs (#7) üzenetére


MLaca
őstag

A bridge az bridge, nem kompakt. a kompakt általában kicsit, kis helyen elférő dolgot takar. a bridge gépek nem kompaktok (lásd pl. régebbi e10/e20 olympus, vagy a sony dsc-r1 és tsai).
így van, az "elméletben" direkt került a szövegbe.

[ Szerkesztve ]

http://mlzphoto.hu/

(#12) Szten Márs válasza MLaca (#11) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Azt sejtettem, hogy direkt :D Csak azt nem tudom, hogy miért? Tehát a gyakorlat más itt?
A másikról meg a #10-esben bővebben írtam.

[ Szerkesztve ]

(#13) philoxenia válasza Szten Márs (#10) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Igazából van ilyen kategorizálás még a filmes korszakból, ahol a ma agyonajnározott SLR akkoriban a "felsőbb szintű amatőr gép" kategória volt, ideértve a D3 szintű gépeket is. Az "érzékelő" akkoriban a film lévén, a "kisfilmes" mint megnevezés már besorolta a gépeket. A komoly gépek minimum a rollfilmnél kezdődtek, majd a síkfilmesek következtek,. nyilván ahhoz való optikákkal.
Mostanában újra olvasgattam a National Geographic Fotótippek-trükkök című könyvét, amit még a digi korszak előtt írtak, hát... Olvastam egy helyen, hogy a síkfilmek csúcsa a 28x36 , csodálkoztam, aztán láttam, cm ... :U
Na ott a rendszerezés a kisebb méretek között az SLR és a távmérős gépek, amik teljesen eltérnek a fénymérés módjában az SLR -ektől, igazából ott van nagyobb különbség, hiszen a fényképezés a DSLR és a most a szerelhetőség? alapján kompaktnak nevezett gépek között gyakran nincs is, hiszen a mai kompaktok általában szintén TTL fénymérést használnak. A filmes korszakból örökölt elnevezés azért sem igazán analóg, mert ott a kompakt gépek külön fénymérő berendezéssel rendelkeztek.
Az SLR elnevezés eleve ezt jelenti, a szerelhetőséghez, a cserélhető objektíveknek igazából ehhez semmi köze. :)
A távmérős gépeknél szintén létezett cserélhető objektív, csak a felhasználás jóval szűkebb körű, kevesebb obi a rendszer működése miatt.
Wiki . Persze nem kötekedni akarok, csak pontosítani. :)

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#14) Szten Márs válasza philoxenia (#13) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Attól, hogy vannak közép meg nagyformátumú gépek, meg vannak távmérősök, nem változik sok minden, a kompaktok kategórizálása pláne nem. Amúgy sem csak a filmes korszakban voltak ezek a kategóriák, van digitális távmérős ma is, meg középformátum is. Nagyformátum meg nem tudom, de a kategórizálásnál most mindegy is, hogy filmesről, vagy digitálisról beszélünk. És akkor az olyan öszvérekről szó sem esett eddig, mint az Olympus ZLR-jei, azaz nem cserélhető objektíves tükörreflexesei, meg nem esett szó a jóval régebbi időkben népszerű többobjektíves gépekről sem, szóval vannak itt még finomságok. ;)

De ezek a dolgok semennyiben nem befolyásolják amit én a #10-ben írtam, nincs közük az ott leírtakhoz.

A TTL fénymérés meg abszolúte nem tudom hogy jött ide, a régi SLR-ekben nem is volt fénymérő :D Szóval aligha jelenthetné ezt az SLR. Amúgy Single Lens Reflexet jelent.

[ Szerkesztve ]

(#15) philoxenia válasza Szten Márs (#14) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ez egyre inkább off itt, csak azt akarom elmondani, hogy önkényes a kompaktok szerelhetőség alapjáni besorolása, a kompakt mint szó sem alapvetően készet jelent tudtommal, hanem kis méretű több célra használhatót inkább.[link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#16) Szten Márs válasza philoxenia (#15) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Tudom mit jelent a szó :D
És, mint írtam nem létezik egységes fényképezőgép-rendszertan. De azt is írtam, hogy - legalábbis tapasztalataim szerint - a legtöbben a kategóriákat az általam felvázoltak szerint nértelmezik. Nem azért, mert nemzetközi egyezmények követelik meg és tudományos kutatások ezrei támasztják alá, hogy az a helyes, hanem mert valamiért így alakult. Aztán lehet csak az általam ismert körben van így és nem elég reprezentatív a minta, fene tudja. De nem is lényeges valójában.

(#17) philoxenia válasza Szten Márs (#16) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A kompaktoknál az átlagember, ha egyáltalán ismeri a fogalmat a fényképezőgépeknél, mindenképpen a kis méret felől közelít, A Fuji vagy Kodak nagyobb, nem DSLR gépei, nem kicsik egyáltalán, nem is kompaktként kezelik őket a legtöbben. Mondjuk a Canon SX100IS pont a határon van méret tekintetében.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#18) Szten Márs válasza philoxenia (#17) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Olyankora gondoltam, akik valamelyest értenek és foglalkoznak gépekkel. De akkor majd végzek egy felmérést a különböző fotós forumokon, amint időm engedni fogja....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.