Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Ezzel együtt nem kellett nagyon megbolygatni a dolgokat, az N95 is keresett modell lesz, egyértelmű, hogy az utódot akkor is eladná a neve, hacsak másik házba csomagolnák a változatlan belső tartalmat.

Az N95 is keresett modell lesz???

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#2) fateless


fateless
veterán

Jó készülék, minden benne van, sokat tud, de ez a Nokia sem tudott meggyőzni - ahogy az elődmodellek sem - arról, hogy miért lenne ez jobb választás, mint egy WM-es készülék ilyen áron. Nem én vagyok a célcsoport :U

Igazábol én sem látom a helyét az N95 8Gb mellett...

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#3) gabeeen


gabeeen
tag

nemtudom..
sztem gáz hogy gyengébb lett hardveresen az elödnél..
minden gyártó egyre inkább rámegy a 3D gyorsításra,
erre a nokia csucsmodell downgrade vissza.. :F

[ Szerkesztve ]

(#4) Magnum_


Magnum_
nagyúr

Bog, akkor nem ez minden idők legjobb nokiája? :DDD amugy a "Megjelent a nokia n96" forumba is pont ezt irtam én is, hogy akkor már olcsóbban N95 8GB....

I humbly and respectfully decline™

(#5) kezdő


kezdő
senior tag

Ami viszont még mindig zavaró, s az összes Symbian kütyüben így van, hogy nem látjuk menet közben a hívásidőt, pedig néha bizony fontos lenne.

Ezt nem igazán értem. Én az N82-n simán be tudtam állítani a menüben. :)
Beállítások--> Telefon---> Hívás----> Hívásidőtartam kijelzés

(#6) #64791808


#64791808
törölt tag

bár nem járok le a közértbe ARM processzorokat venni vacsorára

És itt vinnyogva estem le a székről, intermezzo Bog módra :DD

(#7) Jadro


Jadro
veterán

Semmi extra, csak az ára. Nem kellene. Az Anettka-Kiszel leszbisón besírtam. :)

Jé tényleg be lehet állítani a hívás közbeni időt! Köszi a tippet! :)

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#8) Velocity


Velocity
aktív tag

Ami viszont még mindig zavaró, s az összes Symbian kütyüben így van, hogy nem látjuk menet közben a hívásidőt, pedig néha bizony fontos lenne.

Nekem pl az E51 tud ilyet...

Menü > Eszközök > Beállítások > Telefon > Hívás >
- Hívásidőtartam kijelzése: ez mutatja aktív hívás közben, h mióta pofázunk
- Hívás utáni jelentés: ez pedig ha letettük megmondja mennyi volt a hívás

Szerintem ennek is tudnia kell!

szerk: látom pont ezt írták le előtte is. Sorry, csak indítottam a hozzászólást, és még mielőtt befejeztem volna el kellett lépnem kicsit a gép elől...

[ Szerkesztve ]

...mert a kamion a miénk és el akarunk menni vele!

(#9) Studi22 válasza #64791808 (#6) üzenetére


Studi22
aktív tag

Dettó ugyanez! :DDD

A világon a legveszélyesebb dolog,mikor a hülyeség szorgalommal párosul.

(#10) Macka


Macka
veterán

Szép,jó,de az N95-öm le nem cserélném rá. Kíváncsi vagyok,hogy 1 hó intenzív használat után mit mutatna a csúszka mechanikája.

(#11) hemaka


hemaka
nagyúr

Nokia fanoknak biztosan kötelező darab lesz a beszerzése, de én kihagyom. :)

(#12) attisx


attisx
addikt

Jöhet az N85 tesztje... :U ;]

Rossz a helyesírásom?! Vedd úgy, hogy mobilról írtam... :D

(#13) Macka válasza hemaka (#11) üzenetére


Macka
veterán

Én N-series fan vagyok,de ennyiért soha.
Lehet,hogy az Xperia lenyomja majd? Bár nem egy kategória,de mindkettő az adott gyártó csúcsmodellje.

(#14) mrlujoak válasza Velocity (#8) üzenetére


mrlujoak
veterán

Lám-lám, a Nokia is kezd optimalizálni. Kicsivel hosszabb üzemidőhöz jóval gyengébb proci dukál. :U
Tetszik a külső, ez jobban bejön, mint az N95/N95 8GB, valami miatt ez jobban tetszik.
A kamerája már a dupla L.E.D. fényforrás miatt szájhúzásra sarkall. A képek minősége talán két okból nem mérvadó. Első szoftver rossz idővel párosítva. Bár a közeli képek ennek ellenére sokkal jobbak lehettek volna. Most akkor ez az 5 megapixeles képalkotó a minőségbeni ranglétrán hol is van?!
A videórögzítés sztereo, vagy mono hanggal történik?
Az akkumulátor tényleg lehetne izmosabb, és a most már a HSUPA is hiányzik...

Szép, szép készülék, külsőre tetszik.

mrlujoak

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#15) Murderer69


Murderer69
őstag

Hát nem tudom én nem látom értelmét hogy váltsak jó meg minden de az N78-at is pont a tetü háza végett adtam el mikor fogják már végre fel hogy NEM JÓ AZ A TETÜ CSILLOGÓS BUCSUS MŰANYAG?????? :W

https://www.flickr.com/photos/118057417@N08/

(#16) Macka válasza Murderer69 (#15) üzenetére


Macka
veterán

Majd ezzel járnak a rendőrök ujjlenyomatot gyűjteni. Tehették volna fémházba,mint az E66-ot,az minőség.

(#17) _seth_


_seth_
veterán

Nah látom írták többen is már...
N95 8GB-os telóm is kiírja és kiírta az E65 és az N80-am is anno.

Majd az N96 32GB megkapja az 1200-as akkut és szintbehozzák a kamerát :D

Úgy látom nem "veszítettem" semmit sem azzal, hogy N95 8GB-ot vettem :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#18) Magnum_ válasza Macka (#16) üzenetére


Magnum_
nagyúr

pontosan. akkor már más lenne ez az ár. na meg rendes procival. és hogy ne maradjon ki, 1500mah-s akksival...

_seth_: én most N95 8gb-t választanám. egymás mellé téve a kettöt, nekem az jobban is tetszik.

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#19) 2T


2T
tag

Na már a fő nokiás zoltanfi is iphone-t használ.
Ezt érezhették a nokiánál is, ezért bujtatták az N95-öt iphone ruhába :)
Ez a legfőbb újdonsága ennek a telónak,kedves tesztelő. Nem vetted ezt észre?
Csak sajna maradt a qvga kijelző,ez a teló legfőbb hibája. A kamera teljesen jó sztem..

Csak a kontúr maradt, a szénatom alapú csontbőr falak egy keserédes savanyú sógömb alatt

(#20) bepe79


bepe79
addikt

En meg az N95-om melle az ev vege fele tervezem az N95 8GB beszerzeset, N96 ezek utan szoba sem johet. :) Az N95 / N95 8GB-nak egyszeruen elnyuhetetlen karcallo kijelzoje van, ha az N96 is ugyanezt kapta meg, akkor szvsz az N96-ot is nagyon sokan fogjak kedvelni e miatt.

Xiaomi Poco F5 12/256 5G Black | Must have games for Android:CSR2,Oddworld:Stranger's Wrath,Dark Meadow:The Pact,Hearthstone,Fallout:Shelter,Starfront:Collision,Life is Strange,Six-Guns,Horn

(#21) ngabor2 válasza Magnum_ (#18) üzenetére


ngabor2
nagyúr

akkor mweg az lenne a baj, hogy milyen nehéz...

(#22) Pompi válasza 2T (#19) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Csókolom honnan kell ezt a telefont nézni, hogy felfedezzem rajta, hogy ez egy iPhone ruhába bújtatott N95? :F

Feel Good Inc.

(#23) Magnum_ válasza ngabor2 (#21) üzenetére


Magnum_
nagyúr

E71em van és nem nehéz. vagyis nem érzem annak ;] de minöségibb hatést keltene, ezt elismerhetjük

I humbly and respectfully decline™

(#24) Macka válasza bepe79 (#20) üzenetére


Macka
veterán

Az lehet,de nem köszöni meg az N96 hátlapja,ha azon csúsztatod meg a konyhaasztalon.

(#25) Greg-77


Greg-77
aktív tag

Ez a teszt is bebizonyítja, hogy az N95 8GB valamint az N85 sokkal jobb vétel! Közben pedig arról sem szabad megfeledkezni, hogy még az über Nokia fanok szerint is a jelenlegi legjobb ebben a kategóriában a Samsung Innov8 (Symbian mobil)! :))

[ Szerkesztve ]

(#26) 2T válasza Pompi (#22) üzenetére


2T
tag

Nem honnan hanem nyitott szemmel :DD
Már az n81 is az volt, csak az a hulladék kamera miatt nem lett sikeres.

Csak a kontúr maradt, a szénatom alapú csontbőr falak egy keserédes savanyú sógömb alatt

(#27) Macka


Macka
veterán

Szvsz már az N95 kamerája is jó,sőt! Csak nem kell a beállításokat auto-n hagyni.
Amúgy meg nyilvánvaló,hogy egy gyártó sem törekszik a legnagyobb előrelépésre,akkor ugyanis nem lehetne még legalább egy bőrt lehúzni ugyanarról a modellről.

(#28) Alvin_ti4200 válasza 2T (#26) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Jelentem iPhone-on olvasom ezt a hsz-t, de akáhogy is meresztem a szemem nem látom az N96 és az N82 nyomait és fordítva:U Hogy a témához is hozzászóljak: ennyiért lehetne legalább mutatóban egy kis fém rajta

(#29) Vtwo


Vtwo
senior tag

Ennél sokkal jobbat vártam....

[ Szerkesztve ]

(#30) Macka válasza Alvin_ti4200 (#28) üzenetére


Macka
veterán

:K
Bár anti-Iphone volnék,el kell ismernem,az N96 ahhoz képest gyengébb "egybenvanérzet"-et ad.

(#31) Bog


Bog
HÁZIGAZDA

Javítottam mindent, ami miatt szóltatok, thx. :R
Kicsit sokat pöcsörésztem ezzel a teszttel, ráment az életemből majdnem 10 óra...

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#32) Macka válasza Bog (#31) üzenetére


Macka
veterán

Nyúzd meg,hogy nyiszog-é annyira,mint az N95.

(#33) Saccco


Saccco
nagyúr

Nekem tetszik a külseje, de a belseje elég gyengusz lett sajna, N95 8GB belsővel elfogadnám persze azért a 16gb megmaradhat meg a kártyahely, de a procigyengítés... akksi gyengítés hmhmhm.... kisebb procival kisebb akksival pont azt érték el mint a 8GB az 1200as akksival no de mind1 ilyet sem kell venni :DD

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#34) TM^2107


TM^2107
csendes tag

Ha már downgrade, ismét megragadnám az alkalmat, hogy az utóljára az N80-ban látott 352 x 416-os kijelzőt hiányoljam. Legalább akkora visszalépés ez (főleg, hogy azóta szinte az összes Nokia QVGA lett), mint a gyengébb proci.

Érdekes lesz majd a hosszú távú tapasztalatokat olvasni a telefonról, gondolok itt főként a csúszka és a szoftver stabilitására. (Hatalmas meglepetés volt nekem például, hogy az E90 hetekig megvan kikapcsolás/reboot nélkül. Az N80 ilyet nem tudott. Ráadásul az E-szériában még mernek fémet használni.)

Nem túl elegáns dolog sokadszorra is előrángatni a tesztből ezt a hívásidőtartamos bakit, de ha már ennyire hangoztatja a cikk a körültekintőségre való törekvést, kár, hogy pont egy olyan funkciót érint a figyelmetlenség, ami már az "eredeti" 6600-ban is benne volt.

(#35) Vtwo válasza TM^2107 (#34) üzenetére


Vtwo
senior tag

Csak egyet tudok érteni.Vicces egy 150e ft-os csúcstelóban a QVGA 2008 végén.
Anyagminőségben se az igazi,a proci is gyengus,talán a kamerán segít majd az sw frissítés (vagy nem?).

[ Szerkesztve ]

(#36) Neworder


Neworder
csendes tag

HA-HA-HA-HA ... csak hogy a "Dzsóker"-t idézzem a Batman legújabb részéből.

Ez a telefon egy vicc, egy eszköz, amivel bevezette a Nokia a saját online áruházát, mehetónk az Ovi-ba. Nah persze... ;]

Komolyan, jó a cikk címe, menjünk vissza az N95 megjelenésének idejére, és képzeljük el, hogy az N73-as 3,2 mpixeles, 2 db ARM9-es procit tartalmazó, ~15MB ramot tartalmazó telefon mellett megjelenik a csúcsszuper, N95 1 db procival, ugyanannyi rammal és 3,2 mpixeles kamerával, csak az S60 3rd kiadást lecserélik, 3rd kiadás FP1-re. (az ára persze 2x az N73-é) úúúúúh.... Hányan vettek volna N95-t???? :F Nah, kb. ugyanennyien fogják megvenni az N96-ot.
Komolyan, mobil TV adás... ki akar 320-ban 2,8"-on TV-t nézni???

(Most egy N95 8GB-om van, nem lehet hogy fel fog menni az ára? Az én szememben értékesebb valami, mint ez ;] - HA-HA....)

Jah, és a 3D-s gyorsított N-Gage játékokat lehet elfelejteni... PÁPÁ real 3D N-gage, mr. Nokia beszünteti és nem is tervezi fejleszteni, a 2006-ban nagy felhajtással marketingelt 3D-s gyorsítást. Mindezt csak azért, hogy ne 4-5 telefon, hanem 20 tudja majd futtatni a gémeket (jó taktika (?) 5x annyi potenciális vásárló, de ebből mennyi lesz a csalódott vásárló, amikor meglátja az "ÚJ" fejlesztésű N-gage játékokat, amikkel már az N70-esén is játszhatott, csak más néven, mondjuk JAVA 3D alatt) :C

[ Szerkesztve ]

(#37) amanoba


amanoba
őstag

áhh. csalódás,nem is kicsit..
hamar el fog tünni szvsz, nem számíthat akkora sikerre, mint az előd.

én is az n85 tesztet várom már! :))

Zene nélkül az élet tévedés volna - Friedrich Nietzsche

(#38) Velocity


Velocity
aktív tag

ügyes bajos dolgaim közepette több részletben végigolvastam a tesztet meg az azóta keletkezett hozáászólásokat. Elég csalódás nekem ez a teló. Kicsit olyan az érzésem, mint amikor a Samsung hozza ki 12 egytucat telóit ugyanazokkal a funkciókkal stb... Jó, persze, nyilván, ez nem egy tömegteló, ahogy az N95/ N95 8GB sem, de tényleg nem értem miért venne valaki ilyet... szerk: mármint N95/N958GB helyett.

Mondjuk én biztos nem adnám az E51em érte. Az enyém kicsi, okos, minőségi... ez nagy, nemsokkal okosabb, és ahogy kivettem itt a cikkből, nem is annyira minőségi (mármint árához és kategóriájához képest).

Na meg én amúgyis a hagyományos kialakítású telókat szeretem :)) (amit egyébként a Nokia XXXX Classic telóknál a "Classic" jelöl... ezt csak azért írtam le, mert olvastam már egy-egy cikkben, hogy a teszt alanya mitől lenne klasszikus...)

[ Szerkesztve ]

...mert a kamion a miénk és el akarunk menni vele!

(#39) Macka válasza Neworder (#36) üzenetére


Macka
veterán

Én néznék rajta,de nem ezem az áron.

(#40) Vtwo válasza amanoba (#37) üzenetére


Vtwo
senior tag

Viszont lenyomja az N95 8GB árát,ami jó hír sok embernek.

[ Szerkesztve ]

(#41) Neworder válasza Macka (#39) üzenetére


Neworder
csendes tag

Hát igen.. ez a nagy kérdés, az ár. Mindenért fizess, igaz csak egy kicsit, de sok kicsi...

(ingyen én is néznék, havonta 1x, amikor mondjuk megyünk vidékre és a barátnőm vezet és mondjuk a Discovery-n van egy jó műsor - de ez már nekem túl sok "ÉS", ilyen feltétel minden félévben 1x teljesülne - nem beszélve arról, hogy nincs is adás :P )

(#42) ez_meg_emaz


ez_meg_emaz
őstag

Hát én még mindig n95 8gb-ra voksolok és azt is fogok venni.
A külseje nagyon nem tetszik, belül meg "ugyanaz" több lóvéért...felejtős.

(#43) Vtwo válasza ez_meg_emaz (#42) üzenetére


Vtwo
senior tag

Tévedsz,nem ua belűl. Jobb az N95 8GB (proci,3d). :W

[ Szerkesztve ]

(#44) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Tényleg érthetetlen a 3D hiánya. Ez egy csúcsgép. Nem kéne talán költséget csökkentgetni. Maradok N93-nál...

(#45) Karma


Karma
félisten

Most sajnos nem tudom megnézni a videót, bár a képek baljósak :U: belerakták az N96-ba a téma-effekteket (aka Kastor ala E66/N78), vagy sikerült kihagyniuk?

Bocs hogy mindig ezzel jövök, de nagyon is érdekelne, hogyha már egyszer megvették, miért nem használják a tech-et.

“All nothings are not equal.”

(#46) JoeYi


JoeYi
őstag

esetleg akkor lehetne ütős, ha érintőképernyős lenne, de így tényleg csak az fogja megvenni, akinek a legújabb kell, még ha rosszabb is.

Van egy olyan érzésem, hogy ebből max úgy csinálhat versenyképes telót a nokia, ha befejezi n95 szoftveres támogatását, és n96-hoz meg kiad vmi extra ficsőrt

(#47) Greg-77


Greg-77
aktív tag

Sajnos nem túl minőségi videó de a 3D gyorsító hiánya sajnos látható!

(#48) tween


tween
őstag

F@sza részletes teszt,de nekem akkor is kell......... ;]

(#49) Saccco


Saccco
nagyúr

Asszem itt elég sok lehúzós hozzászólás lesz még...
Már várhatjuk az N97-et :C

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#50) Saccco válasza Greg-77 (#47) üzenetére


Saccco
nagyúr

Jujjjjj ez elég necces... kár ezért az N96ért :(

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.