Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Mulderpapa


Mulderpapa
aktív tag

Na, ez engem is érdekelne... Leírás alapján nagyon ott van. :)
Akku alatt milyen gyártó/modell van írva? Kijelző 128x160-as?

"Az élet túl rövid a pendriveok biztonságos eltávolításához"

(#2) Wictor


Wictor
senior tag

S520? :Y A rohadt, holnap kinézek a Tuskóba. A 2 kistesó má' tesztelve. ;]

[ Szerkesztve ]

(#3) amanoba


amanoba
őstag

szerintem alca s520 lehet...de várjuk a megerősítést. :K

Zene nélkül az élet tévedés volna - Friedrich Nietzsche

(#4) Wictor válasza amanoba (#3) üzenetére


Wictor
senior tag

Abban nincs bluetooth, meg nem 2 megapixeles a kamera, ez is ZTE lesz.

[ Szerkesztve ]

(#5) amanoba válasza Wictor (#4) üzenetére


amanoba
őstag

innen gondoltam, hogy az lehet, de ez ugye nem 100%...

Zene nélkül az élet tévedés volna - Friedrich Nietzsche

(#6) callmeakos válasza Wictor (#4) üzenetére


callmeakos
veterán

Az Alcatel gyártja. A Hátlapon ott díszele a "OneTouch" felirat....
Ezek vannak benne:
Zenelejátszó
Bluetooth
FmRádió
2 megapixeles fixfókuszos kamera
microSD-kártyafoglalat
650mAh akksi

Teszt róla jövő héten!

All→M8

(#7) zolooka válasza callmeakos (#6) üzenetére


zolooka
csendes tag

Nekem R222 van már egy hónapja de még most sem bánom hogy megvettem. Az akksi többet bír mint eddig bármelyik telefonomé, pedig volt már mindenféle. Gondolom ez is bevált típus lesz.

Mindig priviben keressetek,azt hamarabb észreveszem...

(#8) zolooka válasza zolooka (#7) üzenetére


zolooka
csendes tag

A mobilarena tesztek közt:Alcatel OT-506 olcsó és alap. Szerintem a Telenor s520 tök ugyanez belsőleg is kinézetre is.

Mindig priviben keressetek,azt hamarabb észreveszem...

(#9) callmeakos válasza zolooka (#8) üzenetére


callmeakos
veterán

És tényleg tök ugyanaz.... De azért nekem kicsit más a véleményem róla...... Ráadásul még plecsnit se kapott....

All→M8

(#10) callmeakos


callmeakos
veterán

Mind1, a tesztet azért befejezem, ha már elkezdtem.....

All→M8

(#11) Med1on válasza callmeakos (#10) üzenetére


Med1on
aktív tag

Én kíváncsian várom a tapasztalatokat.

A semmi az a valami, ami azáltal van, hogy nincs.

(#12) Atlan


Atlan
újonc

Néhány napja vettem egy ilyet. Ez egy Alcatel One Touch 506 készülék. Ha tudom, hogy Alcatel, nem veszem meg, de szerencsére nem tudtam.
Az ár-érték arány jóval túlmutat az érték mezőn, én nem csalódtam benne (az ominózus 4.990 Ft-s áron vettem).
Valóban, az akkumulátor még a gyári töltéssel is három napig ment el, amikor már én magam tettem a töltőre, hogy mit lehet tudni, ne merüljön le másnap.

Ami tetszik benne:

Az fm-rádió: rds, teljesen jó hangzás, bár ha lefekszek és úgy hallgatom, kicsit elhalkul. Szerintem a rádió része csillagos ötös, ettől függetlenül.
Widget-sáv a kijelzőn: nagyon ott van, a lányom kézbe vette, és nyomkodni kezdte, persze nem lehet. Négy ikon rakható ki, tetszőlegesen kiválasztható.
Sms: láncba fűzi, ha valaki a G-mail-ben levelez, és fűzve hagyta a beállítást, tudja, hogy milyen hasznos.
Sms2: lehet küldeni időzített sms-t! Azaz: beállítod, hogy mikor, kinek, aztán el lehet felejteni, a telefon nem fogja. Az adott pillanatban egy kifelé irányuló nyilas boríték ikonnal küldi el az üzenetet, én egy hétre előre időzítettem, persze előtte kipróbáltam, hogy mi történik, ezt ki lehet pipálni, OK.
E-mail kliens: E-mail Stúdió, vagy bármilyen más e-mail cím felvehető ide.
Telefonkönyv: sok adatot menthetünk, de a csoportokat előre létre kell hozni, hogy bele tudd menteni a neveket. Képet, csengőhangot, csoportot, url-t, születésnapot, arra emlékeztetőt, e-mail címet, stb. tudsz beállítani itt. El lehet menteni úgy, hogy egyből másolja a sim-kártyára. Úgy is csoportosít a telefonkönyv, hogy: minden bejegyzés, sim-kártya, telefon, illetve van egy Kedvencek opció, ahová rakhatsz gyakran hívott egyedeket.

Facebook, Twitter, Friendster kliens van benne, ezeknek dedikált menüpontok, időjárási előrejelzés lehet leszívni vele adott helyekre.

Található benne ún. "hamis hívás" lehetőség, amivel különféle helyzetekből menekülhet ki a felhasználó, több számot lehetséges megadni a kamu hívás forrásának.

One Touch tényleg, a kamerát egy külső, oldalt elhelyezett gomb indítja, ebből lehet váltani különféle felbontású kép-kimenetekre. A képe éles, egy ötezer forintos telefonhoz képest meg különösen, konkrétan 2 megapixelt tud.

Böngésző: Opera Mini.

Egyebek: naptár (még nem néztem át), feladatokat lehet hozzáadni adott napokhoz, amelyekhez egyszeri, vagy ismétlődő riasztást lehet rendelni, természetesen csak hanggal vagy csak rezgéssel is.
Jegyzetek: szöveges vagy hang jegyzet lehet benne létrehozni.
Számológép, médiaalbum (One Touch módon), világóra, mértékegységváltó, stopperóra, hírlolvasó alkalmazás, valamint a már említett időjárás-előrejelző widget az AccuWeather.com adataival.

Külön menüpont van a Java alkalmazások számára, ebben van a FB, Twitter, és egy Patringo nevű valami, erről nem tudok semmit jelenleg.

Memóriakártyával bővíthető.

Továbbá: Bluetooth, mini-usb aljzat, a töltő is erről működik.
A rádióhoz való fülhallgató aljzat a telefon tetején van, ha csatlakoztatva van az antennaként szolgáló head-set, akkor ki lehet hangosítani az adást.

Stb, stb, stb. Hátrányát még nem fedeztem fel a készüléknek, de azt mondhatom róla, hogy 4.990 Ft-ért egy jó vásárt csináltam.
De ha már hátrány: eléggé rövid a töltője...
Tulajdonképpen csak a mobiltárca szolgáltatás hiányzik belőle, amit eddig is használtam a régi telefonomban.

Ha bármi kérdés van, a hozzá adott leporrellóból vagy az eddig tapasztaltak alapján szívesen válaszolok.

[ Szerkesztve ]

(#13) oriaskigyo


oriaskigyo
újonc

Sziasztok!

Valaki tudna arra választ adni, hogy az S520-as másik kártyával -telenor praktikum, vagy előfizetésestelenorral- működik-e?

A régi telefonom meghalt, helyette kellene, de az eredeti szám megtartásával-.

Előre is köszönöm a választ.
Sziasztok

(#14) amanoba válasza oriaskigyo (#13) üzenetére


amanoba
őstag

már miért ne működne?
szolgáltató függő, nem sim kártya függő..

Zene nélkül az élet tévedés volna - Friedrich Nietzsche

(#15) oriaskigyo válasza amanoba (#14) üzenetére


oriaskigyo
újonc

köszönöm a választ.

(#16) rák 55


rák 55
újonc

én is vettem egyet, és jónak tűnik,csak elakadtam ott, hogy nem tudom levenni a hátlapját.Tudna valaki segiteni , hogyan kell?

Köszönöm

(#17) amanoba válasza rák 55 (#16) üzenetére


amanoba
őstag

Nézd meg a készülék tesztjét, hátha ott találsz segítséget, esetleg ha van róla videó azt is:

http://mobilarena.hu/teszt/alcatel_ot-506/bevezeto_tartozekok.html

De gyanítom, hogy pattintós megoldás lesz.

Zene nélkül az élet tévedés volna - Friedrich Nietzsche

(#18) gagyimaci


gagyimaci
újonc

sziaszztok nekem is van alcatel ot 506 -os(telenor)nem írtátok hogy lehet java könyvet olvasni vele.igaz ,hogy mobilpdf progit rá kellett tennem ,de így felismeri .majdnem annyit tud ,mint a se w200i progikkal felturbozva.olcsosága ellenére kellemessen csalodtam a készülékben.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.