Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) zeg válasza nb_store (#84) üzenetére


zeg
senior tag

Köszönöm a hasznos infókat, megerősítettél abban amit eddig szóbeszédként hallottam :R

3dfx cuccokat keresek megvételre

(#102) Tonyk


Tonyk
veterán

"az ASUSt a cseheknél 2 hét alatt.."

Ezt rettentő rosszul tudod. Péntek reggel elvitte a futár, hétfő délelőtt jött az e-mail, hogy kész, és átadták a GLS-nek. Kedden hozta volna vissza, de mivel közúti fuvarozói sztrájk vagy mi a fene volt szlovákiában, csak csütörtökre ért ide.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#103) rekid válasza nb_store (#97) üzenetére


rekid
addikt

Ha van időd, s kedved írhatnál egy Logout cikket a tapasztalataitokról a Renew programban értékesített laptopokról. Vagyunk egyen ketten akik már írogattunk tapasztalatokat logout cikk formájaban de mint userek. Jól jönne egy eladói vélemény :) Hálisten még szervizes gondom nemvolt veletek se a renew 6910p vel se az asis 8530w -vel de jolenne egy cikk hogy mire számíthat az ember ha ne adjisten belefut egy hibába :)
Üdv!

Gyáva népnek nincs hazája!

(#104) Taky válasza sanzi89 (#24) üzenetére


Taky
senior tag

Akkor ott az elektronika halt meg, a cellák tuti jók!

"Tökéletes program nem létezik, csak olyan, amelynek még nem találták meg a hibáit." Pascal

(#105) Taky válasza spyduck (#54) üzenetére


Taky
senior tag

Igen, viszont futár visszi, hozza! Nincs is gond a szervizzel, a notikkal viszont... :))
De legalább 2 év a gari...

"Tökéletes program nem létezik, csak olyan, amelynek még nem találták meg a hibáit." Pascal

(#106) Napfénysüti válasza nb_store (#84) üzenetére

Ez az eddigi legjobb hozzászólás amit olvastam notebookokról. :K

Més que un club!

(#107) ThorsHUN


ThorsHUN
őstag

Koszonom az epito jellego - legfokeppen nb_store altal kozzetett - hozzaszolasokat, igyekszem a leheto leggyorsabban beleszerkeszteni a cikkbe.

SeniorTilla tema:
Nem ismerosom a srac, nem allunk uzleti es 5 privi valtason kivul semmifele kapcsolatban (a privi is azert volt, mert erdeklodtem a kinalt cuccok irant). Azert mertem ketszer is javasolni, mert utananeztem es csak pozitiv tapasztalatokat lehet olvasni rola. A garanciarol az altala elmondottak alapjan irtam, 2 ev vagy itthon vagy kulfoldi szervizben. Azt az infot kaptam tole, hogy ez nem renew es nem asis termek, mas. Szal tenyleg csak azokat irtam ide akiktol en is vennek. Lehet, hogy hibazok, mert nem vagyok 100%ig tajekozott, de nem javasolnam, ha en nem mernek tole venni. Ja es nem az osszes termeket favorizaltam, csak a kiemelt kettot:) Raadasul, ha ugy alakul, hogy lenne penzem rajuk es a cikknek koszonhetoen elviszi valaki oket elolem, akkor nagyon igy jartam:)

Igyekszem osszeszedni a garanciaval kapcsolatos hozzaszolasokat es helyesbiteni a leirtakat, de munkahelyen vagyok es elvileg nem ezzel kellene dolgoznom:D

A Toshibat sokan irtak, probalom ezt is beleszerkeszteni.
Az ACER-t meg mindig nem tartom vesenykepes ajanlatnak, fokent azert nem, mert 1 ev a gari ra es nem ismerem az ACER garibovitesi lehetosegeit. (Es nem szivesen ajanlanek olyat, amit en nem vennek)

HA valaki tud a felsoroltaknal olcsobban arusito helyet nyugodtan jelezze, mert nem a reklam a celom, hanem a leheto legjobb ar/ertek aranyu gep megtalalasa a penztarcahoz merten.

(#108) herendi válasza nb_store (#96) üzenetére


herendi
tag

A Dell garanciával kapcsolatosan:

A vevő (magánszemély, kisker, nagyker) választhat, h hány év garanciávál és milyen egyéb támogatással veszi meg a Delltől a notit. Az nem igaz,h min 2 v. 3 év, veheted 1 évvel is.

Az meg hogy a Delltől a gyökér magyar kereskedők a leggagyibb szervízszolgáltatással veszik meg a gépet, nem a Dell hibája. Az emberek csak azt látják,h 3 év, huuu, de mi van mögötte...

Ezért mondtam korábban,h nem a márka, hanem a támogatás, szervíz minősége lehetne egy nagyon fontos szempont a gép választásánál.

(#109) Löncsi


Löncsi
őstag

Játékra notebook? Igen, jó dolog DE.

Abban gondolom senki se reménykedik ,hogy ezen Crysis-t vagy Shift-et lehetne futtatni.

Alapjátékok, régi játékokra, rendkívül megfelelő.
(Torchlight is pl pont ilyesmi gépekre lett kitalálva)

Amúgy ha márkáról van szó, Acer-ről jó tapasztalataim vannak. :)

[ Szerkesztve ]

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#110) nemethbalazs válasza nb_store (#96) üzenetére


nemethbalazs
tag

Minden elismerésem az eddigi gondosan összerakott, megszerkesztett, lényegre törő és élvezetes hozzászólásaidhoz.

Épp ezért lenne egy kérdésem is, mint hozzáértő, sokat látott emberhez.

A Lenovo-ról mi a véleményed? Gondolok itt az új már nem IBM ThinkPad-okra, az Új SL széria ThinkPad "light" :) gépeire, és az abszolút konzumer n500, g530, g550 típusokra.
Gondolok itt megbízhatóságra, és szervíz háttérre. Az IBM szervízháttere annak idején legendás volt, nem tudom a Lenovo ezen rontott-e vagy javított a konzumer gépek megjelenésével.

Előre is köszi a választ!

(#111) ThorsHUN


ThorsHUN
őstag

Az egyertelmusites vegett modositottam a cimen is.

Nah, a GAMER részhez (első oldal) bekerult a kiegeszites miszerint a gamer noti nem hasonlithato a gamer asztali PChez.

Az elso Pavilionhoz beleirtam a SeniorTilla-s ellenvelemenyt is hivatkozassal.

Az ASUS 2 hetes javitasi idohoz beirtam a tapasztalt gyorsabb javitast.

A garanciahoz beideztem az nb_store altal #84es hsz-ban irtak egy reszet es meghivatkoztam a hsz.-t.

Tervben van meg a toshiba felvetele a listaba. Az ACER-t tovabbra sem irom bele, ha nem haragszotok, max ha megirja valaki elkuldi priviben es odairom, hogy ki irta, kinek a velemenyet tukrozi. Ha ilyen van pls maradjunk az eredeti ismerteto felepitesnel!

[ Szerkesztve ]

(#112) nb_store válasza herendi (#108) üzenetére


nb_store
csendes tag

Szia,

Igen, én is ezt mondtam. De az árazásnál az a furcsa, hogy a konfigurálásnál nagyon nem éri meg 3 helyett 2, vagy 1 év garival kérni az új DELL notit. Erre írtam azt (lehet hogy kicsit értelmetlenül hangzott), hogy fordítsuk meg a gondolatmenetet, mert a DELL valószínüleg minden beszállítójával 3 év garban eggyezett meg és nem áll érdekében kevesebbel eladni a termékeit. Így viszont kiszorul a low-end árversenyből mondjuk egy Fujitsu-val szemben. Ami nem feltétlenül baj.

üdv,

Gergely

(#114) ViZion


ViZion
félisten

Volt nálam egy Dell Vostro. Nagyon jó gép, sajnos semmi drrivert nem adtak hozzá...
Dell oldalon is csak W7 32 bit driverek voltak, telepítéskor kiderült, h többségük a 64 bites OS-re is felment volna... Némi szívás így is volt. Kártyaolvasó... nah, angol fórumon lett meg a megoldás. a telepítést az autentikus kínai nyelvű installer nem könnyítette meg :)
De minden műxik rajta. Szép, gyors, halk, és hűvös. Igaz játékot nem toltam rajta, nem is arra van.

Laptop játékra... hát ez kényszermegoldás lehet csak.
A kijelző mérete is csalóka... a laptop wide screen olyan alacsony, h Quake-nál a puskacső kilógna fent a képből...
Másrészt amikor egy játék a normális 40-60 FPS-t eléri, akkor azért már dolgozik a CPU és a GPU hűtés... laptop itt kezdi csökkenteni a sebességet.

A játékok elfutnak, de a részletes textúrákat, élsímítást, árnyékokat nagyon le kell venni...

A másik az akksi kérdés... hány percet lehet játszani 230V nélkül?

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#115) blueMerle


blueMerle
veterán

Hasznos és profi ajánló :K

K50AB-ból ne tudjátok mennyi fogy a szomszédos számtechboltban. :Y

ViZion: Igazad van. De ha az embernek fontos a mobilitás és ha időnként azért tolna egy kis COD6-ot vagy Shiftet, nincs mit tenni, be kell ruházni egy diszkrét GPU-s notiba :)

[ Szerkesztve ]

(#116) Zanik válasza nb_store (#96) üzenetére


Zanik
addikt

Na, én meg eddig orrba-szájba ajánlgattam a Dell-t mindenkinek, pont a garanciára hivatkozva, erre most ezt kell megtudnom (mondjuk akiknek eddig Dell-t ajánlottam, még egyiknek sem lett hibás a notija). Ezek szerint a Toshiba-é a "legjobb" szerviz itthon, már csak az a kérdés, milyen minőségűek mostanában a konzumer gépeik? Mert hiába jó a support, azért nem a szervizbe küldözgetésre vesz az ember a notebookot, hanem hogy hibamentesen használhassa!

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#117) nb_store válasza nemethbalazs (#110) üzenetére


nb_store
csendes tag

Szia,

Igen, érdekes témát dobtál fel. Az IBM-nek annak idején nem igazán volt a mezei végfelhasználó számára is elérhető és vonzó termékskálája (csak a legendás Thinkpad-ek voltak). A Lenovo az IBM notik teljes átvételével (na itt például nem tudom, hogy konkrétan mi változott, mert a marketing duma az volt, hogy a Lenovo "az IBM notik eredeti gyártója", de ez így tuti nem igaz, mivel jó pár régi Thinkpad készült az LG által, vagy az LG-vel közösen, sőt a távolkeleten még olyan verziók is megjelentek, amin mindkét cég logója rajta volt!) teremtette meg a consumer kínálatot. Az IBM korábban, még a P4 processzoros időkben (amikor a mobil P4 proci csúszása, majd ára miatt, teljesen elhibázott koncepcióként asztali P4-eket pakoltat a notikba a gyártók) próbálkozott bővíteni a termékpalettát, olyan Thinkpad szériákkal mint a relativ "olcsó" R széria és az asztali procis és nagyon böszme "G" széria. Az utóbbi óriási bukó volt, az elsőtől meg féltették a híres T széria eladásait, így inkább használhatatlanná tették (nem volt rajta touchpad, csak point stick). Aztán amikor már mindenki rég széles kijelzős gépeket is árult (ha jól emlékszem a DELL kezdte), a híresen konzervatív IBM tojt a piacra és csak 4:3 képaránnyal kínált notikat továbbra is. Szóval szerintem ilyen döntések vezettek az eladásig, vagyis a Lenovo-ig.

Hogy a konkrét kérdésedre visszatérjek, nem a fő profilom a Lenovo, nem sok fordult meg a kezem közt. Az általad említett termékeket persze ismerem, de nincs konkrét tapasztalatom velük. Nekem személy szerint a mostani Thinkpad-ek is nagyon bejönnek, annak ellenére, hogy nagyon sokan rondának tartják őket. A consumer vonal, vagy másnéven "Lenovo 3000" (na ezt a nevet végkép nem értem. miért nem lehetett valami fantáziadúsabbat kitalálni, mint az "ideapad", meg a "thinkpad") nekem személy szerint nem jön be design-ra, egy consumertől szebbet várnék.
A minőségüket illetően azt gondolom, hogy minden rendben lehet, mert bár nem sokat adtunk el, de nincs is velük probléma, vagyis nálunk nem csapódik le. Úgy gondolom, hogy az általad említett "legendás szervizháttér" nagyjából megmaradhatott. De nem tudom, tényleg nincs ebben konkrét tapasztalatom. Esetleg valaki beírhatná a független véleményét, aki ebben a témában közel van a tűzhöz.

Szerintem az általad említett "light" (én inkább "low voltage"-nek hívnám) gépeké a jövő, legalább is a 2010-es eladások. Erre az intel is ráérzett és kibővítette az eddig szegényes LV és ULV proci kínálatát (van Celeron, Pentium Dual-Core, Core2-Solo és Duo proci is a választékban). Most már vehetsz "olcsó" gépet is ilyen technológiával, nem kell fél milliót költend egy ilyen gépért, ha nem szempont a fémház, vagy a sok éves világ-garancia. Erről szól például a kíválló és sikeres ACER TimeLine sorozat is, de minden gyártó elindult ezen a vonalon is, még consumer szinten is! (Most jövök rá, hogy ezeket a sorokat nagyon rossz helyre írtam, hiszen ez egy "gamer noti" rovat és pont nem erről szól)
A gond az, hogy a buta ár és specifikációverseny fejleményeként rengeteg ember vett brutál processzors gépet és közben ki sem használja a notebook-jában szunnyadó erőt, mivel csak szövegszerkeszt, netezik és e-mail-ezik. Ezek az emberek vagy megalománok voltak, vagy rossz vásárlási tanácsot kaptak, vagy egyszerűen csak nem értettek hozzá és abból indultak ki, hogy minél nagyobb valami, annál jobb. És ők nagyon, nagyon sokan vannak.
De a teljesítménnynek másik oldala is van. Egy ilyen proci hiába "mobil" egy asztalihoz képest, mégis megeszik az összes "T" soroazatú mobil intel proci 35-38W-ot (a Celeronok is) és melegszik is rendesen, amitől a ventillátor szinte mindig megy. A ventillátor és a komoly hűtésigény miatt a gép indokolatlanul vastag és nehéz, a melegedés miatt ölben használhatatlan, az akkumulátoros üzemidőt is jelentősen rövidíti.

Ezzel szemben az ULV proci magonként fogyaszt 5W-ot, az LV pedig összesen 18W-ot. Jó, tudom, a teljesítény nem ugyanaz, ezek lényegesen lassabbak. De valamit valamiért. Ha meg mégis kell az a nagy processzor teljesítmény, szerintem akkor a legjobb választás egy 25W-os fogyasztású "P" szériás Core2-Duo procival szerelt notebook.

üdv,

Gergely

(#118) ThorsHUN válasza nb_store (#113) üzenetére


ThorsHUN
őstag

Szia!

Ezek utan en is kivancsi lennek mi az igazsag:D
Fogalmam sincs kinek van igaza, es (lehet nem jol teszem, de) meg megvan a bizalmam SenirTilla iranyabafele:)
Majd nezd meg legyszives az elso dv6-osnal a helyerigazitast, hogy megfeleloen objektivnek tartod-e:)

Nem szandekom senkinek belekopni a levesebe es a normalis hozzaszolasokat nagyra ertekelem:)

(#119) nb_store válasza rekid (#103) üzenetére


nb_store
csendes tag

Szia,

Köszönöm a felkérést, de idő és helyhiány miatt nem élnék vele. Legyen annyi elég, tiszta szívvel esküszöm, hogy mi a lehetőségeinkhez képest mindent elkövetünk, hogy csak megfelelő minőségü HP Renew termék kerüljön ki a magyar piacra. Ez üzleti érdekünk is.
Ezért mindent elkövetünk, hogy te, mint ügyfelünk, ha már egyszer megtiszteltél minket figyelmeddel és ellátogattál üzletünkbe, egy problémamentes terméket kaphass a kezedbe. Pedig a HP-tól mi nagyon sok esetben nem azt kapunk...

A többi már szakmai titok, ha elmondanám, meg kellene öljelek :)

Ha szervizelésre kerülne sor, semmiféle hátrányt nem fog elszenvedni amiatt, hogy Renew terméket vettél. A HP a garanciáztatás menetében nem sorolja hátrébb, vagy előrébb ezeket a termékeket, hanem ugyanúgy kezeli őket, mint ha újként vetted volna.
Az össz problémád a termék befogadásakor lehet, mert bár a HP Renew program 27 éve(!) létezik, még mindig sok HP kereskedő és szerviz nem hallott róla, vagy nem szeretne róla tudomást venni. Ezért az egyetlen gondot az okozhatja, hogy esetleg valamelyik HP szerviz nem hajlandó átvenni, mondván, hogy ilyen termékszámú notebook nem létezik, nincs a rendszerben. Ez természetesen nem igaz. Ha gond van, hozzánk nyugodtan, bármikor visszahozhatod, mi is hivatalos HP szervíz vagyunk (HP GOLD Authorised Service Provider).

üdv,

Gergely

(#120) nb_store válasza rudi (#99) üzenetére


nb_store
csendes tag

Kedves rudi,

Nincs véleményem róla. A "speedshopot" csak mint kis hazánk number one online telefon alkatrész értékesítője ismerem. Nem tudom, hogy értenek-e a notebook-okhoz, nem erről lettek híresek, de nem kizárt. Az általuk kínált szolgáltatást nem ismerem, ezért nem is minősítem.

A hazai ilyen-olyan szevizpartnerek alatt pontosabban mit értessz? (kérlek NE írj konkrét cégeket, nem erre gondoltam, csak nem értem a kérdésedet)

üdv,

Gergely

(#121) spyduck válasza nb_store (#94) üzenetére


spyduck
nagyúr

Teljes mértékben, köszönöm szépen! A hsz.-ediből egy elég jó cikket lehetne írni. :DDD

(#122) rudi válasza nb_store (#120) üzenetére


rudi
nagyúr

Azokat a cégeket értem, akik egy-egy kisebb notebookmárka hazai szerződéses szervizei (vagy azok voltak). Akikhez a vásárlás után több mint 3 nappal meghibásodott gépeket kell vinni, és nem tartoznak konkrétan a notebookmárkához. Mondjuk anilyet az Asus használt a cseh központ bevezetése előtt.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#123) Zanik válasza nb_store (#117) üzenetére


Zanik
addikt

"Ezek az emberek vagy megalománok voltak, vagy rossz vásárlási tanácsot kaptak, vagy egyszerűen csak nem értettek hozzá és abból indultak ki, hogy minél nagyobb valami, annál jobb. És ők nagyon, nagyon sokan vannak." - és ismét beletrafáltál.

Mai napig tele van a fórum notebookokkal foglalkozó része olyanokkal, akik Ghz-ek, Gbyte-ok és egyéb varázsszavak bűvöletében élve vetik össze az egyik notit a másikkal, közben meg elfeledkeznek olyanokról, hogy anyagminőség, összeszerelés, hűtés, súly, garancia, szerviz, stb., amik sokkal fontosabb tulajdonságok egy notebook kiválasztásánál, és sajnos hiába van meg a törekvés a tapasztaltabb fórumozók részéről, egyszerűen képtelenségnek tűnik beleverni a fogyasztók (de jó szó ez!) fejébe, hogy miért érdemesebb X márkából gyengébb/drágább notit venni, mint Y-ból az olcsó, fullextrás gagyit!

Szóval akinek nincs túl sok pénze (vagy van, de mondjuk csak egyszer), és nem akar évente új notebookot venni, vagyis több évig tervezi ugyanazt használni, az tegye másodlagossá a kiválasztásánál a notebook teljesítményét, és inkább vegyen egy gyengébb, de megbízhatóbb modellt!

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#124) rudi válasza nb_store (#94) üzenetére


rudi
nagyúr

Szerinted mi lehet annak az oka, hogy Magyarországon később jönnek be egyes HP modellek mint a környező országokban? Akár Szlovákiában is, ami lényegesen kisebb (kb. feleakkor, bár sokszor együt kezelik a magyarral egy súlycsoport cseh piaccakl). Konkrétan például a Pro Book 4515s új AMD platformos verziójára és a dv2-re gondolok.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#125) rudi válasza Zanik (#123) üzenetére


rudi
nagyúr

Én azt szeretem, hogyan betámadnak mindig, amikor egy 3 kilós 15,6"-os vagy egy 2 kilós szubnotebookot nehéznek találok :DDD

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#126) sanzi89 válasza nb_store (#97) üzenetére


sanzi89
addikt

Csak egy rövid gondolat, egyáltalán nem megcáfolni akarom itt a "nagy gondolatokat" csa leírni 1db tapasztalatot.

ASUS N50VN noti, egyik nap behalt a fejhallgató csatlakozó. Neten telefonszám kikeres, bedobozol, másnap futár elvisz, pár nap mailban a hiba detektálása, plusz 3-4 nap és csönget a futár itt a noti javítva. Bőven benne volt a 2 hétben futárral együtt. Én elégedett vagyok.
A mostani M51VA-ba is haldoklik a DVD író, csak munkagép a noti így nem tudom mikor fogom tudni nélkülözni 2 hétig. Utána mégtöbb tapasztalat lesz az ASUS szervízzel.

Már írtam, hogy sajnos HP notival is volt garanciális gond, ott hasonló hozzáállást sem tapasztaltam. Pl az aksi hibájával elküldtek, hogy már lejárt a 12 hó gari. Kb 12,5 hónapos a noti. Azt kifelejtették, hogy 1 hónapot volt szervízben a noti alaplaphib miatt és újabb 1 hónapig nem tudtam használni a töltő miatt.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#127) spyduck válasza nb_store (#119) üzenetére


spyduck
nagyúr

A többi már szakmai titok
Aki kicsit benne van a dolgokban az tudja. Én pl tudom amit tudok ;) Bővebben nem is mennék bele ;]

(#128) Napfénysüti válasza Zanik (#123) üzenetére

Elég csak benézni a "Milyen notebookot vegyek?" topikba. Ott is van hogy lehurrogják az üzleti gépet ajánlókat. Jó van aki a konzumereket is eléggé leszólja. :D

Nálam lejátszódott már ez az első laptop után olyat vegyek másodiknak amit tudok is használni. És nem bántam meg hogy kissé többet fektettem egy nem túl erős gépbe. Cserébe érzem hogy minőséget kaptam. Na de ez már más tészta... :)

Més que un club!

(#130) nb_store válasza rudi (#122) üzenetére


nb_store
csendes tag

Szia,

Hát akkor mégis elmentünk abba az irányba, hogy konkrét cégekről beszéljünk. Szerintem az egyiknek jó a másiknak rossz híre van/volt, ez abszolút cég, sőt sokszor alkalmazott függő. Az ASUS-nak nagyon sokaáig nem igazán sikarült megtalálnia a megfelelő szervizpartnert. Rengeteg volt a negatív visszajelzés mindegyikre. De ma már más variációban működnek.

üdv,

Gergely

(#131) nb_store válasza sanzi89 (#126) üzenetére


nb_store
csendes tag

Szia,

Ahogy már korábban írtam, sajnos a HP nálunk nem ugyanazon elvek alapján működik, mint tőlünk nyugatabra. Ez igaz a szerviz szolgáltatására is és ezért nem érted, hogy hogyan lehet piacvezető márka ilyen árakkal és hozzáállással. Mert csak a hazai viszonyokat látod, tapasztalod. Hidd el, ha nem itt élnél, nagyon fontos lennél számukra.

A leírt ASUS garanciális eset szerencsés. Nem a javítás időtartama miatt, hanem azért mert a hibajelenség könnyen reprodukálható volt, a csatlakozó jó eséllyel csak kontaktos volt és így cserélni sem kellett. Kiváncsi leszek, hogy ha nem ilyen hibával kerül szervizbe a géped (bocsánat, nem kívánom) és már mondjuk 22 hónapos lesz, akkor milyen tapasztalatid lesznek. Én nem azt állítom, hogy a "pick up and return" garancia rossz és használhatatlan, én csak azt mondom, hogy a személyes kontaktus hiányából adódóan előfordulhatnak kellemetlenségek és ha lehet, inkább olyan terméket vegyünk, ahol gond esetén a márkaszerviz elérhető és szívesen is lát minket.

üdv,

Gergely

(#132) Napfénysüti válasza nb_store (#131) üzenetére

Sajnos a kiküldős garanciára van rossz példám. Bár az Acerrel esett meg nem Asussal de a lényeg az hogy ott is ment a csehekhez. Kint nem igazán tudták a problémát reprodukálni vagy nem foglalkoztak vele eleget így ugyanúgy hibásan visszaküldték a gépet de javítottként. Majd miután a kollégám informatikusként elég részletesen dokumentálta a hibát és elküldte a szervizeseket rendesen hogy ne nézzék már hozzá nem értő madárnak, végre megjavították neki. De ehhez ugye 2* kellett kiküldeni... És akkor el se tudom képzelni hogy mi lett volna egy laikus hozzá nem értővel. Simán átverik? :(((

Mindenesetre ezekután én nem vennék olyan gépet aminek nincs Mo.-n rendes szervize.

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#133) nb_store válasza rudi (#124) üzenetére


nb_store
csendes tag

Szia,

A szlovákok szerencséje, (vagy balszerencséje) az, hogy a HP nem rajzolja folyamatosan újra a világtérképet és ezért ők gazdasági szempontból a csehekkel együtt vannak értelmezve és mérve. Ezért van az, hogy mint sok minden másban, ebben is elöttünk járnak és náluk már 2007 nyarán bevezette a HP a consumer számítógép vonalat (csak két modellel), míg nekünk várni kellett 2008 nyaráig, hogy végre legyen éppen kifutóban lévő pavilion dv6900-asunk.

A probook 4515s-el nem sokat veszítettél, mert szerintem az egy értelmetlen és hibás koncepció (például a felhasználó által nem szabadon bővíthető, nincsenek publikus szervíznyílások az alján), low-end üzleti gép lakk tetővel és a billentyűsapkák között is karcolódó lakk műanyag résszel. Nem hittem volna, hogy egyszer ilyet írok, de akkor már inkább egy hasonló árban lévő pavilion dv6z modelből válassz. Az is sérülékeny és full műanyag, de legalább szép, bővíthető és van dedikált VGA-ja. Igen, tudom, a 4515s-nek is lehet Radeon HD 4330 videoja, de az ritka mint a...
A pavilion dv2 pedig egy évente esedékes, szokásos értelmezhetetlen HP próbálkozás. Ilyen volt a HP mini 2133 üzleti netbook VIA processzorral és most ilyen a pavilion dv2z sorozat is az egymagos "szerény" teljesítményű Athlon NEO procival. Úgy látszik a HP szeret néha kicsit szembemenni a piaccal és bukni. Persze lehet, hogy óriási lobbi van a háttérben és még így is jól jön ki belőle. Szerencsére a dv2-est leváltja két sokkal értelmesebb alacsony fogyasztású consumer gép, a pavilion dm1 és a dm3 sorozatok, az utóbbi ráadásul fémházzal. De ne örüljetek, mert szerintem egyik sem lesz kapható itthon. Viszont jövőre is lesz rengeteg akciós áru, borzalmas low-end COMPAQ a hipermarketekben, mert az kell a magyarnak, abból lehet eladást, számokat generálni.
(A legviccesebb az, hogy mindenki HP-COMPAQ nak hirdeti, pedig nagyon nem az. A régi remek üzleti notikat hívták így. Igaz, hogy a "gyártó" a HP, de se a terméken, se a dobozon egy darab HP logót nem fogsz már találni. Ez azért jó a HP-nak, mert a legalját mégsem vele azonosítják, kivéve ha a magyar piac ugye HP-COMPAQ ként hirdeti, amit a HP Magyarországnak nem szabadna hagynia, de hát ha valaki bevállal 500db-ot, akkor neki bármit lehet. A HP egyébként tudatosan vezeti ki a köztudatból az egykor az övénél jobban csengő COMPAQ márkanevet. Teszi ezt közel tíz éve, amióta felvásárolta a COMPAQ-ot. Eleinte még szükség volt a névre, mert az üzleti szegmensben a "HP Omnibook" sehogy sem hangzott, míg a "COMPAQ Evo" garancia volt a jó vételre. A consumer világ az teljesen más, ezért ott megmaradtak a pavilion márkanévnél és bevezették a megörökölt presario-t is.)

üdv,

Gergely

(#134) nemethbalazs válasza nb_store (#117) üzenetére


nemethbalazs
tag

Nagyon köszönöm kimerítő válaszod.

Én jelenleg egy ThinkPad SL300-as notit nyúzok kicsivel több mint egy éve. MAximálisan megfelel mindenre, halk, amire használom kellően gyors (1.86 C2D, 2GB RAM, X4500), még mindíg 4 órás üzemidővel.

És hogy a topikba illőt is írjak, e mellett a gép mellett tartok egy játékgépet, 130e Ft - ból lett összarakva, és minden játék fut rajta 1680x1050 felbontáson max. grafikán
(Athlon II X2 240@3.6 GHz, Corsair 2x2 GB DDR2 1066, Sapphire VaporX HD 4850 1GB,
WD 500 GB HDD, stb)

Valaki mutasson egy notebookot, ami hardverben ezt megközelíti. Ha összeadom a 2 gép árát, ami szummázva kb. 320e Ft, akkor az durbán ugyanannyi mint notebook szinten egy erősebb játékgép, ami messze meg sem közelíti az asztali gépem szintjét. És emellet még van egy normális laptopom, ami 15 hónaposan 4 órát megy aksiról, és ThinkPad. Nem hasonlítható össze konzumer notikkal. Szerintem. :D

[ Szerkesztve ]

(#135) R a y


R a y
senior tag

[=)]

[ Szerkesztve ]

Ha olyan releváns találatokat akarsz látni, mint amilyeneket a 2000-es években kaptál, akkor használd a Yandex-et. ~ Pro Bono Publico ~ | Ephesians 6:10-18 |

(#136) V8David válasza nemethbalazs (#134) üzenetére


V8David
tag

Itt a pont! Én is ezt magyarázom, hogy ha játszani akarsz, akkor rakj össze egy jó asztalit és vegyél mellé Thinkpadot! :R

E=mc² - Nincs értékelésem, mert 8 évet külföldön éltem és csak Ebay-en hirdettem.

(#137) nemethbalazs válasza V8David (#136) üzenetére


nemethbalazs
tag

:R köszönöm egyetértésed :)

(#138) ThorsHUN válasza V8David (#136) üzenetére


ThorsHUN
őstag

Ketsegtelen. Asztali gep valo jatekra nem a noti. Viszont otthon ket gepunk van. Asszonkame kivaltasara lesz, mert az egyik szamitogepasztalt be kell aldoznunk.
Szal nem lesz 2 csak 1 fix hely.
Raadasul nekem ingaznom kell majd Szolnok es Bp kozott.
Ezert a noti. Mert kell hogy az egyik gep mobilizalhato legyen. Plusz mivel mindketten WoWozunk ezert mindkettonek meg kell felelnie bizonyos szintu jatekra. Persze az en asztalim erosebb, de ezen menjen a sims, a wow meg hasonlo jatekok. Asszonykam nemigen lovoldozik:)

(#139) buherka válasza nemethbalazs (#137) üzenetére


buherka
addikt

Akkor kezet rázhatunk, mert nekem is 1:1-ben ugyan ez a formációm. :D
ThinkPad T500 + Asztali játékos...

Azért meglepve látom, hogy kezdik egyesek elhinni, hogy a noti valójában mire is való.

Remélem ennek a cikknek köszönhetően sok ember rájön, hogy mire is kell költenie a nehezen összekuporgatott pénzét.

nb_store/Gergő hozzászólásait meg nagyon jó olvasni. Látszik, hogy tűz közelben van. :R

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#140) spyduck válasza nb_store (#133) üzenetére


spyduck
nagyúr

A Fujitsu-Siemens-ről még nem volt szó. A Lifebook-ok ról mi a véleményed? Maga a Fusi szervize milyen szted?

(#141) nemethbalazs válasza buherka (#139) üzenetére


nemethbalazs
tag

Szevasz Cimbi, üdv a klubban! :D

Eleinte én is megpróbáltam egy játékos notebookot... egy HP Paviliont. De nagyon hangosnak és melegnek találtam, ezért túladtam rajta. Azóta csak ThinkPad-em van. Ez már a második, egy T40-után. Ég és föld a business és a konzumer laptop. Ez halk, hűvös, masszív és lehet akkuról használni normálisan. Nem alulról szívja a levegőt, így nem melegszik fel ágyban sem. Stb...

Amúgy ha 100 - 130 ezer Ft-ból kellene laptopot vennem valószínű, hogy használt profi business laptopot vennék (Dell Latitude D630, HP 6910p, de főként ThinkPad T61)

(#142) blueMerle válasza nb_store (#133) üzenetére


blueMerle
veterán

Oh my god :D Te aztán tudsz valamit hallod. Tömören: Azért jelennek meg nálunk Szlovákiában hamarabb bizonyos termékek mert a HP 1993 óta nem látott Európa térképet. Ez pontosan így van, semmi köze hozzá a sokkal magasabb GDP-nek, az Eurónak és a folyamatosan növekvö gazdaságnak. Nem. Pusztán a HP-nál nem láttak térképet. Aha.

A HP4515s pedig természetesen úgy szar ahogy van, egy értelmetlen trágyahalom. Ezt eddig nem is tudtam, bakker, azonnal fogom és kidobom. Köszönöm hogy felnyitottad a szemeim mester. :R

Biztos Te is használod már jóideje úgy mint Én. Akkor sorban:

- egyáltalán nem karcolódik sem billentyűzet közötti rész sem a külső borítás, fogalmam sincs honnan vetted ezt az infót. Kitalálom: magadtól.
- az hogy egy lakkozott felület NEKED nem jön be, nem igazán jelenti azt hogy másnak ugyanez a megoldás ne jönne be. Vagy te fogod megmondani hogy mi a frankó? Ja bocs, elnézést.
- mi az hogy ritka a HD4330-as verzió? Ha valaki azt akar rendelni akkor azt rendel. Kapásból 10 webshopban van ilyen grafkártyával szerelt 4515s amit csak úgy fejből tudok. Hogy neked nehézségekbe ütközik használni az 5 betűs keresőt, az megintcsak egyéni probléma. Iratkozz be egy tanfolyamra, :)

[ Szerkesztve ]

(#143) V8David


V8David
tag

Egyébként szerintem ez sem lenne rossz választás: [link] Vélemény?
Bár itt nekem fontosabb ez a proci és a kijelző minősége.

E=mc² - Nincs értékelésem, mert 8 évet külföldön éltem és csak Ebay-en hirdettem.

(#144) sakto


sakto
őstag

Hali
Ennél a videonál a jobb felsö sarokba fut valami progi ha jol látom ira a gpu és a cpu-k terhelését,valaki esetleg nem tudja mi a progi neve?
[link]
Vagy ha nem ez akkor kéne valami progi ami irja a cpu és a gpu-k terhelését game közbe..

[ Szerkesztve ]

(#145) Speeedfire válasza sakto (#144) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

alig szaggat :DDD
sztem ez a crysis beépített consoljában van

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#146) ThorsHUN


ThorsHUN
őstag

Ubasszus asszem belecsaptam a lecsoba... ez a tema felkorbacsolja a kedelyeket rendesen:)

(#147) bmakszim


bmakszim
senior tag

Én nem értek teljes mértékben azzal a kijelentéssel egyet, hogy játékra butaság notit venni!
Mert! Képzeljétek el az alábbi helyzetet:
-Befejezed a gimit, felvesznek egyetemre, elkerülsz otthonról 100km-re és kolis leszel. Azért ilyenkor néha rá tör az emberre a játszhatnék unalmasabb perceiben, főleg ha korábban olyan kocka volt, hogy napi szinten codozott, v source-ozott esténként a haverokkal!:)
-Az otthoni gépét mgésem cipelheti be!
Na az én esetemben pont ez áll fenn. Már én is hetek óta nézegetem a különböző hasonló témájú cikkeket, mert a jelenlegi notimat (ami egy lassan 3 éves Fuji...) szeretném lecserélni egy mai játékok futtatására alkalmas laptopra, ami árának felső határát anyagi helyzetünk valahol 200k körül húzza meg!
Egyébként a cikket köszönöm, nagyon érdekes volt és megerősített, hogy én is az L505-111-es Toshiba-t válasszam.
A Gateway szervizelése rizikós, a HP meg igen csak bizonytalan forrásból való, a többi meg gyengébb a Satellitenél.

(#148) Speeedfire válasza bmakszim (#147) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

"-Az otthoni gépét mgésem cipelheti be!"

nemtudom h te melyik sulira jársz, de ez az esetek többségében baromság
több suliban is vannak ismerőseim és lehet bevinni asztali gépet
hvégén meg kibírja az ember h ne játsszon

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#149) bmakszim válasza Speeedfire (#148) üzenetére


bmakszim
senior tag

Be szabad cipelni, csak én nem akarom hurcolászni, mert akkor most vihetném haza, februárban meg megint hozzam be...
Érted?

(#150) nb_store válasza blueMerle (#142) üzenetére


nb_store
csendes tag

Kedves blueMerle,

Ha nem tűnt volna fel, ironikusan írtam a térképpel kapcsolatban és a mondandóm lényege pont ugyanaz volt, mint amit te is írtál. A szlovákok most előrébb járnak. Ez tény. Sajnos nem mondtál vele újat...

A HP probook belépő "s" szériájáról pedig a saját szubjektív véleményemet írtam le, akár tetszik neked, akár nem. Nem kell rám hallgatni, de parasztnak sem kell feltétlenül lenni igaz? Szerintem egy "elvileg" üzleti notebook még ha low-end is, ne legyen lakk felületekkel díszitett, se fényes kijelzős. Nekem ez ebbe a kategóriába egyszerűen nem fér bele. Neked tetszik, örülök neki, megtaláltad álmaid termékét. A karcolódás alatt pedig arra gondoltam, hogy az ilyen fényes felületeken minden jobban, könnyebben meglátszik (még az ujjlenyomatod is) és ezért nem szerencsés választás ebben a kategóriában és főleg az alkalmazott helyeken. Szerintem ezt mindenki tapasztalatból ismerheti, hiszen rengeteg a lakk felületű termék manapság.

Képzeld, nem csak használjuk a Probook szériát, de még szervizeljük is. Én innen vettem a tapasztalatom, ennek ellenére a véleményem szubjektív, ha nem tetszik, egyszerűen ne vedd figyelembe.

A dedikált VGA-s (jelen esetben HD 4330) konfigurációk száma pedig elenyésző a gyengébb HD 3200 VGA-s verziók számához képest. Nem azt írtam, hogy nem lehet ilyet kapni, csak azt állítottam, hogy ez a típus az esetek 90%-ban nem rendelkezik dedikált VGA-val, mely állítást továbbra is tartok, figyelembe véve a rendelkezésre álló HP termékszámokat. Továbbá azt írtam, hogy a Probook 4515s notebook helyett jobban ajánlom a vele hasonló árkategóriában lévő Pavilion dv6 sorozatot AMD procival. Ez is szubjektív vélemény, nem kell megfogadni, ha nem így gondolod.

Az írásod stílusát pedig inkább nem is minősítem, mert az magáért beszél...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.