Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) XuChi


XuChi
addikt

Ok, megint a nagyon drága gépeket frissítik, de mi van az Insipon szériával ?? Azt leszarják ?? :W Csak a 400k+ árú gépek amik számítanak ??? :W:W

Kérdés: Akkor ezek szerint az asztali gépemmel sem menne a eGPU (XG station 2) a belerakot GTX 980Ti kártyámmal ?? Alaplap Asrock Fatality Z270 Gaming-ITX/AC, i5 6600 stbstb ??????????

(#2) Csabroncka


Csabroncka
addikt

Személy szerint én ezt az irányvonalat igen nagy baromságnak tartom (lehet velem egyet nem érteni vagy helyeselni mert elég szubjektív dolog).

Szerintem az IGP-k fejlődése sokkal jobban érdekli a legtöbb mobil vagy kompakt megoldásban gondolkozó "felhasználó" társamat.

"in medias res"

(#3) Scholes9 válasza Csabroncka (#2) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Egyetértek :)

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#4) schawo


schawo
titán

Vegyél egy notit sok pénzért, vegyél egy külső házat, irreálisan sok pénzért, vegyél egy vga kártyát még sok pénzért, és utána reménykedj, hogy a notigyártó megveszi neked a licencet a működésre, és nem fogja rólad ezt bőrt is lenyúzni. Pofátlanság nonplusultra.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#5) Apollo_21


Apollo_21
addikt

Fú...ez az eVGA király!
Miként csináljak a még nem "gamer" de méregdrága laptopból ami még a 'hordozható" rangot viseli, egy mégdrágább immobil valamit:D Hu..! Ez egy igen fontos és óriási piaci rész betöltő cucc:D

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#6) stratova válasza XuChi (#1) üzenetére


stratova
veterán

Csak a 400k+ árú gépek amik számítanak

Azoknak a haszonkulcsába még szépen befér a licencdíj.

(#7) nbg


nbg
senior tag

Pont ma jött meg az Acer Predator 17-em, pont azzal a célzattal vettem, és "csak" 1060-nal, hogy mikor majd az kevés lesz, majd TB3/Type-C-n tolok rá VGA-t. Szal nagyon morcos leszek, ha ez tényleg ilyen szopatás lesz...

[ Szerkesztve ]

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#8) berVi


berVi
senior tag

Szerintem az otlet maga nem rossz, utazas kozben a fenenek se kell eros GPU a levelezeshez. Inkabb ott van elbaszva, hogy ezek a kulso hazak 2-300 dollarba kerulnek. Ennek igy tenyleg nincs ertelme. Egy PCI-E riser, par femlemez, meg egy kabel ne keruljon mar 50 ezerbe (anyagkoltseg: 1-2k). Majd ha 10 ezerert kaphato lesz egy ilyen haz, akkor azt mondom, tokeletes. A noti meg ennek koszonhetoen lehet kisebb, fogyaszthat kevesebbet, jatek kozben lehet halkabb, es picit kinyujthato lesz az elettartama, mert csak a VGA-t kell cserelni. Egy 1050 Ti 50 ezerert joval kedvezobb, mint egy komplett laptopcsere 300-ert.

[ Szerkesztve ]

(#9) XuChi válasza stratova (#6) üzenetére


XuChi
addikt

Ha az olcsóbb gépek nem kapnak támogatás, akkor felőlem ott rohadjon meg az összes eGPU!

Pont az kenne a célja, hogy, BÁRMELYIK thunderbolt3-al szerelt alaplap, notebook, NUC, barebon gép kaphasson eGPU-t. Nem az hogy leszűkítsék 3-5 gépre :W

(#10) nemlehet válasza XuChi (#9) üzenetére


nemlehet
őstag

Hogyan nyírjunk ki egy ígéretes dolgot szimpla rövidlátó kapzsisággal 402113. fejezet :)

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#11) XuChi válasza nemlehet (#10) üzenetére


XuChi
addikt

😢😢😢😡😡😡

(#12) AxBattler


AxBattler
félisten

Mihelyt az olcsóbb szegmensben is (értelmes áron) elterjed a TB, és az eGPU, azonnal adom is el az asztali konfigomat. Persze működőképes állapotban kellene... :U

(#2) Csabroncka
Szerintem az IGP-k fejlődése sokkal jobban érdekli a legtöbb mobil vagy kompakt megoldásban gondolkozó "felhasználó" társamat.
Ez mondjuk igaz lehet, lásd az "AMD GPU-t Intel procikba" tervet - ha ez megvalósul és jól sül el, lehet elég lesz nekem egy IGP-s noti is. :K

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#13) Doink


Doink
aktív tag

Dell is bohóckodik a thunderboltal. Lespórolják a x4 linket x2-re ami TB2 sebesség... Értem én hogy jól néz ki a tb3 logo de akkor írják oda vastagon hogy bocs de ez csak 16Gbps a 32 helyett.

[ Szerkesztve ]

(#14) hapakj válasza berVi (#8) üzenetére


hapakj
aktív tag

Ugyanmá, játszani csak asztali számítógépen lehet, aminek van rendes hangja is.

(#15) XuChi válasza hapakj (#14) üzenetére


XuChi
addikt

Fülhallgató, fejhallgató és meg van oldva ;)

(#16) XtremLor válasza XuChi (#15) üzenetére


XtremLor
őstag

+ Van hdmi, optika, usb, hangot ott szedel le olyan minosegben ahogy akarsz.

"Legen...Wait for it...Dary"

(#17) XuChi


XuChi
addikt

Én simán vennék egy eGPU hàzat, mivel így (amennyiben az asztali alaplapom működne vele rendesen) a VGA kártya kikerülhetne a házamból. Az akarom elérni, hogy az asztali gép 0-24/7 üzemben menjen windows 10-el, és az Xpenology virtual gépként (6 HDD van a gépben), plex szerver, letöltés szerver stb stb. A VGA külső házban, és amikor kedvem szottyan bedugom és mehet a játék, majd a végén kihúz és vga lekapcsol.

A lényeg, hogy amikor a gépem csak "szerver" módban megy, a vga ne fogyasszon, ne menjen egyáltalán, de ha kell, akkor bedug és kész.

Így megszabadulhatnék a NAS-tól, egyel kevesebb fogyasztó a lakásban. Igen nekem minden wat számit :D. Had maradjon meg a saját hülyeségemnek ez :D

[ Szerkesztve ]

(#18) Muerte


Muerte
addikt

Ha rajtam múlna adnák nekik olyan licensz díjat hogy a fal adná a másikat... de sajnos nem :(((

(#19) MrPetya19 válasza berVi (#8) üzenetére


MrPetya19
addikt

Meg mondjuk tápegység, USB és Ethernet vezérlő, sőt asszem van olyan is amiben még sata is van.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#20) apatyas


apatyas
Korrektor

Szal akkor ez megint a szokásos hülyeség, van ám a gépben mPCIe/mSata/trallala/TB, de csak azt dughatod bele, amit mi is engedélyezünk neked (whitelistes laptopbiosok).
Valahogy nem erről szólt az IBM PC irányvonal, hanem a kompatibilitásról.

[ Szerkesztve ]

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#21) #16939776


#16939776
törölt tag

Legyen meg az örömük, úgy is nevetségesen drágák ezek a kiegészítők, működjön csak a prémium termékekkel. Egy év múlva meg jön a sírás, hogy nem lett sikeres az externálGPU...sajnáljuk, bánatukban el is vehetnék a támogatást az új gépektől, mondván nincs rá igény. :C

[ Szerkesztve ]

(#22) pengwin válasza XuChi (#1) üzenetére


pengwin
addikt

Ahhoz minek akarsz eGPU-t? :F
Elvileg fogad 1db teljes hosszúságú 2,5 slotos VGA-t.
Látom közben mire kéne neked... szerintem totál felesleges emiatt extra eszköz, annyira minimális már ezeknek a VGA-knak a fogyasztása üresjáratban.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#23) #54625216 válasza Csabroncka (#2) üzenetére


#54625216
törölt tag

Az IGP-k sosem fognak olyan sebességgel fejlődni, mint az eGPU-k, mert olyan általános problémák fogják vissza az IGP-k teljesítményét, mint a fogyasztás és a melegedés, miközben a GPU igényes feladatokat simán lehet dokkolva végezni.

(#24) Csabroncka válasza #54625216 (#23) üzenetére


Csabroncka
addikt

Szerintem ez nagy blődség amit mondasz, mert az 5 évvel ezelőtti és a mostani IGP-k között óriási a fejlődés. Ráadásul azért hülyeség az eGPU mert kérem mobil gépben mobil megoldás van alkalmazva (visszafogott órajelű és fogyasztású CPU), vagy veszel külön a BF1 UHD futtatásához eCPU-t is :F

Vagyis ha el tudják érni azt a szintet, hogy a az IGP normálisan kihajtja a mobil CPU-t az már több mint tökéletes lesz.

"in medias res"

(#25) MrPetya19 válasza Csabroncka (#24) üzenetére


MrPetya19
addikt

Nem csak játékra lehet használni egy GPU-t, és azért a CPU kijasználás játék függő nagyon.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#26) NandoXXL válasza #16939776 (#21) üzenetére


NandoXXL
senior tag

AMILO Sa 3650 Tök jó gép volt. Én nagyon olcsón jutottam hozzá újonnan, de teljes áron horror volt, ezért nem terjedt el. Egész jól működött, csodálkozom is hogy megint feltaláltak valami újat ;] Ugyan azzal a drága árral, ami miatt soha nem terjedt el.

(#27) XuChi válasza NandoXXL (#26) üzenetére


XuChi
addikt

Nekem is volt ilyen gépem. Nagyon szerettem. Én is fillérekért jutottam hozzá anno újonan :)

(#28) nemlehet válasza Csabroncka (#24) üzenetére


nemlehet
őstag

Egy HQ-is mobil i7 nagyjából hozza amit egy i5 tud (ha jó a hűtés, illetve programfüggő). Az neked nem elég? A laptop gaming mindig is kompromisszumos lesz, de azért nem mindegy, hogy mennyire. Ne játszuk már a hülyét direktbe...

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#29) Csabroncka válasza nemlehet (#28) üzenetére


Csabroncka
addikt

Ne játszuk már a hülyét direktbe... személyeskedés off, olvass vissza on

"in medias res"

(#30) NandoXXL válasza XuChi (#27) üzenetére


NandoXXL
senior tag

Nálam szépséghibás volt, a mellékelt tok megfogta lilásra a gép alját, 2db-ot hoztunk el munkatársammal. (csak nem te is abból az eresztésből vettél?) A probléma a vga driver támogatással volt, egy idő után nem ment minden driverel, mikor eladtam aprón szívott is vele a fórum társ hiába mondtam neki hogy a telepített driverel okés, nézze meg melyik verzió van a gépen ha újra rakná. Nem fogadta meg a tanácsom, első dolga volt a beállított rendszert legyalulni;] Utána volt egy gamer noti (nem kinézetre) ott is volt driveres gond. Azóta Elitebook és desktop, hiába a jó hardver megfelelő támogatás nélkül. Kicsit vicces olvasni itt a prohardveren a külső vga-s cikkeket, mintha valami új dolog lenne. Kíváncsi vagyok mennyire figyelnek 1-1,5 év után a gondokra ha nem hozzák az eladási számokat.

(#31) Doink válasza Csabroncka (#24) üzenetére


Doink
aktív tag

Főleg hogy egy 6 éves gyengébb 4magos i7-2630qm-en ~48fps-el szaladgál a battlefield 1 ultran, az UHD kérdést meg hagyjuk a gpu-ra, cpu-nak sok köze nincs hozzá. Ha most megnézek egy i7-6700hq-t ami 40%-al helyből gyorsabb akkor elég jól látszik hogy a battlefield1 UHD röhögve össze van csukva mint a kerti szék egy egpu rendszerrel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.