Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) kevinium válasza Demizson92 (#100) üzenetére


kevinium
aktív tag

Így is úgy is kipisiled tőle az agyad, de én is szeretem! (Amúgy mennyiségtől függetlenül káros, csak legfeljebb nem érzed annak...)

(#102) Alchemist


Alchemist
addikt

Butateló táskában kikapcsolva, várakozás közben lehet meditálni, relaxálni. :)

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#103) Hieronymus válasza Demizson92 (#100) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Nem ennyire egyszerű.
Kis mennyiségben, minőségi és alacsony alkoholtartalmú italt fogyasztva pozitív hatásai vannak.
Csökkenti az érelmeszesedés és trombózis esélyét, mert csökkenti a véralvadás sebességét.
Enyhe nyugtató hatású.

Ha valaki naponta másfél deciliter minőségi vörösbort iszik meg. Nem többet. hosszabb életre számolhat, mint az antialkoholisták. Ettől függetlenül, alkoholistának tekinthető, a szigorú szabályok szerint.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#104) atiss.1977


atiss.1977
csendes tag

Üdv. Nekem munkából adódóan kell az okosteló, keveset vagyok az irodában, sokat terepen, céges email-ek jönnek, privát email-ek, dupla sim-es a teló, céges, privát, fotókat kell feltöltenem a rendszerre, egyszerúbb mint a digitális fényképezőt hurcolni... stb...
Az időt a karórámról tudom meg, facebookon fent vagyok, utálom, de azért nézegetem, bár inkább otthon, laptopról. Sajnos sokszor onnan tudom meg, hogy valakinek szülinapja vagy névnapja van... ez nem jó irány, de ez van... Viszont a messenger, viber nagyon jó, mert nem mindig akar az ember élőben beszélni, néha jobb egy-egy üzenet. Az sms már nagyon ritka.
Szóval meló után kevesebbet van a kezemben a teló, főleg csak akkor, ha hívás van, vagy üzenet.

(#105) Kékes525


Kékes525
félisten

Magamat nem mondanám függőnek, de azért számomra is nélkülözhetetlen az okostelefonom, ami tulajdonképpen nem telefon, hanem hordozható mini számítógép.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#106) BiP válasza Kalandor (#98) üzenetére


BiP
nagyúr

"Az alkoholista az, aki annyit iszik, mint mi, csak nem szimpatikus."

(#107) janeszgol válasza Hieronymus (#103) üzenetére


janeszgol
félisten

Czeizel Endre mondta, hogy az alkoholistáknak az erezetük teljesen tiszta. Igaz a belső szerveik tönkre mennek, de érelmeszesedésük, lerakódásuk nincs. Érdekes. :)

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#108) Dark Archon


Dark Archon
addikt

A szavazás írójának javasolnám az időpont foglalást. Tudom, csak egy példa volt... de tényleg, aki zenét hallgat, az is függő? Nem is tudtam, hogy én meg akkor walkman függő voltam évekig, mert rohadtul untam a buszozást.

Az ember unatkozni nem szeret és ezt a rendelkezésére álló eszközzel oldja meg. Ezeket a remek kísérleteket WC-papírra kellene nyomtatni... addig se a telefonját csesztetné az ember üldögélés közben és a tanulmány is megkapná méltó jutalmát :DDD

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#109) Kékes525 válasza janeszgol (#107) üzenetére


Kékes525
félisten

2-3 dl vörösbor a legegészségesebb. Az alkohol a HDL termelésének növekedésén keresztül hat pozitívan az érelmeszesedésre. Ha ennél jobban növelem az alkohol szintet, akkor csökken a HDL termelés és csökken az érelmeszesedésre kifejtett pozitív hatása is. Azaz nem egészen igaz az hogy az alkoholizmus véd az érelmeszesedés ellen.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#110) atike


atike
nagyúr

Érdekes felmérés, érdekes eredménnyel. A környezetemben lévő lányok/hölgyek szerintem kb 5-6 másodpercig bírnák... :DDD :DDD És nem csak a lányomra és a feleségemre gondolok... :DDD :DDD

(#111) Akula válasza Dark Archon (#108) üzenetére


Akula
őstag

+1 :R

Én általában ki szoktam bírni egy percet is, de akkor már annyira zavar a csengőhang, hogy inkább felveszem... :DDD :P

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#112) kevinium válasza Kékes525 (#109) üzenetére


kevinium
aktív tag

Akkor jó, most megnyugodtam. Egyszerre úgyis csak 2-3 dl bort iszok meg. Csak utána újra kell tölteni a poharat... :DDD

(#113) Kékes525 válasza kevinium (#112) üzenetére


Kékes525
félisten

Az se rossz, csak hosszú ideig kell innod. Ha 100 évig iszod akkor biztos, hogy hosszú életű leszel. ;]

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#114) Kleroo


Kleroo
veterán

Érdekes cikk lehetne, ha pontosabb lenne. Függésnek gondolom a telefont, sokan tényleg kényszeresen veszik elő. Amikor társaságban, társalgás közben valaki pár percenként felmegy FB-re, pörget egyet, hogy van-e valami izgi, az nekem már függés kategória. És nem is inkább telefon, inkább FB-FOMO.

Viszont ha én tudom hogy valahol 30percet fogok elcseszni az életemből, akkor a világ 8. csodája egy mai okosteló, amivel előre letudhatok teendőket, ezzel későbbi pihenésre fordítható időt, vagy csak szimplán szórakozom. Ahelyett hogy üljek, és nézzem a falat, vagy válaszolgassak egy néni kínos kérdéseire, vagy aggódjak hogy a másik szomszédom miért fészkelődik állandóan idegesen, vagy a velem szemben lévő túrja az orrát. Én főleg így emiatt a szavazás miatt lettem lelombozva, mert tipikusan félrevezető eredményt ad. 10ből kb 10 ember be fogja rá nyomni hogy kb azonnal előveszi. És le lehet hozni cikként hogy hiperfüggőek vagyunk.

Az én példám jobban felszínre hoznáa dolgot.
4haver öl egy étteremben és várják a kaját, beszélgetnek.
ekkore te
- azt se tudod hol a mobilod
-a zsebedben van, de nem veszed elő
-asztalra rakva állandóan nézegeted rajta az időt
-1-2percenként kényszeresen feloldod a képernyőt, nyomkodsz ezt-azt és lezárod
-amikor pont a többiek beszélgetnek, vagy akár ha veled, közben előkapod, és kényszer FB csekk.

szerk: és vajon függés, hogy ha ki van írva rá egy szavazás, és van közünk a témában hozzá, akkor szavazunk? Én általában szavazok....de belegondolva...miért is? Minek? Itt most direkt nem szavaztam, mert értelmetlen/rossz kimenetelt szolgálhatja.

[ Szerkesztve ]

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#115) orion1025 válasza Nagytoll (#13) üzenetére


orion1025
őstag

Én a Szombathely-Pécs vasútvonalat és képes vagyok bármiféle nyomkodás nélkül végigülni, és a gondolataimmal foglalkozni :DDD Néha ez az út 8 órát is eltart...

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#116) Khelben válasza orion1025 (#115) üzenetére


Khelben
nagyúr

Én meg 10 perc után kiugranék az ablakon, ha nem lenne nálam notebook :)

(#117) caprine válasza orion1025 (#115) üzenetére


caprine
aktív tag

Ezzel én is így vagyok, bár a zenehallgatásra időnként ráfanyalodok ha az utitársak témája, hangereje túl iritáló. Vagy csak bedugom a füles ha valaki nagyon erőltetné velem a beszédet, egyes nyugdíjasoknak szokása, engem meg baromira nem érdekel se az élettörténete se az unokái. Persze ilyenkor én vagyok az antiszociális és nem ők akik ráerőltetik magukat egy vadidegenre :R Pedig az 4GB-os Asus Zenfonom van ami azért elég sok mindenre elég lehetne nyomni, de a 2048-nál tovább nem nagyon jutottam :D .

Ha saját szívedben nem találsz békét, nem fogod azt megtalálni a világon sehol. (SCKG)

(#118) Scrydhan válasza Kleroo (#114) üzenetére


Scrydhan
aktív tag

De ez így nem sugalná azt hogy hiperfüggőek vagyunk, most ez a trendi mint ahogyan az is trendi hogy jajj tönkre megy az EU meg hogy most 2. hidegháború van stb.

2011: "Sok hűhó semmiért, lehetne mondani, de egy tetszett pecséttel azért értékelem a mérnökök igyekezetét. Még akkor is, ha a Galaxy Note-tal nem sikerült kategóriát teremteniük."

(#119) Örni


Örni
senior tag

Itt ülök az SZTK-ban, 18-an vannak előttem. A 8-ik másodpercben vettem elő a telefont... :) megírtam egy levelet, ránéztem a tőzsdére metatraderrel, most meg mobilarena.
Egy baj van: 36%-on van az akksi!!!! :)

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#120) BiP


BiP
nagyúr

Ha már függőség: Ez már kétséget kizáróan az:
https://itcafe.hu/hir/pokemon_go_japan_baleset.html

(#121) orion1025 válasza caprine (#117) üzenetére


orion1025
őstag

Én azért értékelem az ilyen helyzeteket, mert így rá vagyok kényszerítve arra, hogy a teendőim, megoldatlan problémáim kicsit átnyálazzam, rendszerezzem, egyéb pénzes ügyeimen gondolkodjak.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#122) dabadab válasza BiP (#120) üzenetére


dabadab
titán

Nem, ez hülyeség és felelőtlenség elegye.

DRM is theft

(#123) D1Rect válasza dabadab (#122) üzenetére


D1Rect
félisten

#jobbanvezetekmintazönvezetőautók #kappa

(#124) kisza25 válasza saja (#56) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

érkezési sorrendnél elmész fagyizni nem leszel előrébb:P
kelly416: van nélküle élet, de minek,
lehet élni röhögve, meg lehet élni hörögve, utálok várni és inkább neten falok tudományos és IT tartalmakat, mert szeretem, érdekel, tehát az unalmas várakozás helyett a kedvenc időtöltésemmel tudok foglalkozni,
vagy ne adj isten dolgozok:P

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#125) kisza25 válasza donmackó (#62) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

telefonálni nem lehet

janeszgol: a függőséget úgy szokták meghatározni, hogy ha minden nap csinálsz valamit és vágysz rá, alig várod, hogy megtehesd és rossz érzéssel tölt el, ha nem teheted meg, akkor függő vagy.
Aki ennek megfelelően minden nap este megiszik egy sört, már alkoholistának számít (ennek is ugye vannak fokozatai), ez így hülyén hangzik, de így van.
Vagy a reggeli kávé....
szóval szerinted nem függőség, pedig az, egy 15 évestől elveszed az okos telefonját, szerintem hirtelen nem is tudna mit kezdeni az így felszabadult szabadidejével:P

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#126) Khelben válasza kisza25 (#125) üzenetére


Khelben
nagyúr

Basszus, legalább 10 dolog van, amitől függő vagyok ezek szerint :D

(#127) kisza25 válasza Khelben (#126) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

csak? az még nem gáz, ja de:D

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#128) #95590400 válasza Kalandor (#45) üzenetére


#95590400
törölt tag

és pl. a laptopon ez nem ugyanígy van készen?
differenciálható-e az ilyen mentális (ál)szükséglet, mint fórumozás, blog, twitter, insta, facebook?
van-e minőségi közléskényszer?

[ Szerkesztve ]

(#129) kevinium válasza kisza25 (#127) üzenetére


kevinium
aktív tag

a függőséget úgy szokták meghatározni, hogy ha minden nap csinálsz valamit és vágysz rá, alig várod, hogy megtehesd és rossz érzéssel tölt el, ha nem teheted meg, akkor függő vagy.

Ezzel a dumával besétálok egy elvonóra, hogy kerékpározás-függő vagyok... De jobb helyeken ezért megdicsérnének, hogy mekkora sportember vagyok, a te definíciód szerint meg le kéne szoknom róla...

Amúgy másik ismerősöm meg a futással van ugyanígy... Lehet párban megyünk.

[ Szerkesztve ]

(#130) #95590400 válasza kevinium (#129) üzenetére


#95590400
törölt tag

én légzés és oxigén függő vagyok, bevallom...

(#131) kisza25 válasza kevinium (#129) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

igen függők vagytok, de ez nem minden esetben jelent rosszat, értelem szerűen vannak jó és rossz szokások
Milyen kötözködő emberek járnak ide manapság, vagy csak megint front van:D
Dr. Zacher Gábor - Mindennapi függőségeink

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#132) BiP válasza kevinium (#129) üzenetére


BiP
nagyúr

A sport egyébként képes függőséget okozni. De ahogy említették, ez "jó fajta".
Azt mondják, ha valaki elkezd sportolni valamit rendszeresen, az első 2 héten ha átlendül az ember, utána már hiányzik, ha kimarad. (ergo ennyi kell, hogy kialakuljon a függőség). Meg lehet ezt tudományosan is magyarázni biztos, hogy mozgás közben endorfin szabadul fel, stb.

Bár azért ismerek olyat, aki olyan szinten nyomja a sportot (pl. gyúrás), hogy neki minden nap ugyanakkor kell, nem lehet máskor. Megvan, hogy mikor mit eszik, és ettől nem tágít, tök rugalmatlan a napirendet illetően. Lehet ezt rendszerszeretőnek, tudatosságnak is hívni, de az én szememben inkább már függőség. (pedig nem versenysportol). De hát kinek mi a fontos vagy mire teszi fel az életét.

(#133) kevinium válasza kisza25 (#131) üzenetére


kevinium
aktív tag

Milyen kötözködő emberek járnak ide manapság, vagy csak megint front van

Hidd el semmi személyes, csak mindenki össze-vissza használja a napi rutint, a szokást és a függőséget. Ami utóbbiról én azt olvastam, hogy inkább lelki/mentális eredetű, hiszen a szorongó és a társadalomba nehezen -, vagy egyáltalán nem tudó - emberek lesznek túlnyomó részt függők. És amint sikeresen integrálják őket a társadalomba, megszűnik a szorongásuk, a függőségük "elmúlik", de legalábbis enyhül.

Kerestem rá a forrást, de nem találtam meg.

(#134) fornettisuti


fornettisuti
veterán

"A férfiak csak 21, míg a nők 57 másodpercet vártak."
A noknek a kezeben meg hatvanyozottan tovabb marad a keszulek...

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#135) Hieronymus válasza janeszgol (#107) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Nem érdekes, csak értelmezni kell.
Az alkohol gyógyszernek tekintendő.
Ha az adagolási előírásokat megtartja a fogyasztó, a jótékony hatásai már jelentkeznek, a kártékonyak még nem.
Túladagolás esetén, a mellékhatások elnyomják a gyógyhatást.

Azt érdemes hozzátenni, hogy az alkohol, a cukrok közé sorolandó.
Kártékony hatása nem csak az alkoholnak van, hanem az összes cukornak.

Lassan nem az alkoholizmus okozza a legnagyobb gondot. A napi cukorfogyasztás sokszorosa az elfogadható mértéknek. A szervezetre gyakorolt káros hatása sokkal komplexebb az alkoholnál.
Persze a cukoristák tagadják a függőségüket :DDD .

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#136) Gyula84


Gyula84
veterán

[3.7%] Okmányirodába a titkárnőm vagy az alkalmazottam jár :D

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#137) Scrydhan válasza fornettisuti (#134) üzenetére


Scrydhan
aktív tag

Ennyi,az hogy megnézzük az időt,jött-e egy üzenet,vagy elővesszük késöbb és facebook,instagram,kis snapchet stb nagyon nem ugyanaz.

2011: "Sok hűhó semmiért, lehetne mondani, de egy tetszett pecséttel azért értékelem a mérnökök igyekezetét. Még akkor is, ha a Galaxy Note-tal nem sikerült kategóriát teremteniük."

(#138) 1tom


1tom
tag

Én nagyon jól megvagyok a telefon babrálása nélkül is. De az tény, hogy sok embernek mar szinte hozzá van forradva a kezéhez.

Bunkók kiméljenek! Amiga rulez always!

(#139) kymera válasza idegen lény (#4) üzenetére


kymera
senior tag

Pont ezt akartam én is írni :)
Nokia (nem WF !) rajongó és gyűjtő vagyok. :B

1151,AM4,1366,2011, - Lapok,procik,vinyók,tápok,vga-k -akciósan. - 70-2340239

(#140) kpityu2


kpityu2
őstag

Valamivel el kell ütni az időt, az okostelefon kiválóan alkalmas az ilyesmire. Bámulják a falat?

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#141) Sub-ZeRo válasza kpityu2 (#140) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Végülis lehet beszélgetni, ha van ismerős.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#142) kisza25 válasza Hieronymus (#135) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

800000 alkoholista és 2500000 nagyivó van Magyarországon végül is ja az semmi:P

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#143) Narxis válasza Sub-ZeRo (#141) üzenetére


Narxis
nagyúr

Beszélgetünk snapchaten, whatsappon és stb.

Thanos was right.

(#144) Aryes


Aryes
nagyúr

Szerintem az emberek szimplán csak információfüggők, én is! És az unalomküszöb is sokkal alacsonyabb, mint régen. Emiatt elég szemét dolog az embereket hibáztatni, mivel a társadalom meg a média folyamatosan zúdítja az emberekre az információtengert. Ha ez vmi ingerszegény környezetben hirtelen megszűnik, érthető okokból ez ember ösztönösen pótolja a meglévő eszközeivel. Vagy ül és élvezi a csendet. Embere válogatja. :)

(#145) Kékes525 válasza Aryes (#144) üzenetére


Kékes525
félisten

"Szerintem az emberek szimplán csak információfüggők, én is!" Ehhez elég lenne az asztali PC. Sokkal kényelmesebb is. A mobil feladata, jelentősége más is.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#146) Aryes válasza Kékes525 (#145) üzenetére


Aryes
nagyúr

Ez nettó hülyeség. PC-hez akkor ülök, ha dolgoznom kell. Tartalomfogyasztáshoz itthon is mobil eszközt használok, mert nekem kényelmesebb, gyorsabb. És házon kívül mit csináljak a függésemmel? És aki otthon sincs egész nap? Pont ez az okostelefonok feladata, nem a telefonálás. :)

[ Szerkesztve ]

(#147) Kékes525 válasza Aryes (#146) üzenetére


Kékes525
félisten

"Tartalomfogyasztáshoz itthon is mobil eszközt használok, mert nekem kényelmesebb, gyorsabb."A kis képernyőn könnyebb olvasni, kényelmesebb? A PC-nél gyorsabb? :DD Persze, ha mazochista vagy, az más.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#148) BiP válasza Kékes525 (#145) üzenetére


BiP
nagyúr

Utcán vagy okmányirodában nehéz PC-vel mászkálni. Zónázó vonaton, metrón is macera PC-t vagy laptopot elővenni csak azért, hogy unatkozás helyett elolvass pár hírt.

És mily meglepő, még otthon is van olyan helyzet, amikor egyszerűbb mobilon megnézni, mint odamenni a géphez. (pedig vagy be van kapcsolva vagy 5mp alatt bekapcsol (gyors ssd előnyei :) )

(#149) Kékes525 válasza BiP (#148) üzenetére


Kékes525
félisten

"A mobil feladata, jelentősége más is." Erre utaltam fentebb.:K

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#150) Aryes válasza Kékes525 (#147) üzenetére


Aryes
nagyúr

Semmivel se lassabb a telefonomon emailt, fórumot, híreket olvasni! Hozzászólást írni talán nehezebb, de swipe-al majdnem olyan gyorsan írok, mint billentyűzettel. Nagyobb, bonyolult oldalakat, netbankot (java/flash miatt) persze kényszerből PC-n nézek.
Azonkívül fekve nehéz PC-zni, márpedig mivel ülőmunkát végzek, nem szeretek még szórakozás közben is görnyedni a gép fölé. Arról nem is beszélve, hogy helyhiány miatt 1 pc van, az is laptop, és sokszor más használja a gépet, munkára. még t.rr.ntezni is telefonról szoktam

(#151) Kékes525 válasza Aryes (#150) üzenetére


Kékes525
félisten

Szerintem kényelmesebb PC-én internetezni és a billentyűzete is kényelmesebb, legalábbis nekem. A netlapok sincsenek lebutítva, mint mobil esetében. Azonban tudom, hogy ízlések és pofonok különbözőek.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#152) Narxis válasza Kékes525 (#151) üzenetére


Narxis
nagyúr

7-10colos tablettel már ki se szállok az ágyból, böngészni, youtubeozni, sorozatot nézni nagyrészt azzal szoktam. Géphez akkor ülök ha sokat kell írni(office, blog, komment, kisregényt akármit) vagy Team Fortress 2 miatt. Részben megszokás, részben ízlés, részben kényelem kérdése. Sokat ülni nem egészséges, meg az se mindegy, hogy forgó széken ülsz vagy a fotelodba süppedve. Nekem utóbbi sokkal kényelmesebb és azt nem tudom a gépemhez tolni meg nem is lenne kényelmes úgy ülve. Szóval rengeteg szempont van itt. Én elfogadom, hogy van akinek egérmozi a tablet is, a mobil meg főleg.

Thanos was right.

(#153) Apollyon válasza Aryes (#150) üzenetére


Apollyon
Korrektor

"még t.rr.ntezni is telefonról szoktam"

Akkor te se seedelsz sokat...

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#154) atike válasza Apollyon (#153) üzenetére


atike
nagyúr

Telefonról torrent -> nasra, szerverre, arra amire... :) Általánosan elterjedt "módszer"... Gép sem kell hozzá.

(#155) Apollyon válasza atike (#154) üzenetére


Apollyon
Korrektor

"nasra, szerverre, arra amire..."

Ezekszerint mégis kell hozzá egy gép... ;p De a telefon minek? Miért nem egyszerűbb egy router + hdd kombó :F

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#156) atike válasza Apollyon (#155) üzenetére


atike
nagyúr

Van otthon egy valamid, ami fizikailag torrentezik. Nas, szerver, router+hdd. A lényeg az, hogy ezt a valamit telefonról tudod managelni - torrenteket hozzáadni, fileokat mozgatni, az ami. Nem kell hozzá gép - csak a telefonról mindent meg tudsz csinálni. Nem hinném, hogy a fórumtárs arra gondolt, hogy telefonnal tölt le és seedel is... :)

(#157) Aryes válasza Apollyon (#155) üzenetére


Aryes
nagyúr

Van egy routerem, hdd-vel, transmission-nel. A telefonon pedig remote transmission. Hanyattfekve, a kertben sörözgetve stb. a telóra letöltött t.r.ent fájl megy a remote appon keresztül a routeren futó kliensnek, ami tölti lefelé (majd seedeli is vissza ;) ). A teló rezgéssel jelez, ha lejött - mondjuk - a film, én meg szintén telóról egy másik távirányítóval dlna-n elindítom a tv-n a lejátszást. Eközben a pc-t be se kapcsoltam. :p
Most meg buszon ülve írok, mert már unom nézni a szántóföldeket. Pc több km távolságban egy darab nincs. ;)

[ Szerkesztve ]

(#158) Gyula84 válasza kpityu2 (#140) üzenetére


Gyula84
veterán

pontosan... na ha beszélgettek és előveszi a telefont na az a gáz :D

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#159) Apollyon válasza Aryes (#157) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Akkor ezekszerint mégsem telefonról torrentezel, csak távirányítóként használod azt.
Számítógép/okosrouter nélkül viszont semmire sem mennél a telefonoddal.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#160) Kékes525 válasza Narxis (#152) üzenetére


Kékes525
félisten

Feküdni egészségesebb, mint ülni? Nem hiszem. :N

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#161) dabadab válasza Apollyon (#159) üzenetére


dabadab
titán

Jó, hát a fórumozást sem a telefonja csinálja, hanem a PH szerverei, de nem hiszem, hogy ezen fenn kellene akadni.

DRM is theft

(#162) Aryes válasza Apollyon (#159) üzenetére


Aryes
nagyúr

Már 2003 táján az 500Ft-os korlátlan wap korszakban egy Nokia 3100-s, cseppet sem okos telóval egy általam írt wapos szövegszerkesztővel weboldalt szerkesztettem, írtam számtalan webes alkalmazást (pl. blogmotor, emailkliens, wapos chat/messenger) úgy, hogy egyáltalán nem volt számítógépem. Akkoriban senki nem figyelmeztetett, hogy pc nélkül ez lehetetlen. :W

(#163) Örni válasza Kékes525 (#160) üzenetére


Örni
senior tag

Porckorong terhelés és keringés szempontjából az ülés a legegészségtelenebb. A fekvéstől viszont leépülnek az izmok, szóval netezni csak séta közben!!! :)

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#164) Apollyon válasza dabadab (#161) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Arra céloztam hogy vannak dolgok amiket kizárólag a telefonjával soha nem fog tudni kiváltani.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#165) Aryes válasza Apollyon (#164) üzenetére


Aryes
nagyúr

Nem hiszem, hogy sok ilyet tudnál mondani. :)

(#166) Narxis válasza Örni (#163) üzenetére


Narxis
nagyúr

Azért ha dolgozik az ember annyit azért csak nem fekszik, hogy leépüljenek az izmai. :D

Thanos was right.

(#167) Örni válasza Narxis (#166) üzenetére


Örni
senior tag

Persze.

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#168) arnyekxxx


arnyekxxx
veterán

1. okmányirodába előre foglalt időpontba megyek
2. ha valahol várkozok előveszem a telefont. Amig nem volt addig egy könyvet/újságot vittem magammal, vagy mp3lejáccót vagy valamit.

Egyébként mit kellene csinálni ha valahol kell mondjuk fél órát várakozni? Bámulni a falat? Gyerekként nem az okostelefont lestem amikor az orvosnál várakoztunk hanem a falon olvastam a Makkmarci plakátokat, így tudom, hogy "akiokosakitanultnyersümölcsötmosatlanulsosemeszikhanemfogjavízcsapalattjólmegmossa". Az jobb vagy rosszabb cselekedet mint elolvasni pár oldal Rejtőt a telefonon vagy megnézni a zindexen, hogy kinek a .urvaanyát éppen?

(#169) .DLL


.DLL
veterán

Na én nem vagyok telefonfüggő, sokszor napokra a táskámban felejtem csak a gyenge telep jelzésre veszem elő.
Ami függőséget okoz az a net, és netfüggőségem az van. Mobilnet viszont nem mindig, így nem is szoktam hozzá.

„Minél többet használják a résztvevők telefonjaikat, annál jobban félnek attól, hogy lemaradnak valamiről, amikor nincs a kezükben. Nehéz megmondani melyik az ok és melyik az okozat – azért használják többet a telefont, mert félnek attól, hogy lemaradnak valamiről; vagy olyan sokat használják, hogy ettől kezdenek el aggódni.”

Ez inkább a következőképpen módosítanám:

„Minél többet használják a résztvevők Facebook és Twitter szolgáltatásait, annál jobban félnek attól, hogy lemaradnak valamiről, amikor nincsenek rajta. Nehéz megmondani melyik az ok és melyik az okozat – azért használják többet ezeket az oldalakat, mert félnek attól, hogy lemaradnak valamiről; vagy olyan sokat használják, hogy ettől kezdenek el aggódni.”

(P.H.)

(#170) BiP válasza .DLL (#169) üzenetére


BiP
nagyúr

Felesleges a módosítás, az eredeti "telefonjaikat használják" felvetés egyben tartalmazza azt is, hogy épp mire. Pl. facebookra, twitterre, instagramra, whatsappra, viberre, stb.stb használják. Felesleges is felsorolni, mert sűrű változik, mi épp a trendi, melyiken "történnek" a kihagyhatatlan dolgok. Akinek csak a fb meg a twitter jut eszébe, az már rég idejétmúlt :)

[ Szerkesztve ]

(#171) .DLL válasza BiP (#170) üzenetére


.DLL
veterán

Én kérek elnézést :D De jogos. Végülis játékokat is lehetne mondani.

(P.H.)

(#172) Penge_4


Penge_4
veterán

Én csak azért nem szeretem annyit nyomogatni, mert van egy olyan becsípődésem, hogy ha 50% alá megy az aksi akkor közeledik a világvége és az egyetlen kommunikációs csatornám megszűnik, ha lemerül. Na meg gettósabb helyen sem szeretem elővenni.

De akik állandóan a telefont basztatják azok 90%-a a Facebookot tolja. A többi meg vagy játszik, nagyon ritkán szoktam értelmesebbnek kinéző embereket látni akik olvasnak rajta.

(#173) M@cika


M@cika
őstag

Én nem vagyok telefonfüggő. Kb. 2 hete elhalálozott a microUSB port a telcsin és csak most pénteken tudtam elvinni a szervízbe, ahol pár nap alatt kicserélik, de csak pénteken (tehát 1 héttel a leadás után) tudok érte elmenni. És túléltem, hogy vissza kellett váltani a tesco gazdaságos alaptelcsire, amin a Net se jön be 1/4 órán belül. Útközben a rádiót szoktam belőni rajta aztán annyi. de én már öreg medve vagyok, a mai ovisok sokkal telcsifüggőbbek általában.

Nasit a kis fehér medvének!

(#174) ceia válasza 30z.Samu (#78) üzenetére


ceia
őstag

Hmm nem a teló árára gondoltam, bár az is igaz, hogy nem vennék drágát. Végül 42.500-ért vettem Motorola Moto G3-mat. A kamera volt a lényeg, ebben 13MP van és nem valami vacak, mint ennyiért (sőt drágábban) a kínai csodákban, ez még jó is. :) Én arra értettem, hogy a net nem lenne-e drága.. Ha néha neteznék is vele, ha már van, pl. ha valahol várakozni kell. De feltöltőkártyával gondolom az.

        it's more fun to compute

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.