Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gfefe


gfefe
őstag

Egész jó kis cikk. :B
(hú de rühellem az ilyen belepattintós hűtést.... bár ez saját vélemény :U )

DOWNLOAD ██████████████ 105%

(#2) Pubszon válasza gfefe (#1) üzenetére


Pubszon
veterán

Én se állom, de sajna ez az intel megoldása. AMD sokkal jobban oldotta meg. :U

Grat a Cikkhez a szerzőnek. :R

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#3) capulet75


capulet75
addikt

Nekem is van egy ilyen EKL-em,nagyon-nagyon meg vagyok vele elégedve.4ghz-en járatott Q9550et hűtött prime alatt 51fokra.Csak azért cseréltem le mert pofátlan áron jutottam egy csúcshűtőhöz

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#4) FRENK1988 válasza gfefe (#1) üzenetére


FRENK1988
veterán

Van hozzá lefogatós cuccos 0,5K-ért. Megéri vele kicsit vesződni az átszereléssel és utána nincs gond:D
Jó teszt nekem is ilyen hűti a Q9400-es :R

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#5) capulet75


capulet75
addikt


Megtámogatam még egy ventive,igy már igazán masszív volt. :K

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#6) D1Rect


D1Rect
félisten

Jó kis írás, végre van elérhető eredmény a narancs csodáról. :R

A képekhez annyit hozzátennék, ha pont ilyen "majdnem jó méret", akkor 580px szélesre csináld, és ne a Ph!-s beillesztővel rakd be, hanem feltöltés után a "kép beillesztéssel", középre zárttan. Így pont a cikk közepén lesz. ;) Ha lehet, és PNG-be mentsd, sokkal élesebb. Maguk a grafikonok megvalósítása viszont tényleg jó lett, szemléletes, precíz. :R

(#7) barnam_


barnam_
nagyúr

Még nem olvastam a tesztet, de nekem is volt ilyen hűtőm, ár - értékben verhetetlen! :K

(#8) FRENK1988 válasza barnam_ (#7) üzenetére


FRENK1988
veterán

Még néha teljesítményben is:DDD

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#9) barnam_ válasza FRENK1988 (#8) üzenetére


barnam_
nagyúr

Az ár - értéket úgy értem hogy ár és teljesítmény (vagyis érték) :)

(#10) rvn_10


rvn_10
senior tag

Köszönöm a bíztató hozzászólásokat, a képeket majd megpróbálom orvosolni:)

Gigabyte B760M Gaming X, I5 13400, 2x16 DDR4 Corsair Vengeance 3600Mhz, NZTX Kraken X61, Sapphire Pulse RX 5600XT, EVGA Supernova G2 750W, Samsung 850 Evo 128Gb, WD Blue 1TB, Phanteks Enthoo Pro M Acrylic

(#11) FRENK1988 válasza barnam_ (#9) üzenetére


FRENK1988
veterán

Hát 1-2 eladó véleménye az hogy lefőz egy TH2-t is. szóval akkor teljesítményben sem lehet gyenge.

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#12) bartucc


bartucc
addikt

Hasonló hűtőm van, Freezer 7 Pro, szerintem az szebb, ennyi bajom van ezzel a hűtővel. Nekem Alpine 7 Pro-t váltott, nagy tuningnál lett jelentős a különbség, kis tuningnál nem sok változás volt. :)

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#13) rvn_10 válasza bartucc (#12) üzenetére


rvn_10
senior tag

Ez igaz, de szerintem, ha nincs az a plus venti az AC elött akkor már 3,66-on besokkalt volan IBT alatt.

Gigabyte B760M Gaming X, I5 13400, 2x16 DDR4 Corsair Vengeance 3600Mhz, NZTX Kraken X61, Sapphire Pulse RX 5600XT, EVGA Supernova G2 750W, Samsung 850 Evo 128Gb, WD Blue 1TB, Phanteks Enthoo Pro M Acrylic

(#14) Robi BALBOA


Robi BALBOA
őstag

Fain kis írás, ez pont passzolna ehez az íráshoz [link] :DD
Össze hozunk egy olyan gépet aminek minden porcikája a legjobb ár/érték(teljesítmény) aránnyal rendelkezik. ;)

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#15) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Azért a heatpipe győzelme borítékolható volt. Egyébként tényleg olcsó ez a hűtő. Egyik PH-s kolléga árulja olyan 2,5k környékén ha jól emlékszem.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#16) rvn_10 válasza Dr. Romano (#15) üzenetére


rvn_10
senior tag

Én is tőle szereztem be 3400 az uj ár.

Gigabyte B760M Gaming X, I5 13400, 2x16 DDR4 Corsair Vengeance 3600Mhz, NZTX Kraken X61, Sapphire Pulse RX 5600XT, EVGA Supernova G2 750W, Samsung 850 Evo 128Gb, WD Blue 1TB, Phanteks Enthoo Pro M Acrylic

(#17) PaJa1 válasza Dr. Romano (#15) üzenetére


PaJa1
őstag

Igen úgy van, nekem is tőle van.
Nagyon faja a narancs hűtő. Órajelet nem emeltem sokat a 7400asomon, mert még nem kellett, így csöndben teszi a dolgát.

A probléma az idő! Physics can not be cheated! ## WoT: ThisNoAll_HUN ## OBHUNRACING.COM

(#18) WesTM


WesTM
senior tag

Én szintén ilyennel hűtöm a kazán alacsony vid.-es E4500-at 1.4V@3.5ghz-en és minden igényt kielégít.Ennél olcsóbban jobb hűtőt szerintem nem lehet kapni ma a piacon.
Annyit hozzátennék hogy hátulról megtámogattam még 1 8cm-es ventivel, ami lefelé szív. Nagyon jó kis hűtés, én is merem ajánlani mindenkinek. :R

(#19) jookomak


jookomak
őstag

ha a két hűtőt közti különbségre voltál kíváncsi, akkor szerintem fölös volt berakni az ac mellé azt a ventit, vagy be kellett volna az ekl-hez is tenni, úgy jött volna ki igazán, hogy mit tudnak.

(#20) chooky válasza gfefe (#1) üzenetére


chooky
tag

Ugyanennyiért van a csavaros merevítős fajta is.

:R

(#21) rvn_10 válasza jookomak (#19) üzenetére


rvn_10
senior tag

Igazából messze nem egy kategória a 2 ezért tettem be mellé egy ventit. A cikekt pedig zért irtam, mert nem található sehol róla semmi. Inkább fognám fel bemutatónak mint összehasonlító tesztnek, ezért tettem a bemutató kategóriába.

Jah és a plusz ventit nem tudtam volan betenni 2 indokból sem, 1 mert tul nagy a hütő és nem fért volna be, 2 ha be is fért volna akkor is csak a EKL legfelsö bordájára fujta volna a levegőt:S

Gigabyte B760M Gaming X, I5 13400, 2x16 DDR4 Corsair Vengeance 3600Mhz, NZTX Kraken X61, Sapphire Pulse RX 5600XT, EVGA Supernova G2 750W, Samsung 850 Evo 128Gb, WD Blue 1TB, Phanteks Enthoo Pro M Acrylic

(#22) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

"emeltem a voltokat "
Jajj ez annyira simogatja az ember fülét...
Pedig általános iskolai fizika tananyag a feszültség meg az áram fogalma.

Amúgy a hűtő korrekt. Mondjuk egy sima alutömbnél még jó hogy jobban hűt... De az ára jó.

Mutogatni való hater díszpinty

(#23) rvn_10 válasza hcl (#22) üzenetére


rvn_10
senior tag

Javítva:)

Gigabyte B760M Gaming X, I5 13400, 2x16 DDR4 Corsair Vengeance 3600Mhz, NZTX Kraken X61, Sapphire Pulse RX 5600XT, EVGA Supernova G2 750W, Samsung 850 Evo 128Gb, WD Blue 1TB, Phanteks Enthoo Pro M Acrylic

(#24) rvn_10 válasza capulet75 (#5) üzenetére


rvn_10
senior tag

Félreértések elkerülése végett a linkelt kép nem nálam készül, mert ahogy a cikkben is leírtam nem az EKL kapta a plusz ventit hanem az AC.

Gigabyte B760M Gaming X, I5 13400, 2x16 DDR4 Corsair Vengeance 3600Mhz, NZTX Kraken X61, Sapphire Pulse RX 5600XT, EVGA Supernova G2 750W, Samsung 850 Evo 128Gb, WD Blue 1TB, Phanteks Enthoo Pro M Acrylic

(#25) david_95


david_95
csendes tag

Ez az EKL kb mijen szinten van jobb mint a TX3?
Mert halottam hogy jókat irnak róla végig :)

(#26) ruzsabazsa


ruzsabazsa
aktív tag

Jó cikk,nekem is volt ekl-em egy e8400ason:)

(#27) rvn_10 válasza david_95 (#25) üzenetére


rvn_10
senior tag

Ha lett vna lehetőségem kipróbálni komolyabb hűtőkel is akkor megmondanám:) Nem tom h jobb e tőle.

Gigabyte B760M Gaming X, I5 13400, 2x16 DDR4 Corsair Vengeance 3600Mhz, NZTX Kraken X61, Sapphire Pulse RX 5600XT, EVGA Supernova G2 750W, Samsung 850 Evo 128Gb, WD Blue 1TB, Phanteks Enthoo Pro M Acrylic

(#28) capulet75 válasza rvn_10 (#24) üzenetére


capulet75
addikt

Persze hogy nem.Nálam készült.Ebben az árkategóriában nincs jobb hűtő.A plusz ventit csak a 4ghz miatt tettem rá.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#29) golya87


golya87
őstag

Én is ilyeneket alkalmazok a gépteremben, nagyon halk és tényleg jól végzi a dolgát, ja és olcsó is.

Grat a cikkhez!

(#30) F e Z o válasza chooky (#20) üzenetére


F e Z o
veterán

Ez a megoldás azért jóval stabilabb.
Grat a teszthez...
A különbség sztem egy q6600-nál jött volna ki 1,4 V feszültség igazán....

[ Szerkesztve ]

H2O über alles!

(#31) SzalaiG


SzalaiG
addikt

Jó lett. :)

De egy Cooler Master Hyper TX2 nem ez a kategória.

(#32) capulet75 válasza SzalaiG (#31) üzenetére


capulet75
addikt

Pedig a cm hy12 pont ez a kategória. :K

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#33) chooky válasza SzalaiG (#31) üzenetére


chooky
tag

A véleményem szerint (meg sok más eddigi EKL vevő véleménye szerint) a Cooler Master Hyper TX2 lejjebb van a ranglétrán. Ha nem is sokkal de jobb az EKL.

:R

(#34) SzalaiG válasza chooky (#33) üzenetére


SzalaiG
addikt

Ár / érték arányban jobb lehet, de hűtésteljesítményre kizárt.

(#35) FRENK1988 válasza SzalaiG (#34) üzenetére


FRENK1988
veterán

Ezt miből veszed?
Próbáltad már mind2őt?

[ Szerkesztve ]

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#36) JanFe


JanFe
aktív tag

Jo cikk, hasznios infokkal :)

"There is nothing permanent except change"

(#37) rvn_10


rvn_10
senior tag

Ha valaki megdob eggyel kölcsönben kiegészítem a ciekket:)

Gigabyte B760M Gaming X, I5 13400, 2x16 DDR4 Corsair Vengeance 3600Mhz, NZTX Kraken X61, Sapphire Pulse RX 5600XT, EVGA Supernova G2 750W, Samsung 850 Evo 128Gb, WD Blue 1TB, Phanteks Enthoo Pro M Acrylic

(#38) Chris78


Chris78
aktív tag

Nekem is ilyen narancs sárga (mi)csodám van. Nagyon jól megy ,1 e8200 -nak hüti a homlokát :N Bad company 2 béta fullon megy de a venti marad alapon és a hütöbrdák alig langyosodnak. :C

....és akkor a hetedik napon az Úr megnyomá a 'reset' gombot.

(#39) Sanyix válasza Pubszon (#2) üzenetére


Sanyix
őstag

már csak annyi kellett volna az amd-nél hogy megszabja hogy milyen összetételű anyagból csinálják a lefogatókeretet...
mert akkor nem fordulhatna elő olyan hogy elfárad az a rideg műanyag keret, és elpattan...

amúgy ez a hütő ájemdére is szerelhető?

[ Szerkesztve ]

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#40) hóman


hóman
csendes tag

Én először találkozom ezzel a márkával. Látom hogy jól hűt. DE milyenek az egyéb tulajdonságai? Pl. Megbízható -e ? Vagy nem -e túl zajos? Mekkora a súlya?
:F Ha valaki tudja kérem írja meg. Köszi

[ Szerkesztve ]

(#41) barnam_ válasza hóman (#40) üzenetére


barnam_
nagyúr

Hangja semmi szinte, csak max. fordulaton van, akkor is csak szélzaj.
A súlya - ha jól tudom - 490g.

Maga a márka nem új keletű.

(#42) FRENK1988 válasza hóman (#40) üzenetére


FRENK1988
veterán

Hát Eddig nekem teljes mértékig megbízható, zajosság relatív de nekem a VGA a leghangosabb a konfigomban (nem sokáig ;] ) Mérlegen nem néztem de könnyű (nem fogja görbíteni az alaplapod :)

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#43) capulet75


capulet75
addikt

Ha az lenne ráirva hogy Zalman 8000-be kerülne.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#44) Oti86


Oti86
tag

Nekem is ilyen EKL hűtőm van 45-50 fok körül tartja az 524-es procimat :)

http://3dfx.oti86.fotoalbum.hu/

(#45) chooky válasza Sanyix (#39) üzenetére


chooky
tag

Van AMD-s lefogatású is ami jó AM2, AM2+, AM3, 754, 939-re.
:R

(#46) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Ejha, hát két dolog is meglepett: a jó teljesítménye és az ára. Köszi a tesztet!

Tényleg kéne csinálni egy legjobb ár-érték arányú gépről szóló cikket. Ez a hűtő benne lenne :)

(#47) Jocy


Jocy
aktív tag

Nekem is egy ilyen narancs csoda hűti a Q9400-at,meg vagyok vele elégedve.
Olcsó,jól hűt,hangja szinte semmi! :C
Amúgy én a csavaros-merevítős változatát használom.

[ Szerkesztve ]

(#48) fagy53


fagy53
nagyúr

Jó kis teszt ahol végre látszik, hogy mennyivel nagyobb a feszültségnövelésének hatása a hőmérsékletre, mint az órajelének. Az meg külön élmény, hogy a stabilitástesztek élükön az IBT-vel mennyivel jobban terhelik a procit, teljesen elrugaszkodva a valóságtól.
A venti jó ár/érték arányának bizonyítása meggyőző, köszi! :R

(#49) barnam_ válasza fagy53 (#48) üzenetére


barnam_
nagyúr

Két magos proci normál, ésszerű tuningjához elég.
Eszetlenhez már nem :DDD (E8400 5ghz-en 1.68V-al, wPrime 1024M alatt felment 60°C-ra, úgy hogy az ablakban lehetett vagy 2°C :D )

(#50) Yürei


Yürei
csendes tag

Jó cikk lett! :C
Végre olyan grafikonok ahol nem mérföldes eltérések vannak az értékek között!
Egyébként mindkét hűtésen 100-osan pörögtek a ventik tesztelés közben?

*******************Customer: "How fast will my COM ports go?"******************** *************Tech Support: "How hard can you throw your computer?"**************

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.