Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) nagyito88


nagyito88
aktív tag

Játékra noti? Hmm kinek mi,ki az asztalira,ki a notira hajaz.... Az fix hogy a noti 9600 as karija nem olyan mint az asztali 9600 é.... Ennek több oka is van...Ezt mindenki tudja.. Én nem vagyok annyira szakértő e téren...Notival lehet játszani,ezt senki nem vitatja,de az asztali gépek sokkal nagyobb teljesitményűek...
Én fősulira járok,s igen az emberek 90% notival rohangászik,de van ki asztalival szaladgál... Noti van mit suli ad vagy egy olcso 90 netán kicsit drágább akciós darab ,de a koliszobába ott virít a mini paks....
Noti célja az hogy ha elmész ne keljen magaddal vinni a 19" os lcd-t meg a billentyűt,az egeret,a nagy batár gépházat,s egy min 3-mas elosztót...
Noti mobilitás jegye,mit kezdenek játékra is használni,mert egy 500 ezres nagy vas azért mindenki figyelmét felkelti a csili vili gombjaival... Holott a diszkrét ház mögött gyakran egy jóval erősebb konfiguráció áll...A prezentációt nehéz lenne megtartani egy asztali konfigon,becihelni... Pda-n se nagyon tudnánk hogy prezentaciot tartani,a projektor összekapcsolhatoság problémályára hivatkozva... Igy marad a noti.. Tanulásra munkára film zene gamera jo... De professzionális grafikus felhasználásra már kevés!S kevés is lesz mindig...De már van úttörö megoldás szerintem... Mit pl a fuji kinálatában van,a külső erős vga-gondolata...Ma egy Hálózat arhitektrúra órán az egyik csoporttárssal elhivalkodtunk az ötleten,s arra jutottunk kellene egy külső táp,egy külső doboz,benne sli vagy cross fire ASZTALI vga, s azt rákötni a gépre. Asztali (közeli) teljesitmény,s fejleszthetőség megjelenne...Ha mobilitást szeretnénk akkor marad a alacsony fogyasztású kis teljesitményű inregralt grafikus megoldás az aksi üzemidőt növelve,ha meg kell a 3d egy csatolás s már kész is a gamer gép... De lehet megvalosítási gondok adodhatnak... Ez egy köztes megoldásnak tűnik az én szemembe :R

(#152) Speeedfire válasza bmakszim (#149) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

értem h mit mondasz csak a logikát nem látom benne ...

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#153) blueMerle válasza nb_store (#150) üzenetére


blueMerle
veterán

Az írásod stílusát pedig inkább nem is minősítem, mert az magáért beszél...

Sértegettelek? Becsméreltelek? Minősítettelek? Ha igen, emeld ki kérlek hogy hol. Köszönöm. Ha az írásom stílusával lelki traumát okoztam vagy megbántottalak akkor elnézést kérek.

Figyelembe veszem a véleményed, hogy a fenébe ne tenném, hiszem látom hogy nem légből kapott dolgokról beszélsz, hanem értesz hozzá vagy foglalkozol vele. Épp ezért válaszoltam cinikusan, meg sem fordult a fejemben hogy ennyire a lelkedre veszed. Ha azt látom hogy nem értesz hozzá és okoskodsz egyszerüen elküldelek a..... :DDD Felnőtt emberek vagyunk, jómagam sznob se vagyok, bár lehet ezzel egyedül maradtam. Nekem ilyen a stílusom, többezer hozzászóláson keresztül nem volt vele baj.

Ha nem tűnt volna fel, ironikusan írtam a térképpel kapcsolatban és a mondandóm lényege pont ugyanaz volt, mint amit te is írtál.

Irónia helyett sokkal inkább tényeket találtam abban a mondatodban, sorry. Nem vagyunk a csehekkel egy kalap alatt, nagyon nem, én már csak tudom hidd el. És ennek én nagyon örülök.

Képzeld, nem csak használjuk a Probook szériát, de még szervizeljük is.

Én meg használom. Itt a cégnél még vagy 8 darab van belőle, mer' én állat mindenhova ilyet vettem. De valóban nem értek hozzá. Ha te azt mondod hogy a felépítése egy rakás trágya, elhiszem neked mert én valóban nem tudom. Viszont érzetre nagyon masszív, ócsó vót: ahhoz képest nagyon sokat tud és szép, :) Ami ugye szubjektív. Bleee :P :DDD Ha majd tönkremegy, el lesz véve gariba.

És még egy valami. Ez egy fórum, nem pedig SznobKlub. Itt van aki cinikus, van aki tenyérbemászó, okoskodó, vagdalódzó, agresszív,... Ha megsértem a fórumszabályzat bármely pontját, akkor majd a moderátorok kidobnak. Ha úgy érzed téged sértettelek véééérig akkor jelentsd. Bár én nem parasztoztalak le Veled ellentétben node mindegy :DDD Cinikus voltam, ennyi. Ez a parasztól és a bunkótól igencsak messze áll. 430 fórumtag aki privátban kért tőlem segítséget, és további több száz a fórumon nem látta úgy, hogy egy bunkó paraszt lennék. Lám, bízom benne hogy majd megváltozik a véleményed, kicsit lazítasz és nem szisszensz fel ha valaki lazábbra veszi a figurát.
Uff, a Nagyszőrű Ülő Kutya szólt, neked pedig Boldog ünnepeket és sikeres bizniszt a mindennapokban ;)

[ Szerkesztve ]

(#154) V8David válasza ThorsHUN (#146) üzenetére


V8David
tag

Az a lecsó inkább pacal pörkölt volt! :DDD Nagyon megindító mű, ahogy látom, lassan az emberek a jobbnál-jobb deszkájukkal egymást fogják püffölni. :K

Kérem, kérem, tegyék meg tétjeiket: Pavilion, Satellite, ProBook, Thinkpad!

E=mc² - Nincs értékelésem, mert 8 évet külföldön éltem és csak Ebay-en hirdettem.

(#155) blueMerle válasza V8David (#154) üzenetére


blueMerle
veterán

Tényleg, ProBook sehol a cikkben....na veszem is elő a transzparenst (Próbúkot a népnek) és megyek a cikkíró háza elé. Hát ezt így mégis hogy gondolta? :DD

(#156) V8David válasza blueMerle (#155) üzenetére


V8David
tag

Elszóltam magam.... :U

Csendesen megkérdezem, hogy 1-2 Apple MacBook Pro nem fért volna bele az összeállításba? Használtan elég jó árakon lehet már találni más oldalakon is. Egy nvidia 9400m nem tudom mit bír, de nem hangzik rosszul. Illetve egy Apple géppel szerintem bárhol meg lehet jelenni és mindjárt komolyabban veszik az embert! (tapasztalat, Thinkpad mellett néha-néha van elfekvőben egy ilyen jószág, most is MacBook-ró írok).
Azt viszont nem tudom, hogy OS X alatt hogyan lehet játszani vagy más megoldással, nem vagyok valami nagy játékos.
Vagy ez most megint "sznobság"?!

E=mc² - Nincs értékelésem, mert 8 évet külföldön éltem és csak Ebay-en hirdettem.

(#157) nagyito88 válasza V8David (#156) üzenetére


nagyito88
aktív tag

a osx ben van integrálva winsows os keretprogram mi futtatja a microsoft platformra írt cuccokat,vagy másik megoldás a virtual box nevezetű program mit a operációs rendszer tanárunk előszeretettel erőltet,linux alatt is... Meg egyik csoport társam a apple-notiján pl a visual studiot (c#) a winxp-vel virtual box-ba használja... Mert ő nem tesz fel winfost... S tökéletesen elvan mindennel...

(#158) V8David válasza nagyito88 (#157) üzenetére


V8David
tag

A virtual box-ot én is ismerem és használom, de hogy így játszani vele... na ezt még sosem próbáltam. De kíváncsi lennék mit tud így. Utána nézek....

E=mc² - Nincs értékelésem, mert 8 évet külföldön éltem és csak Ebay-en hirdettem.

(#159) nagyito88 válasza V8David (#158) üzenetére


nagyito88
aktív tag

Azt tudom hogy a winfosos progikat lehet futtatni, ebböl jött az ötlet hogy talán gamekat is :R Ha más program elindul akkor miért ne :C Programozo tanoncként megtanitottak arra, hogy az informatikában nincs lehetetlen, max hibásan irtál valamit :))

[ Szerkesztve ]

(#160) Speeedfire válasza nagyito88 (#157) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

nem hiszem el h nincs osx-re c# fordító program
emiatt felrakja virtualboxba windows xp-t :DDD
a winfossal kapcsolatban meg annyit h az új nagyon jól sikerült
nálam az üzem idő volt a fő szempont a 7 az xp-re is meg az ubuntu 9.10-re is kb 1 órát rávert :K

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#161) TheCif válasza blueMerle (#142) üzenetére


TheCif
tag

BlueMerle!

Egy esetben van igazad, hogy nem karcolódik a probookod lakkozott felülete: ha nem veszed le róla a védőfóliát és nem használod.
De térjünk rá vissza majd 1 év múlva.

(#162) nagyito88 válasza Speeedfire (#160) üzenetére


nagyito88
aktív tag

win7-tel tolom én is Winfos egy szleng,mit egerbe használunk a drága ablakos oprendszerre... Szeressük a 7 et,a vista után kelett :R Ha valakit félrevezettem volna...Xp is jó csak már öregecske :R
Csoport társam azzal érvelt hogy a winhez nem volt meg az illesztőprogik tárháza,igy nem is szorakozott az xp telepítésével a apple-ra :C De szerintem csak különcködni akart,hogy mellé nem tolta fel,bár nemtom.Apple kezd elterjedni itthon,de a windows egyeduralmának megdöntése még messze van véleményem szerint.A linuxos ajándék op-okkal probálták mit az uj gépekhez adtad/adnak,de az emberek 90% ka kapásbol telepiti/telepítetti a Windowst amint hazaért vele :R Ez persze magánvélemény.

(#163) blueMerle válasza TheCif (#161) üzenetére


blueMerle
veterán

Ahogy mondod, majd 1 év múlva meglátjuk :K

(#164) Speeedfire válasza nagyito88 (#162) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

énis ismerem ezt a kifejezést nem azért írtam :B
amúgy tényleg terjed a mac itthon is csak még nem jöttem rá h miért is
a netbookok körében viszont a linux kezd elég jól feltörni :K

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#165) BlueAthlon válasza R a y (#135) üzenetére


BlueAthlon
senior tag

C*S parkolós, notipakolós :))

Annak a statisztikának hiszek, amelyet én hamisítottam -Winston Churchill

(#166) rudi válasza blueMerle (#153) üzenetére


rudi
nagyúr

Igen, ez egy fórum. És vannak rajta moderátorok meg házigazdák, akik néha szólnak, hogy lehetne kevésbé indulatosan is fogalmazni. Akkor most vedd úgy, hogy szóltam is ;) Tök fölöslegesek a "Felnőtt emberek vagyunk, jómagam sznob se vagyok, bár lehet ezzel egyedül maradtam." jellegű beszólások. Infótartalmuk nulla, legfejebb félreérteni lehet őket.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#167) rudi válasza nb_store (#133) üzenetére


rudi
nagyúr

Igen, lehet abban valami, hogy még mindig közösen intézik a szlovák és cseh szekciót, ha más nem, modellbevezetési szinten. HP outsourcinggal foglalkozó ismerős (korábban magyar, most szlovák HP-nél van) annyit említett még az egyes helyi szerkvek kapcsán, hogy azokban az országokban sokkal aktívabbak, ahol még az anno Digitalhoz tartozó gárda kormányoz. No, de ez már nagyon nem vág a témához.

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#168) nb_store válasza spyduck (#140) üzenetére


nb_store
csendes tag

Szia,

Nem sok Fujitsu-Siemens notit adtunk el, amióta ez lett a low-end kategória győztese és ezáltal a hipermarketek kedvenc terméke. Mivel mi is pénzből élünk, így nem "fektettünk be" komolyabb tétel Fujitsu-Siemens termékbe az elmúlt 5 évben.

Ettől függetlenül a márkáról a saját, szubjektív vélemény az hogy, teljesen a végletek márkája. Amilyen remek és innovatív termékek a premium Lifebook-ok, olyan gyenge és rossz minőségű az Amilo sorozat. Szerintem.
Viszont nagyon kiváncsi lennék, mennyiben változott ez azóta, hogy a Fujitsu egyedül viszi tovább a márkát és eltökélt szándéka volt, hogy a megtépázott Amilo hírnevét helyreállítsa és minőségibb termékekkel jelenjen meg ebben a kategóriában. Ha jól tudom, az Esprimo név pont ezért lett anno bevezetve, hogy inkább az legyen a belépő szint.

A Fu-Si, illetve most már csak Fujitsu szervizével (az Amilo minőségével ellentétben), talán meglepő módon, csak jó tapasztalatom van, bár igaz, hogy csak két szervizt ismerek személyesen, de ők korrektek és még más márkának is szervizei.

üdv,

Gergely

(#169) rekid


rekid
addikt

Nem tudom vagy én maradtam le nagyon vagy a főiskola elott allok nincsennek kepben rendesen. Tavaly végeztem fősulin 2004-ben kezdtem (igen miaza +2 ev az egyik csuszas masik gyakorlat :) ) szóval végig kolis voltam és vígan mindent elintéztem desktop pc-vel. Minden koliba beviheted félévente ha kell nem nagy erőltetés hazavinni vagy haverhoz bedobni..
Kedves fősuli előtt állók: Felejtsétek el hogy órán laptopra jegyzeteltek. ez barmoság.... max programozás óra de ott sem mindig mert van ahol pl zh-kat szigoruan "steril" környezetben iratják. (Steril- pl hálózatról felbootolt gép semmiféle jogosultsággal és nemhazsnalhatsz laptopot ). (Agyam eldobom mikor ilyen indokkal vetetnek laptopot szulokkel.)Tény hogy előny a laptop hordozhatóság szempontjából aláírom. De kb itt kimerült minden előny amit egy asztalival ne tudnal megoldani. Nem fogja senki hosszu tavon magaval hordani suliba mert maceras.. persze biztos van kivetel..de nem ez a jellemző.
Nem mondja rosszul Bluemerle tényleg lehet befér még ebbe a kategóriába a probook annyi hogy a megbízhatósága még kérdéses koránál fogva.

Gyáva népnek nincs hazája!

(#170) nagyito88 válasza rekid (#169) üzenetére


nagyito88
aktív tag

teljes mértékben igzad van!A fösulin az orákra nem nagyon kell laptop,kivéve ha előadáson irod meg az egyik házid... A prezentácio bemutaton kivül nem nagyon kell bevinni,,,,A programirás föleg zh kor is a saját vason megy mi a sulié,nem bevinni ám a puskával teletüzdelt notidat... Van nálunk egy jelentöseb számú hallgatoság ki unalomüzés céljábol hordja nap mint nap a gépet magával,hogy szünetekben szörfözik unatkozás ellen,,,Bár épp a PTI(programtervező informatikus szak) hallgatoi a hallgatoi klub-ba lemegyünk 50ft egy darts s játszunk vagy 6 an vagy csocso vagy valami... eleget kockolunk nem kéne még a szünetbe is azzal szorakozni,,, Mikrosütő nélkül is lehet élni,de jobb ha van... Lehet durva hasonlitás a notira de van benne valami. :R
Anno mikor átvettük a sulis gépet az egyik felhasználási feltétel volt hogy hordjuk magunkal a gépet... Ez ment kb 1 hétig,mig rájötünk minek ha be se kapcsoljuk?igy eltüntek az előadásrol a gépek,de ezt ugye minden évben látható jelenség az elsősőknél,kik ugyan ugy leszoklnak róla.
Első seria mi voltunk ki notit kapott...
Albacomp 12" activa mobil smart v3
második seriaban Nec Versa One-t dobáltak a népnek már 15,4"-ban
s ez évben Fujitsfu gépet kaptak 15,4"-lal
Ez is mutatja "nb_store"-elméletét,vagy tapasztalatát a fujival szembe...hogy kezd helyreállni a minőség.. :R

[ Szerkesztve ]

(#171) nb_store válasza blueMerle (#153) üzenetére


nb_store
csendes tag

Kedves blueMerle,

Így már értem, miért lettél mérges az írásomra. Félreértetted.
Nem politizálni akartam, és semmi bajom Szlovákiával. Egyszerűen csak arra a kommentre válaszoltam, ami azt kérdezte, hogy nálatok miért vezetnek be egyes HP termék típusokat hamarabb. Az ok pedig nem az Euro, vagy a GDP, hanem pusztán annyi, hogy a tietek egy nagyobb piac, mert a HP egybe méri a cseh piaccal. Az ironia pedig a HP által figyelmen kívül hagyott változásokról szolt, nem rólatok.

Sértegettél-e? Becsméreltél-e? Minősítettél-e?
A válasz három, határozott igen. Ennek semmi köze érzelgősséghez. Nem bántottál meg, mivel nem ismerlek személyesen, így ez nehéz is lett volna. Veled ellentétben én nem fogom kiragadni és bemásolgatni a te, vagy mások kommentjeinek bizonyos részleteit ennek bizonyítékául. Szerintem olvasd vissza amiket beírtál és akkor meg is válaszoltad a három feltett kérdésedet. A "paraszt" jelző miatt elnézést, ez tényleg nem volt szép sem idevaló. Ez egy szakmai fórum, nem erről szól.

Visszatérve a Probook-ra. Igen, nagyon masszív. Ez tényleg pozitívuma, ettől függetlenül én többet vártam volna tőle. Kilenc éve foglalkozom HP-val és talán ehez értek a legjobban. Hidd el, hogy látom, láttam a fejlődés (sokszor visszafejlődés) menetét. Nekem a Probook nem azért csalódás, mert rossz és használhatatlan termék, hanem csak azért, mert üzleti terméknek nagyon, túl "consumer". Viszont lehet, hogy tévedek és a HP-nak van igaza, mert erre van szükség. Mi sem bizonyítja ezt jobban, mint hogy te ezt választottad és elégedett is vagy vele. Használd egészséggel és sose legyen gondod vele! (ja és ne karcolódjon :) )

Neked is Boldog Ünnepeket!

(#172) nb_store


nb_store
csendes tag

Kedves forumozók,

Tudom, hogy nem ebbe a topicba illik, de mi a véleményetek a netbook-okról? Használhatónak tartjátok bármelyiket?
Tényleg szükség van rájuk?
Szerintetek tudják az emberek mi a különbség egy notebook-hoz képest?
Megfelelően vannak árazva (a tudásokhoz képest)?
Van egyáltalán ebben a formában jövőjük?
Aki egyszer vett, vesz még többet?

stb. stb.

A hozzászólásokat előre is köszönöm!

üdv,

Gergely

(#173) Napfénysüti válasza nb_store (#172) üzenetére

Apám vett egy Windet még tavaly mikor bevezették. Neki hasznos mert mindig magával tudja vinni az aktatáskájában ha megy ügyfélhez. De például én csak mosolygok ezeken a netbookokon. Számomra használhatatlanok lennének (ezért is váltottam inkább 14,1-es businessre mellesleg pont a lentebb említett Fu-Si Amiloról :D ).
Szóval úgy vélem van egy csoport akik számára használható. De nagyon specifikusan. Álatlános felhasználsára szerintem kevesek. Inkább hypenak tartom mint ésszerű döntésnek az emberek 80%-nál.
Úgy vélem ezen többség nincs tisztában vele hogy miben különböznek a notebookoktól és csalódnak.
Ha pedig az árukat nézem: olyan 100k körül mozognak nagy átlagban ennyiért már kaphatóak notebookok is. De ugye mint a subnotebookoknál gondolom itt is kérnek a kis méretért felárat. Szerintem egy ilyen 10 colos átlag notebook olyan 85.000 Ft körül lenne reális.
Az újravásárlásra pedig azt mondom hogy aki nem azt kapta amit elvárt mert nem tudta mit is fog kapni valójában annál kétlem hogy még egyszer venne ilyen kis gépet. :)

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#174) rekid


rekid
addikt

Netbook topic

csak a linket javítottam - rudi

[ Módosította: rudi ]

Gyáva népnek nincs hazája!

(#175) ThorsHUN válasza nb_store (#172) üzenetére


ThorsHUN
őstag

Ave!

Az alapkerdes - szerintem - mik a felhasznalasi igenyek?
Hozzatennem sosem volt meg ilyen cucc nalam.
Szerintem doksikat nezegetni, netezni, hurcibalni tokeletes. Kicsi, doksi nezegetesre, szerkesztesre teljesen jo... mondjuke excel tablaban dolgozni kicsi a kijelzoje. (Neha mar a 15 colos kijelzo is keves, mert ide oda kell szankazni a tablazat eleje vege kozott...)

Ilyen autocad meg ilyenekre abszolute felejtos. Szal konkret munkara valszeg buko.

Jatekra meg teljesseggel alkalmatlan.
Szovegszerkesztes, egy kis excel, net. Erre jo.

Viszont szerintem erre marha draga.
En speciel sosenem vennek ilyet, max, ha tenyleg arra kellene amit az elobb felsoroltam (de ugye mas igenyeim vannak):)

(#176) rekid válasza rekid (#174) üzenetére


rekid
addikt

:B :R

Gyáva népnek nincs hazája!

(#177) HZoli87 válasza nb_store (#168) üzenetére


HZoli87
veterán

Szia !

Van egy 3 éves Amilo Pa1510-s gépem és kb. 1 hete vettem meg a Pi3560 típusút. Ég és föld a kettő közötti különbség. A régi gép is megfelelt arra, amire használtam, 1X volt szervizben, de szerencsére még a garanciás volt, azóta eltelt bő 2 év és még mindig szépen működik. Az új gép sokkal jobb anyagokból van össze rakva, masszív, remélem ez az idő múlásával sem fog változni. Családban van még egy A300-s Toshiba, semmivel sem jobb az összeszerelési minősége szerintem és sokkal hangosabb a hűtése, mint az új Fujitsunak. Szerintem sokat javult a minőség, de ez csak az évek múlásával fog bebizonyosodni végérvényesen. :)

(#178) rudi válasza nb_store (#172) üzenetére


rudi
nagyúr

No, ez engem is nagyon érdekel :)

Nekem, aki alapvetően dolgozni szokott a laptopján nagyon nem jött be, de nem is arra való. Computexre vittem magammal egy Wind 115-öt. Félelmetes volt, hogy végig bírta az interkontinentális repülőutat, de csak jegyzetelésre és filmnézésre lehet használni szerintem. Amint a terepen voltam, és a 6 mp-es, 2 MB-os képeimet akartam gyorsan átnézni, esetleg átméretezni, akkor már meg volt lőve teljesen. Elő kellett venni az X60, és máris királyság volt.

Ellenben nem hardcore júzerekek úgy tűnik, beválik. Feltéve, hogy utazós fajták. Fősulis ismerős kislánynak vettem egy U100-as Windet, egy éve használja nagy megelégedéssel. Most kértek a családba még egyet.

Egyedül attól tartok, hogy a kis méretből adódó könnyebb hordozhatóság miatt elviszik olya rázós helyre is, ahova nagyobb notebookot nem vinnének, (pl. hegyi túrára, visszanézni rajta a fotókat, napi rohangálásra a táskába stb.). Ilyen helyekre meg lehet, hogy nem elég masszívak. Ja, és ölből nagyon könnyen lebillennek. Egy tesztgépen sikerült nekem is milliméterekkel a föld fölött elkapnom, amikor ölben használtam, és elengedtem, hogy kicsit kinyújtózzam.

Úgy gondolom, hogy ez a kategória csak most fog lendületbe jönnia Snapdragon és Tegra térnyerésével, meg az SSD-k árcsökkenésével. Azok sokkal jobbak szerintem erre a célra mint az Atom vagy a VIA Nano vagy az AMD cuccai.

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#179) nb_store válasza nemethbalazs (#134) üzenetére


nb_store
csendes tag

Szia,

Nincs mit.
Viszont a kommentedet olvasva eszembe jutott még egy fontos különbség a "consumer" kontra "business" összehasonlításban. Ez pedig a szerelhetőség kérdése. Tudom, hogy ez nem szempont mindenkinek, de azért leírom a tapasztalataimat.

Felhívom mindenki figyelmét, hogy most durván általánosítani fogok, ezért kérlek ne írjatok olyan kommenteket, hogy pedig az én XXXXX consumer gépemet milyen könnyű volt szétszedni. Amit mondani szeretnék, az csak annyi, hogy az "igazi" üzleti notebook-ok nem csak a már korábban említett szempontok szerint vannak tudatosabban megtervezve, hanem a szerelhetőségük is sokkal jobb. Ezeket jól és akárhányszor szét, illetve össze lehet rakni különösebb kockázat nélkül. Ellentétben a "consumer" laptopok tervezésénél ez egyáltalán nem szempont, sőt sokszor inkább ellentétesek az érdekek. A kedves "fogyasztó" csak ne akarja, bővíteni és szerelni a terméket, ha nem elég jó neki, inkább vegyen másikat. Megint általánosítani fogok, de a legtöbb mai consumer gép szétszedésénél pattintós műanyagelemekkel és sokszor csak roncsolással bontható ragasztott alkatrészekkel találkozhatunk.

Hogy miért gond ez? Először is a garancia után csökken az esélyünk, hogy elromlás esetén olcsóbban megjavítassuk, csak a márkaszerviz kifizethetetlen ajánlatát tudjuk mérlegelni. Hogy konkrét példával szolgáljak, hátha így könnyebben érthető, tegyük fel, hogy meghal a noti fényes, HD felbontású kijelzője és garancia már lejárt. A notebook értéke kb. az eredeti harmada, mondjuk 50e Forint. A hivatalos márkaszerviz ajánlata a teljes kijelző cserére műanyag fedlappal együtt 87.500+áfa. Mivel ez a 15.6" HD kijelző nem egy speciális fajta, milliószámban készült az elmúlt években, kézenfekvő a megoldás, hogy szerezzünk egy bontottat 20-30e ért. Ez nem egy nagy kihívás, nem kell hozzá sokáig kutatni és magas az esélye, hogy kompatibilis is lesz, a dolog működni fog.

És akkor jön a pofára esés. A notebook-unk kijelzője a divatos keret-nélküli megoldás, ezért is választottuk annak idején, mert milyen szép volt. Ebbe a konkrét panel általában ragasztva van, amit ha felszedünk baromi ronda, látható és javíthatatlan nyomot hagy a külső védőüveg belső felületén. Tehét nem tudunk másik, működő panelt beszerelni, hiába kompatibilis, ha nem esztétikus. Akkor hajrá, gyerünk internet, keresés, van-e bontottan komplett, csak ehez a típushoz való kijelző műanyag burkolattal együtt. És ekkor futunk bele a másik problémába. Az általunk megvásárolt consumer gépet a gyártó 12 fajta színben adta ki (plusz 2 fajta special edition) és a mienk pont lila, mert az tetszett a legjobban... Na így lesz majd kényszerből egy működőképes, de alul lila, felül világos zöld csoda termékünk :) És ez csak egy példa volt, lehetne még sorolni más féléket is. Egyébként ezzel a gyártók garanciáztatás esetén magukat is szivatják, nem beszélve a flhasználóról, akinek a szín miatt esetleg még többet kell várnia a javításra...

Félre értés ne essék, ezzel nem azt akarom mondani, hogy minden "keretnélküli noti" szar és ne vegyetek. Biztosan vannak kultúráltan megtervezettek. A célom csak az, hogy felhívjam a figyelmet arra, hogy a gyártóknak ebben a kategóriában nem érdekük a korrekt megoldások, ezek gépek a szó minden értelmében fogyasztói termékek, nem tartós használatra készültek. Ne lepődjünk meg késöbb, ha ilyet tettünk a kosárba.

Talán a legnagyobb gond az elnevezéssel van. Ha az emberek meghalják, hogy "business" kategória, az első reakció általában az, hogy nem kell nekem ilyen, mert nem vagyok én üzletember, nem munkára kell, nem fogom én mindenhova vinni és különben is, az a másik, az a piros ott, az sokkal szebb, az jobban érdekelne...

Ezek után furán jön ki, ha erősködsz, hogy a csúnyább, drágábbal és "elavultabb műszaki tartalmúval" lehet hogy hosszútávon jobban járna, boldogabb lenne.

Köszönöm figyelmeteket.

üdv,

Gergely

(#180) nb_store válasza ThorsHUN (#175) üzenetére


nb_store
csendes tag

Na pont ez az. Próbáltál már vele netezni?
Én igen. Sajnos a WSVGA felbontásúakkal (a piac 90%-a ilyen) szerintem nem lehet, illetve inkább úgy fogalmaznék, hogy baromi kényelmetlen. Állandóan szkrollozni kell, semmi sem fér be a képbe a kis felbontás miatt rendesen. Idősebbeknek, pedig a karakter méretek miatt nem ajánlom.

(#181) SityiSXT


SityiSXT
őstag

Én kicsit több, mint másfél éve vettem egy FuSi Amilo Xi 2550-et (C2D T9300, 2 GB RAM, 2x250 GB HDD, Mobility Radeon HD2600XT 256 MB, 17" fullHD kijelző), ami akkoriban 350 000 Ft-ba fájt. Azóta csak RAM-bővítést kapott (most 4 GB van benne) és azóta is remekül teszi a dolgát, dacára a legendáknak.

Nade én miért is döntöttem amellett, hogy gamer laptopot veszek?
3 évet laktam Finnországban, most Izlandon lakok, és ha a feleségem befejezi a tanulmányait itt, csak a jó ég a megmondhatója, hol kötünk ki... Már Finnországba is úgy költöztünk, hogy nem telepszünk ott le végleg. Ergo igyekeztünk a cuccaink mennyiségét minimumon tartani, hogy ha költözünk, minél kevesebb dolgot kelljen kidobni/elajándékozni/eladni/stb... Használt asztali gép gyakorlatilag eladhatatlan Skandináviában, meg amúgy is macerás hozni-vinni. Marad a laptop. Nade én játszanék is, tehát muszáj valami erősebb VGA-val szerelt gép. Valamint mindenképp 17"-es, mert filmet is néznénk rajta a feleségemmel - meg játékoknál is jól jön, illetve a nagyobb kasztni miatt kevésbé melegszik (nagyobb hűtés fér bele). Így lett ez, mint akkori legjobb ár-értékű vétel. Apropó, filmek: külön öröm volt, amikor felfedeztük, hogy MCE-távirányítót is kaptunk hozzá...

Másfélév alatt a következő tapasztalatokkal lettem gazdagabb:
Aki asztali gépről vált notira, a billentyűzetet nagyon szoknia kell, mert teljesen más. Játékhoz elengedhetetlen a külső egér használata (én csak vészhelyzetben használok tapipadot, és akkor sem játékra). Egy laptop cooler beszerzése melegen ajánlott (csak hogy stílszerűen fogalmazzak) - hűvösebb, csendesebb gép, hosszabb élettartam. Simán az asztalra rakva a gépet terheléskor 75-80 fok körül mozgott a CPU hőmérséklete, ha egy könyvvel megemeltem a hátulját, akkor 70-75 volt, míg most egy olcsó noname kínai coolerrel nem megy 70 fölé. Ráadásul ez hűti a HDD-ket is. A kijelző zsanérja recseg kihajtáskor-lecsukáskor, de fura mód ez az idő múlásával csak enyhült. A 3 USB kb. elég, ritka az az eset, amikor ennél több USB cuccot kell ráaggatni a gépre, ha mégis, egy USB hub megoldja. Az akksija kb. két hónapja megdöglött, 10 percig bírja a gép róla, de nekem ez nem szempont, mert csak 220-ról használom, az akku inkább azért jó (még így is), hogy szállításkor alvó állapotból jöjjön ki a gép, ne hibernálásból vagy nulláról indulva. A hordozhatóságáról csak annyit, hogy ezt a batár 5 kilós gépet hátizsákban lehet csak kényelmesen cipelni, úgy viszont egyáltalán nem zavaró - csak jó táskát kell választani.

Amire még figyelni kell ilyen laptopoknál, hogy a driverellátottság hagyhat némi kívánnivalót maga után. Az általános szabály, hogy ha tudod az adott HW-elem gyártóját, akkor az ő oldalukról letöltött friss driver ismeri a gépben lakozó cuccot (chipset, hang, stb.), esetleg más gyártó driverét kellhet használni: nekem Win7 x64 alatt a webkamerámat jelenleg Lenovo driver hajtja, előtte Vista x64 alatt Acer volt - sajna hivatalosan az én gépemen a Vista x86 támogatott. Egy nagyon fontos dologra kell figyelni: a VGA driverekre. A gyártók honlapján jó eséllyel elavult drivereket találni (nálam 8.4-es Catalyst...), ezért elképzelhető, hogy trükközni kell. A nVidia kínál notebook drivereket az oldalán, ott nem hiszem, hogy gond lenne, ellenben Ati kártyáknál muszáj kicsit hackelni. A legfrissebb asztali drivert letöltve Ati Mobility Modder-t kell ráereszteni, hogy támogassa a mobil grafikus chip-eket, és így már telepíthető lesz mindig az aktuális legfrissebb Catalyst.

(#182) rekid válasza SityiSXT (#181) üzenetére


rekid
addikt

350 ezres gép és:
"Az akksija kb. két hónapja megdöglött, 10 percig bírja a gép róla" Na ez gáz. Akárki legyen a gyártó.

Gyáva népnek nincs hazája!

(#183) SityiSXT válasza rekid (#182) üzenetére


SityiSXT
őstag

Folyamatosan be van dugva a gép a konnektorba, az akksit meg sose veszem ki, ezért. Ott egye meg a fene, én kényelmes ember vagyok, és ha a nappaliból (ahol általában van a gép) átviszem a hálószobába, hogy mozizzunk a feleségemmel, nem akarok még az akksival is szöszölni, annyi időt meg még simán kibír.

Viszont amit elfelejtettem leírni:
Egyrészt valaki kérdezte a játékot akkuról. Röviden: ne! Kicsit hosszabban: nagyon ne! Ahogy a gép megneszeli, hogy akksiról kapja a delejt, azonnal leszabályozza a CPU és a GPU órajeleit takarékra, így diavetítéssé degradálva az eddig sima megjelenítést. Emellett az akksit is nagyon eszi, szvsz egy óránál többet még így sem nagyon lehet játszani - kivéve a World of Goo-t és hasonszőrű grafikával megáldott játékokat.
Másrészt az egyes márkák imádata-utálatára szeretnék reagálni egy kicsit. Igazából valahol tökmindegy, mit veszel, mert a világon nagyon kevés igazi laptopgyártó van. Én háromról tudok: Quanta, Uniwill, Clevo. Az én gépem egy Uniwill, és csavarra pontosan megegyezik egy régebbi Alienware géppel, csak abban nVidia VGA van. Meg kisplasztika a kijelző hátoldalán. Ugyan most nem találom azt a weblapot, ahol olvastam, de amikor a gépet vettem, a tájékozódás végett alaposan utánanéztem ennek a gépnek, és akkor találtam. Magyarán azt akarom ebből kihozni, hogy egy brand sokszor csak a nevét, a software-körítést és a supportot adja egy termékhez...

(#184) buherka válasza nb_store (#172) üzenetére


buherka
addikt

Netbook...

Nekem nem volt és nem is tervezem a megvételét.
(zsebszámológépnek hívom ezeket a kis motyókat)

De...egyik ismerősöm tapasztalatát tolmácsolhatom. A feleségének vette, hogy tudjon ágyba kockulni vele.
A masina Asus eee Pc.
Most pár hónap után ott tart a dolog, hogy asszony nem használja ezt a kis miniatűr csodát és apucit kitúrja az asztali gép mellől.
Az indok az, hogy kicsi a kijelzője és szaggat a YouTube is néha. Érdekes amikor megvették akkor tetszett, de hát ugye a vásárlási ingert ki kellett elégíteni valahogy.
Most engem akarnak megkérni, hogy hirdessem meg ezt a jószágot itt a PH-n vagy a Vaterán :U
Plusz már szóltak is, hogy nézzek notit 14" és 15" körülit, mert próbálgatták az enyémet és ez már megfelel nekik méretben.

Jövőjük szerintem lesz, mert most is jó páran veszik és fogják is...sokan csak bemennek a Hipermarketbe és beteszik a téliszalámi mellé a kosárba.
Reális ára szerintem olyan 80-85 körül.
A láma user nem tudja mi a különbség a netbook és a notebook között. Csak azt látja , hogy kisebb és kész.
Hallottam olyan esetről, hogy otthon nézte a kedves felhasználó, hogy nincs benne optikai meghajtó. Ezért vitte vissza. Tehát totál felkészületlenek egyesek ebből a témából.

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#185) rekid válasza SityiSXT (#183) üzenetére


rekid
addikt

Nem sok köze van az akksi élettartamához, hogy be van e téve az akksi ha 230ról megy vagy nincs. ez egy tévhit. Van aki kiveszi van aki nem szokás kérdés. Amint az akku feltöltődött az elektronikának hála nem babrálja tovább. Nem emiatt ment tönkre. :R

Gyáva népnek nincs hazája!

(#186) nb_store válasza SityiSXT (#183) üzenetére


nb_store
csendes tag

Kedves SityiSXT!

Nem kötekedni akarok, 99%-ban egyetértek a kommenteidel, de az alábbi rossz meglátás, illetve nagyon ritkán és csak a low-end termékekre igaz:

"Magyarán azt akarom ebből kihozni, hogy egy brand sokszor csak a nevét, a software-körítést és a supportot adja egy termékhez..."

Én 12 úgynevezett eredeti laptop gyártót ismerek, de ez így nem pontos, a fogalmazás gyatra, mert: Az általad említett (egyébként a múltban nagyon rossz hírű, elsődleges Gericom beszállító) Uniwill "OEM" cég mit is gyártott pontosan a te laptopodból? Valószínűleg a házát és a benne csücsülő alaplapot. Az akkumulátort, a töltőt és a kijelzőt ők is másik erre szakosodott kínai cégtől rendelik. És még mindig csak egy üres, úgynevezett "barebone" gépnél járunk. Ahoz, hogy kész konfig legyen, még kell bele az alaplapnak megfelelő processzor, memória, merevlemez (vagy más háttértár), optikai meghajtó (ha olyan a ház), wireless modul és minden más, ami nincs az alaplapra integrálva.
Ebből a következő látszik. A notebook alaplapja nagyon fontos komponens, nem nagyon cserélhető és jelentősen meghatározza a felhasználás körét. Ezért nem mindegy, hogy melyik OEM cég gyártotta ezt, míg a többi komponens cserélhető és a lehetséges beszállítók száma is jelentős (a CPU kivételével a többit nagyon sokan gyártják, nagyon sok féle minőségben). Könnyen lehet, hogy a Fujitsu gépedben Samsung ODD, Toshiba HDD, Hynix RAM és mondjuk Hannstar kijelző van.

Óriási minőségi (és persze ár) különbség van eredeti gyártók termékei között. Például régen az LG is csak OEM gyártó volt és kizárólag felső kategóriás termékeket szállított be az IBM-nek és a COMPAQ-nak, aztán a megrendelések elmaradása miatt (HP-COMPAQ fúzió, más beszállító) kénytelen volt saját márkanéven megjelenni az EU piacon, de mivel senki nem ismerte és drága volt (a minőséget meg kell fizetni) belebukott nálunk. Azt nem írhatta ki reklámszövegnek, hogy eddig én voltam a COMPAQ Evo és az IBM Thinkpad modellek egy jelentős része. :)

Az állításodat azért cáfolnám, mert amikor egy nagy "brand" elmegy tárgyalni az OEM gyártóval, akkor ott annak igen nagy súlya van. Nem mindegy az OEM gyártónak, hogy megnyeri-e magának az üzletet, vagy üresek maradnak a futószallagok. Már rég elmúltak azok az idők, amikor a szabad kapacitást az OEM gyártó eladhatta "barebone gépként és így előfordulhatott tényleg pont ugyanaz, az első csavartól az utolsóig megeggyező termék több cég kinálatában (pl. volt olyan asztali procis P4 COMPAL gyártmányú laptop, ami először megjelent TOSHIBA-ként, majd ACER és Fu-Si ként, de bareboneban is meg lehetett venni, így olyan fantázia nevet írtál rá amilyet akartál. :) )
Régen az ezekből a szabad kapacitásokból származó termékeket vették meg a kisebb cégek, mint az azóta megszűnt német Gericom, vagy a magyar Portocom, illetve hasonló a helyzet a Qwerty által kínált IQ noteszekkel, vagy az Abacomp gyermekeivel...

Ma már bődületes megrendeléseket adnak le a nagy brandek a komolyabb OEM gyártóknál, azokanak nincs szabad kapacitásuk, vagy ha van is, akkor a brand kiköti, hogy nem jelenhet meg még hasonló termék sem a piacon, mint amire szerződést kötöttek. És itt jön a lényeg (bocs, hogy ilyen sokáig untattalak). Nem csak ezt kötik ki, hanem RENGETEG dolgot előírnak az OEM gyártó számára, hiszen arra készülnek, hogy a végén rátegyék a logójukat és sajátjukként árusítsák! Te sem írsz alá bármit, csak amivel egyetértessz. Nekik ez a szignójuk és egyben a jövőjük záloga. Egy brandet borzasztó nehéz felépíteni és nagyon könnyű lerombolni, mert a sz*rra mindig többen emlékeznek.
Mint ahogyan azt már fenn is írtam, az alaplap a legfontosabb és legnehezebben módosítható paramétere egy laptopnak és a ház is jelentősen befolyásolja az eladhatóságot. Mivel mindkettőért az OEM gyártó felelős, elhiheted, hogy komoly teher ez nekik és a megrendelő a lehető legszigorúbban veszi, főleg ha nem low-end gyártásáról van szó. A terméknek illeszkednie kell a termékpalettába, még akkor is ha a paletta többi résztvevőjét esetleg teljesen más OEM cégek gyártják, vagy gyártották.

Szóval egy brand általában nagyon nem csak az általad felsorolt 3 dolgot (egyébként azok is fontosak) adja egy termékhez, hanem még rengeteg, rengeteg dolgot, amire nem is gondolnál mennyi energiába és pénzbe kerül nekik. Az fejlesztés szép de drága mulatság és mindig rizikós, hogy mennyire térül meg, meddig szabad elmenni.
Vagy fogalmazhatunk úgy is, hogy igen, "csak a nevét adja hozzá", csak akkor értse mindenki, hogy ez mekkora felelősség is pontosan számukra.

Köszönöm, hogy elolvastad és bocs, hogy ilyen hosszú lett.

üdv,

Gergely

(#187) VGR


VGR
tag

Fujitsunál az 1 év garancia az alap, és azonfelül jön még az a +1 év amit köteles vagy megvenni így jön össze 2 év? Vagy pedig össz vissz azt az 1 évet kapod amit kifizetsz?

http://droidground.blogspot.com/

(#188) ThorsHUN válasza VGR (#187) üzenetére


ThorsHUN
őstag

1 ev garit kapsz ha megveszed. Utana vehetsz hozza 1 v 2 ev garit.

(#189) SityiSXT válasza nb_store (#186) üzenetére


SityiSXT
őstag

Nagyon köszönöm a válaszod, nagyon tanulságos. Nem vagyok szakember a témában, amit leírtam, csak felületes nézelődés utáni tapasztalataimat osztottam meg. Maximális respect... :R
Ha már szóba hoztad, íme, miből áll a gépem: Foxconn alaplap, Sony ODD, Western Digital HDD, Intel proci és WLAN, Ati VGA, eredetileg Samsung most Kingston RAM, Chicony billentyűzet, Synaptics tapipad, LG-Philips kijelző, BisonCam webkamera, Realtek hang és LAN, Motorola modem, Toshiba Bluetooth, JMicron RAID vezérlő, Silicon Image e-SATA, a kártyaolvasót, hangszórókat nem tudom :) Ez is alátámasztja az igazad, noha olvastam, hogy pár emberke Alienware BIOS-szal hajtotta az Xi 2550-ét... Persze messziről jött ember azt mond, amit akar... :D
Apropó, hangszórók. Az én gépemben is van "mélynyomó", de ez csak reklámmaszlag. Gyakorlatilag egy harmadik hangszóró kicsit nagyobb membránnal. A beépített hangszórók csak szükségmegoldás, egy füles vagy egy külső hangszóró rengeteget segít. Ha mozizunk, én egy Microlab Mobile Music Cube-ot kötök a gépre, ami kis mérete ellenére meglepően jól szól, ha játszom, egy A4Tech HD-200 szolgáltatja a hangot.
Ami még fontos kellék, az a laptop párna. Kényelmesebb így ölben tartani és nem égeti le a szőrt a combokról játék közben. Kis hackeléssel bárhol lehet vele így játszani, és hűvös is marad: [link] és [link]

(#190) nemethbalazs válasza nb_store (#186) üzenetére


nemethbalazs
tag

Öröm olvasni a hozzászólásaidat, mindegyikből rengetek tanulok. :R

(#191) nb_store válasza SityiSXT (#189) üzenetére


nb_store
csendes tag

Nincs mit, én köszönöm, hogy volt türelmed végig olvasni. :)

Látod mennyire Fujitsu a géped! Ami nem baj, a lényeg, hogy a fontos és nem módosítható komponensek jó minőségűek legyenek. Sajnos ez többnyire szerencse kérdése. A Foxconn elméletileg nem lehet rossz, mivel szinte mindenkinek gyárt, a HP-tól a SONY-ig. Az intel procin meg ugye nincs mit magyarázni. :) Ha a helyedben lennék, számomra az egyetlen félelem a SONY ODD-je lenne. Bár lehet, hogy ez azóta változott, de pár éve nagyon rosszak voltak a slim optikai meghajtói. Ha ilyen volt a noteszedben, nagyon jó eséllyel pályáztál rá, hogy már egy éven belül garanciális problémáid legyenek vele. A lemezekre is nagyon finnyásak voltak. A tied milyen, fejlődött a dolog, meg vagy vele elégedve, (egyáltalán ki használod-e, gondolok itt arra, hogy a legtöbb notiban ott virít a hiper-szuper mindenre képes DVDRW és a felhasználok jelentős része csak a ROM funkciókat használja, viszont arra kényes) ?

Egyetértek. A laptopokban található hangszórók 99%-ban zene hallgatásra használhatatlanok, hangerő gyenge, hang torz, a mélynyomó általában csak marketing rizsa. Nem szabad csodát várni ezektől a picike, általában 2x1W-os sugárzóktól. Ha zenét akarsz hallgatni kell a külső hangfal, pont mint a kényelmes felhasználás esetében az egér...

(#192) Speeedfire válasza nb_store (#191) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

nagyon ritka a jó minőségű hangszóró
egy-két típusban van harman kardon vagy altec lansing
amik már elég szépen szólnak
az enyém is inkább csak windows hangokra való
viszont az alaplapi hangkártyával teljesen megvagyok elégedve
nagyon szépen szól, nincs alap zaj, nem recseg
nem hallom ha seekel a vinyó, vagy másolok hdd-re
nem olyan mint a desktop pc-kben az integrált
kb egy audigy 2-es minőségével vetekszik

a netbookról meg annyit, h sztem teljesen felesleges dolog
nem igazán tudnám mire használni én
ettől függetlenül a 12"es subnotik nagyon tettszenek csak sajnos elég nagy az árkülönbség
ugye manapság mindenki mondja h neki csak netre meg filmre kell
ezek a netbookok atommal vannak szerelve és pl a youtube elég felejtős rajta
amire még jók lehetnek talán amit fent is írtak h gyorsan meglesni valamit neten kis helyen elfér, képek átnyálazása
ehhez képest az akksi ideje elég gyatra
nálam a noti vásárlás egy imb thinkpad t40-ról indult majd t43 később egy thinkpad t61
de a végén mégis egy hp 6910p-nél lyukadtam ki
többe került mint amennyit előtte szánni szerettem volna egy notira, de végül is nem bántam meg
úgy voltam vele h ha már egyszer áldozok rá zsét akkor olyan legyen ami kihúzza mellettem 4-5 évig is
nekem fontos volt h sokáig bírja az akksi meg ha esetleg fizikai sérülés éri nem essen darabokra
napi szinten viszem a suliba, sok az üres órám ilyenkor netezek és tanulok rajta

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#193) V8David válasza nb_store (#172) üzenetére


V8David
tag

Nekem egy ideig volt egy Asus eee pc, pontosan nem emlékszem már, hogy melyik, a drágábbik fajta, amikor még az elején volt. Előrször jó döntésnek bizonyult, a bevásárló központokban is nézegettem őket, hogy hú de jó kis gépek, könnyen tudom cipelni mindenhova. Az utóbbi bejött, tényleg nagyon jó hordozni, mert nem kell külön táska neki csak egy védőtok. Viszont használhatatlan... Legyen szó filmezésről, netezésről, egy-egy speciális program használatáról, vagy éppen a bővíthetőségről. Az interneten lévő flash tartalmakat se nagyon bírják, youtube-ot sem. Gyors írni is tudok 10 ujjal, erre végkép alkatmatlan még hosszú gyakorlás után is. Két ujjal pöffülve a bill.-et meg lassú e-mailt írni a mai világban. Nekem még a touchpadjaik sem kényelmesek már. Hardveresen túl kicsi számomra ez is. A MacBookon kb 3x akkora van, na ez tökéletesen megfelel.
Egyébként a használható kategória szerintem 12"-tól kezdve érvényesül. Volt már 12"-os Apple, IBM, HP, Dell gépem is és ezek tökéletesen eleget tettek. Főleg az IBM. Nagyon jó az x-széria. A ma gyártott 12"-os gépek pedig mégjobbak. Kiemelném a Toshiba Portege R500-at. Érdemes lenne megnézni, hogy mit nyújt!

E=mc² - Nincs értékelésem, mert 8 évet külföldön éltem és csak Ebay-en hirdettem.

(#194) nagyito88 válasza V8David (#193) üzenetére


nagyito88
aktív tag

Egyik ismerősöm szervizelésre használja hálozatoknál a netbookot,meg upc-s bekötö emberkék dokumentálnak rajta... Annál többre ökse...A cég megvette,s igy oks,de hogy valaki vegyen egy netbookot rendes felhasználásra azt inkább ne... Min 12" annál lejebb soha... Hordozhato méret nagyon,és még emberi kategoria szerintem... de egy 6-7-8" os gép... Xp meg egy két progi s már lassú... hát nemtom max utazni,buszon fülessel film... De ahhoz meg drága :R
jam egyik hangositással s fényekkel foglalkozo ismerősőm is arra használja hogy a leveleit megnézze ebédkor,kávézáskor,mert sokat van uton,rendelések visszajelzése...Másra öse...Igaz asztalija otthon van :C

(#195) spyduck válasza nb_store (#191) üzenetére


spyduck
nagyúr

Ha már úgy is "GAMER NOTEBOOK" topikban vagyunk kaphatnánk tőled pár géptípus ajánlást amelyet szerinted megéri megvenni játékra.
Gondolok itt jó minőségre és jó supportra......

szerk: Miért nem válaszolsz a privát üzenetekre?

[ Szerkesztve ]

(#196) Speeedfire válasza spyduck (#195) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

ha jól emlékszem már írta a toshiba-t feljebb :U

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#197) spyduck válasza Speeedfire (#196) üzenetére


spyduck
nagyúr

Annak csak a szervizéről volt szó. És nem annyira ajánlotta azokat sem mivel konzumer. A TECRA-t meg nem nagyon lehet kapni játékra alkalmas VGA-val.

(#198) V8David


V8David
tag

Valakinek van már tapasztalata 3D ügyben ezzel az új Intel grafikus chippel? Az Intel x4500MHD-ra gondolok, vagy mi a neve. Mennyit bír és mit? Nagyon foglalkoztat a dolog és én eddig csak jót hallottam róla. Vagyis hogy sokkal jobb, mint az eddigiek (gma950-965).

E=mc² - Nincs értékelésem, mert 8 évet külföldön éltem és csak Ebay-en hirdettem.

(#199) spyduck válasza V8David (#198) üzenetére


spyduck
nagyúr

Nálam volt 2db olyan 6930p is amiben x4500 volt. Játékok terén ne számíts semmi extrára, teljesen alkalmatlan. Konkrétan amúgy mire gondolsz?

[ Szerkesztve ]

(#200) Speeedfire válasza spyduck (#197) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

akkor én olvastam valamit félre :B

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.