Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) anulu


anulu
félisten

na, akkor a konferencia utan nem sokkal erdeklodve vizsgaljuk a torrent siteokat :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#2) ngabor2


ngabor2
nagyúr

a résztvevők kapnak majd egy 160 gigabájtos USB-s külső merevlemezt, amelyen a konferencia többi anyaga között ott lesz majd a Windows 7 pre-beta is

ehh... azért remélem, hogy a végleges verzióhoz nem kell ekkora telepítőkészlet...

(#3) VladimirR válasza ngabor2 (#2) üzenetére


VladimirR
nagyúr

trollkodunk moderatorkent?

"a résztvevők kapnak majd egy 160 gigabájtos USB-s külső merevlemezt, amelyen a konferencia többi anyaga között ott lesz majd a Windows 7 pre-beta is"

(#4) erdoke


erdoke
titán

Most kiderül, mennyire sz@rrágó a MS, hogy 2,5" "ocsóé" 160 GB-os külső HDD-t adnak Y USB-vel, vagy igényesen 1,8"-ost. ;]

A legjobb aláírás a héten

(#5) FTeR válasza erdoke (#4) üzenetére


FTeR
addikt

:D
az lenne vmi, ha egy káttingedzs USB holodisket adnának, ezzel is érzékeltetve, h milyen jó is az új cucc!

[ Szerkesztve ]

(#6) floatr válasza FTeR (#5) üzenetére


floatr
veterán

Vszeg a regisztrációs díjból az is kijönne :)

(#7) DarkByte válasza anulu (#1) üzenetére


DarkByte
addikt

Pont ezt akartam írni. :DD

(#8) Gambit


Gambit
őstag

Én azt remélem, hogy ezúttal nem esnek abba a hibába, hogy kiforratlanul adják ki, és aztán jönnek az sp-k.

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#9) FTeR válasza Gambit (#8) üzenetére


FTeR
addikt

azért azt megjegyezném, h vista messze a legstabilabb release volt. egyrészt működési hiba csak elvétve akadt, másrészt biztonsági hibákat is alig találtak benne. xp ehhez képest katasztrofális volt.
persze a driver kérdés már más probléma, azzal várhatón w7 alatt már nem lesz gond, mivel ugyanazt a WDDM-et használja, mint a vista, ráadásul MS már nem is hagy jóvá olyan drivert vista alá, amit nem teszteltek w7 alatt.

(#10) Gambit válasza FTeR (#9) üzenetére


Gambit
őstag

"persze a driver kérdés már más probléma, azzal várhatón w7 alatt már nem lesz gond, mivel ugyanazt a WDDM-et használja, mint a vista, ráadásul MS már nem is hagy jóvá olyan drivert vista alá, amit nem teszteltek w7 alatt."

Na, erre kíváncsi leszek, de egyelőre azt tervezem, hogy a Vistát kihagyva egyből Win7-re állok át. Addig ellavírozok az XP 64 bittel.

A gépigénye vajon mennyire lesz durva?

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#11) anulu válasza Gambit (#10) üzenetére


anulu
félisten

tendenciat figyelve: dual cpu, 2 GB RAM, 30-35GB HDD

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#12) OkosTibiKing válasza anulu (#11) üzenetére


OkosTibiKing
tag

30-35 GB mi a szarnak 1 opnek? bár mostanában azmár nemsoknak számit de akkoris a Vinyó majdnem 10%-a :O többi már alap a mostani világban.

Okos Vok.

(#13) venember83 válasza ngabor2 (#2) üzenetére


venember83
nagyúr

Te úgyis ubuntuskodsz, neked mindegy. :P

Én azért csodálkozom, hogy ilyen rövid idővel a Vista után már ilyen stádiumba kerültek a következő verzióval. Bár igaz, ha nem sikerült Vistá-val leváltani az XP-t, akkor valami mással próbálkoznak, logikus.

(#14) Cathfaern válasza venember83 (#13) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Ugyanaz a menet, mint annó az XP-vel volt: kijött az ME/2000, rájuk kb. 1-1,5 évvel az XP. Mint annó is az ME, a Vista is kissé teszt szerepet tölt be*, pontosabban előkészíti a terepet a következő oprendszernek. Talán arra is kiváncsiak, hogy a userek (na és persze az ipar), hogyan fogja fogadni a gyors váltást (könnyű lesz lemérni, csak azt kell nézni, hogy a vistás userek hány %-a áll át), hiszen a Win jelenleg az egyetlen elterjedt oprendszer, ami hosszú éveken keresztül nem jön ki új verzióval (mind mac mind linux gyakori jelentős frissítésekkel rendelkezik).

*abban az értelemben, hogy így tudják igazán jól felmérni, hogy a userek milyen változásokra hogyan reagálnak, nem bugfixre gondolok.

(#15) erdoke válasza OkosTibiKing (#12) üzenetére


erdoke
titán

Csak találgatás a 30-35 GB, viszont az már kevésbé, hogy 2010-ben a legjobb ár/kapacitás arányú HDD-knek csak 3 %-a lesz majd ez a tárterület.
Az XP-nek is kell 12-15 GB programokkal és tartalékkal. Hány százaléka volt ez az XP megjelenésekor kapható legjobb vételt képviselő vinyóknak. Inkább 20 mint 10.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#16) FTeR válasza venember83 (#13) üzenetére


FTeR
addikt

hehe, te is XP-n nevelkedtél :)
a vista csúszását leszámítva a winek kevesebb mint 2 évente követték egymást, míg az ezredforduló környékén kisebb torlódás is volt. a Me fejlesztési ideje alig volt fél év. arról nem is beszélve, h '99-ben volt egy 98SE is.
btw, még Jobs is külön os-nek számolta az xp sp2-t egy macword alkalmával, szal ha ezt is belevesszük, akkor már nem is olyan nagy az eltelt idő...

(#17) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Ha a Win7 alfáért nem is, de a vinyóért már megéri elmenni annak, aki teheti. Viccet félretéve: ahogy a híreket olvastam, nem sok újítás lesz benne - bár lehet, hogy titkolják őket - és elég kiforratlannak tűnik. Amint írtam máshol, nekem egy Vista Feature Pack szerűségnek tűnik, amit kiadni sztem nincs sok értelme. De ennél sokkal többet tudunk majd az alfa kijövetele után.

(#18) venember83 válasza FTeR (#16) üzenetére


venember83
nagyúr

Nem XP-n nevelkedtem, 1944 napja pl nem volt XP. A Vista és XP között több idő telt el és azt feltételeztem, hogy mostantól ez az üzletpolitika.

(#19) FTeR válasza venember83 (#18) üzenetére


FTeR
addikt

vista csúszása nem üzletpolitika volt. ironikus módon a vista azért késett, mert az xp katasztrofálisra sikeredett (biztonsági szempontból). ezért a már 2 éve xp alapon fejlesztett os-t (helpme vmi black akármi volt) kidobták a kukába és elkezdték fejleszteni az sp2-t, amivel megint elment kb 2 év és ezután álltak neki a 2003 alapjaira fejleszteni a longhornt...

egyébkén nem sokkal a vista megjelenése után elkezdték hangsúlyozni, h köv winre már nem kell annyit várni. akkor nem nagyon hittünk nekik.

szerk: btw, a digitális neveltetésre gondoltam, feltéve, h nem egy unix server laborban születtél még igazam is lehet... :)

[ Szerkesztve ]

(#20) DarkByte válasza WonderCSabo (#17) üzenetére


DarkByte
addikt

Viccet félretéve: ahogy a híreket olvastam, nem sok újítás lesz benne - bár lehet, hogy titkolják őket - és elég kiforratlannak tűnik.
Most őszintén, Te mit vársz? Mi az amit újításnak vélnél?

Már gyakorlatilag minden kis kiegészítő bigyó benne van a Vista -ban is amit egy oprendszerben alapban el lehet képzelni (most itt a segédeszközöktől a média lejátszóig és webböngészőig gondolkodom) épp ezért is érte/éri a kritika az MS -t hogy ellehetetleníti más programok térnyerését. Láthatod hogy frissítik a programok arculatát, az OS a Vista design -ét örökli (bár nem teljesen, nézd meg pl. az új Start menüt) ami mögött gondolom az áll hogy a Vista is alig terjedt el, minek dobják el ezt a külsőt. Egyeseknek tetszik az Aero, másoknak nem (apropó: ezt is ugyanúgy le lehet cserélni mint XP alatt a visual témákat, csak google -ézni kellene, pl. [link])

Bár nem látszik de a felszín mögött biztosan lesz egy rakás javítás, némi átrendszerezés, biztonsági szempontokat növelő módosítások, valamennyi optimalizáció. Vagyis minden olyan dolog amit más oprendszerek esetén is csinálnak rendszeresen (csak nézd meg pl. Ubuntu hanyas verziónál jár, nekem mint átlag felhasználónak a módosuló programkínálaton túl nem sok feltűnő változás van az egyes verziók között, mégis tudom hogy csak a naprakészsége miatt is érdemesebb használni).

Nem tudom elképzelni mi lenne az az átlagfelhasználó számára is érdekelt feature ami még hiányzik a rendszerből és egyből mindenki eldobná az XP -t és váltana. (nem a WinFS -re vagy a fejlesztői szempontból adódó újdonságokra gondolok) Annó a 98/ME -> XP váltás esetén lehett indok a nagyobb stabilitás, de nekem személy szerint ilyen szempontból már XP SP2 óta nincs bajom a rendszerrel és Vista -t is már több mint 1 éve használok, talán 2x találkoztam BSoD -al.

[ Szerkesztve ]

(#21) Begi válasza DarkByte (#20) üzenetére


Begi
senior tag

Én azért el tudnék képzelni egy testre szabható telepitést, illetve egy csomagkezelőt...
Remélem egyszer valóra válik ez az álmom:)

(#22) DarkByte válasza Begi (#21) üzenetére


DarkByte
addikt

Na jó, ezt én is. Korábban máshol már írtam is. :B

(#23) Begi válasza DarkByte (#22) üzenetére


Begi
senior tag

Gondolom egy épp eszű embernek ez a vágya.
Nem értem miért nem csináljk meg M$-nél.
Nem igaz, hogy olyan nehéz lenne betenni egy CUSTOM/ADVANCED gombot a telepitőbe. Vagy felőlem el is rejthetik és csak a ctrl+alt+left shift+x kombinációval lehessen előhozni, csak lenne már:)

(#24) cizoe


cizoe
őstag

Üdv. windows7-tel foglalkozó nemzetközi bloghoz keresek lelkes embereket, frissítés, post írás céljából. Ha érdekel mail: digitalents@gmail.com.. Egyelőre egy teszt változat fut, de ez csak egyí gyors skicc..

(#25) FTeR válasza DarkByte (#20) üzenetére


FTeR
addikt

teljes érintőképernyős irányítás, tökéletesebb hangvezérlés?

#23
az a büdösnagy helyzet, h az emberek 97%-a nem akar testre szabható telepítőt és úgy a 80%-ot kimondottan zavarba is hozta. Nem véletlen szüntette ezt meg az ms a desktop szériában. aki mégis akarja, az használhatja a telepítő lemezen lévő custom installer készítő cuccost, vagy az nlite mókát.
vagy játszadozik a server kiadásokkal, annál még a GUI-t sem kötelező felrakni...

(#26) bambano válasza FTeR (#19) üzenetére


bambano
titán

blackcomb.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.