Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Alexios


Alexios
veterán

Gondold át mennyire fontos szempont a mobilitás. Az is tény, hogy jóval kevesebbet fogyaszt egy laptop mint egy asztali gép, de akkor van csak értelme szerintem ha tényleg hordozni szeretnéd a gépet.

(#2) Cthulhu Dawn válasza Alexios (#1) üzenetére


Cthulhu Dawn
őstag

Jó konfigot lecserélni egy ugyanannyiba kerülő, ám jóval gyengébb asztali gépre, főleg ha nem is fontos a mobilitás....remek ötlet.

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#3) negyedes


negyedes
addikt

Most ez hülyeség?

az. nagy.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#4) Nordic válasza Cthulhu Dawn (#2) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Az az igazság, hogy nincs semmilyen viszonyítási alapom, és nem tudom mennyivel lenne gyengébb, viszont az is kicsit unalmas, hogy hiába a csúcs asztali gépem, abszolút nem értékálló(jó tudom manapság semmi sem az). Viszont egy felső-kategóriás notebook azért jobban tartja az értékét. Aztán verjetek meg ha rosszul látom a dolgokat.

(#5) föccer válasza Nordic (#4) üzenetére


föccer
nagyúr

Noti - asztali konfig között, ha ugyan azt a tudást vesszük alapul, akkor legalább 2x árbeli különbség van. Ezen kívül a noti sokkal inkább hajlamos a melegedésre. Arról nem is beszélve, hogy ha kihozol egy notit a boltból máris az árának csak a 80%-át éri. Asztali gépben könnyedén tudsz bármilyen alkatrészt cserélni, míg notinál ezt nem lehet megtenni.

Szerintem rossz döntés lenne váltani.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#6) Fecogame


Fecogame
veterán

Szerintem előbb vegyél egy ~200e Ft-os gépet, és ha az bejön, akkor jöhet nagyobb is.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#7) Szten Márs


Szten Márs
nagyúr

Régebben olvastam valami olyasmit, hogy a gamer notebook olyan, mint a verseny-IFA. Egy oximoron, ha így érthetőbb. Mindenesetre a hasonlat szerintem igen találó, és megfontolandó a tartalma.

(#8) Nordic válasza föccer (#5) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

"Arról nem is beszélve, hogy ha kihozol egy notit a boltból máris az árának csak a 80%-át éri."
Akkor ezek szerint ez a notikra is igaz, nem csak a hardverekre...pedig azt hittem jobban tartják az árukat...

(#9) Jhonny06


Jhonny06
veterán

A gamer notebook csak olyan kategóriában ér valamit, ami kb. megfizethetetlen. Nekem akkor szoktak ilyen hülye gondolataim támadni, amikor már nagyon unatkozom és nem tudok mit kezdeni magaddal. Meg fogod bánni, úgyhogy ne vegyél.

(#10) Thome


Thome
addikt

Ebben a témában nyakig benne vagyok, ha netán komolyan gondolod a dolgot, akkor vagy itt, vagy pü-ben részletezd hogy mivel játszol, milyen játékokkal szeretnél majd, és mennyire zavar az, hogy nem max grafikán játszanál, illetve hogy milyen felbontású, és mekkora kijelzővel szerelt gép lenne neked a jó, na meg mennyit szánnál rá?

Aztán a legjobb vételeket listáznám. :) Anno 1 éve volt egy bestbuy gép 130 ezer forintért, tehát ilyen mindig lesz, és a grafika nem fejlődik olyan gyorsan most, mint ahogy belekerülnek a notikba a jobb kártyák. :K

(#11) Nordic válasza Jhonny06 (#9) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Ahogy nézegettem az árakat, ami ér valamit az kb 500-nál kezdődik. Nem valószínű hogy belevágok, mivel, ritka az olyan ahol összekonfigurálhatnád magadnak azt, hogy mi legyen benne(pl mint az Alienware-nél), viszont ahol meg van ilyen az meg baszott drága(pl mint az Alienware-nél :DDD). Ha nyernék a lottón akkor vennék egyet, de ezért valószínűleg nem fogom beáldozni az asztali konfigomat. Jó lenne magammal valamit kezdeni... :B

Thome:Igazság szerint bármivel játszom ami megtetszik(vacsiúj címek), vagy ami hiányzik(régi klasszikusok). Általában fullon, de mondjuk ha nincs élsimítás, meg fullos árnyékok abba nem halok bele. Szal egy kis kompromisszumtól nem félek, bár igazság szerint elég régóta erős gépem van, nem sűrűn kellett egy ideje kompromisszumokat kötnöm.
A rászánt pénzmag elég változó, az attól is függne, hogy el tudnám e adni a gépemet(elvégre nem mindenkinek kellene mondjuk a házam), meg hogy mennyiért. Ami mindenképp fontos lenne az usb3 meg ssd meghajtó, anélkül el sem tudok semmilyen gépet képzelni :N

[ Szerkesztve ]

(#12) Thome válasza Nordic (#11) üzenetére


Thome
addikt

Ha Sata2-es ssd-d van, akkor azt el se add, mert ha ilyenek kellenének alapfelszereltségként, akkor garantáltan kurvasokból jönnél ki. :D
USB3 talán megoldható, bár ennek utána kell néznem, ezzel nem igazán foglalkoztam.
Egy Ati Mobility Radeon HD5750 (és kb ez a kategória, 3DMark06 tesztben kb 9 ezer pontot ont ki magából, noti vga-k között a középkategória tetején csücsül) megfelelne az elvárásaidnak?

Mondjuk arra készülhetsz, hogy ez a gép 250-300 körül lesz. :U :K

Ha viszont a középkategória közepe is megfelelne (HD5650), akkor az 200 papírból is meglenne, Core i5-tel vagy Core i3-al:

DELL Inspiron N5010-54
TOSHIBA Satellite L650-1FQ

Itt van kettő, AMD procival szerelt Acer és HP ezek csak 175-be vannak, ezek most a bestbuyosok:
ACER Aspire 5552G-N854G32MN LX.R4302.058
HP Pavilion dv6-3150eh XD524EA

[ Szerkesztve ]

(#13) Nordic válasza Thome (#12) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Az SSD-m Sata3-as. Igazság szerint azon is agyalok, hogy várok tovább, kuporgatok egy kis pénzt, és megvárom mi lesz az AMD Fusion-jából, mert abból még érdekes notik születhetnek...Az gyorsan kiderült számomra, hogy ha játék is cél(én nem minimumon), akkor minimum 300at rá kellene szánnom(sőt ha azt nézem, hogy egy 17"os full hd-s kijelzőben gondolkodom az meg még feljebb van árban), ezért kacsingattam főleg az asus és az alienware irányába, de nagyon drágák. Viszont az is tény, hogy azok már nagyon toppon vannak, mind külsőleg, mind belsőleg...

[ Szerkesztve ]

(#14) Thome válasza Nordic (#13) üzenetére


Thome
addikt

Azok a gépek már nem a mi pénztárcánkhoz vannak szabva, az a helyzet. :(
Az pedig, hogy maximumon játssz egy notin, ahhoz mélyen zsebbe kell nyúlni. Mivel annyira fanatikus én sem vagyok, így gondoltam kompromisszumokkal jó lenne neked is ez a kategória. A full hd meg tök fölösleges egy notiba, elég lenne az 1440x900 vagy 1366x768 is. A 17colos kategória illetve full hd felbontás helyett meg inkább maradj az asztali gépnél, mert akkor ez bizony nem neked való.

(#15) mrlt válasza Thome (#12) üzenetére


mrlt
tag

Pont azt a Dell-t és a Toshibát is figyelgetem mostanság, mert gépcsere lesz nálam is a közeljövőben és nem kizárt hogy a kettő közül valamelyik váltja le az öreg HP-t.
200K-ért korrekt vétel lehet mindkettő.

Go Pack Go!

(#16) kmisi99


kmisi99
addikt

óvatosan a G73 al
[link]

(#17) Lenry válasza Szten Márs (#7) üzenetére


Lenry
félisten

"a gamer notebook olyan, mint a verseny-IFA."

ha nem lenne aláírásom, ezt most elkérném, de így "csak" az aranyköpésekbe megy, meg megjegyzem, mert hatalmas :C :R

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#18) Nordic válasza kmisi99 (#16) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Ez möglepett :Y .

(#19) Dany007 válasza Nordic (#13) üzenetére


Dany007
veterán

"főleg az asus és az alienware irányába, de nagyon drágák. Viszont az is tény, hogy azok már nagyon toppon vannak, mind külsőleg, mind belsőleg..."

Na, hát épp ez az. Irreálisan drágák, arról nem is beszélve, hogy 2 max 3 év elteltével játékok szempontjából elavultnak fog számítani, de legalábbis kezd majd elavulni.
És ott nem teheted meg azt, hogy veszel egy jobb használt vga-t olcsón.

Aki tényleg a "gamer" kategóriába tartozik annak esze ágában sincs laptopra váltani. Eleve a kis kijelző már nem ugyan azt a hangulatot adja, mint mondjuk egy 22-24 colos. Aztán ha tényleg gamer vagy akkor a laptophoz ugyanúgy kell majd billentyűzet + egér. Játék közben az akksi jóval gyorsabban fogy. Fejleszteni nemigazán lehet / vagy nem érdemes.
Ergo, ha játékra kell a gép teljesen fölösleges a laptop. Egy "gamer" laptop árából elég brutál csúcs PC-t lehet kihozni, ami ~ 3-4 éven át szavatos. De utána / közben is lehet cserélgetni a VGA-t, ramokat, akár még a procit is.

Szal hiába vannak a toppon azok a laptopok ha pár éven belül úgyis elavulnak és még csak fejleszteni sem lehet.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.