Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Lars


Lars
őstag

Nekem egy kérdésem van csak, és nem flame vagy egyéb más indíttatásból írom.
Ha a Mac már Intel alapú, és teljesen kompatibilis az összes többi géppel hardver tekintetében, akkor mi értelme van "külön" hardvert fejleszteni hozzá ?
Mert szerintem a normál SSD-k simán belemennek a Macbe is. :U
Persze a kérdés enyhén naiv, valószínű hogy ezt veszi az a Mac-es, aki nem ért annyira a gépéhez.

[ Szerkesztve ]

(#2) erdoke


erdoke
titán

Amíg nincs sebesség-kapacitás-ár-garancia összehasonlító táblázat, a potenciális vásárló egy legyintéssel elodázza a technológiára frissítés gondolatát. Sőt, az árakat gyakran egyenesen rejtegetik.
Pedig vállalatoknál esetleg megéri az új laptopokat SSD-vel venni, esetleg a kicsit régebbiekben a HDD-t lecserélni. Írok egy példát, miért:
Nálunk most magas órajelű Core2 Duo + 250/320 GB-os 7200 rpm-es merevlemezzel és 4 GB RAM-mal szerelt Dell notikat vesz a cég. Korábban 1-2 GB memóriás gépeket használtunk. Naponta átlagosan 3-4-szer hibernálom ill. indítom a gépet. Ezek a feladatok 1 GB RAM-mal, de lassú, régebbi típusú 5400 rpm-es HDD-vel meglehetősen időigényesek, és akkor még a bizonyos programok alatti HDD-re várakozást nem is említettem. Hiába lesz 50 %-kal gyorsabb HDD-m, ha a memória mérete négyszeres, és ezt minden hibernáláskor szépen a HDD-re kell írni, majd indításkor (vagy rebootkor) szépen visszaolvasni. Az elvesztegetett idő tovább nő. Az idő pedig pénz, bizonyos cégeknél és dolgozóknál nem is kis pénz. Ha átlagosan 3 évre veszünk egy új laptopot, az így kieső munkaidő, esetleg az ügyfél kínos várakozása sokkal több pénzbe kerül még a méregdrága SSD és a relatíve olcsó HDD közti különbséggel számolva is. Mégse tudom az IT-s emberkéket meggyőzni. Majd jól átnyúlunk a fejük fölött. :)

A legjobb aláírás a héten

(#3) Lars válasza erdoke (#2) üzenetére


Lars
őstag

A Dell elvileg olyan gépeket rak össze, amilyet te megrendelsz.
Szóval lehet azt kérni mondjuk 2 GB Memórával, és 64 GB-s SSD-vel is.
Csak győzd meg a főnöködet, vagy a beszerzést.
Erőt és kitartást kívánok a fenti nemes feladathoz :U :R

(#4) xedos


xedos
addikt

Na ez az a jó trükk! Ráírjuk, hogy MAC-hez való -egyből többet kérhetünk érte...
Nem hiszem, hogy a MAC-nek külön SATA II szabványa lenne -főleg ugyanazzal a Chipkészlettel :-)
esetleg az OSX-nek van valami írási-olvasási trükkje???

(#5) Feruendios


Feruendios
aktív tag

Szerintem a tokozása miatt Mac nézd meg a csatlakozókat attól Macis.

Sajnos mar nincs magyar billentyuzetem :(

(#6) sNORh válasza Lars (#1) üzenetére


sNORh
addikt

ugyanannyi mint az ocz többi SLI, Crossfire és társai edisön termékeinek..

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#7) Lars válasza Feruendios (#5) üzenetére


Lars
őstag

Az SSD-nél szabvány SATA csatlakozót látok, a RAM nál elképzelhető, hogy van valami spéci csatlakozó, bár én sima laptop csatlakozót látok első ránézésre.
Hozzáteszem nem láttam még szétszedett MAC-et, nem tudom mit kell nézni :U

(#8) M@trixfan válasza Lars (#1) üzenetére


M@trixfan
addikt

Annyi lehet, hogy a HFS journaled rendszerhez illesztik a vezérlőjét. Nemrég néztem SSD topikban, hogy mit össze szórakoznak a cluster méretekkel meg egyebekkel mert így-úgy belassul egy idő után, stb. A másik lehetőség lenne, hogy csinálnának szabvány 3.5 HDD elrendezésűt ami egy az egyben becuppan a Mac Pro-ba és ezért ezt Mac Edition-nek hívják. Persze, lehet semmiben sem különbözik :)

[ Szerkesztve ]

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#9) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

GTX275-ből mikor csinálnak Macintosh Editiont?

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#10) M@trixfan válasza lezso6 (#9) üzenetére


M@trixfan
addikt

Nem nagyon lesz sajnos, az Apple eddig nagy ívben tojt a játékosokra. Most változik a helyzet, de messze nem ideális: 349 dollár a Mac Edition 4870 512MB.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#11) zed1983


zed1983
őstag

Nicsak :U

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#12) Major Major


Major Major
őstag

A címben kétszer annyi h van, mint kéne :)

(#13) xedos válasza Feruendios (#5) üzenetére


xedos
addikt

Az APPLE is sima SATA winyót és DDR2 DDR3-as RAM-ot használ...

(#14) Szanya válasza Major Major (#12) üzenetére


Szanya
tag

Darabra stimmel. Csak az elhelyezkedése nem az igazi. :-D
Macintosh

''Szanya csak egy van.''

(#15) Troll


Troll
tag

Az Apple elméletben ugyanazokat a memóriákat és merevlemezeket használja, mint a pécé. Az igazság az, hogy kicsit válogatós.
Vinyót még nem láttam, ami ne működött volna Mac-ban, sima ATA-sokat pakoltam egyikbe-másikba is, újraformáztam, működött.
A memória viszont necces, 50-50 alapon vagy megy, vagy nem. Nem tudom, hogy mi az a részlet, amit az Apple nem szeret, mindenesetre mamóriát csak olyat teszek Mac-be, amit direkt ahhoz vettünk.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.