Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) snecy20


snecy20
veterán

Nosztalgia-játékokhoz i7? :)

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#2) KaiotEch válasza snecy20 (#1) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

RPI4 szvsz jobban megéri.

(#3) Synthwave válasza snecy20 (#1) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

HD 620-szal -> igen

Nem azt mondtam, hogy kifejezetten erre veszi valaki, csak erre is lehet használni, nem csak netezni, irodázni meg filmezni.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#4) keembo


keembo
tag

Biztos csak tájékozatlan vagyok, de ennek kb. feleennyiért látnám értelmét.

(#5) #72042496 válasza snecy20 (#1) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ez mobil i7, szerintem teljesen rendben van.

(#6) plömplöm


plömplöm
őstag

passzív ház nélkül nem annyira piacképes, mint egy "eredeti" nuc

[ Szerkesztve ]

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#7) buherton válasza snecy20 (#1) üzenetére


buherton
őstag

Az, hogy i7 még nem jelent semmit. Az ős öreg i3-3220-am is rengeteg i7-t lever teljesítményben, pedig már lassan 10 éves.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#8) DaveJr válasza buherton (#7) üzenetére


DaveJr
őstag

Például melyik i7est és milyen program futtatásakor? Abszolút csak kíváncsiságból.

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#9) dagonya válasza keembo (#4) üzenetére


dagonya
aktív tag

én egy ötezrest adnék érte ... teljesen reális elvárás hogy egy termék árát a vásárlók szabják meg mondjuk egy pöttyös labdát dobáló kívánságműsor keretében

(#10) Dragon3000 válasza DaveJr (#8) üzenetére


Dragon3000
veterán

Gondolom a mobil i7-ről beszélt, ahol sok esetben csak 2 mag 4 szál van, mivel erről volt szó és ebben igaza is van.

(#11) Peter13 válasza Dragon3000 (#10) üzenetére


Peter13
senior tag

Ez viszont 4/8-as, ami egészen más tészta. Igen az ULV vonalon sokáig 2/4 volt divat az i7-es kategóriában is, ami röhej, de a 8-as szérától kezdve 4/8 az alap ott is. Mokány kis procik ezek, néztem gyorsan egy userbenchmarkot, kb egy kategória a nálam szolgálatot teljesítő 4.5-re húzott 2600K-val, ami azért nem semmi (és amit egyébként pont a napokban cseréltem le, de ez más kérdés :) )

Szerintem fürge kis gépet lehet ezekre építeni, ami tényleg sokoldalúan haszálható (kivéve komolyabb játék, ahogy írték is).

"No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

(#12) Noukoum válasza Peter13 (#11) üzenetére


Noukoum
veterán

Ha van megfelelő hűtés akkor persze tud. De ez általában nem adott. Meg akkor a fogyasztás is megugrik.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#13) Dragon3000 válasza Peter13 (#11) üzenetére


Dragon3000
veterán

Csak a legtöbb notebook esetén gagyi a hűtés és nem sokáig tudja tartani azt a szintet. Régebben is előfordult, hogy az i7-tel szerelt gép szarabb volt, mint az ugyanolyan csak i5-tel, mert az i7 túl melegedett a gépben az i5 meg nem.

[ Szerkesztve ]

(#14) A_Papa válasza buherton (#7) üzenetére


A_Papa
aktív tag

:DD Nem mondod... ha jól tudom az i7-esek első generációja 10 éve jelent meg. Milyen i3-as is volt akkor, ami leverte?

[ Szerkesztve ]

Papa

(#15) M@cika


M@cika
őstag

Köszi, erre nem vagyok célcsoport. Ezt hozzátok ki szépen Zen 2-es magos procival és akkor érdekelni fog.

Nasit a kis fehér medvének!

(#16) thybee


thybee
csendes tag

Csak én látom hogy tiszta kosz az összes USB port ? :D ezt gyárilag koszolják? olyan mint a koptatott farmer ?: :))

e

(#17) Predatorr


Predatorr
őstag

De legalább sebezhető. Miért nem lehetett ryzent pakolni bele?

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#18) dagonya válasza Predatorr (#17) üzenetére


dagonya
aktív tag

kívánságműsor ON

(#19) MrTwister válasza thybee (#16) üzenetére


MrTwister
őstag

...és tényleg! Jó szemed van! :C Szvsz amúgy ez valami műanyag utánzat lehet, gondolom ezzel demózzák az eredeti még le nem gyártott példányokat. :U

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#20) zsolt320i válasza dagonya (#18) üzenetére


zsolt320i
senior tag

Amúgy én is örülnék egy AMD APU-val rendelkező htpc-nek.
De ha jól tudom egyelőre nincs 15W-környékére semmijük.
A legkisebb tdp-jük 35W, mostani tudásom szerint :d

(#21) Robert07


Robert07
aktív tag

Azert az AC-s wifi hianya elegge erdekes igy 2019-ben, foleg ugy hogy mar az AX-es chipsetek sem dragak.

(#22) Synthwave válasza thybee (#16) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Csak hogy érzékeld, a legbrutálisabban dzsuvasztikus körülmények közt is 100 százalék helyt áll. ;]

:DDD

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#23) UnknownNoob válasza thybee (#16) üzenetére


UnknownNoob
tag

Ettől lesz retro. Már csak cserélhető pór-patron kéne bele hogy amikor elindítod a böngészőt porszívó hang mellett fújja a poros levegőt ezerrel.

(#24) tibaimp válasza buherton (#7) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Ez egy kicsit erős állítás, már nem azért....

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#25) M@cika válasza tibaimp (#24) üzenetére


M@cika
őstag

Véletlen ezt meg tudom erősíteni, én is teszteltem egy laptopban i7-et és bizony a g3220 előbb végzett a videokódolással. Vagyis tényleg van olyan i7, amit bizonyos körülmények között azonos feladatban legyőzhet egy Pentium.

Nasit a kis fehér medvének!

(#26) Pista0001 válasza keembo (#4) üzenetére


Pista0001
addikt

A RAM és az SSD kb a fele (na jó, harmada), a ház, táp, alaplap, processzor, stb legyen ingyen?!

plömplöm: Szerintem a hasonló teljesítményű NUC sem passzív....

[ Szerkesztve ]

(#27) dagonya válasza Pista0001 (#26) üzenetére


dagonya
aktív tag

hasonló teljesítmény passzívan

https://www.zotac.com/hu/product/mini_pcs/ci660-nano

(#28) tibaimp válasza M@cika (#25) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Mondjuk a 2 magos változatokat esetleg, de ez itt 4/8, ezt nem hiszem.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#29) #16939776


#16939776
törölt tag

Ha ez is forrasztott memóriával jön, mint ezzel készülő originál nuc, csak "kici-occó" memória csipekkel, inkább nem vállalnám be, hiába csábító az ár.

(#30) Synthwave válasza #16939776 (#29) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ha jól tudom, két DIMM slot van bennük.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#31) buherton válasza DaveJr (#8) üzenetére


buherton
őstag

Például: i7-2640M, i7-2620M. Nem azt mondtam, hogy a maiakat, hanem azt, hogy jó néhány i7-t. Egyébként vicces, mert a most kiadott Macbook Pro-ban csücsölő i5-8259U körül csak i7-ek vannak. Így visszakanyarodnék oda, hogy az i7 még nem jelenti azt, hogy gyors is.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#32) M@cika válasza tibaimp (#28) üzenetére


M@cika
őstag

4. genes volt, szóval biztos 2 magos. De nem is azt írtam, hogy bármelyiket. Az a lényeg, hogy ne szopja be valaki, hogy ez i7 = qvagyors. Amúgy is a mobil procik főleg a régebbi sokkal gyengébbek mint az asztali társaik.
Többek között ezért sincs laptopom...

Nasit a kis fehér medvének!

(#33) tibaimp válasza M@cika (#32) üzenetére


tibaimp
nagyúr

"De nem is azt írtam, hogy bármelyiket." - Igaz, tényleg nem írtad! Ott a pont.

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#34) vaakuum


vaakuum
addikt

Már régen így kellene kinéznie egy átlagos pc-nek. Mármint méretre, térfogatra. Meg kellene egy ugyanekkora doboz VGA kapacitásnak, és a kettőt egymásra lehetne sackelni, mint egy hifi tornyot, hátul meg egy megfelelő kábellel összekötni, vagy olyan csatlakozósort tenni rá, mint a dokkolókon van: egymásra helyezésnél megvan az elektromos kontakt, 4 csavarral meg egymáshoz lehet őket rögzíteni, hogy fizikailag is mozgatható legyen gond nélkül. :U

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#35) gbors


gbors
nagyúr

Nem rossz ez, csak ne az a k**va 620-as IGP lenne benne :DDD

De ahogy már írták, engem is valami 7nm-es AMD APU-val érdekelne - oszt' mehetne az egész asztali gép a 'csába :)

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#36) Polllen válasza vaakuum (#34) üzenetére


Polllen
nagyúr

Valamiért nem látnak benne pénzt.

Pedig egy m.2-s egpu adapterrel lehet simán működne ez is.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.