Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gabor85


gabor85
őstag

Rendezzünk PH!-s felvonulást, az biztos népszerűbb lenne... :P
Miért kell felvonulni? Éljenek, buzuljanak tovább nyugodtan, de ne csináljanak reklámot neki. Ezt olyan nehéz felfogni? :(( :W

(#2) kételkedem


kételkedem
addikt

Szia!
Egyrészt napi politika, másrészt elég "forró" téma, ami biztosan a modkerben köt ki.
Szerintem vedd le az írást te magad, egy csomó kellemetlenséget megelőzve ezzel. :R

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#3) nrgia válasza kételkedem (#2) üzenetére


nrgia
őstag

Jó meglátás...

...ha valaki a sarkára áll, az talpra esett ???...

(#4) puttputt válasza gabor85 (#1) üzenetére


puttputt
őstag

A PH felvonulás kamionosa/kamionja is meglenne... :DDD
A "melegeknek" meg ott a zártkörű strand... /biztos van már ilyen lehetőség is..., de jobb bele sem gondolni. :U

[ Szerkesztve ]

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#5) ollie válasza kételkedem (#2) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Mi köze a politikának valaki szexuális beállítottságához? :F

Nem, ez nem politikai, hanem erkölcsi, morális kérdés. És nekem aztán tök mindegy, hogy ezt ki javasolta (nem is vagyok jobbos), a lényeg, hogy nincs létjogosultsága egy ilyen felvonulásnak.

***

(#6) fordfairlane válasza ollie (#5) üzenetére


fordfairlane
veterán

Ez bizony vastagon politikai téma, nem is lehet más.

x gon' give it to ya

(#7) ollie válasza fordfairlane (#6) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Francokat.

***

(#8) gabor85 válasza kételkedem (#2) üzenetére


gabor85
őstag

Nem hiszem hogy a modkerben köt ki, ha igen célpont lehet aki felnyomja :DDD ...
Na komolyan:
Attól hogy nemcsak civil bejelentés érkezett, attól még nem politika (önmagamtól cenzúrázott rész :W ), hanem ténylegesen is morális: mit szól ehhez egy ártatlan, a világot még nem ismerő kisgyerek? Felnéz a lassan mozgó színpadra, és lát két kisminkelt meztelen férfit, aki csókolózik :Y ... ez morális kérdés, nem politikai. Inkább a politikusoknak kéne jóval nagyobb arányban elítélni, elhatárolódni...

(#9) Metalfan válasza fordfairlane (#6) üzenetére


Metalfan
senior tag

Szerintem sem politika, de ha mégis az, akkor az kizárólag azért, mert kishazánkban már mindenből politikai kérdést csinálnak :( Ideális esetben ez csak annyi lenne, hogy megy az ürge a rendőrségre a felvonulást engedélyeztetni, aztán amikor kiderül, hogy kik és miért vonulnának fel, akkor páros lábbal rúgják kifele a tagot a rendőrségről, hogy az életben soha nem kapja meg rá az engedélyt... Attól, hogy egy politikus megszólalt ebben az ügyben, attól szerintem nem lesz politika ebből. Szerintem akkor lenne, ha mondjuk az MSZP azt mondaná erre, hogy "mivel a Fidesz ezt mondta, mi már csak azért is az ellenkezőjét fogjuk mondani; nehogymár egyetértés legyen a kormánypárt és az ellenzék között". De ez csak az én véleményem. Lehet, hogy nincs igazam, nem vagyok politológus.

(#10) peterszky válasza gabor85 (#8) üzenetére


peterszky
őstag

Elhatárolódni? HAHAHA :DDD :DDD :DDD Amikor az egyik bevallotta, hogy "más", a többi örömmámorban tapsolta. Komolyan, felőlem lehet valaki "más", de könyörgöm, ki kíváncsi rá? Tartsa meg magának.

What else you gonna do on a Saturday?

(#11) fordfairlane válasza Metalfan (#9) üzenetére


fordfairlane
veterán

Szerintem sem politika

Hát, szerintem meg de.
Egy kisebbség felvonulásának betiltása kisebbségjogi - társadalmi kérdés, tehát legalább annyira politikai, mint civil témakör.

x gon' give it to ya

(#12) PHM


PHM
addikt

Egyetértek.
Szerintem sincs szükség az efféle felvonulásokra.
Politikai nézettől-beállítottságtól függetlenül.
Majd, ha a tisztességesen dolgozó és adózó (mára sajnos már) kisebbség
is felvonulást rendez, akkor vonuljanak a melegek is.
Addig azonban éljék csendben, békességben az életüket,
mint bárki más.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#13) fordfairlane


fordfairlane
veterán

Nah, nem baj, kifejtem a véleményemet, akár politikai akár nem, aztán legfeljebb megy a levesbe a hszem is.

Szóval, melegfelvonulás betiltásának kezdeményezése. Ahogy olvastam sok vallási szervezet van itt a háttérben, ez meglehetősen negatív színben tünteti fel az én szememben ezt az egész kezdeményezést.

Mivel azt gondolom, hogy a mai napig nem sikerült érdemben bizonyítani, hogy ez gyerekekre kifejezetten káros lenne (károsabb, mint a kereskedelmi tévékben vetített műsorok / filmek, hirdetőplakátokon megjelenő ilyen-olyan szexualitás etc...), ezért én nem tartom jogosnak a gyerekvédelemre való hivatkozást. Szerintem sokkal egyszerűbb a képlet: A többségnek egyszerűen nem tetszik a homoszexualitás nyílt, hivalkodó hirdetése (meg kell mondjam, nekem sem), csak hát erre ugye nem lehet hivatkozni, ezért gyerekvédelmi illetve vallási maszlag mögé akarják bújtatni a dolgot.

Azt gondolom, hogy egy ilyen feszült időszakban nem kellene a többséget hergelni. Mert a felvonulás célja egyértelműen a többségi társadalom tűrőképességének tesztelése, szó sincs itt toleranciáról, meg ilyenekről. Ugyanakkor nem vagyok kíváncsi sem a vallási, meg ilyen olyan kimazsolázott orvosi véleményekre, hogy ez ilyen-olyan betegség, nem kell a púder.

x gon' give it to ya

(#14) Metalfan válasza fordfairlane (#11) üzenetére


Metalfan
senior tag

Tudomásom szerint a "kisebbség" szót leginkább etnikai vonatkozásban használták ezelőtt. Aztán hozzákerült a politikai, és újabban a szexuális vonatkozás (érdekes módon a heteroszexuálisok nem rendeznek felvonulást - legalábbis nem azért a bizonyos jogukért :U ). Mi lesz a következő? "Békés felvonulás a normálisabb közlekedésért" - és akkor az agyukat használó autóvezetők lesznek a kisebbség? Vagy hogy?
A másik, ami már említve lett: ha pl. kint sétálnál a 3-5 éves gyerekeddel az utcán, és meglátja a gyereked a felvonulást meg a csókolózó párokat a mozgószínpadon, te mit mondanál neki? Hogy magyaráznád el a helyzetet?

(#15) Lauda


Lauda
félisten

En nem tiltanam, csak helynek pripyjat utcait jelolnem meg. ;]

(#16) fordfairlane válasza Metalfan (#14) üzenetére


fordfairlane
veterán

Tudomásom szerint a "kisebbség" szót leginkább etnikai vonatkozásban használták ezelőtt.

Ha nekem nem hiszel, nézd meg lexikonban, mit jelent ez a szó. :P

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#17) vwpolopg


vwpolopg
őstag

Szerintem sem politika. Ki a franc kiváncsi rá, hogy melegek??? Legyenek homik otthon, az utcán bárhol, engem nem érdekel, de ne reklámozzák. Ne vonuljanak fel, én se megyek az utcára, hogy subidubi-subidubi hetero vagyok jihááááá, partytime... Vonuljanak fel otthon és akkor nem kell köréjük SÜN! sorfal, hogy ne dobálják őket a hidegek...

(#18) Metalfan válasza fordfairlane (#16) üzenetére


Metalfan
senior tag

Itt nincs szó melegekről, angol Wikin már van. Viszont azzal szerintem te is egyetértesz, hogy pl. 50 vagy több éve senkinek nem a homoszexuálisok jutottak eszébe a "kisebbség" szó hallatán.

#17: ezt jól megaszontad :DDD

[ Szerkesztve ]

(#19) Kickass


Kickass
őstag

mindenki a gyerekekrol meg a poltikarol beszel, szerintem ez pusztan kozizlest serto magatartas, mert ugye korantsem arrol van szo h nehany konszolidaltan feloltozott meleg par vegigvonul mondjuk az andrassyn (lehet van koztuk ilyen is ugye kivetel erositi...), hanem mondhatjuk h provokalo/kozfelhaborito modon vegigillegetik magukat gyakorlatilag egyertelmu celpontot nyujtva egy egyebkent is feszult tarsadalomban (a media es politika szerepere mar ki se ternek)

kicsit sarkitva a dolgot ennyi erovel a foci ultrak is vegigvonulhatnanak a rendori fellepes ellen demonstralva kb ugyannyi ertelme lenne

hamar masak azt nem izlesficamos modon hirdetni kellene hanem normalis modon megprobalni elfogadtattni es beilleszkedni a tarsadalomba, mert attol h vannnak szexualisan mas beallitottsagu emberek a tarsadalmi normak attol meg szamukra ugyanaz (kellene h legyen)

(#20) Pompi


Pompi
MODERÁTOR

A szerző kérésére a topik zárul.

Feel Good Inc.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.