Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kovsol


kovsol
titán

Eleve úgy megyek be az okmányirodába, hogy zenét hallgatok a telefonon :D

May the Force be with you!

(#2) dajkopali válasza kovsol (#1) üzenetére


dajkopali
addikt

jogos, ezt beteszem a szavazásba :)

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#3) UnA


UnA
Korrektor

Szerintem félrevezető az ilyen tanulmány, mert nincs olyan, hogy okosteló használat, hanem lehet:
- könyvolvasás
- újságolvasás
- zenehallgatás
- telefonálás
- csetelés
- játék
- stb, stb

Szóval ezerféle dolog, és ezekből lehetne választani, hogy ezek közül melyik kényszeres... :)

(#4) idegen lény


idegen lény
őstag

Sosem volt okostelefonom, és nincs is rá szükségem. Remekül el vagyok nélküle. Lesznek majd okostelefon-elvonókúrák?

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#5) Narxis válasza idegen lény (#4) üzenetére


Narxis
nagyúr

Én nem bírnék meglenni nélküle de nem a telefonálás, sms miatt hanem mert kvázi zsebemben van az internet, játékkonzol stb.

Thanos was right.

(#6) sutszi


sutszi
veterán

Ez így pontatlan és manipulatív. Nincs órám. Megnézem a telefonon az időt...ettől már függő vagyok, ha utána 30 percig rá se nézek?!

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#7) Armahun


Armahun
addikt

Okmányirodába menetel előtt nyúlok a telefonomhoz amikor időpontot foglakok, hogy ne ott keljen bizonytalanra várni. ;]

Általában nem szoktam babrálni a telefont ha várnom kell, szívesebben figyelem a körülöttem lévő embereket.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#8) Scrydhan válasza sutszi (#6) üzenetére


Scrydhan
aktív tag

Sajnálom,igen,karanténba veled.

2011: "Sok hűhó semmiért, lehetne mondani, de egy tetszett pecséttel azért értékelem a mérnökök igyekezetét. Még akkor is, ha a Galaxy Note-tal nem sikerült kategóriát teremteniük."

(#9) villamos válasza idegen lény (#4) üzenetére


villamos
őstag

Én is sokáig így voltam vele, úgy gondoltam, hogy nekem semmi szükségem ilyesmire, teljesen elvoltam a sima telefonnal. Aztán egyszer csak lett egy, és van egy két dolog ami miatt tényleg hasznosnak gondolom már.
Például sokkal jobban meg tudom tervezni az utazásaimat, amikor-ide oda járkálok a városban. Tudom hogy mikor, hová, milyen busz jön, stb. Valós időben lehet követni a járműveket, mikor merre jár az adott jármű, amelyre épp várok.
Más: előfordul a munkahelyemen olyan munkafolyamat, amikor semmi más dolgom nincs azon kívül, hogy épp egy adott helyen jelen legyek. A külső vállalkozó teszi a dolgát, tudja mit csinál. Nézni valakit ahogy éppen mondjuk vakol, vagy klímát takarít, órákon keresztül nem egy felemelő élmény. Előkapom a telefont, elolvasom az aktuális híreket, vagy talán egy könyvet pl.

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#10) fehér_ember válasza sutszi (#6) üzenetére


fehér_ember
addikt

Jól mondod, nekem sincs órám és utálok várakozni, ezért olyankor nagyon sokszor csak az óra miatt oldom fel a képernyőzárt és nézek rá a telómra, ha karórám lenne akkor azzal kényszercselekedném ugyanezt.

(#11) sutszi válasza Scrydhan (#8) üzenetére


sutszi
veterán

Azt hittem smile nélkül is érthető lesz...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#12) D1Rect


D1Rect
félisten

"Okmányirodába mész, a sorszám kihúzása után látod, hogy még legalább 30 percet kell várni. Mikor nyúlsz az okostelefonodért?"
You mean "kormányablak"?

(#13) Nagytoll


Nagytoll
senior tag

Én inkább a környezetet tartom meghatározónak mint az időt. Ha teli van a várakozós pad "ijesztő" emberekkel akkor inkább beülök a sarokba és még sem mozdulok 30 percig. Mondjuk én egy üres szobában egy székhez kötve is ellennék, szeretek csak úgy barangolni a gondolataimban.

(#14) dajkopali válasza D1Rect (#12) üzenetére


dajkopali
addikt

hát igen :)
de nálunk még van okmányiroda is, meg kormányablak is

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#15) idegen lény válasza dajkopali (#14) üzenetére


idegen lény
őstag

Akkor már csak egy okoskormányra lenne szükségünk.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#16) BlackPriest


BlackPriest
őstag

20 éve meg ha egy könyv volt nálad és bezártak egy szobába, 1 perc után könyvhöz nyúltál. függés?

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#17) UnA válasza idegen lény (#15) üzenetére


UnA
Korrektor

(#18) Rodi 4.80


Rodi 4.80
senior tag

Én úgy oldottam meg a nyomogatás elhanyagolását, hogy egy félokos-nem érintős telefon van nálam és egy 4G-s tablet a táskámban. Csak akkor veszem elő a tabot ha nagyon kell, miközben arról hallgatom a zenét/rádiót egy bluetooth fülhallgatóval. Vettem egy 10e Ft-os órát ami jelzi ha emailem jött vagy ilyesmi.
Oké, fácse meszendzsert nem használok, nem vagyok kíváncsi az "ismerősök" bélmozgására... Így simán elvagyok :D

(#19) Keem1


Keem1
addikt

Rögtön, ahogy beléptem. Miért? Mert addig elütöm az időt. Szórakozom (zene), olvasgatok (ebook), dolgozom (e-mail) vagy megbeszélem az asszonnyal az esti vacsit. Ülhetnék unatkozva, de miért, ha hasznosan is telhet az idő.

(#20) smc válasza fehér_ember (#10) üzenetére


smc
addikt

És hány emberrel fordul elő az, hogy előveszi a telefont, megnézi az időt, aztán a következő pillanatban már nem emlékszik rá? :D

Viccesek ezek a régen minden jobb volt témák.
Persze, muszáj volt megjegyezni az otthoni telefonszámot, mert nem volt mobilom, ami megjegyezte helyettem. Valóban emlékszem a mai napig rá. Az agyamat meg igyekszem más dolgokkal edzésben tartani. Napi szinten kell összeadnom értékeket excelben, de amikor csak tehetem fejben számolok, csak hogy ne sorvadjak el.. :D

[ Szerkesztve ]

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#21) kelly416


kelly416
veterán

Kérdezem én illő tisztelettel, ha egyszer a sors úgy hozza, hogy sorba kell állnom valahol, mi a francért várjak úgy, hogy közben nézem a falról lepergő vakolatot, vagy a dagi nénit otthonkában? Miért nem olvashatok cikket, láthatom el topikgazda teendőimet, nézhetek tesztet, vagy akár csak simán játszom valamivel, amit bármikor le lehet tenni? Nem, köszönöm, nem vagyok megbolondulva, hogy zsebemben az unalom elűzésének forrásával nézzek ki a fejemből, mint egy zombi. Ha van min elmélkednem, természetesen gondolkodom (telefonnyomkodás közben is akár), de ha nincs fontosabb teendőm, nem csorgatom a nyálam bambán.

(#22) idegen lény válasza BlackPriest (#16) üzenetére


idegen lény
őstag

Jah..., akkor még tudtak olvasni az emberek.

UnA
Nem egészen erre gondoltam. :N

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#23) erahurka


erahurka
félisten

Ez egy hülyeség. Ha 30 percet kell várnom, hogy telik gyorsabban az idő? Ha bámulom a falat, vagy ha elpötyörészek valami hülye játékkal a telefonomon? Nem függő vagyok, csak utálok várakozni.

(#24) SzaboZE


SzaboZE
addikt

Minden ember utál várakozni, 20 éve az újságot vette elő az ember...Akkor ők is függők? Akkor mérjük le azt is, hogy monjduk egy rally versenyen, ha éppen nem jön abba a kanyarba egy autó, hányan mobilozgatnak inkább? :) Nem az összes a nyakát nyújtogatja, hogy mikor jön valaki? :D

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#25) MongolZ válasza UnA (#3) üzenetére


MongolZ
addikt

Abszolút egyet értek, én mindig könyvvel megyek okmányirodába, és pl. orvoshoz is. Egyikhez sem megyek gyakran szerencsére. Eddig a negataví rekordom 1 bekezdés volt, a pozitív meg több, mint 40 oldal. És észre sem vettem, hogy szólítottak.

(#26) Hieronymus válasza erahurka (#23) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Miért akarod kivonni magad a várakoztatás nevelő és kondicionáló hatása alól?

A nemzetközi postaszövetség átlagosan 10 perces várakoztatási időt ír el.
Amelyik ország vagy postahivatal nem teljesíti ezt a kvótát azt kiátkozzák.

Finomabb helyeken időpont cetlit kell beszerezni az automatából. A megadott időpontban lehet majd sorszámot húzni. (Méghogy nem ismerik az emberek, az indirekt, indexszelt címzést.)

A mintapolgár leül, ha felszabadul egy hely. Majd mozdulatlanul várakozik. Nem beszél, nem köhög, nem röhög. Az automatához elmehet. Úgy is üres már kettő napja. De ez csak a pénzbedobás után fog kiderülni. Sajnos ez a fajta nem adja vissza a pénzt. Viszont sorszámot tud adni, a reklamáció ügyintézéséhez.

Esetleg bejelentkezel a polgármesterhez, valamely számodra fontos ügyben. A megadott időpontban pontosan érkezel. A titkárnő közli, sajnos 20 percet kell várakoznod. Majd két és fél óra múlva tudod meg, ma már nem tud fogadni téged a polgármester. A következő szabad időpont 2019 január elseje. Szerencséd van. Erre a napra még nem jelentkezett be senki, Szabadon választhatsz időpontot
Okostelefonnal ez még elviselhető. Okostelefon nélkül, egy kis szerencsével, már 2018-ban szabadulsz, a letöltendő büntetésből. (Na ugye, hogy nem fair az okos eszközök használata.)

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#27) M@cika


M@cika
őstag

Teljesen egyetértek azokkal, akik azt mondják, hogy minek unják halálra magukat, mikor ott a teló. lehet rajta egy csomó dolgot csinálni, amiket leírtatok.
(Mellesleg előre időpontot foglalok az okmányirodába a kötelező ügyfélkapun keresztül szóval a többórás várakozás kizárt.)

Nasit a kis fehér medvének!

(#28) Scrydhan válasza sutszi (#11) üzenetére


Scrydhan
aktív tag

Nyugi teljes mértékben érthető volt

2011: "Sok hűhó semmiért, lehetne mondani, de egy tetszett pecséttel azért értékelem a mérnökök igyekezetét. Még akkor is, ha a Galaxy Note-tal nem sikerült kategóriát teremteniük."

(#29) Peter13


Peter13
senior tag

Szerintem egy csomó esetben nincs kényszer, egyszerűen lehetőség van. Az én esetemben: ha (!) nálam van a telefonom (mert nem mindig van ez így), és ha (!) van kedvem olvasatgni (nem feltétlenül internetet, mert van rajta kb 140 könyv is), vagy ha(!) van kedvem zenét hallgatni (és nálam van a fejhallgató, mert az sem automatikus), akkor előveszem a telefont. Ha nincs, akkor meg nem. Ilyen egyszerű. Nincs kényszer, nem kezd el a kezem remegni ha nincs nálam a telefon, és főleg nem aggódok olyan hülyeségen mint FOMO.

Ha már kényszeresség, nekem inkább a kutatók kényszeressége tűnik ki ebből az egészből: kétségbeesetten próbálnak valami nagyon korszalkotót megállapítani valamiről, amiben semmi különös nincs; régen újság és könyv volt (esetleg jobb helyeken TV), most az IS meg telefon/tablet/laptop IS...nincs hatalmas forradalom, bővülés van. Ennyi. Persze ez nem olyan hangzatos... :U (de biztos van olyan is aki tényleg függő, hogy milyen arányban, az lehet kérdés vagy vita tárgya)

"No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

(#30) DarkChild


DarkChild
senior tag

Tavaly év végén megpróbáltam összeadni, hogy egy nap mennyit lógok a közösségi oldalakon és elég elborzasztó érték jött ki (több óra naponta :Y ). Meg is fogadtam, hogy 2016-ban hanyagolom az FB-t, Instagramot, stb. Az elején elég nehéz volt türtőztetni magam, de mivel amúgy is viszonylag szűk a közvetlen baráti köröm és akikkel napi kapcsolatban vagyok, szintén nem nagy Facebookosok, így 1-2 hét alatt teljesen sikerült leszokni az állandó üzenőfal bámulásról. Február óta talán négyszer léptem be FB-re, már egyáltalán nem is hiányzik (nem azt nézem napi 2-3 órán keresztül, hogy azok az emberek, akikkel évek óta nem is találkoztam személyesen éppen merre járnak a világban, vagy mit esznek :U ).
A mobilt meg max. akkor veszem ki a zsebemből, ha csörög, vagy ha át akarom olvasni a friss híreket. Jó így :K
(Attól meg egyenesen agyf*szt kapok, mikor azt látom, hogy a csaj ismerőseim megállás nélkül az FB news feedet görgetik fel-le a telójukon, nehogy már lemaradjanak egy barinő-selfieről. Érdekes mód a férfi ismerőseimre nem igazán jellemző ez a szokás, szóval a cikkben hivatkozott tanulmánytól eltérően én inkább a lányokat látom mobil - és persze FB - függőknek.)

[ Szerkesztve ]

(#31) Lenry


Lenry
félisten

Az eredményekkel kapcsolatban Jens Binder, a Nottingham Trent Egyetem kutatója megjegyezte: „A kísérlet azt sugallja, hogy az emberek

...mindig is utáltak várakozni és végre van valamijük, amivel el tudják ütni az időt.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#32) #90933760


#90933760
törölt tag

Az utolsót "Ahogy betéptem, már be volt kapcsolva"-nak olvastam, úgyhogy be is jelöltem. ;)

(#33) kakuk.tamas válasza idegen lény (#22) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Elegánsan lecsapta :DDD

Vajon kiknek van innen titkárnője? :D

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#34) kakuk.tamas válasza DarkChild (#30) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Szintúgy, vagyok, mint Te. Nekem a falam full üres, semmit se írok/teszek ki. Kapcsolat tartásra használom, Messengeren szoktam beszélni a családdal, de inkább felhívom őket, úgy 'személyesebb'. A newsfeed-emen meg azok az oldalak jelennek meg, amiket betetszikeltem. Én ilyen rss feednek használom a facebook-ot... :DD

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#35) Pttypang


Pttypang
veterán

Hmm ma este megallt a telefonom es a bt headsettel igy nem tudtam zenet hallgatni.

Nem emleksem, mikor volt utoljara, hogy zene nelkul tekertem, pedig csak a jobb oldali fulembe van bedugva ilyenkor.

Ha kilepek a lakasbol, instant inditom a zenet, a leaprobb varakozasnal is rogton elkezdek olvasgatni.
Amikor volt ra alkalmam, hordtam magammal keresztrejtvenyt, de az meg hamar elfogy :D

Everybody lies.

(#36) Feketelaszlo válasza DarkChild (#30) üzenetére


Feketelaszlo
senior tag

A függőség első jele a tagadás, te legalább már ezen túl vagy. Olyan meg hogy internet- és mobilfüggőség természetesen nincs is, a kutatók nyílván nem értenek hozzá, az olvasók is minden bizonnyal panasz nélkül megvolnának ha mondjuk lehalna pár órára a ph! lapcsalád ;]

(#37) Demizson92 válasza kovsol (#1) üzenetére


Demizson92
aktív tag

+1, bar egyszer megszoltak erte, hogy mashova is igy megyek be? (Zarojelben azt megjegyeznem, hogy mikor belepek, lassan ki is veszem a fulembol..)

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy, ha egy privát üzenetet kapsz, akkor válaszolsz is rá! Köszönöm szépen!

(#38) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

Ha valakit sorszám hozás közben hívnak fel, előbb a telefont veszi fel, mint hogy a számot vegye el... ;)

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#39) obligat válasza UnA (#3) üzenetére


obligat
senior tag

Ha bemegyek a hivatalba, kihúzom a cetlit, fél óra várakozás, ráadásul billeg a szék, ezért alá rakom a rövidebb lábnak a telefont, na az lenne az okostelefon-használat. De az nincs egy perc sem. :D

--==| Linux is like wigwam, no windows, no gates, apache inside |==--

(#40) ttt1


ttt1
őstag

Nem tudom a FB miért nagy szám. Én meló után otthon végiggörgetem megszokásból, de pl ha elmegyek nyaralni vagy valamiért elfelejtem a napi rutint és 2 3 napig nem nézek rá akkor sem érzem magam frusztráltnak. A telefon azért van, hogy használjam. Várakozási idő elütéséhez biztos használom/nám, játék vagy hírolvasáshoz, hiszen van rajta mobilnet ha már okostelefon. De a mai napig a billentyűzetes NokiaE52 is megvan és használom telefonálásra azt is. Lassan az lesz a kuriózum :)

[ Szerkesztve ]

(#41) #56573440


#56573440
törölt tag

Információ függés van nem telefon... Az viszont a kezdetek óta, csak az eszköz változott...ahogy az újság se nyirta ki a társas kapcsolatokat és az emberiséget, úgy ezzel sincs semmi baj olvasatomban. Régen is ütött el lovaskocsi olvasgató balféket, vagy evett meg vadállat beszélgető ősembert. A fiatalabb generáció viszonyulása az eszközökhöz meg minden korban probléma volt, kinövik.

(#42) trufa12 válasza Feketelaszlo (#36) üzenetére


trufa12
addikt

Manapság már minden további nélkül . Főleg hogy eladni sem lehet már cukorka árban sem .

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#43) User64476 válasza idegen lény (#15) üzenetére


User64476
őstag

Okosnak okos a mostani is, már a dédunokák is megélnek abból amit összeloptak.

(#44) kelly416 válasza DarkChild (#30) üzenetére


kelly416
veterán

Egyedül a facebook az, ami nekem meg van ezek közül, semmilyen más közösségit nem nyomok. Ha nem készülnénk legénybúcsúra, talán hetente egyszer végig görgetném a kezdőlapomat, amin olyankor van vagy 20 bejegyzés, amiből talán kettő érdekel. Az ismerőseim (200 körül) közül asszem négynek van beállítva a követése, a többit tiltottam.
De ha egy nap eltelik anélkül, hogy megnézzem a topviccek.hu-t vagy a napiszart, már másnap érzem a hiányát. :D Ha nem lenne ez a lapcsalád és a hozzájuk tartozó fórumok, szerintem kb. csak és kizárólag viberes és messengeres kommunikációra használnám az okos telefon netes előnyeit, amúgy max. játszanék rajta valami bugyutát, pl. supaplex, mert az nekem gyerekkoromban is nagy kedvenc volt. De ha össze adnám, mennyit töltök ezen lapcsalád közelében naponta, én is elborzadnék magamtól. :DDD

(#45) Kalandor


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ha van egy azonnal elérhető pótlék a mentális (ál)szükségletekre, akkor nem lehet megélni a hiányt. Bármilyen unalmas is a környezet, a mobil azonnal segít elütni az időt, és egy álomvilágba kerget, ahol mindig minden ott van, készen, melegen, mindig történik valami, mindig van izgalom. Egy gombnyomás és ott van egy másik, kellemes, evilági nyűgöktől mentes tudatállapot, amit nem ezért hívtál le, mert éppen arra volt szükséged, hanem mert unatkozol. Pótlék. Terelés. Drog, ha úgy tetszik.

A könyv, zene, újság más, mert a tartalma nem változik, nem tudsz ráfrissíteni, hogy történt-e valami a világban. Elolvasod-meghallgatod, feldolgozod, de nincs frissítés, ugyanott vár ahol abbahagytad.
A beszélgetés is más, mert az szociábilis.

[ Szerkesztve ]

(#46) kmisi99


kmisi99
addikt

De most ezt olyan tragédiának mutatják be hogy így meg úgy kötődünk a telefonoz meg függőség meg ilyenek. Most nézzem a fehér falat vaaaagy, esetleg szórakozhatok e ehelyett. Ha mással együtt megyek akkor meg vele beszélgetek, akkor ha úgy nézzük akkor én szörnyű "ember" függő vagyok.

(#47) Ghoosty


Ghoosty
őstag

Nem vagyok facebook tag és mobilnetem sincs. De pont ezért vettem okostelefont, hogy arra letölthessek játékokat, könyveket, filmet így ha várakoznom kell, akkor se unatkozzam. Tehát ha látom, hogy 5 percnél többet kell várnom, akkor már veszem is elő.
A függőségem, olyan erős, hogy megtapasztaltam nyaralás alatt, hogy 5 nap után még nem merül le. Utána már szólt, hogy csak 15% maradt így ráraktam töltőre.

(#48) ttt1 válasza Ghoosty (#47) üzenetére


ttt1
őstag

Nekem a lumia 532 a nyaralás alatt érte el a "csúcsteljesítményét". 8 nap után 35% volt benne :) Igaz tengerpart mellett magas ívben tojtam a telóra:)

(#49) PrinceHerceg


PrinceHerceg
őstag

:W Sajnos ez a szomorú valóság! :W

(#50) janeszgol


janeszgol
félisten

Hú, én sajnos ritkán használom az okostelót, inkább csak eseti jelleggel. Tehát ha hívnak vagy én hívok, ha gyorsan elolvasok itt pár cikket (de ha nem olvasnám a lapcsaládot, alig néznék valamit a neten), csinálok pár fotót. Pár könyv néha van rajta azért. Ennyi. Karórám van, nálam az alap.
Inkább birtokolni szeretem. Legyen azért, mert hasznos.

Viszont azt sem nézem le, aki azon éli az életét. Függés? Mindenki függ valamitől és ez nem baj.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.