Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 13:43:08

LOGOUT.hu

Üdvözlet mindenkinek!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#201) andrej71


andrej71
csendes tag

köszönöm a játékot én végig izgulom :C :C :R :R

nagyobb értékű küldeményt semmilyen formában nem postázok a magyar postával csakis futár jöhet szóba! ha ezt nem tudod elfogadni kérlek lépj tovább, köszönöm tel: +3630 835 7449

(#202) koko52


koko52
veterán

Kalap :R

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#203) draco31


draco31
veterán

Kalap :)

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#204) DJ. Ru$y válasza Aprósólyom (#195) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Én is többször rendeltem már tőlük. Oázis nem csak monitorban, de már más termékekben is eléggé az élen van hazai szinten (szerintem).

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#205) K0zm0


K0zm0
aktív tag

Másnál is előfordult, hogy az ellenőrzésnél azt mutatta, hogy nem adott meg semmi választ? :F

"A valóság az, ami akkor sem tűnik el, ha már nem hiszünk benne." - PKD \\\ CTRL+ALT+BAKANCSTALP ///

(#206) Rock88 válasza K0zm0 (#205) üzenetére


Rock88
csendes tag

Akkor sajnos tényleg nem adtál választ.

(#207) Lacok


Lacok
őstag

kalap :DD

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#208) K0zm0 válasza Rock88 (#206) üzenetére


K0zm0
aktív tag

Mindenhová adtam, még át is néztem mielőtt véget ért a játék! :F Na, majd legközelebb! Sok szerencsét mindenkinek! :)

"A valóság az, ami akkor sem tűnik el, ha már nem hiszünk benne." - PKD \\\ CTRL+ALT+BAKANCSTALP ///

(#209) infectedmann


infectedmann
őstag

Kihagytam egy kérdést :W :O
Mindegy, úgyse nyerek soha semmit.

[ Szerkesztve ]

(#210) jack982


jack982
aktív tag

Kalap :)
Akkor várom a monitort, csak ne mpl-el küldjétek. :C

(#211) Aprósólyom válasza sopruk (#200) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Az energia tanúsítvány mindig mindenhol jellemzően kép formában elérhető. A gyártó oldalán is legalább fent szokott lenni letölthető kép formában a dokumentumoknál. Hűtőnél, TV-nél stb... szintén.

Jevons paradox

(#212) andrej71 válasza Aprósólyom (#211) üzenetére


andrej71
csendes tag

hol lehet meg nézni hogy jó válaszoltam e a kérdésekre?

nagyobb értékű küldeményt semmilyen formában nem postázok a magyar postával csakis futár jöhet szóba! ha ezt nem tudod elfogadni kérlek lépj tovább, köszönöm tel: +3630 835 7449

(#213) Aprósólyom válasza andrej71 (#212) üzenetére


Aprósólyom
addikt

#196 asusk52de

Jevons paradox

(#214) DJ. Ru$y válasza andrej71 (#212) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Egyesével megnyitod és, ha a zöld kiemelés megegyezik a te válaszoddal (zárójelben jelölve), akkor jó vagy. Pár nap és lesz kalap is gondolom.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#215) Robi BALBOA


Robi BALBOA
őstag

Kalap💪

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#216) andrej71 válasza DJ. Ru$y (#214) üzenetére


andrej71
csendes tag

szia! köszönöm a segítséget valóban igy tudtam magam le ellenőrizni :R :R :R :C

nagyobb értékű küldeményt semmilyen formában nem postázok a magyar postával csakis futár jöhet szóba! ha ezt nem tudod elfogadni kérlek lépj tovább, köszönöm tel: +3630 835 7449

(#217) hcs57


hcs57
őstag

Kalap.. talán most nyerek.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#218) Green69


Green69
csendes tag

Óvás:
A 14. kérdés : Az alábbiak közül melyik egy Acer monitor termékcsalád neve?

Az Acer Predator nem MONITOR termékcsalád.

- Acer Predator Gamer hátizsák - Fekete/Kék
https://oaziscomputer.hu/termek/20580/acer-predator-gamer-hatizsak---feketekek

- Acer Predator Cestus 315 (ez egy gamer egér)
https://oaziscomputer.hu/termek/20675/acer-predator-cestus-315-gpmce11014

- Acer Predator Galea 350 Virtuális 7.1 hangzást biztosító zárt gaming headset
https://oaziscomputer.hu/termek/16525/acer-predator-galea-350-nphds1100c

- Acer Predator Alien Jungle PMP711 Gamer egérpad
https://oaziscomputer.hu/termek/5814/Acer-Predator-Alien-Jungle-NPMSP11005

- Acer Predator Helios PH315-54-7921 - Black 15,6 hüvelykes, Full HD, IPS kijelző, 1TB SSD, 16GB DDR4 3200MHz, Intel Core i7-11800H, NVIDIA Geforce RTX 3060. ( gamer laptop)

Az Acer monitor termékcsaládjai az Acer honlapja szerint a következők:
- The Entertainment Monitor Family -- https://www.acer.com/us-en/monitors/entertainment
- The Business Monitor Family -- https://www.acer.com/us-en/monitors/business
- The Essential Monitor Family -- https://www.acer.com/us-en/monitors/essential
- The Touch Monitor Family -- https://www.acer.com/us-en/monitors/touch
- Nitro Gaming Monitors -- https://www.acer.com/us-en/monitors/gaming
- Acer SpatialLabs ™ View Series Displays -- https://www.acer.com/us-en/monitors/spatiallabs

Kérem kivizsgálni...

[ Szerkesztve ]

(#219) skroy válasza Green69 (#218) üzenetére


skroy
senior tag

Ha rákeresel arra, hogy Acer Predator monitor, máris felesleges az óvás.
Ezen a kérdésen buktam a kalapot. :D

(#220) eszterencs válasza Green69 (#218) üzenetére


eszterencs
HÁZIGAZDA

A kérdés a válaszolók arányából ítélve szinte mindenkinek teljesen egyértelmű volt. De értem, hogy az óvás arra céloz, hogy a Predator egy albrand, egy olyan termékcsalád, amiben monitorok IS vannak, de nem csak azok. De ilyen logika mentén a Nitro sem monitor termékcsalád, mert vannak Nitro egerek vagy headsetek is. Szeretnék visszakérdezni, hogy akkor az Acer Predator monitorok melyik Acer monitorcsaládba tartoznak? Szerintem a Predatorba. Sajnálom, de nem tudjuk elfogadni az óvást.

(#221) hcs57 válasza Green69 (#218) üzenetére


hcs57
őstag

Óóó ne mondd, hogy nem esett le a Predator... a 10. kérdés sem volt 100%, az sem ment?

[ Szerkesztve ]

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#222) Aprósólyom válasza Green69 (#218) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Nem az volt a kérdés, hogy a monitorokon kívül mást is gyártanak-e predator termékcsalád név alatt, hanem hogy mi az acer monitor termékcsalád neve a felsorolásból.

Jevons paradox

(#223) ridiculous


ridiculous
aktív tag

Kalap :DD

[ [ [ Pain...Death...Nothing phases me ] ] ]

(#224) Green69 válasza skroy (#219) üzenetére


Green69
csendes tag

A kérdés: Az alábbiak közül melyik egy Acer monitor termékcsalád neve?
Mint fentebb írtam, a "Predator" nem monitor termékcsalád.
Az, hogy van "Acer Predator xxx" monitor, az csak azt jelenti, hogy van egy "Predator" nevű termékcsalád, amelyben vannak monitorok is, valamint egerek, hátizsákor, egérpadok, laptopok, fejhalgatók, stb...
Tehát nem monitor termékcsalád, hanem egy annál nagyobb halmaz, amely az Acer által gyártott "GAMER" cuccokat jelöl. Az Acer honlapján a keresőbe beírva a "Predator" szót ezeket a találatokat kapod:
Laptops (40)
Monitors (33)
Desktops & All in Ones (20)
Accessories (4)
Graphics Cards (1)
Tehát ebből a teljes halmazból, csak 33 monitor, ami a "Predator" termékeknek csak részhalmaza.

A KÉRDÉSRE a válasz:
Az Acer monitor termékcsaládjai :

https://www.acer.com/us-en/monitors

Ha egy kérdésre vitatható a helyes válasz, akkor az Oázis Computer vagy a gyártó weboldalán szereplő adatok a mérvadóak.

(#225) vohanyi


vohanyi
senior tag

kalap :DD

(#226) hcs57 válasza Green69 (#224) üzenetére


hcs57
őstag

Ha szabad kérdeznem, mit jelöltél be? Ha igazad lenne, most sok sok fórumtag itt morogna veled... de nem morog.

[ Szerkesztve ]

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#227) Green69 válasza hcs57 (#221) üzenetére


Green69
csendes tag

Hát persze hogy leesett...
Azért is néztem utána a gyártó hollapján.
És nincsen Acer Predator monitor termékcsalád.
Viszont azok vannak, amiket fentebb írtam.

Tehát a helyes válasz a kérdésre:
A felsoroltak közül egyik sem

(#228) Green69 válasza hcs57 (#226) üzenetére


Green69
csendes tag

A felsoroltak közül egyik sem
Azért, nem morognak, mert ők is ráugrottak az egyértelműnek látszó válaszra, és ugye akkor minjárt más lenne a nyerési esélyük (0).

[ Szerkesztve ]

(#229) hcs57 válasza Green69 (#227) üzenetére


hcs57
őstag

Te magad gyűjtötted ki, hogy 33 monitor nevében szerepel a Predator név. Ez így egy család.
Alien és Terminator nevű monitort biztosan nem találtál.

[ Szerkesztve ]

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#230) Green69 válasza hcs57 (#229) üzenetére


Green69
csendes tag

Igen, csak nem ez volt a kérdés.
A kérdés az volt, hogy: Az alábbiak közül melyik egy Acer monitor termékcsalád neve?
Mint fentebb leírtam, a "Predator" nem MONITOR termékcsalád.
A monitor termékcsaládokat az Acer honlapja felsorolja. Oda is van írva a nevük. Nézz rá.
https://www.acer.com/us-en/monitors
Kattints a "Entertainment" -re
Mit látsz? --> The Entertainment Monitor Family

a következőnél: The Business Monitor Family

a következőnél: The Essential Monitor Family
a következőnél: The Touch Monitor Family
...

Ezért a helyes válasz a kérdésre - mert a felsorolt lehetőségek közül egyik sincs benne -:
A felsoroltak közül egyik sem

Ha viszont azt a kérdést teszik fel, hogy: az albbiak közül belyik egy gamer termékcsalád neve, akkor a "Predator" lett volna a helyes válasz.

[ Szerkesztve ]

(#231) DJ. Ru$y válasza Green69 (#228) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Nem lenne más az esélyük, mivel biztosan nem az lenne a szervezők részéről a döntés, hogy nem fogadják el a Predatort, maximum az, hogy elfogadják a te érvelésedet IS és az a válasz IS helyes lesz. Szóval moroghatna bárki...

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#232) skroy válasza Green69 (#224) üzenetére


skroy
senior tag

Meggyőztél. Veled értek egyet. A 14-es kérdést töröljük, akkor megvan a kalap nekem is. :DD

(#233) Dani_kp válasza Green69 (#230) üzenetére


Dani_kp
őstag

Azért ugye nem haragszol meg, ha csak ez téged zavar. Engedd el a dolgot, nem kell túlagyalni. Annyira egyszerű kérdések voltak, én csak az oázis weboldalát használtam és egy kérdésre sem kellett 1 percnél többet rászánni, még az összehasonlítósaknál sem.

https://ingatlan.com/33821564

(#234) Green69 válasza DJ. Ru$y (#231) üzenetére


Green69
csendes tag

Nem ismerem a szervezőket.
Ha valaki belinkeli, hogy hol vannak az Acer honlapján, vagy az Oázis Computer honlapján "monitor termékcsalád"-ként feltüntetve a "Predator", megköszönöm.
És persze abban a pillanatban már be is fogtam a szám, és elismerem tévedésem.

Addig viszont csak 1 helyes válasz van a kérdésre adható válaszok között, az utolsó.

(#235) ridiculous válasza Green69 (#234) üzenetére


ridiculous
aktív tag

Ezt kicsit túlgondoltad, szerintem mindenki más értette hogy mire gondolt a kérdező még ha számodra nem is volt egyértelmű. Ez már csak szőrszálhasogatás részedről. :)

[ [ [ Pain...Death...Nothing phases me ] ] ]

(#236) Green69 válasza skroy (#232) üzenetére


Green69
csendes tag

Nem az a lényeg, hogy NEKEM legyen igazam, hanem az, hogy ha feltesznek egy kérdést akkor arra a HELYES választ fogadják el.
Mésképp szépen végig lehet menni az összes kérdésen, és az összes választ elfogadni.
Csak akkor minek az egész.

(#237) Green69 válasza ridiculous (#235) üzenetére


Green69
csendes tag

úgy látszik, szőrszálhasogató kérdésekhez vagyok szokva.

(#238) MaxxDamage válasza Green69 (#234) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Én is így gondoltam (és az utolsó választ választottam, de változtattam rajta), de eleve vannak "Predator" monitorok (Gaming) is és így a "Predator" válasz a helyes. :K :B

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#239) csako válasza Green69 (#234) üzenetére


csako
veterán

[link]
"Az Acer Predator XB család viszonylag hosszú és..."

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#240) Green69 válasza eszterencs (#220) üzenetére


Green69
csendes tag

Ezek az Acer monitor termékcsaládjai, amire a kérdés vonatkozott:
https://www.acer.com/us-en/monitors

Ha valaki belinkeli, hogy hol van az Acer honlapján, vagy az Oázis Computer honlapján "monitor termékcsalád"-ként feltüntetve a "Predator", megköszönöm.
És persze abban a pillanatban már be is fogtam a szám, és elismerem tévedésem.

Addig viszont mint te is írtad " a Predator egy albrand, egy olyan termékcsalád, amiben monitorok IS vannak, de nem csak azok".
Viszont a kérdés nem erre vonatkozott:
Az alábbiak közül melyik egy Acer monitor termékcsalád neve?

Ha viszont azt a kérdést teszik fel, hogy: az albbiak közül belyik egy gamer termékcsalád neve, akkor a "Predator" lett volna a helyes válasz.

(#241) Green69 válasza csako (#239) üzenetére


Green69
csendes tag

Nyertél :-)

(#242) hcs57 válasza Green69 (#240) üzenetére


hcs57
őstag

Az a jó ezekben a játékokban, hogy vannak akik egyszerűen gondolkozva válaszolnak, s vannak, akik nem. Így egyesek nyerhetnek, mások nem.
Én egyszerűen gondolkoztam, nem gondoltam túl..

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#243) ridiculous


ridiculous
aktív tag

[ Szerkesztve ]

[ [ [ Pain...Death...Nothing phases me ] ] ]

(#244) SyMbioTe válasza Green69 (#230) üzenetére


SyMbioTe
Ármester
LOGOUT blog

És egy adott monitor családon belül nem lehet még egy monitor család? (Gamer-en belül pl van Nitro és Predator is)

Amúgy iszonyúan túlgondolod. Gondolom amikor bejelölted az utolsót (legalábbis gyanítom), 100%-ig tisztában voltál benne, hogy nem az lesz a helyes, mégis azt jelölted, tehát ha a kalap lenne neked a lényeg, akkor Predatort jelölsz, és utána szólsz a kérdés miatt.

De innentől ez inkább csak nettó kötekedés és szőrszálhasogatásnak hangzik a részedről, amivel azt lehet tökéletesen elérni, hogy majd nyereményjáték se legyen. :U

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#245) MaxxDamage válasza SyMbioTe (#244) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Én a Predator alatt a laptopokra gondoltam és azért nem azt jelöltem, de később tudatosult bennem, hogy az van Monitorba is, így közben javítottam. :)

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#246) ratcache válasza Green69 (#230) üzenetére


ratcache
aktív tag

(#247) Televan74


Televan74
nagyúr

Mit nem lehet érteni a család dolgon! Több termék típus is bele tartozik. És akkor mi van?

Példa: Az én kutyán a saját családnevemen lett elkönyvelve az oltási könyvben. Ő is egy családtag. Pedig ő egy kutya! :P :DDD

De aki ismeri is egy kicsit az Acer monitorokat, az kapásból tudta a választ. :K

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#248) Darth11


Darth11
aktív tag

Amúgy szerintem is igaza van Green69-nek, mert ugye az acer oldalán ezek a monitor családok vannak:

Entertainment
Business
Essential
Touch
Gaming
SpatialLabs

Mondjuk ezek között nincs Predator, és nyílván lehetett érteni mire gondol a költő, de azért ez nem kitalálós játék, hanem "válaszolj helyesen a kérdésekre" és a kérdést feltevő nem néz utána mi a helyes válasz (viszont berak egy olyat, amely a fentiek szerint a jó) , csak gondol valamit, akkor mivé lesz ez a világ.
Ugyanitt kérem a 100-as argb szín után a "körüli" szót törölni :D

(#249) jerry311


jerry311
nagyúr

Basszus, nem kerültem be a kalapba. :W :DDD

(#250) Televan74 válasza Darth11 (#248) üzenetére


Televan74
nagyúr

99% nem 100% körüli? ;]

Acer oldalán nem fogják feltüntetni a család szót. Attól még a így hivatkozunk rá. Nitro vagy Predator monitor család!

33 találat van a Predator monitorokra. Egy termék családba tartoznak.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.