Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Z_A_P


Z_A_P
addikt

Beeges? :F

OK

(#2) Cs1csó válasza Z_A_P (#1) üzenetére


Cs1csó
félisten

Bosszantó hogy kb. az egész történet legfontosabb kérdéséről nincs szó ahogy tanult kollégám már felvetette: OLED + BEÉGÉS problémakört kivesézhették volna. A többi kb. ennek fényében ÉRDEKTELEN.

Z_A_P

Lehet csak április 1-je miatt szivatnak minket. ;) :O

[ Szerkesztve ]

(#3) Chaser válasza Z_A_P (#1) üzenetére


Chaser
titán

Tegnap olvastam valahol, h elvileg az lg nem ad a tv-ire beegesre gart, nem tudom valos-e, de el rudom kepzelni h igy van - aztan jofejsegbol' eppen cserelhetnek ha akarnak -, win talcanap nem tudom elkepzelni h ne egjen be, de akar bongeszdenel sem, nalam 80-90%-ban chrome van nyitva, ami eleg statikus a felso reszein, de lehet az barmi full kepernyos alkalmazas, pl excel, ps, word
Szoval sztem lesznek itt balhek

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#4) joey04


joey04
titán

Szerintem alkalmatlan a technológia erre, hogy monitorként, meg laptop kijelzőként használják, a beégés beszélye miatt.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#5) orsib78 válasza Chaser (#3) üzenetére


orsib78
tag

Most legyünk őszinték... Tényleg ekkora probléma egy notebooknál a beéégés? Mégis mekkora idiotának kell lenni hozzá? Nézzük csak...

1. csavarjuk fullra a fényerőt és rakjunk ki valami nagyon kontrasztos, statikus ábrát, mondjuk egy excel táblát talán?...

2. menjünk be a windows 10 beállításokba
a) és tiltsuk le, hogy a képernyő kikapcsoljon bizonyos idő eltelte után,
b) hogy képernyővédő bekapcsoljon és/vagy,
c) hogy a gép maga elaludjon egy idő után

3. Dugjuk rá a laptopot hálózati tápra, hogy nehogy az akku lemerülésével meghiusuljon a kisérletünk a képernyő tönkretételére

Elnézést, ha aktívan agresszív voltam, csak érzékeltetni akartam, hogy normális felhasználás mellett, mennyire kilencvenes évek azon rinyálni, hogy bármi is beég...

Íme a tanácsom, vedd ki a laptopot a dobozból, használd gyári beállításokkal és sz@rd le az egészet. Ez a jó recept a beégés elkerülésére. :)

(#6) Cs1csó válasza orsib78 (#5) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nem erről van szó, hanem NORMÁL használat mellett is lehet beégés pl. órákon keresztül böngészel akkor:
- TÁLCA ikonjai
- a BÖNGÉSZŐ ikonjai

beéghetnek NEM tudom nem volt még se OLED tévém se OLED notim.

(#7) joey04 válasza orsib78 (#5) üzenetére


joey04
titán

tévedsz.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#8) orsib78 válasza Cs1csó (#6) üzenetére


orsib78
tag

Nagyon meglepodnek ha a HP es a Samsung elkezdene szivatni magat azzal, hogy egy olyan panelt csinal amibe 8-10 ora alatt beeg a talca. Plussz senki sem ul 8-10 orat szunet nelkul egy noti mellett. Eleg ha 1-2 percre kikapcsol a kepernyo es mar nem lesz baj. Javaslom, hogy varjuk meg hogy az early adopterek szivnak-e vele. De nagyon csodalkoznek rajta, ha normalis hasznalatot feltetelezve ilyesmi miatt kellene aggodni.

(#9) orsib78 válasza joey04 (#7) üzenetére


orsib78
tag

Koszi, hogy precizen es konstruktiv modon meg is indokoltad, hogy miert tevedek.

(#10) joey04 válasza orsib78 (#9) üzenetére


joey04
titán

már az első pontban megbukott minden szakmaiság, miszerint fullra fel kell húzni a fényerőt. innentől nincs miről beszélni.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#11) orsib78 válasza joey04 (#10) üzenetére


orsib78
tag

Jaja... szoval csak azert mert az OLED panelnek nincs hattervilagitasa nincs is olyan funkcio ugye amivel szabalyozod a kijelzo fenyerejet... Miert nem irod azt, hogy nincs igazabol erved, csak szeretsz kotozkodni ahogy en is... :)
Egy kis guglizassal amugy lehet talalni olyan forumbeszelgeteseket, ahol emberek pl. LG OLED TV-ket hasznalnak monitornak, tehat nem rendeltetesszeruen, es nincs semmi problemajuk a dologgal.

(#12) #72042496 válasza orsib78 (#8) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ez nem olyan, mint a plazma. A tapasztalat az, hogy OLED-nél a sokszor néhány óra összeadódik. Egy ideig kompenzál az elektronika, aztán degradálódik az anyag - így ez valójában nem is beégés, hanem kiégés. Magasabb fényerőn persze, előbb bekövetkezik.

Otthon már szívesen használnék egy 32-40"-os (W)OLED tévét monitornak, számomra elegendő és elég pozitív tapasztalat gyűlt össze a technológiáról. Hozzátéve, hogy már két éve sem a beégést tartottam a fő problémának, hanem az agresszív ABL-t (ezen sokat fejlesztettek, már nem gond) és gusztustalan IR-t (passzolom, hogy most milyen). Meg sávosodik is, de egy idő után talán monitornál sem "ugrana rá" a szemem.

A notis Samsung paneleket pedig meglátjuk, nem tudom, azok hogyan viselkednek.

[ Szerkesztve ]

(#13) Chaser válasza orsib78 (#5) üzenetére


Chaser
titán

nem agresszív voltál, max nagyon kifordítva közelíted a dolgot
nálam volt, h egyhuzamban 4 órát is dolgoztam, de többet is, miközben az adott alkalmazás statikus elemei végig a kijelzőn vannak - mily meglepő -, no most ha ezt tolod hónapokig, igen érdekes lesz a végeredmény oleden, az biztos
"rinya" nincs, elég az oled tv visszajelzéseket megnézni, bizony nem egy beégett pédányról hallani
az én tanácsom pedig, photoshopolj pár héten keresztül oled tv-n/kijelzőn, aztán meséld el mi történt ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#14) orsib78 válasza Chaser (#13) üzenetére


orsib78
tag

Szerintem a celnak megfelelo kijelzot kell valsztani. Az atlagusernek jo lesz az oled. A gamerek ugyis az alacsony valaszidore mennek, aki meg photoshoppol az ramegy egy jo IPS-re. Ha tudod elore, hogy sok kontrasztos es statikus tartalmat akarsz megjeleniteni akkor valassz mas technologiat es akkor no para. Es nem egeszseges 4 orat egyhuzamban a geped mellett ulni, szoval vegyel OLED-et es mindjart vele jon egy jo kis eletmodvaltas is :)

[ Szerkesztve ]

(#15) #72042496 válasza orsib78 (#14) üzenetére


#72042496
törölt tag

"A gamerek ugyis az alacsony valaszidore mennek [...]"

Az OLED-nek toronymagasan a legalacsonyabb a válaszideje, ehhez képest a TN is lomha. 24p filmeknél ez egy hátránya is (megmutatja, hogy a 24 FPS milyen alacsony), de gyors játékhoz ilyen tekintetben a legjobb kijelző egy OLED lenne. (Nyilván ehhez egy kihegyezett elektronika is kéne a panel mögé, ami a tévékben nincs meg.)

(#16) orsib78 válasza #72042496 (#15) üzenetére


orsib78
tag

Akkor megvan a celkozonseg. Viszont az a HP noti nem tunt egy gamer darabnak...

(#17) #72042496 válasza orsib78 (#16) üzenetére


#72042496
törölt tag

Valóban nem. Ezekbe szerintem 60 Hz-es panel kerül teljesen szokványos elektronikával. Itt inkább a képminőség lesz a hívószó.

[ Szerkesztve ]

(#18) ALBY


ALBY
senior tag

Windows tálca forevör! ;]

A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

(#19) Chaser válasza orsib78 (#14) üzenetére


Chaser
titán

szerintem kevered a szezont a fazonnal:)
én ismerem a technológiákat, és bizony ha én photoshoppal dolgozom egy notebookon, az bőven rendeltetésszerű használat, amibe az oled foga beletörik, illetve beleég ( :
ha valaki állandóan a chromeot bámulja, az is rendeltetésszerű használat, és nálam is van h az megy sokat
az oled egy rpémium minőségű termék, olyan technológiával, amit lowend lcd-k kiröhögnek, a beégés szempontjából, ezen lehet mantrázni meg szépíteni, de ez tény
ha mari néni a tv2-t bámulja egész nap az oled tv-jén, az is rendeltetésszerű használat, ha mondjuk egy 50-es legalja lcd-nek nem okoz gondot, nálam itt a gond, ezt nem értem egyesek mért akarják kimagyarázni h ez így van jól, mert nem, nincs jól, ennyit tud a tech, van még rajta mit fejleszteni
kijelzőben biztos nem veszek oledet, csak ha adnak rá 5 év beégés elleni gart:) de az a szomorú, h még alapgar is csak két év van eme csodás prémium termékekre legtöbbször
szóval sztem lesz ebből balhé, mikor viszik a beégett skypeos, viberes, chromos, v akármilyenes hp gépeket tömegével vissza:) teljesen jogosan

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#20) sb válasza orsib78 (#8) üzenetére


sb
veterán

Ahogy már írták, kumulatív az OLED beégés.

Szerintem több helyen hibáztál a hsz-edben:

1. Elkezdtél tök irreleváns eseteket írni magas lóról: max fényerő, képernyővédő, kijelző kikapcsolás, stb...
Nem a nem használatról van szó, hanem amikor használod: Gyanítom nem azért veszel notit mert utána blank screen fog rajta menni egész nap. Ha használod napi több órát akkor lesz rajta kép és statikus tartalom.
- A tálca, desktop ikonok adják magukat (igen el lehet tüntetni - akkor épp nem látom mi fut, vagy keverni az ikonokat: öntökönlövés)
- Ha mondjuk ugyanazt a programot használod (pl. munkához vagy akár egy böngészőről van szó) akkor egyértelmű megint.
- De mondok jobbat: ha több progit használsz akkor is pl ugyanott lesz az ablak fejléc gombsor fullscreenben. Mindegy, hogy Firefox, Excel, Word, vagy bármi... De jellemzően a file menü is első az összes fejlécen. Stb...

2. Nem tudod miről van szó, lásd a beégés kumulatív voltát.
Vagyis ha az 1. pont szerint ugyanott van a (rész)tartalom akkor az összeadódva ég be. Tök mindegy, hogy nem egyhuzamban nyomod 10 órát.
A TV tesztek alapján "pár" ezer óra elég. Most akkor számold vissza: napi 3 óra fejléces progi: 1év=1000 óra. 2-3000 óránál már beégtek a TV-k. És akkor még visszafogottan használtad.

szerk: A gyártókban kár bízni.
Samsung Amoled technológiailag más, de még hajlamosabb a beégésre. A gyártó lesz*rja pedig nem kevés embernek ég be évek óta. Szóval arra kár alapozni, hogy nem használnák ha nem bírná. Egy szint felett nem foglalkoznak vele.

[ Szerkesztve ]

(#21) zetor2000 válasza sb (#20) üzenetére


zetor2000
senior tag

Én meg mondom a frankót:
-Ez a termékkategória nem az átlagusernak fog szólni kezdetben. Az árazása is ott lesz, hogy nem átlag noti ár, hanem felette.
-A kategória, amibe kerül, deklarálja, hogy cégen belül kopasz droid nem használhat ilyet, mert drága, a tömeggépek nem ezek. Megkapja a "főnök"féle.
-A főnökféle nem az az embertípus, akit érdekel a beégés, mert max szól az ITnek, hogy baja van a kijelzővel, cserélje le a gépet. Az IT bubusok meg lecserélik neki.
-A főnökféle pont nem fog rajta annyit dolgozni, hogy a garanciaidőn belül szignifikánsan jelentkezzen bármilyen kijelző probléma. Ellenkező esetben LEHET, hogy lesz valami probléma, amit majd az IT megold.

Az IT-n a bubusokat majd érdekli, hogy a góré gépe milyen tré, de nekik ilyen sosem fog jutni, és 2 eset lehet:
-1. irigykedve nézik a szép, fémesen csillogó, bőrbevonatos, oledes csodát, és csorog a nyál
-2. letojják, hogy kinek-milyen gép van, visszamennek a megszokott noti mögé, ami sosem tud elromlani.

Szerintem egyik cég se lovall bele akkora erővel az ismeretlenbe, hogy rögtön a legtöbbet vett gépet szállítsa oleddel. Először a felső kategória kapja meg, ott van haszon kitermelni az újítást, meg még némi extra málna is jön belőle. Ez az a csoport, ami presztízs, nem is nagy baj, ha nem működik, mert majd lesz / van, aki megcsinálja. Ha már megvették. Ha itt beválik, szép lassan megkapja a többi termékvonal, pár év múlva meg a belépő modellek is lesznek ezzel szerelve.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#22) joey04 válasza orsib78 (#11) üzenetére


joey04
titán

szoval csak azert mert az OLED panelnek nincs hattervilagitasa nincs is olyan funkcio ugye amivel szabalyozod a kijelzo fenyerejet...

nem tudom ezt az oltári hülyeséget miből szűrted le, de egyáltalán nem gondoltam ilyesmit. de akkor szájbarágósan: nem kell full fényerőn naponta egyhuzamban 10 órát nyomni. lényegében agresszívan, magas lóról, szakmailag teljesen helytelen dolgok mellett fogaltál állást, amit sokan, sok oldalról megcáfoltak. Téma részemről lezárva.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#23) Malák válasza orsib78 (#14) üzenetére


Malák
aktív tag

A legtöbb ember naponta több órát tölt a gépe kijelzője előtt. Én nem szeretném óránként lekapcsolni a kijelzőmet 1-2percre, csak hogy kicsit lassabban égjen be, mert egy idő után el fog következni.

Az átlaguser nem fog igazán oledet venni, mert ahhoz drága és a drágább cuccokat sokkal inkább azok veszik, akiknek igazán fontos a gépük.

"Ha tudod elore, hogy sok kontrasztos es statikus tartalmat akarsz megjeleniteni akkor valassz mas technologiat es akkor no para"

Akik itt belédkötnek nyilván nem fogják megvenni, de bőven lesz elég vásárló, aki meg megveszi és csak utána szembesül 1évvel később, hogy amikor fullscreenre rakja a youtube-ot, vagy netezés után megnyit egy filmet, akkor a felső sávban még a notchnál is idegesítőbb jelenséget vesz észre, miszerint ott vannak az előzmény tabok, pedig már rég nincs megnyitva a böngésző. Együtt lehet ezzel élni, de idegesítő.

Laptopot pedig nem 2-3évre vesz az ember, mint telefont, tehát méginkább kritikus, hogy be fog-e égni.

(#24) orsib78


orsib78
tag

Nem ertem miert mindenki a stilusommal van elfoglalva, amiert mar a legelso posztomban elnezest kertem! :)
A lenyegi allaspontom valtozatlan es ez nem szakmai kerdes. Aki tudja hogy az o felhasznalasi modja nem eppen kedvezo az OLEDnek majd vesz mast, annak akinek meg fingja nincs errol valoszinuleg nem is heavy user. Aztan vannak koztes emberek is. En pl. 50%-ban dokkolon 2 monitorra kotve hasznalom a notimat, tehat valoszinuleg nekem sem okozna gondot. Nem viccbol irtam, hogy egeszsegtelen orakat a gep elott ulni. Szoval nem a gepnek kell pihennie idonkent hanem nektek is. A programozo haveromat most mutik gerincservvel es meg nincs a csavo negyven. Amugy orulok, hogy sokan megkerdojelezitek a szakmaisagomat, nem is allitottam, hogy szakember vagyok, de szerintem meg semmilyen hosszutavu tapasztalat nincsen ezekkel a kijelzokkel kapcsolatban, tehat akar meg igazam is lehet. :) Majd az ido eldonti.

(#25) ZnVjaw0K válasza #72042496 (#12) üzenetére


ZnVjaw0K
tag

Az IR mit jelent?
Az ABL mindig aktív? Alacsonyra állított fényerőnél is jelentkezik? (eddig minden kijelzőmet 0-20% fényerő között használtam)
Tavaly óta gondolkozok OLED-en de mindig elbizonytalanodok. Most meg még ez is :F

(#26) #72042496 válasza ZnVjaw0K (#25) üzenetére


#72042496
törölt tag

IR = image retention. Amolyan átmeneti beégés, de ezt a kifejezést nem szeretem az IR kapcsán emlegetni. Amikor monitornak használtam egy B6-ot, akkor a kontrasztosabb képi elemek mintegy fél percig szépen visszamaradtak. Pl. böngészőablak kontúrját, vagy a háttérképem bizonyos részeinek körvonalát ki lehetett venni egy Spotify vagy Steam ablakon keresztül.

Az ABL-t nem lehet kikapcsolni (szervizmenüből sem), de az LG 7-es szériánál 20-as OLED fény körül (ez kb. megfelel a 120 nitnek, amennyire kalibrálni szoktak) már azt mondják, hogy nem jelentkezik.

Én a B6-ot az IR és ABL miatt vissza is vittem, monitornak számomra használhatatlan volt.

Amiről a Redditen írnak, azt a legutóbbi firmware-rel javították. Nálam talán két hete települt a C8-ra, bár én korábban se vettem észre a problémát. (A C8 viszont a nappaliban van, és gépet még nem kötöttem rá. Ezért az IR-ről és ABL-ről nem tudok elsőkézből nyilatkozni.)

[ Szerkesztve ]

(#27) forgonati válasza orsib78 (#5) üzenetére


forgonati
őstag

S9 volt a kezemben beégett navbarral. És a piac legjobb paneljairól van szó. És tudom h a csaj nem használta extrém módon. Akkor egy LG? Ami nincs olyan szinten? Win tálca meg chrome ikonok majdnem garantált beégése fél év után. Nehogymár 10% fényerőn használjam a méregdrága cuccot csak azért mert nem akarom hogy beégjen. Vicc. Nincs ez a technológia olyan szinten még, hogy pc monitorba kerüljön.

[ Szerkesztve ]

Keelah Se'lai!

(#28) forgonati válasza orsib78 (#11) üzenetére


forgonati
őstag

De olyat meg még többet találni, ahol viszont sok bajuk van a dologgal. Beégett HUD mai napig gond.

Keelah Se'lai!

(#29) #72042496 válasza forgonati (#27) üzenetére


#72042496
törölt tag

Az LG pOLED paneljei tényleg nincsenek olyan szinten, mint a SAMOLED. Nagyképernyős OLED kijelzőkben viszont az eddigi infók alapján szívesebben látnám az LG-féle WOLED stacket (top-emission paneleket főleg) mint a Samsung-féle RGB-t, de lepjen meg a Samsung. (Már ha tényleg a Samsung lesz a beszállító, és nem a JOLED.)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.