Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) .Oldman.


.Oldman.
tag

Tetszik, jók az anyagok, de a hardver még nem elég előre mutató..

(#2) arn


arn
félisten

az os sem

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#3) AS


AS
félisten

Ugyan az mint minden 1 évvel ezelőtt....

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#4) vinibali


vinibali
őstag

szerintem nagyon pofás, 680mhz-es prockó is elég lehet, tekintve hogy talán jól optimalizált is lehet(?) a Sym^3. a 256ramot kevésnek találom én is és a kijelző felbontása sem valami megyőző, bár ettől még lehet nagyon jól muzsikál az AMOLED :R

[ Szerkesztve ]

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#5) Valentino K.


Valentino K.
senior tag

A formaterv ötletes és egyedi, tetszik!
EDOF kamera, nHD...jajj istenem

Kérem kapcsojjaki... :(

Nikon D500 / Sigma 18-35 F1.8 / Nikon 300mm F4 PF / Asus ROG

(#6) vinibali válasza Valentino K. (#5) üzenetére


vinibali
őstag

a Nokia szerintem kameratéren otthon van, vegyünk csak az N8 videóképességeit :Y

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#7) Dr.Anonymus


Dr.Anonymus
addikt

hát azt hiszem ha ez volt a nagy durr, akkor a nokiának nem sikerült elterelni a figyelmet a mai nap fő mobilos híréről...
http://www.engadget.com/2011/04/12/htc-sensation-leaked-by-vodafone-4-3-inch-qhd-slcd-and-1-2ghz-d/

(#8) amanoba válasza vinibali (#6) üzenetére


amanoba
őstag

csak az nem EDOF... :U

Zene nélkül az élet tévedés volna - Friedrich Nietzsche

(#9) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Talán az elmúlt fél évben nem jött ki ennél szebb és karakteresebb telefon - szigorúan szvsz.

(#10) Valzor


Valzor
aktív tag

"680 MHz-es ARM11 processzort, ..." Köszi :)

Lenovo ThinkPad E14 G5 | Samsung Galaxy Tab S7 FE 5G | Samsung Galaxy S10 | Garmin Vivoactive 4

(#11) Quasi_modo


Quasi_modo
nagyúr

(#2) Ezt későbbre vártam...

^Clown +1 (szvsz)

[ Szerkesztve ]

valami

(#12) FireKeeper


FireKeeper
nagyúr

tudtam... már tegnap is pont ezt találgattam az új S^3 UI-s topikban, hogy tuti ultragagyi nHD lesz, és az autófókuszt is lespórolják. elég szánalmas 2011-ben egy csácskategóriás árú okostelefontól.
az egyedüli dolog, amiért pirospont jár, az a fém ház és a gorilla glass.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#13) Lirion


Lirion
addikt

EDOF bameg :W Normálisak ezek?

(#14) Gabi 8906


Gabi 8906
senior tag

1200 mah-s akku mire elég egy ekkora batárnál?? :F A kiírt akkumulátorral kapcsolatos dolgok kissé erős túlzásnak hangzanak számomra.... :U
És a belső memória is elég harmatos.... :(

[ Szerkesztve ]

Apple IPhone 13 Promax+Lenovo Thinkplus-GM2 Pro+B&O Beoplay A1

(#15) (An)Dante válasza Gabi 8906 (#14) üzenetére


(An)Dante
őstag

Olvasd el az E7 tesztet. Abban nagyobb kijelző van és jóval tovább bírja mint egy izombika processzorral szerelt Android mobil.

Ne arról írj amiről azt hallottad, hogy...

(#16) Misály válasza Gabi 8906 (#14) üzenetére


Misály
addikt

N8-nál elég 1,5-2 napig egy ilyen akku. És egyet kell értenem a fentiekkel hw-tól többet vártam (~ 800 mhz jó lenne azért, gpu ram elegendő ) és napjaink egyik legegyedibb designja, jó anyaghasználat ennek sajnos ára van. A 4” sok erre a felbontásra 3,5” elég lett volna.

Memóriára meg annyit, hogy elég ennyi ehhez a rendszerhez. Nekem még nem sikerült elfogyasztanom.

[ Szerkesztve ]

(#17) Probber


Probber
őstag

Dizájn érdekes, de egyáltalán nem rossz. Az ára meg szokás szerint vicc, főleg ilyen "gyenge" belső mellett.

"Rendben, mi a munka? Reklám! Egy kelet-európai üditőnek amit Splort-nak hívnak. A világ első cékla ízű kólája!"

(#18) Gabi 8906 válasza (An)Dante (#15) üzenetére


Gabi 8906
senior tag

Az E7-ben mióta van nagyobb kijelző mint ebben a x7-es ben?? :U

Apple IPhone 13 Promax+Lenovo Thinkplus-GM2 Pro+B&O Beoplay A1

(#19) Karma válasza Gabi 8906 (#18) üzenetére


Karma
félisten

Szövegértés: "nagyobb" az átlagnál, nem az X7-nél.

“All nothings are not equal.”

(#20) Lotusomega


Lotusomega
senior tag

EDOF :W 130 ropiért alsóhangon vááá... pedig a 4 hangszóró miatt érdekelt volna, de így esélytelen, elfogytak az 5mpx-es af-es szenzorok? :F

[ Szerkesztve ]

(#21) HXY


HXY
addikt

ezért 130? :Y

(#22) JR.CSé


JR.CSé
senior tag

Legalább ennek a kijelzőjét sem töri be senki se.De a többi sem rossz bár a kijelző felbontása lehetne egy kicsit nagyobb.

"A lényeg lényege lényegében lényegtelen mert a definíció szubjektivitása annyira dekurbinált h nem fér össze a valóság egzisztanciájával."

(#23) Karma válasza JR.CSé (#22) üzenetére


Karma
félisten

Az összes S^3-as telefon, sőt valójában kb. az összes mostani érintős okostelefon Gorilla Glass üveget használ. Csak gyártója válogatja, hogy ezt nagy dobra verik-e. Tipikusan igen, ha nem tudnak mást felmutatni.

“All nothings are not equal.”

(#24) sbazsi


sbazsi
veterán

minden napra jut egy szeg a nokia koporsójára :F

(#25) FireKeeper válasza sbazsi (#24) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

az egy dolog, hogy jut szeg, de még be is verik.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#26) BloodRay


BloodRay
veterán

Érdekes dizájn, de a kijelző és főképp a kamera elég gáz ennyi pénzért...

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#27) devast válasza FireKeeper (#25) üzenetére


devast
addikt

Nekem kinézetre tetszik.
"680 MHz-es ARM11 processzort, ..." Köszi
Vicces egy 130k-s készülékbe.
Mintha a nokia direkt törekedne arra, hogy elveszítse a felső kategóriás piac nagy részét...

(#28) AS


AS
félisten

Majd a WP7 :C

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#29) sbazsi válasza AS (#28) üzenetére


sbazsi
veterán

hát hogyne ...

(#30) m@xsys


m@xsys
senior tag

Ez a formavilág legalább valami más, ami jó, de a 360x640 képpont gyönge eresztés!

(#31) ollie


ollie
MODERÁTOR

Nekem X6-om van, és az X7 nagy előrelépés ahhoz képest. A kijelző teljesen jó, a felbontás nem változott (bőven elég), csak a fizikai mérete. A 3D gyorsító nagyon kellett (X6-ban nincs), és a legújabb Symbian sem rossz. Azt senki se felejtse el, hogy ez nem üzleti mobil, ezzel a fiatalokat célozzák meg, és hamar esni fog az ára. Ja, az X6 akár 3 napot is elmegy egy töltéssel, gondolom ez is tovább fogja bírni 1 napnál.

(#30) m@xsys: nem értem miért kéne nagyobb felbontás. Mire? Az asztali monitornak sokkal rosszabb a DPI értéke, mint ezeknek a mobiloknak.

[ Szerkesztve ]

***

(#32) Ricardo válasza ollie (#31) üzenetére


Ricardo
félisten

Azért kell, mert a konkurencia ezen a fizikai méreten, jobb felbontást kínál. Nem feltétlenül szükséges, de nehéz úgy eladni valamit, ha azonos árért van jobb a piacon.

(#33) AS válasza Ricardo (#32) üzenetére


AS
félisten

Az összes gyártónak jobb felbontású készüléke van, legjobb Applnek, de most mást HTC is beáll a sorba: link

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#34) m@xsys válasza ollie (#31) üzenetére


m@xsys
senior tag

Ezért az árért villantani is kellene valamit így 2011-be. Ha 95ezerről indul, akkor azt mondom versenyképes ár, de ennyiért???
HTC is lemossa ezt a cuccot és direkt nem írtam más gyártót. Sokan pártolnak el a Nokiától és ez csak a kezdet. ;]
Egyes pénzes szülők gyerekei ma nem egy ilyennel fognak villantani, hanem egy Desire HD-el
Ebbe a szegmensbe fontosak a paraméterek. Persze kinek ez, kinek meg amire van pénze.

(#35) m@xsys válasza AS (#33) üzenetére


m@xsys
senior tag

Erről beszélek! Ez mellé odateszik a csúcs Nokiát, vajon melyiket veszik meg?

(#36) ollie válasza m@xsys (#34) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

És melyik okostelefonhoz kapsz ingyen navigációt?

***

(#37) Lall válasza ollie (#36) üzenetére


Lall
veterán

Az egyetlen dolog amibe még kapaszkodik a Nokia, de pl. nálam (és vagyunk még így páran) a kit érdekel kategória. Van navigáció az autómban és legalább nem csörög a pofámba a telefon mikor navigálni akarok külföldön (ahogy azt tette annak idején oly sokszor).

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#38) Quasi_modo válasza Lall (#37) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

és legalább nem csörög a pofámba a telefon mikor navigálni akarok külföldön (ahogy azt tette annak idején oly sokszor).
Akkor offline-ba kell tenni...

valami

(#39) m@xsys válasza ollie (#36) üzenetére


m@xsys
senior tag

akkor inkább 14,99 € egy iGo :DD Ami többet is ér!
Na de én megfogadtam, h Nokiát egyhamar nem veszek, így lemondok a navigációjukról.

(#40) Ricardo válasza Lall (#37) üzenetére


Ricardo
félisten

Azt viszont nem lehet elvitatni tőlük hogy a legjobb üzemidővel rendelkeznek.

(#41) Karma válasza ollie (#31) üzenetére


Karma
félisten

Mert a DPI-től függetlenül mind olvasáshoz, mind bevitelhez jobb lenne a nagyobb felbontás. Mondjuk a bevitelt (na nem az X7-nél meg az E7-nél) nem csak a pixelszám vágja haza, hanem a keskeny képernyő is.

“All nothings are not equal.”

(#42) Misály válasza Karma (#41) üzenetére


Misály
addikt

Más megoldásokhoz képest lehet hogy túl keskeny, de hogy hazavágná az túlzás. Eddig nem láttam pl gyorsabb ékezetbeviteli lehetőséget, és van t9 amihez van hordozható szótár amit folyamatosan bővithetsz.

3,5”-en meg egyáltalán nem para ez a felbontás. Lehet hogy van ennél jobb, de azokon a készülékeken ez az android nevezetű tákolmány fut, romfőzésből meg többet nem kérek fél nap üzemidőért meg nagyobb felbontásért.

(#43) Karma válasza Misály (#42) üzenetére


Karma
félisten

Meg az iPhone-ok is 3,5"-osak, csak (számomra) barátságosabb 3:2 képaránnyal. Az Android ofkorz nálam se játszik, bár nem ez a két szempont alapján.

Mivel elég sok telefon van nálam egyszerre, sajnos nagyon kijön, hogy ezen a felbontáson/méreten böngészni föld és ég a nagyobbakhoz képest :(

“All nothings are not equal.”

(#44) Gabi 8906 válasza Ricardo (#40) üzenetére


Gabi 8906
senior tag

Ha az akkumulátorukra gondolsz (1200 mah), akkor én csak az "említésre méltó" címet adnám a mostani multimédiás Nokiáknak. :K
(Pl: E7 nemhiszem hogy tovább bírja egy Galaxy S-nél. :U Ez a 2 típus felső kategóriás készülék. 1200 mah-val ez a teljesítmény jó amit kitudtak hozni a telobol :K , de akkor minősülne pl: számomra jónak, ha 1500 mah-s lenne az E7 akkuja és túlmutatna üzemidőben a mai telokon. :))

Szerkesztés: N8 akkuja jól bírja. :K Bár bőven elfért volna benne egy 5800 akksi. :U Ha belerakták volna szerintem nem növelte volna meg sokkal a költségvetésüket. :)

[ Szerkesztve ]

Apple IPhone 13 Promax+Lenovo Thinkplus-GM2 Pro+B&O Beoplay A1

(#45) Gabi 8906 válasza Karma (#19) üzenetére


Gabi 8906
senior tag

Értem. :D Bár amekkora tepsi az E7 beletehettek volna egy 1500 mah-sat. :K
Még egy gyengébb tudású üzleti mobilban is nagyobb akksi van(pl E52), mint az E7-ben. :(

Apple IPhone 13 Promax+Lenovo Thinkplus-GM2 Pro+B&O Beoplay A1

(#46) johny dragon válasza ollie (#36) üzenetére


johny dragon
aktív tag

Ez egy érv? Basszus, akinek kell, az úgyis letölt, megnézni valamit meg bőven elég a Google Maps. Ellenérvet viszont a Symbian ellen tengernyit tudnék. Ja, és ha egy monitornak kisebb a DPI-je, az sem jelent semmit. Ritkán nézed a monitort olyan közelről, mint a mobilod. Valaki írta (talán pont Te), hogy az X6-on is jó volt. Igen, jóval kisebb kijelzőn.

[ Szerkesztve ]

Xperia mini pro 4.0.4

(#47) Quasi_modo válasza johny dragon (#46) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Ellenérvet viszont a Symbian ellen tengernyit tudnék
Sorold.

valami

(#48) johny dragon válasza Quasi_modo (#47) üzenetére


johny dragon
aktív tag

Nem támogat rendes felbontású kijelzőt a felső kategóriában (kivéve E6, de az meg ugye szoftveresen nem lesz túl támogatott pont ezért). Nem hajlandóak alá (árhoz képest) rendes hardvert csomagolni, aki meg hajlandó lenne rá, már rég kiszállt. Ez mondjuk nem a platform hibája, de aki Symbian telefon akar venni, muszáj, hogy Nokiát vegyen. Végül pedig megölik a platformot, ami semmiképp sem lesz jó hatással pl. a szoftverkínálatra.

Xperia mini pro 4.0.4

(#49) B1T3 válasza johny dragon (#48) üzenetére


B1T3
addikt

Azért ez közel sem tengernyi ellenérv, ennyit akármelyik platformról lehet említeni.

(#50) Karma válasza B1T3 (#49) üzenetére


Karma
félisten

Én tudnék mondani valódiakat is, csak nem nekem szólt a kérdés, és már így is megvádoltak a pártatlanság hiányával meg hiteltelenséggel :DDD

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.