Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Wesder


Wesder
félisten

A címben Nonocell van. Nem Nonacell a helyes?

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#2) vihartigris válasza Wesder (#1) üzenetére


vihartigris
őstag

+1

bármi reciproka a semmi

(#3) AliceWake válasza Wesder (#1) üzenetére


AliceWake
HÁZIGAZDA

De, de :K Javítottam, köszi :R

Non omnis moriar.

(#4) Wesder válasza AliceWake (#3) üzenetére


Wesder
félisten

Igazàn nincs mit, csak a bélyegképen làttam hogy elég furcsa az a màsodik "o" így mondom ràkérdezek.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#5) fornettisuti


fornettisuti
veterán

Nanocellnek olvastam elsőre 🤗

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#6) erahurka


erahurka
félisten

Egyelőre a 4-in-1 pixel binning is csalódást keltő a mobilfotózásban, ez vajon még rosszabb lesz, vagy csak annyira rossz mint az?

(#7) zoleeno1 válasza fornettisuti (#5) üzenetére


zoleeno1
addikt

Én is, ami ugye LG szabadalom, ez így kb öngól :D Nem tudtak más nevet kitalálni? :U

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#8) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Javasolni fogom a nunicell bevezetését. :DDD

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#9) WaG_Gaming válasza zoleeno1 (#7) üzenetére


WaG_Gaming
tag

Ráadásul a név hangzásában hasonlít a Duracell-re, tehát mehetnek a csoportos kereseti perek a Samsung-nak dögivel. :DDD :DD

Casual és hardcore gaming, mobiltelefonok, egyéb tech cuccok - mi kell még?

(#10) helixP válasza erahurka (#6) üzenetére


helixP
nagyúr

Mért lenne csalódást keltő? Már kb mindenki ezt használja.

(#11) erahurka válasza helixP (#10) üzenetére


erahurka
félisten

Mert nem jó a végeredmény. Sima szenzorokkal részletgazdagabb képek készülnek.

(#12) helixP válasza erahurka (#11) üzenetére


helixP
nagyúr

Ez egyszerűen nem igaz. Mire alapozod?

Nézd végig a teszteket: a 48/64 Mp-es képek mindig kevésbé részletgazdagok, mint amikor pixel binding van és le van méretezve 12-16 MP-re. A körömnyi optikák nem tudják kezelni a hatalmas pixelszámot.

[ Szerkesztve ]

(#13) #16514048 válasza erahurka (#11) üzenetére


#16514048
törölt tag

Attól függ mit mivel hasonlítasz össze. Huawei P20 vs Pixelek, iPhone-ok, akkor így van. Huawei Mate 30 vs bármi más, akkor nincs.

Inkább múlik ez azon, hogy az optika mennyit tud kirajzolni, illetve hogy a szoftver mennyire keni el a zajszűréssel.

Az előbb említett Huawei telefonokban ugyanaz az érzékelő van, csak a színszűrő más, mégis ég és föld a különbség. Ez elmond mindent arról, hogy mobilos szinten mennyi múlik a szenzoron.

Viszont digit zoom miatt jó ez a technológia. 12 megapixelen ezzel a Samsunggal minimum a 2x zoom tényleg kompromisszumok nélkül megoldható lesz, így a tele lencse nyugodtan lehet nagyobb nagytítású.

[ Szerkesztve ]

(#14) erahurka válasza helixP (#12) üzenetére


erahurka
félisten

12 megapixelen sem olyan. És a szememre alapozom :DDD

(#13) kdavid94 : A Huaweinél tényleg jobban működik a binning technológia, nem tudom mit csinálnak, de a P és a Mate szériában nem rosszak ezek a kamerák. Bár ezek sem Pixel szintűek.

[ Szerkesztve ]

(#15) #16514048 válasza erahurka (#14) üzenetére


#16514048
törölt tag

"Bár ezek sem Pixel szintűek."

Valóban nem egy szintűek. Jobbak. ;]

Pixel 4, Mate 30

Pixel binningtől nem lesz rosszabb a kép, ha valami kevésbé részletes, azt más okozza.

[ Szerkesztve ]

(#16) erahurka válasza #16514048 (#15) üzenetére


erahurka
félisten

Ez tényleg elég jó. :Y

Amúgy igen, nyilván a szarul megírt feldolgozó algoritmus miatt rosszak a képek. De nem értem miért fáj jól megcsinálniuk. Csak egyszer kéne, aztán mehetne minden telefonra, nem? Már amiben ugyanazt a szenzort használják.

(#17) Juhaszatti válasza #16514048 (#15) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Ez alapján semmi baj a pixel binninggel, és nagyon szépek a részletek, de...ennyire túlhúzza a színeket a Mate 30? :Y

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.