Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) janeszgol


janeszgol
félisten

A belső tárhely mérete szerintem is nagyon fontos. Idén 16 gigásat 20 ezer ft alatt sem lenne jó látni.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#2) csaba1203


csaba1203
addikt

Logikus,hogy nő az eladott tepsik száma,mikor nem gyártanak élhető méretű készülékeket.... :B

(#3) janeszgol válasza csaba1203 (#2) üzenetére


janeszgol
félisten

Ebből majd levezetik, hogy a tepsi kell mindenkinek.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#4) Busterftw válasza janeszgol (#3) üzenetére


Busterftw
veterán

Mar reg levezettek.
Ha lenne akkora igeny "kis" telokra, ami uzletileg megeri, akkor lenne.
Elhiheted, hogy ilyen volumenu piacon van valami szintu piackutatas.

(#5) atike


atike
nagyúr

"A legalább 6 hüvelykes kijelzővel rendelkező okostelefonok aránya 2019-ben elérte a 70 százalékot"

Ez azért durva.

(#6) eclipse19


eclipse19
senior tag

Érdekes, hogy a képernyő méretet kizárólag az átlóval jellemzik.

Mintha nem tudnák, hogy mióta nem minden mobilnak 16:9-es a kijelző oldalaránya azóta egyedül az átlóval nem írható le a képernyő "mérete".
Manapság szinte ahány mobil, annyiféle oldalarány van, de 4-5 féle hosszított (+ még néhol a 16:9) mindenképpen.
Annyi történt, hogy nagyjából változatlan készülék méret mellett egyre inkább "kávamentesek" mobilok vagyis egyre hosszabbak kijelzők, így változatlan szélesség mellet ezeknek az átlója is nagyobb.

[ Szerkesztve ]

Hogy a telefonom működése attól függjön, hogy valaki más fizeti-e a számláját??? Viccnek is rossz....

(#7) janeszgol válasza Busterftw (#4) üzenetére


janeszgol
félisten

Azt elhiszem. Illetve azt is, hogy a mai csupa kijelzős nagy telefonok elég kényelmesek, elég optimálisak.
Csak cipelni és megfogni nem tudja mindenki. Bár lehet elenyésző lehet ezek száma is. Itt a cégnél egy emberről tudok, aki pont most (ma délelőtt) választott telefont. Szerintem minden sarokban hallották a mai telefonok "divatos" külsejének elemzését. :)

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#8) janeszgol válasza eclipse19 (#6) üzenetére


janeszgol
félisten

Hiába jobb a StB arány. Cipleősnek nem jó. Vátom az iPhone 9-et, vagy legyen bármi a neve, illetve valóban létezzen is, és hát valóban mutassák be márciusban. :)

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#9) #54625216 válasza Busterftw (#4) üzenetére


#54625216
törölt tag

Az iPhone SE-t pont a kis mérete miatt vették sokan.
Persze az "elemzők" nem azt vezették le belőle, hogy lám létezik számottevő piaci igény a kisebb telefonokra, hanem hogy a hülye Apple-birkáknak minden szart el lehet adni, tehát nem azért népszerű, mert kicsi a kijelzője, hanem annak ellenére.

(#10) janeszgol válasza #54625216 (#9) üzenetére


janeszgol
félisten

+1
Meg azt mondták (igaz ezt az Apple is nyilatkozta), hogy nem volt sikeres. Holott ha jól tudom 40+ millió fogyott belőle.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#11) Plazmacucci válasza #54625216 (#9) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Vagy mert "olcsó" volt.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#12) dutrás


dutrás
őstag

Nem is csoda hogy a csúcs eszközök ára megy fölfelé hisz ott nőtt a legjobban a kereslet.

P50 pro/P40 Lite

(#13) joey04 válasza janeszgol (#3) üzenetére


joey04
titán

Ahogy írták, már levezették. Valamint minden próbálkozás bukta volt. lásd sony compact széria, samu s10e, vagy iphone se. utolsónak lehet max utódja, de az is nagyobb lesz, mint az előd.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#14) Busterftw válasza #54625216 (#9) üzenetére


Busterftw
veterán

Ez a "vettek sokan" valami merheto szam?
Ehhez kepest uzletileg bukas volt.

A Sonynak is volt a Compact szeriaja, megsem huzta ki oket a godorbol, hiszen olyan sokan akarnak kis meretet.

(#15) Sinesol válasza joey04 (#13) üzenetére


Sinesol
veterán

Valahogy nem is csodálom a dolgot, vagy 2 éve amikor az i8-at vettem én is ugy voltam vele, hogy túl nagy, minek tepsi...egy év mulva pedig már igencsak bántam hogy nem az i8Plus-t vettem. Egyszerűen egy telót manapság nagyrészt már tartalomfogyasztásra használ az ember, sokkal jobb egy nagyobb kijelző, látom mennyivel jobb fórumozni, olvasgatni, játszani ismerősök tepsifonjain. Szóval most az előfizu lassan esedékes megujitásakor vásárolt új telónál a kijelzőméret az első szempont. :D

[ Szerkesztve ]

(#16) janeszgol válasza Sinesol (#15) üzenetére


janeszgol
félisten

[link]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#17) Khelben válasza Sinesol (#15) üzenetére


Khelben
nagyúr

Én meg fogcsikorgatva használom az S10e-t mint "kis" telefont és várom, hogy valamelyik gyártó felfedezze a piaci rést és jöjjön egy iPhone SE méretű telefon modernebb hardverrel.

(#18) Sinesol válasza janeszgol (#16) üzenetére


Sinesol
veterán

:D

Hát, nekem az a hordozható, amit zsebre is tudok tenni, ez nekem maximum a szállítható kategóriába fér bele.

(#19) Busterftw válasza Sinesol (#15) üzenetére


Busterftw
veterán

Mondjuk az Iphone 8 pont erdekes pelda, hiszen alul felul akkora kava van, hogy vehetnel fizikailag ugyanakkora telot, de nagyobb kijelzomerettel.

Regen azert egy 6" telo tenyleg tepsit jelentett, de 90% kijelzo aranynal manapsag a 6" nem nagy.

(#20) #54625216 válasza Busterftw (#14) üzenetére


#54625216
törölt tag

Elolvastam a cikket és az üzleti bukást még csak halovány utalásként sem említi.
Az Apple 2018-ban, 3 évvel a megjelenése után nem forgalmazta tovább, majd 2019 elején egy ideig mégis visszakerült a kínálatba.

(#21) #54625216 válasza joey04 (#13) üzenetére


#54625216
törölt tag

A hírek szerint nem lesz lényegesen nagyobb, csak a kijelző méret nő a kisebb káva miatt.

(#22) Sinesol válasza Busterftw (#19) üzenetére


Sinesol
veterán

Igazából ja, de az a gond, hogy azok amik ekkorák csak nagyobb kijelzőátlóval, azok valójábban csak a vertikális nyújtottság miatt nagyobbak, nem fér ki rájuk több szöveg, vagy nem tudsz nagyobb betűméretet állítani úgy, hogy még ki is férjen értelmes nagyságú mondat.

[ Szerkesztve ]

(#23) M@cika


M@cika
őstag

A következő telefonom 6.53" 8/256 memória :C

Nasit a kis fehér medvének!

(#24) totron válasza joey04 (#13) üzenetére


totron
addikt

A samu a maga 5.8 coljával hogyan is illik a sorba? Már az is kompaktnak számít?

(#25) joey04 válasza #54625216 (#21) üzenetére


joey04
titán

Ez nagyon rossz érv. Jó a kisebb káva, de ha kitölti a kijelző azt a helyet amivel kisebb a káva (tehát nem a készülék lesz kisebb csak a káva) akkor fel kell nyúlni teljesen a kezelés közben, hiszen ott is kijelző van.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#26) joey04 válasza totron (#24) üzenetére


joey04
titán

Igen. A többi s10-hez képest.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#27) -=MrLF=-


-=MrLF=-
senior tag

[Visszahozná a könnyen cserélhető akkukat az EU]
Végre egy értelmes kezdeményezés! Támogatom!

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#28) mad823 válasza totron (#24) üzenetére


mad823
őstag

Igen, a 140-145mm-es sávban (de úgy általában 150mm alatt) semmi nincs. Nem mindenkinek kell a péklapát, sem a legfrissebb SD8xx. Középkategóriában bőven lenne felvevőpiac, de egy nagyobb telefonért többet lehet kérni, hiszen nagyobb, több benne az anyag - gondolják a gyártók. :(

(#29) Narxis válasza -=MrLF=- (#27) üzenetére


Narxis
nagyúr

+1 :C

Thanos was right.

(#30) g4mer válasza -=MrLF=- (#27) üzenetére


g4mer
senior tag

ip védettségnek gondolom annyi lenne.

Sic Parvis Magna

(#31) Busterftw válasza mad823 (#28) üzenetére


Busterftw
veterán

"Középkategóriában bőven lenne felvevőpiac"

Toled is kerdezem, ez a "boven lenne" valami objektiv es merheto piackutatas eredmenye akar lenni?

/sarcasm
Szerintem boven lenne felvevopiac fabol keszult autokra az alsokategoriaban. Miert nincs?
Az a bo felvevopiac amit biztosan tudok hogy nagy, nem eleg a gyartoknak?

[ Szerkesztve ]

(#32) mad823 válasza Busterftw (#31) üzenetére


mad823
őstag

Sosem fogjuk megtudni, mivel nincsenek ilyen termékek, de ez nem jelenti, hogy ne lenne rá igény. Ha egy nagyobb telefonon nagyobb profitot lehet realizálni, akkor olyat fog mindenki gyártani.

(#33) Busterftw válasza mad823 (#32) üzenetére


Busterftw
veterán

Szerintem forditva ulsz a lovon.
Voltak kisebb telok, tobb gyartonak is volt kisebb modellje.
Nem azert terjedtek a nagyobb telefonok, mert azon tobb profit volt, hanem mert azt vettek tobben, arra volt igeny.

A logikaddal akkor most tobb lenne a kisebb mobil, hiszen "boven van" ra igeny.

Az 5" Sony Xperia XZ2 Compact $649 volt , annyiert en Oneplus 7 Prot vettem.

Nem azt mondom, hogy nincs ra igeny, hiszen te is akarsz egy ilyen telot, meg 100 masik.
De ez az igeny nem akkora, (a cegek csinalnak piackutatast, illetve a trendekbol latszik), hogy megerje fenntartani a kisebb termeket a piacon.

[ Szerkesztve ]

(#34) Snoop-y válasza g4mer (#30) üzenetére


Snoop-y
veterán

Miert lenne annyi? Mielott elkezdtek ezt a hype-ot mar elotte is voltak "vizallo" telefonok. Siemens ME szeriat megfurdettem parszor es cserelheto akkuja volt.

A maiak sem feltetlenul birjak jobban illetve garancia sincs ra ha megis beazik cseszheted mehetsz a sohivatalba mert a gari ugrik...

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#35) mad823 válasza Busterftw (#33) üzenetére


mad823
őstag

Nem véletlenül mondom, hogy középkategória. Autóból is mindenki fullos focus helyett mondeot vesz, mert ugyanannyiba kerül, mégis nagyobb. És a szomszéd is irigyebb rá. Ettől még...

(#36) joey04 válasza -=MrLF=- (#27) üzenetére


joey04
titán

Én nem.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#37) Khelben válasza g4mer (#30) üzenetére


Khelben
nagyúr

Galaxy XCover4 is vízálló és levehető a hátlapja egy mozdulattal, alatta az akku cserélhető. Azt használom a biciklin navigálásra, mert nem árt neki semmi :)

(#38) arnyekxxx válasza g4mer (#30) üzenetére


arnyekxxx
veterán

1. ki nem szarja le
2. ott van a rengeteg cserélgető aksis vízálló telefon az elmúlt évtizedekből ami cáfolja a teóriádat.

(#39) Sinesol válasza -=MrLF=- (#27) üzenetére


Sinesol
veterán

Szerintem csak egy ujabb tétel, a szokasos EU-s ostobasagok soraban.

[ Szerkesztve ]

(#40) Khelben válasza Sinesol (#39) üzenetére


Khelben
nagyúr

Kifejtenéd, miért ostobaság a cserélhető akku?

(#41) Sinesol válasza Khelben (#40) üzenetére


Sinesol
veterán

Pl. azert mert plusz meghibasodasi lehetoseg, rosszabb ip vedettseg, gyengebb epitesi minoseg, mivel nem egybe van ragasztva stabilan az egesz telo, hanem lesz gondolom valami szetkaphatò megoldas a cserere.
Amugy meg azt se tudom mi szukseg van ra, nekem i8 van amit eleg sokszor kell tolteni, de igy is 90%-os az akksi 2 év elteltevel, most meg lassan cserelni is fogom a telòt. A legtobb ember ugyanugy hamarabb csereli a telot, mint hogy akksicsere indokolt lenne.

[ Szerkesztve ]

(#42) brd válasza eclipse19 (#6) üzenetére


brd
nagyúr

"nem minden mobilnak" Itt sajnos rossz a szórend. :( Inkább minden mobilnak nem. Én kb. fél éve 16:9-est szerettem volna venni, de már akkor sem volt egyéb paramétereiben is értelmes.

The only real valuable thing is intuition.

(#43) brd válasza Sinesol (#41) üzenetére


brd
nagyúr

Az LG G4-em lassan 5 éves, az S3 LTE-m 7 és a "plusz meghibásodási lehetőség" valahogy egyiken sem jelentkezik (ami amúgy miben állna szerinted?) Az IP védettséghez ennek nem sok köze van, a kettő nem zárja ki egymást (btw. én mindig is IP védett - pontosabban vízálló, mert dobálni nem szoktam - telefont akartam, de egyéb tulajdonságaiban mindegyik ergya volt még eddig). Nem mindenki divatból hord telefont, én pl. úgy szoktam vásárolni, hogy simán tudom* 3-4 évig is használni őket.
*tudnám, mert 2 évente fix időben jelentős támogatással tudok venni újat (nem előfizetés miatt), de ha nem tudnám, 3-4 évig simán használnék egy telefont.

The only real valuable thing is intuition.

(#44) Juhaszatti válasza Khelben (#40) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Én sem tartom túl jó ötletnek. Amikor még cserélhetők voltak az akksik, muszáj volt biztonságos burkolatba építeni őket. Most nincsenek ilyenben, mert nincs is rá szükség, úgysem veszi ki a user.
Többek között ezért is lehet most nagyobb méretű telepeket tenni a telefonokba, mert nem kell helyet hagyni a burkolatnak.
Ha most visszakanyarodunk a kisebb kapacitások felé, a telefonok jelenlegi fogyasztásával, akkor meg az lesz a baj.

Egy 2-3-4 éves csúcstelefon akkucseréje gyári szervizben kb 15.000ft, nem kibírhatatlan.

(#45) mad823 válasza Juhaszatti (#44) üzenetére


mad823
őstag

Illetve azon kívül, hogy nagyobbak lesznek, drágábbak is lesznek. Most ész nélkül összeragasztani mindent nem kerül sokba, korrekt módon szétszedhetővé tenni viszont ennél többe fog. Nem is beszélve a vezeték nélküli töltésről, ezt pedig akkor a levehető hátlapba kell majd integrálni, vagy az akksiba magába, ami meg az akksikat teszi majd drágábbá. És a végén a telefonok 1-5%-ban fog akksit cserélni a júzer. Ezért felesleges. Inkább arról kéne gondoskodni a gyártóknak, hogy visszaveszik és újrahasznosítják / semlegesítik a régi telefonokat, annak nagyobb hatása lenne.

(#46) #54625216 válasza Busterftw (#31) üzenetére


#54625216
törölt tag

"Toled is kerdezem, ez a "boven lenne" valami objektiv es merheto piackutatas eredmenye akar lenni?"

Van arról bármilyen objektív és mérhető piackutatás, hogy a kisebb telefonoknak nincs felvevőpiaca?
Az ugyanis egy dolog, hogy egy adott termékkategóriából mennyit lehet potenciálisan eladni az meg egy másik, hogy a gyártóknak megéri-e kiszolgálni az adott szegmenst vagy inkább a drágább, de jobb profitrátával rendelkező termékeket lenyomni a piac torkán.

Ilyenkor jön persze a szokásos érv, hogy ha lenne piac, akkor a gyártóknak megérné termékeket fejleszeteni rá, de ez nem feltétlenül van így. Egy telefon esetében pl. a méret egy paraméter a többi mellett. Ha választani kell a "kényelmes méret, de nem támogatott, elavult hardver" vagy a "nagy kijelző és legújabb hardver" között, akkor valójában nincs is választási lehetőség, mégis lehet úgy kommunikálni, hogy a vásárlók a nagyobb kijelzőt választották.

Ugyanez zajlik amúgy a TV piacon is.
Ha elfogadható képminőséget akarsz, akkor 4K alatt nem kapsz TV-t, a fullHD leszorult nemhogy az alacsony, de egyenesen a noname gagyi kategóriába, miközben a vásárlók elenyésző hányada néz a TV-jén 4K tartalmat.
Akkor most a piac kényszerítette a gyártókat a 4K bevezetésére, vagy a gyártók nyomták le a 4K technológiát a piac torkán?

(#47) Busterftw válasza #54625216 (#46) üzenetére


Busterftw
veterán

Persze hogy van, resze annak a piackutatasnak, amit minden valamirevalo ceg elvegez.
Meg az eves penzugyi jelentesekben is benne szokott lenni, mire keszulnek es mi varhato a kovetkezo evben evekben.

A kulonbseg az, hogy en nem irok olyanokat, hogy _nekem_ van igenyem a kisebb mobilra, tehat vilagszinten akkora igeny van ami megerne a vegeknek uzletileg.

"Az ugyanis egy dolog, hogy egy adott termékkategóriából mennyit lehet potenciálisan eladni az meg egy másik, hogy a gyártóknak megéri-e kiszolgálni az adott szegmenst vagy inkább a drágább, de jobb profitrátával rendelkező termékeket lenyomni a piac torkán."

Marpedig osszefugg. A trendek es az eladasok ide mutatnak.
Hosszu ideig piacon voltak kisebb telok mikozben voltak nagyobb kijelzos modellek.
Az embereknek nem a torkan van lenyomva, mert a penztarcaddal szavazol.
Ha 1 millio Samsung Notet adnak el es 120 millio normal meretu S szeriat, elhiheted maradna a kisebb meret.

[ Szerkesztve ]

(#48) Juhaszatti válasza #54625216 (#46) üzenetére


Juhaszatti
addikt

A Samsung épp most vezeti ki a piacról az S10e-t. Nincs hivatalos indoklás hogy miért, de márciustól hivatalosan a Samsungnál nem lesz kapható.
Nem nagyon volt eddig példa rá náluk, hogy 1 év alatt kivezessenek egy telefont. Gyanítom hogy ha nagy sikere lett volna, akkor az S20 szériában is lenne kisebb "e" variáns, és nem is szüntetnék meg az értékesítését ilyen gyorsan.

(#49) #54625216 válasza Busterftw (#47) üzenetére


#54625216
törölt tag

"Ha 1 millio Samsung Notet adnak el es 120 millio normal meretu S szeriat, elhiheted maradna a kisebb meret."

De ha 1 millió Note-ra 1 millió S széria jutna, miközben a Note-on nagyobb a profit, akkor megéri kivezetni a kisebb méretet akkor is, ha lenne rá kereslet.

"Hosszu ideig piacon voltak kisebb telok mikozben voltak nagyobb kijelzos modellek."

Miközben a csúcskategóriás hardver következetesen a nagy kijelzősbe került, a szotyi meg a kisebbe, azaz folyamatosan amortizálták lefelé a kisebb kategóriát.

Pesze mindenki azt gyárt, amit akar, csak ezt közben úgy kommunikálják, hogy a közönség szavazott a nagyobb kijelzőjű telefonra, miközben nem is nagyon adtak lehetőséget a választásra.

Ez kb. olyan, mint amikor megszüntették a vidéki vasútvonalakat mondván, hogy senki sem utazik rajtuk. Csak azt felejtették el hozzátenni, hogy egy évvel előtte megszüntették a reggeli meg az esti járatokat, hogy az emberek ne tudjanak vonattal munkába járni.

(#50) Busterftw válasza #54625216 (#49) üzenetére


Busterftw
veterán

Igen, ha ez lenne a felalllas. A valosag meg mas.

Megegyszer, a penztarcaddal fizetsz. Szoval ha a kisebb meret akkora igeny lett volna, akkor az embereket nem nagyon zavarna, hogy snapdragon 855 helyett 765 van. Mondtam egy szamot.
Az emberek tobbsegenek fontosabb minden mas, mint a kis meret.

Jonnek az oszzehajthato mobilok, aztan akkor nagy is lesz es kicsi :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.