Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) sebgutkopf


sebgutkopf
őstag

Ütős gép az egyszer már biztos. Ha valakinek nem kell feltétlen az EVF, akkor jobb vétel mint az e-m5. Azzal együtt viszont biztosan drágább.
Külön tetszik, hogy végre valaki gondolt a komolyabb vakuszinkron időkre is.

(#2) Khelben


Khelben
nagyúr

Látom, Olympuséknál még mindig nem sikerült megoldani a minden irányba forgatható kijelzőt. Pedig van honnan másolni.

(#3) Saccco


Saccco
nagyúr

Kár, hogy ennyire drágák ezek a MILC-ek. Igaz a műszaki paraméterek alapján annyira nem csoda. :)

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#4) jjeahh


jjeahh
nagyúr

ultramega brutál :DD remélem ugyanúgy zuhan majd a használtpiaci ára, mint az elődöknek :DDD majd ha 300€ lesz kiváltja az öreg e-p1-emet

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#5) tom956ster


tom956ster
aktív tag

Igazából nálam nincs jogosultságe egy MILC gépnek sem. Biztosan bravúros, biztosan remek hardweres csemege, de ha komolyan akarok venni egy fotó elkészítését, akkor csak DSLR-t használok.
Az már csak hab a tortán, hogy ennyiért azért már van választék a DSLR piacon bőven minden gyártónál...

3D civil engineer / Dell Precision M7720 /desktop workstation: Gigabyte GA-Z170XP SLI | i5 6600k | 2x16 GB Jigsaw|2 x ASUS GTX 1060 6GB | Server: HP Gen 8 Microserver

(#6) nord_ válasza tom956ster (#5) üzenetére


nord_
veterán

Ilyen blődséget ne hangoztassunk nyílt fórumokon, mert még valaki elhiszi! :O

(#7) Mr.Csizmás válasza tom956ster (#5) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

:DDD :DDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#8) flexxx2 válasza nord_ (#6) üzenetére


flexxx2
őstag

Mi az ami blődnek tartasz? Az árát, a nagyobb érzékelőt?

(#9) FEDman válasza sebgutkopf (#1) üzenetére


FEDman
addikt

Vagy azoknak akik eleve tiltes EVF-et szeretnének. :)

(#10) jjeahh válasza flexxx2 (#8) üzenetére


jjeahh
nagyúr

azért van pár olyan előnyük ezeknek a gépeknek, amiket soha egyetlen dslr sem fog teljesíteni, és van akinek pont erre a pár dologra van szüksége...szubjektív...úgy látom kezdenek kialakulni a soha véget nem érő milc vs dslr viták a fórumon...pedig mindkettőnek megvan a létjogosultsága, sőt a kettő nem zárja ki egymást...nagyobb érzékelő...pff, ha a canonokat nézzük, a dof-ot leszámítva lehet, hogy a kisebbel jobban jársz...kisebb obik, sok esetben jobb képminőség...[link]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#11) konigjanos válasza tom956ster (#5) üzenetére


konigjanos
senior tag

olympus e-520 dslr-ről váltottam sony nex-5r milc-re. NAGYOBB lett a képérzékelőm, full hd, 60p videóval, 25.600-ig ISO-val, wifivel, kihajtható kijelzővel, fele akkora súllyal és méretben.A végén kiderül, hogy rossz cserét csináltam? :)

[ Szerkesztve ]

(#12) ROBOTER válasza tom956ster (#5) üzenetére


ROBOTER
addikt

Ez a hozzászólás méltán pályázhat 2013 eddigi legbutább hozzászólása címre.

Nem trollkodás, egyszerűen csak szívből jött tudatlanság.

(#13) szilagyiv


szilagyiv
senior tag

Izgalmas kis masina, de rögtön két (három) dolog rázta meg nálam az idillt:
1. ránézésre könnyebb a gépet kikapcsolni, mint be - érzésem szerint fordítva kellett volna a gombnak lennie
2. a fényképezés és mozi mód a tárcsán van rajta, a váltás nehézkes
3. az ára....

(#14) tom956ster válasza konigjanos (#11) üzenetére


tom956ster
aktív tag

Sosem fogom osztályozni a cserédet, Neked kell, hogy megfeleljen!
Nem vagyok aktív fórumozó, milc vs. dslr vitákat sem olvasok, szítani sem akarok.
Csak a saját nézetemet közöltem és számítottam is néhány milc fan kövezésére.
Ellenben épp a múltkor voltam egy Nikon szervizben, ahol volt szerencsém belefutni Darabos György fotóművész Úrba. Elbeszélgettünk kicsit, belekukkantottam a táskájába és egy milcet sem találtam nála...
Volt viszont két db Hasselblad, és egy D700E. Neki biztosan nem céleszköz a milc. Nekem sem.
Ezzel nem azt mondom, hogy a milcnek nincs helye, biztosan sokaknak ez az a kategória, ami minden igényét kielégíti, nekem meg nem.

nord_ :
A kioktatást nem veszem szívesen, talán lehetett volna máshogy is fogalmazni. Ha nem olvasod el amit írok, nem kell nyomatni a kommenteket a darabszám növelése érdekében.

3D civil engineer / Dell Precision M7720 /desktop workstation: Gigabyte GA-Z170XP SLI | i5 6600k | 2x16 GB Jigsaw|2 x ASUS GTX 1060 6GB | Server: HP Gen 8 Microserver

(#15) flexxx2 válasza jjeahh (#10) üzenetére


flexxx2
őstag

Nem vitatom a minőséget. Nem tudom hogy az ISO kiterjesztett-e, de a 25600 jól hangzik, de van különbség gépek között ua ISOn, nem is kevés, a szám annyira nem mérvadó nekem. Mivel ez most egy új divat szerintem, ezért kérik el a magasabb árat, mint annó a ledes tv-k esetén. Amúgy nekem egy Nikon D5000em van, ami nem nagy gép, megnéztem a hasonlítást, és kb egyforma lett a pl5-el, habár itt csak elég kevés a hasonlítási alap.
És szerintem a fizikát nem lehet meghazudtolni, azért jobb egy FF érzékelő egy 4/3-nál, és egy APS-Cnél is, mert nagyobb és kész.

[ Szerkesztve ]

(#16) jjeahh válasza tom956ster (#14) üzenetére


jjeahh
nagyúr

nyilván neki szüksége van középformátumra, full framere, de neked, nekem minek? megsaccolom kb 20 kiló lehetett a táskája, na meg biztosan nem flickr-re, facebookra csinálja a képeket :DDD persze, néha ha elönt az irigység egy milc-el a kezedben, mikor valaki melletted 2m+ obival nyomatja, de már ez a kinek nagyobb az a menőbb is kimegy lassan divatból...na meg nem vagyunk mi milc fanok, én is agyalok azon, hogy a jövőben lesz majd egy dslr-em is, aztán hétköznapokon, kirándulásokon stb kattogtatok a milc-el, ballagási fotókat, melót meg nyomatom a tükrös cuccal...

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#17) tom956ster válasza ROBOTER (#12) üzenetére


tom956ster
aktív tag

Leírtam a véleményem, nem fogom megmásítani csak azért mert ez Szerinted vagy bárki más szerint butaság volt.
Nekem mért kell, hogy megfeleljen egy Milc???

(#16) jjeahh:

A táskája ránézésre biztosan több volt mint 10 kg...

Osztom a véleményed, azzal a különbözettel, hogy nekem nincs és vélhetően nem is lesz ilyen gépem.

písz

[ Szerkesztve ]

3D civil engineer / Dell Precision M7720 /desktop workstation: Gigabyte GA-Z170XP SLI | i5 6600k | 2x16 GB Jigsaw|2 x ASUS GTX 1060 6GB | Server: HP Gen 8 Microserver

(#18) jjeahh válasza tom956ster (#17) üzenetére


jjeahh
nagyúr

írd le miért nem felel meg, illetve miért jobb egy dslr...bár nem ezért támadunk, hanem mert szerinted ha egy fotó elkészítését komolyan veszed, akkor milc szóba sem jöhet

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#19) nord_ válasza tom956ster (#14) üzenetére


nord_
veterán

Na, jön a tipikus fórumos skatulyázás... ha ellentmondok, már csakis fan lehetek? :)

De térjünk vissza a lényegre: szerinted mitől, miért lesz komolyabb egy kép, ha dslr-rel csinálod milc helyett?

(#20) FEDman válasza tom956ster (#14) üzenetére


FEDman
addikt

És ha mondjuk kicsit visszamegyünk az időbe még a filmes érába, akkor gondolom nem tudnál egyetlen nagy fotóst se mondani, aki tükör nélküli távmérős géppel alkotott nagyot? :DDD

A hozzád hasonló vélemények leginkább oda vezethetők vissza, hogy a digitális korszakban nagyon sokáig értelmes méretű szenzorral csak DSLR-ekben találkozhattunk, amiből sokan levezették az egyenletet, miszerint a minőség = DSLR.
Pár éve ennek még volt is némi alapja, de azt hiszem ma már bőven eljutottunk oda, hogy bizonyos megállapításokat újra átgondoljunk. ;)

(#21) A Zéé válasza tom956ster (#17) üzenetére


A Zéé
addikt

nem kell, hogy megfeleljen, de ha most lenne itt valaki, aki csak kf Hassy-t használ, és leírja ugyanezt, mint te, hogy ha komolyan akar venni egy képet, akkor csak azt a gépet használja, mert az apsc, vagy a ff egy rossz vicc, akkor te is hasonlót mondanál neki nem?

A gép tetszik, nagyon. Csak EVF kéne rá. Meg pénz a 17/1.8-ra, meg a 45/1.8-ra :)

Just a simple Lineman...

(#22) Mr.Csizmás válasza nord_ (#19) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

mert akkor profinak nezel ki, mert egy fekete lufi blokkteglat lengetsz az arcod elott.

erdekes, a filmes äraban 60 evig jo volt a teglatest kulonbozo variacioi, igaz igenyesebben, de a legendas kepek is ezekkel a kocka objektumokkal keszultek... :U

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#23) Dare2Live válasza FEDman (#20) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Kérdés mi az értelmes méretű. Akinek FF a minimum és urambocsánat meg tudom érteni annak az APSCn megértem ha huzogatja a száját a 4/3 meg már elfogadhatatlan kompromisszum.

ON is legyen: K*jól sikerült ez a gép, csak az az 1000eur nekem sok. :O

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#24) Horbal válasza tom956ster (#5) üzenetére


Horbal
őstag

Ez butaság.

Mondom ezt úgy, hogy DSLR-em van és nem hiszem, hogy váltanék MILC-re, mert szinte teljes a rendszerem, és meg vagyok vele elégedve. Engem nem zavar a mérete sőt én szeretem, hogy viszonylag nagy bár pl a portré markolatot már nem hordom mert felesleges többlet súly és méret.

Ezekkel a MILC mint amilyen ez is kiváló képeket lehet csinálni. az EVF-ük igen fasza, ezt is úgy mondom, hogy optikai párti vagyok (sajnos a DSLR előtti bridge gépeimen megutáltam az EVF-t)

Nagyon tetszik ez a kis masina :C

Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

(#25) madgie válasza Mr.Csizmás (#22) üzenetére


madgie
titán

"mert akkor profinak nezel ki, mert egy fekete lufi blokkteglat lengetsz az arcod elott."

És még talán Fotóművész Úrnak is fognak hívni.

(#26) Stauffenberg válasza tom956ster (#5) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Én nem esek neked a véleményed miatt, mert itt a kulcs:

"Igazából nálam nincs jogosultságe egy MILC gépnek sem."

Ez a szubjektív véleményed, nincs vele baj. Ne állj le azokkal vitatkozni, akik le akarják nyomni a véleményüket a torkodon. Ők valószínűleg szent kötelességtudatnak érzik, hogy mindenkinek eladjanak egy MILC-et, még olyanoknak is akiknek nincs rá szükségük vagy az igényeiknek egy más kategória jobban megfelel.

Amit viszont a fotóművészről mondasz igazi butaság. A MILC és DSLR vagy középformátum, nagyformátum kategóriák között nincs alá- és fölérendeltségi viszony. Minden másra jó. A MILC kategória zseniális, visszahoz valamit a régi analóg távmérős gépek kompaktságából. Akkor is főleg az utcai fotósok, fotóriporterek kedvence volt a kategória és most is így van ez.

Nálam is elsődleges a DSLR, mert portrézom, modelleket fotózok, de megfordul időnként egy-egy MILC a kezeim között, kimegyek vele az utcára és úgy fotózhatok vele, mint eddig soha. Nem épületeket, hanem embereket, az utca életét. Jelentéktelennek érzem magam, mert alig lóg ki a kezeim közül a gép, feltűnés nélkül mozoghatok és ez nagy kincs. Ha DSLR van a kezedben, akkor sokkal több az ellenséges, szúrós tekintet, hogy "mássz már ki a pofámból haver".

Ha neked nincsenek ilyen igényeid és te boldog vagy a DSLR-el, akkor azzal sincs baj. Más meg tájat és épületeket fotóz közép- és nagyformátummal, valószínűleg benne meg a MILC mellett a DSLR kategória sem ébreszt érzelmeket.

[ Szerkesztve ]

(#27) FEDman válasza Dare2Live (#23) üzenetére


FEDman
addikt

Hát, minden relatív. Azért annak is érdemes egyszer utánaolvasni, hogy még a ma szent grálnak tekintett FF érzékelőméretet is régen miért "csúfolták" kisfilmnek. ;)

(#28) #06658560 válasza tom956ster (#5) üzenetére


#06658560
törölt tag

"Biztosan bravúros, biztosan remek hardweres csemege, de ha komolyan akarok venni egy fotó elkészítését, akkor csak DSLR-t használok."

Mert a képet megkomponálni, a fényeket megérteni, a téma szépségét észrevenni, a perspektívával játszani csakis DSRL-lel lehet.

"Ellenben épp a múltkor voltam egy Nikon szervizben, ahol volt szerencsém belefutni Darabos György fotóművész Úrba. Elbeszélgettünk kicsit, belekukkantottam a táskájába és egy milcet sem találtam nála...
Volt viszont két db Hasselblad, és egy D700E."

Tehát akkor csak ezek a fényképezök, a többi nem az, a világ többi fényképésze, fotóriportere meg hülye?

[ Szerkesztve ]

(#29) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

emberek, hanyagoljuk a milc versus dslr vitát! aki szerint komolyan fotózni csak dslr-rel lehet, az vagy definiálja, hogy mit ért komoly alatt és indokolja is meg, vagy hallgasson örökre.

ezek eszközök, az egyik ebben jó (c-af, ovf), a másik abban (evf+live hisztogram, nincs front-/backfókusz, méret, súly), mindenki eldöntheti, hogy mi a fontos neki. nekem például többet ér a live hiszto, mert pontosan egyszer exponálok mindig és visszanéznem sem kell a képet. más meg száguldó autókat fotózgat, neki kell a c-af.

ettől szép az élet :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#30) nord_ válasza Stauffenberg (#26) üzenetére


nord_
veterán

Igazából nálam nincs jogosultságe egy MILC gépnek sem. Biztosan bravúros, biztosan remek hardweres csemege, de ha komolyan akarok venni egy fotó elkészítését, akkor csak DSLR-t használok.

Ez volt az inkriminált mondat. Miben is jobb az APS-C a MILC-től? Szenzorméretben biztos nem, mivel pl. a Canon 7D kisebb érzékelővel rendelkezik, mint a Fuji XE-1...
Kötelességtudat, meg torkon lenyomni? Ne vicceskedjünk. Nincs digitális gépem, filmes cuccot használok jelenleg.

(#31) Tempus_fugit válasza nord_ (#30) üzenetére


Tempus_fugit
tag

És milyen szép (szín- és kontrasztvilágában) képeket tud az XE-1 minden utómunka nélkül. A K5-öm által készített képek esetén hasonló benyomáshoz csak utómunkával lehet eljutni tapasztalatom szerint.
Tehát a dslr vagy milc mellett talán az is opció, hogy valaki mindkét rendszert használja...

(#32) wavrekordz


wavrekordz
csendes tag

Olympus E-P5 bemutató nap az Olympus Mintaboltban 2013 június 5. ! :C

Zárt logikai rendszerben minden igaz állítás tautológia.

(#33) Stauffenberg válasza nord_ (#30) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Ez az ő véleménye, saját magáról, a saját szokásairól, saját igényeiről beszélt. Erre nekiestetek, hogy az márpedig nem úgy van. Hagy tudja már jobban, hogy NEKI mire van szüksége. Még ha kicsit bárdolatlan is volt a megfogalmazása.

A vitát meg nem akarom folytatni a házigazda intése miatt. Tudjuk, hogy van nem egy 4/3 méretű szenzor ami dinamikában, jel/zaj arányban, feldolgozó algoritmusban meg a többi technikai paraméterben ránőtt már az APS-C és FF szenzorokra is. De nem ez jelent mindent, néha számít a fizikai méret is. Van aki mélységélesség mániás, másnak meg ez kevésbé fontos, másnak a +10% dinamika -7% zaj számít, megint másokat meg ez nem hat meg, mert ő meg feláldozza ezeket az intuitívabb kezelés miatt. Nincs ezzel baj, ezernyi igény és ezernyi választási lehetőség.

Parttalan a vita, mert csak arról szól, hogy mindenki a saját igényeit próbálja a másik emberre rávetíteni.

(#31) Tempus_fugit: Na erről van szó. Én portrézni jobban csípek FF DSLR-el, még nagyobb "tárgy" távolság esetén is elég szépen mosható a háttér, ami képességet már APS-C esetén is elég látványosan elveszítesz.

Amúgy az Oly E-P5 most egészen felcsigázott, bár az E-M5 jobban tetszik. Kapott a P5-ös egy csomó finomítást, de végső soron ami nálam számít az már az E-M5-ben is benne van, beépített EVF-el. Mondjuk ez már lassan az X-E1 árkategóriája, viszont az Olyhoz sokkal több jó üveg van (létszámban, mert a Fujihoz is jó üvegek vannak, de még kevés, azok is elég drágák).

Eddig tudtam, hogy X-E1-et akarom másod gépnek, de most már kevésbé vagyok ebben biztos. :D Ha beérném az EVF hiányával, akkor az E-P5 is elég szimpatikus lenne.

[ Szerkesztve ]

(#34) arn


arn
félisten

Egyre erettebb vazakat csinal az oly. Az obik eddig is nagyon jok voltak, a vazak inkabb az aruk miatt voltak szimpik, amikor kifutottak. Az omd ota elkezdodott vmi.

Varjuk a kov omdt, kukucska kell. Az ar zuzos sajna :(

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#35) madgie válasza Tempus_fugit (#31) üzenetére


madgie
titán

Senki nem mondta, hogy nincs ilyen opció, nekem is volt DLSR+MILC, MILC+MILC, most meg urambocsá' MILC+kompaktot szeretnék.

(#36) Tempus_fugit válasza madgie (#35) üzenetére


Tempus_fugit
tag

Csak halkan szerettem volna megjegyezni, hogy a két szélső pont között még lehet más megközelítés is. Még halkabban, hogy van úgy, hogy hagyom az nagy gépeket és csak az X10-est viszem...

(#37) bacsko42


bacsko42
tag

tetszik ez az oldschool design :C :U

,,It does not matter how slowly you go as long as you do not stop."

(#38) menyhartlevi válasza konigjanos (#11) üzenetére


menyhartlevi
aktív tag

Bocsi tényleg nem ide tartozik csak légyszi le tudnád írni a fényképeződről (Sony nex 5r)? Köszi! :R

(#39) M@trixfan


M@trixfan
addikt

Azért van egy pénzügyi oldala is a dolognak. Komolyan elkezdtem nézni a Pana GH3-at és megdöbbenve tapasztalom, hogy konkrétan full frame árban van a gép a 12-35 f2.8-cal és ugyebár a vázban nincs stabilizálás, kell a Pana lencse hozzá. Ugyanennyiből kijön egy Nikon d600 egy nagyon jó F1.8 obival. Én már konkrétan széttépem magam mert olyan árak repkednek itt és mindkét platform másban erősebb.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#40) szilagyiv válasza M@trixfan (#39) üzenetére


szilagyiv
senior tag

A GH3 videós képességekben hatszor körbehu... szaladja a D600-at. Tény, hogy szegényesebb az objektív kínálat, de erre vannak a konverter gyűrűk.

(#41) madgie válasza M@trixfan (#39) üzenetére


madgie
titán

MILC-et kifutóként szabad venni ,akkor - kis túlzással - fillérekért dobálják utánad.

Kopi31415: nemtom, de megyünk :D

[ Szerkesztve ]

(#42) #06658560 válasza madgie (#41) üzenetére


#06658560
törölt tag

Hol van MILF kiárusítás? :P

[ Szerkesztve ]

(#43) tabu3x válasza M@trixfan (#39) üzenetére


tabu3x
tag

Ezer bocsánat a MILC tábortól - nekem is volt egy korábban, és másodgépnek isteni lenne, de azért ennyire jól sajna nem állok - de ha a GH3 és mondjuk a d600, vagy bármilyen más FF között dilemmázol, akkor gyorsan felejtsd el az elsőt. Lehet, hogy a feature lista csábító, és elhomályosítja az ember látását, de azt kell mondanom (ugyan mindössze egy hetes FF tapasztalattal), ezen a szenzorméreten soha, semmilyen körülmények között nem kapod meg azt a képminőséget, mint FF-en (azonos körülmények, "ekvivalens" beállítások mellett)...

(#44) jjeahh válasza tabu3x (#43) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ez normális, ff sokkal nagyobb szenzor, itt már nem úgy néz ki a dolog, mintha mft-t hasonlítanál aps-c-vel, de a kettőt nem is ugyanarra szánták...vannak aps vázakból is olyan drágák, amik ütik egy belépő ff árát, és azoknak is megvan a vásárlóközönsége, holott a képminőség ott sem üti az ff szintet...nagyon attól függ az egész, hogy mire, hogyan használod, sokaknak ideálisabb lehet egy gh3 mint egy ff, vagy fordítva...szóval nincs ff vs aps-c vs mft győztes na... :U akinek rangefinder style mft-re van szüksége, annak az e-p5 egy brutális, szinte, vagy teljesen hibátlan gép...akinek meg ff-re, az vegyen ff-et, de ettől az e-p5, gh3 stb még nagyon jó cuccok maradnak...

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#45) Tirexi


Tirexi
addikt

Nagyon jól néz ki. Végre egy újdonság és még a tudása sem kevés. :K

(#46) madgie válasza tabu3x (#43) üzenetére


madgie
titán

És FF-en nem kapod meg azt, amit KF-en... ott meg azt, amit a nagyformátumnál. Hol van ennek a vége? :))

(#47) tabu3x válasza jjeahh (#44) üzenetére


tabu3x
tag

így, van szuper cuccok, nagyon jó használni őket.
én csupán a képminőséget emeltem ki, mert nekem ez a legfontosabb néhány ezer használhatatlan minőségű "low light" kép lövése után.
és csak azért hasonlítottam össze az FF-et a m4/3-dal, mert a "kolléga" ezt a kettőt hozta fel, mint amelyek az érdeklődésére számot tartanak...

(#48) tabu3x válasza madgie (#46) üzenetére


tabu3x
tag

sehova sem vezet ez, nyilván.
de, árban közel egy szinten mozog a két gép, ami a példában volt (gh3, d600), biztosan ezért hozta fel a kolléga.

(#49) FEDman válasza tabu3x (#48) üzenetére


FEDman
addikt

Még mielőtt nagyon elragadtatnánk magunkat azért rögzítsünk a tényt, hogy a GH3 nem a D600-al, hanem a Nikon D7100-al van egy árban. A kolléga gondolom csak vicces kedvében volt mikor a GH3 + az időjárás álló 12-35/2,8 össz árát vetette össze egy csupasz FF vázzal. :)

Ettől függetlenül a GH3 tényleg nagyon drága és az FF DSLR tényleg sok szempontból többet nyújt, de ettől függetlenül ha valakinek egyrészt a videó, másrészt meg azért az emberi méret és súly is szempont, akkor az azért lehet végül mégis csak a GH3 mellett fog kikötni.

[ Szerkesztve ]

(#50) gógyi


gógyi
aktív tag

Szívesen kipróbálnék egyet, akár azon a bemutatón.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.