Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) dani54


dani54
tag

Egy vállalkozó kedvű N85 tulaj meg tudná nézni nekem, hogy elindul-e a Quake3 Arena a telón? Ha elindul, akkor hogy megy? Szaggat vagy nem? Köszi :R

(#302) MrTwister válasza dani54 (#301) üzenetére


MrTwister
őstag

Kipróbáltam és mivel a telefonban nincs 3d chip egy nagy diavetítés az egész. Sajna ez van.

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#303) dani54 válasza MrTwister (#302) üzenetére


dani54
tag

Köszi :R Szerintem akkor N82-t veszek. Remélem nem fogom megbánni :D

(#304) skajwa válasza legiaap (#299) üzenetére


skajwa
senior tag

Ha vállság van akkor szerintem csökkentei kéne az árakat, hogy tudják tartani az eladásokat.. :U

Egy kis referencia: http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=103706

(#305) MrTwister válasza dani54 (#303) üzenetére


MrTwister
őstag

Én CSAK a játékok miatt nem vennék N82-t, de te tudod. Mérlegeld, hogy az N85 tud USB töltést is meg a kijelzője OLED és az nagyon nem mindegy és úgy egyébként is csak egy újabb fejlesztés. Neked kell dönteni, hogy mi a fontosabb a 3d chip vagy a szebb kijelző, illetve ha teheted Nokia mintaboltban vagy valamelyik Mobilszolgáltató boltjában vedd kézbe a telefonokat és nézegesd meg alaposan, mert a kinézet, összeszerelés minősége is egy szempont. Nem okoskodásnak szántam. Peace!

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#306) dani54 válasza MrTwister (#305) üzenetére


dani54
tag

Oké, köszi. :R Igazából tényleg e kettő telefon között vacilláltam, de azért választom inkább az N82-t, mert szerintem erősebb hardverben.A kijelzőről azt tudom mondani, hogy tényleg lehet, hogy fényévekkel jobb ennek, mint az N82-nek, de még az N82 is szép lesz a mostani N73 után. (ugye 16 millió szín 262 ezer helyett) Az USB töltés engem különösen nem aggaszt, mert még csak középiskolás vagyok - bár most végzem, de maradok még egy év technikusin- szóval nem baj, ha itthon kell felraknom töltőre a telefont. Nem fogok vele egész nap telefonálni, csak a nap második felében használom, és ezáltal nem kell, hogy akárhol, ahol van egy MicroUSB tölteni tudjam. Szóval a kijelző így is jó lesz (talán napban olvashatóbb is), MicroUSB nekem még mindegy, az összeszerelési minőségről meg hát.... sajnos a nokia nem sok telefonjával dicsekedhet összeszerelés terén. Ha egy 6300-t mondanál, hogy hasonlítsam az N82-höz összeszerelésre, akkor azt mondom, hogy oké, de mind2 volt a kezembe, és nagyjából ugyan az, szóval ez sem mérvadó. A Xenon-t, és a 3D chipet valószínűleg ki fogom használni. :D

Természetesen azért le kell szögezni, hogy az N85 egy nagyon jó készülék, végül is a jelenlegi nokia csúcsmodell, ha a sorszámozást nem nézzük... :))

(#307) picur220 válasza dani54 (#306) üzenetére


picur220
veterán

engem inkább az FP2 vonz az újabb telokban, mivel a 3D-t nem használnám ki, az FP2 meg ugye szebb, újabb tervezés, stb... Így utólag a Xe-flasht lehet h használnám, de van fényképezőm, ami ugyan 1 régi 4mpx-es Canon, de fényévekkel jobb képet csinál, mint bármelyik telo...

(#308) meridaharcos


meridaharcos
senior tag

Hello!

Gondolkodom teló vásárláson. Eddíg ez a készülék a leg szimpatikusabb, de azért lenne néhány kérdésem:
-a navigációhoz van valami frankó program ?
-esetleg NAv N Go futtatható rajta valahogyan ?
-bringázáshoz , esetleg túrázáshoz van valami progi mondjuk bakony túrista térképekkel ?
-a hivatalos navigációs programja mennyibe kerül ? (esetleg megoldható, hogy csak a telefonról fusson?)

Köszi előre is a válaszokat!

"Nem vagyok senki, űzöm a vadat, Másoknak hajtok, mások hajtanak."

(#309) funky


funky
tag

hali ebben milyen GPS van olyan amin működik az igo vagy a garmin is vagy csak olyasmi ami mobil hálózat és internet segítségével tud navigalni ? aksi meddig bírja ? mik a hibái a készüléknek ?

(#310) funky


funky
tag

vodanal közel azonos áron vana az N85 és az N98 8GB melyiknek mi az előnye és hátrénya ? omiarol lemondtam fórumában voltak elég negatív dolgok is írva.

(#311) ByB válasza meridaharcos (#308) üzenetére


ByB
addikt

- A gyári sem rossz szerintem, de az csak 90 napig ingyenes. Emellett például feltelepíthető a Garmin Mobile XT.
- Nav N Go egyelőre nem készít szoftvert Symbian platformra, remélhetőleg ez előbb-utóbb változni fog.
- Léteznek turistatérképek, de kimondottan bakonyiról nem tudok.
- Nokia saját programja 17.500 Ft / év (Kelet-Európa), a Garmin pedig 16.900 Ft (Magyarország) örökre. (Ezt a kérdést nem értem.)

funky - Tudod csak GPS-szel, vagy GPS + adatkapcsolattal is használni. iGO nincs, Garmin van Symbian-ra. A többi kérdés miatt olvass vissza, le lett már írva elégszer.

(#312) funky válasza ByB (#311) üzenetére


funky
tag

thx ingyenes terképek itt elérhetők: http://turistautak.hu/

(#313) meridaharcos


meridaharcos
senior tag

Köszi a térképeket, örömmel látom, hogy van bakony is (és szinte minden). :C
Ezeket a térképeket hogyan lehet használni ezzel a telóval ? Gondolom kell hozzá valami program is. Ilyen progiból van valami ingyenes verzió?

Köszi előre is!

"Nem vagyok senki, űzöm a vadat, Másoknak hajtok, mások hajtanak."

(#314) MrTwister válasza Flashhh (#288) üzenetére


MrTwister
őstag

Szia Flashhh!
LED-es zseblámpa progi, kipróbáltam 6120c-n nekem azon semmit nem csinál a vakuval, N85-ön pedig valami piros LED-et kapcsol be. Ez is több mint a semmi. Parancsolj: [link]

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#315) Atombalu


Atombalu
senior tag

Sziasztok!

Tesztben olvastam, hogy a navigyűrű "pulzálni" is tud. Milyen esetekben teszi ezt ?

Köszi
B.

iPhone 5

(#316) ByB válasza Atombalu (#315) üzenetére


ByB
addikt

Ha bekapcsolod! :D Az E szériás Nokiákkal ellentétben csak szép, de semmire sem használható... Utólag írt programmal sem találkoztam még, pedig jó lenne, ha jelezné a nem fogadott hívásokat és a bejövő sms-eket.

[ Szerkesztve ]

(#317) Atombalu válasza ByB (#316) üzenetére


Atombalu
senior tag

hmm, kaptam egy ilyen infót is a pulzálásra:

"már akkor is ha nincs nyomkodva a telefon mert ilyenkor kikapcsolja a képernyőt a telefon de sms nél is nem fogadott hívásnál is tehát ha valami esemény tőrténik akkor picit másképp de csak akkor ha be van a beállításokba kapcsolva a pulzálás"

Tök jó lenne, ha ez igaz volna a hívásokra és az sms-ekre ! Gondolom benézte az illető. :(((

iPhone 5

(#318) ByB válasza Atombalu (#317) üzenetére


ByB
addikt

Szerintem benézte, legalábbis az én telefonom pulzálása, nem reagál semmire!

(#319) ByB


ByB
addikt

Végre valahára, elérhető a Windows Live a 'Letöltés!' menüpontban.

(#320) ByB válasza ByB (#319) üzenetére


ByB
addikt

Egy apró, de annál fontosabb észrevétel, a telepítés végén az alábbi szövegbe futottam: "A jövőben havi díjat számíthatunk fel, de 30 nappal megelőzően erről értesítést fog kapni." :(

(#321) meridaharcos


meridaharcos
senior tag

Létezik működő C64 emulátor erre a telóra ? Nekem a frodo legfrissebb verziója állandóan leáll "sérült fájl" hibával telepítés közben. :W

[ Szerkesztve ]

"Nem vagyok senki, űzöm a vadat, Másoknak hajtok, mások hajtanak."

(#322) ByB


ByB
addikt

Az normális, hogy telefonálás közben megszakad az adatkapcsolat? Mióta feltöltöttem a Nimbuzz-t, azóta a gsm beszélgetések végén mindig kiírja, hogy az adatkapcsolat újra aktív!? :F

(#323) MrTwister


MrTwister
őstag

Telefonkám ismét "nem akarok bekapcsolni azért sem" trükköt játszik, ezért ismét go to service! :O Kiváncsi vagyok hányszor citáltatják velem a szervízbe a telefont, ahelyett, hogy kicserélnék a fr***ba!!!Nem vagyok ideges á dehogy. Pont nekem kellett egy hibás példányt kifogni, gondolom másnak nem csinálja ezt.(aki nem tudná miről van szó kb 1 hónappal ezelőtti hozzászólásaimban megtalálja)

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#324) attisx válasza ByB (#322) üzenetére


attisx
addikt

GSM hálózaton ez normális. Hang és adat átvitel egyszerre nem megy.

Rossz a helyesírásom?! Vedd úgy, hogy mobilról írtam... :D

(#325) meridaharcos


meridaharcos
senior tag

Hello!

A saját zenelejátszója miért nem jelenítheti meg nekem az albumok borítóit ? Jpg képként bemásoltam őket a megfelelő könyvtárakba. Mi lehet a bibi ? Van esetleg nekik valami kötött név ? Más ötletem nincs hírtelen...

"Nem vagyok senki, űzöm a vadat, Másoknak hajtok, mások hajtanak."

(#326) MrTwister válasza MrTwister (#323) üzenetére


MrTwister
őstag

Telefon Pestre küldve! Nokia mintaboltban azt mondották vala, hogy ha a szervíz úgy akarja akkor akár 20-szor is javítják a készüléket ahelyett, hogy kapnék egy újat. Fasza. Akkor még van 18 köröm. A legutóbbi "javítást" 2 hétig bírta anélkül, hogy előjött volna a bekapcs. hiba, akkor ez 18*2hét+1hét(míg oda-vissza utazik a készülék)=54 hét! Konkluzió: most akkor arra játszanak, hogy lejárjon a gar. vagy mivan? :O Ha most sem lesz jó, nem hagyom magam és addig rágom a fülüket míg ki nem cserélik. :K

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#327) attisx válasza meridaharcos (#325) üzenetére


attisx
addikt

A borítókat bele kell "égetni" magába az mp3 fájlba. Ez megoldható a windows média player-el, vagy a winamp-al. És figyelj rá, hogy a képek max 300x300 px méretűek legyenek, mert elvileg a telefon nem szereti a nagyobbakat...

[ Szerkesztve ]

Rossz a helyesírásom?! Vedd úgy, hogy mobilról írtam... :D

(#328) meridaharcos


meridaharcos
senior tag

Köszi, megpróbálom. :R

"Nem vagyok senki, űzöm a vadat, Másoknak hajtok, mások hajtanak."

(#329) szkorhetz


szkorhetz
őstag

Ti egy nokia N85-öt választanátok vagy egy Htc touch diamond-ot?

(#330) ByB válasza szkorhetz (#329) üzenetére


ByB
addikt

Ebben a topikban szerintem több sikerrel jársz! ;) (Symbian vs. Windows Mobile - számomra nem kérdés!)

(#331) MrTwister


MrTwister
őstag

Ismét visszakaptam a telefont. Javították nem cserélték. A szerviz papír szerint alkatrészcsere, szoftverezés és új aksi(ezért most szigorúan kikapcsolva 10 órát töltöm)! Meglátjuk.

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#332) MrTwister válasza MrTwister (#331) üzenetére


MrTwister
őstag

Jól elvagyok itt magamban:-) A cucc természetesen ugyanazt a hibát produkálja.(azaz nem kapcsol be csak 10ből 1-2-szer) GOTO Pest. Harmadjára. Hány köröm van még!? Kezdek belefáradni...

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#333) Flashhh válasza MrTwister (#332) üzenetére


Flashhh
tag

Jól kifogtad :S Nekem az n85-m hibátlan. Egy hónapja van meg, eddig semmi szoftveres hiba, semmi lassulás, talán egyszer fagyott le fm transmitter + zenelejátszó használatánál. Nincs semmi kopás rajta, sem megrepedt előlap (mert ilyet is olvastam). Tehát eddig hibátlan, főleg a lestrapált N80 után.

(#334) MrTwister válasza Flashhh (#333) üzenetére


MrTwister
őstag

Szia!
Jól megszívtam vele tényleg, volt eddig Nokia 5110, 3510, 7610, 6120c, SE k300i és mindegyik szinte tökéletes volt hardveresen, szoftveresen 7610 meg a mostani 6120c-vel voltak/vannak gondjaim de együtt lehet vele élni. Viszont ez az N85 néha hívások előtt újraindult, bluetoothos kihangosítóval megbolondult és a hab a tortán az a nem kapcsolok be csak tizedjére játék.
Kopás repedést nem tapasztaltam egyelőre rajta bár még csak 2,5 hónapos a telefonom.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#335) Atombalu válasza MrTwister (#334) üzenetére


Atombalu
senior tag

rég követelnék egy újat

iPhone 5

(#336) MrTwister válasza Atombalu (#335) üzenetére


MrTwister
őstag

Nem adnak. Azt mondták ha 18-szor javítják akkor 18-szor. Birka türelmem van, ha ők így akkor én meg úgy. Ne félj nem hagyom magam. Ha szar lesz még mindig akkor át sem veszem a szervíztől, aztán meglátjuk mi lesz. Előbb-utóbb csak kicserélik a főpanelt a telefonban. Ha nem akkor peres út és kész. :W

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#337) szkorhetz


szkorhetz
őstag

szasztok!
A kérdésem az lenne, hogyha vennék egy vodafone-os modellt akkor függetleníthető?
Ha igen, hogyan?

(#338) funky


funky
tag

üdv hosszú töprengés után megvettem a telót következő kérdéseim lennének:

- telefonkonyvben hol lehet belőni hogy a nevet és számot is mutassa ? :W pl 1 emberhez van több szám 20/30/70/ vezetékes ne keljen meglesni a számokat és aztán tárcsázni

- ébresztésnél hol tudom állítani a jelzéshangot illetve a rezgést kikapcsolni :F mert annyirak kajakra rezeg ébresztéskor hogy szétrázza a telefont és a hangerőt levenni mert pl csengőhang levan véve leghalkabbra az ébresztő meg olyan hangon jelez hogy szívbajt :Y kapok ?

- bill zár aktiválására van valami billentyű nyomagatás ( mint kildásnál ) vagy csak a teló oldalán a csuszkás gomb?

- normális számológépet nem lehet valahonnan rátenni pl nokia 6233-ét vagy hasonlót?

netezésra opera minit, navira garmin mobil xt S60 3 es ott is valmi 9-es verzió megy fel.

használati útmutatót megnéztem de fenti kérdésekre válasz nincs benne :(

[ Szerkesztve ]

(#339) funky


funky
tag

UP!

(#340) attisx válasza szkorhetz (#337) üzenetére


attisx
addikt

Vagy beviszed a Vodához és megkéred őket, hogy vegyékl le a SIM Lockot. Vagy használj Turbo SIM-et. Miden egyéb módszer tárgyalása tilos ezen a fórumon...

Rossz a helyesírásom?! Vedd úgy, hogy mobilról írtam... :D

(#341) attisx


attisx
addikt

Megérkezett az utód: N86

[ Szerkesztve ]

Rossz a helyesírásom?! Vedd úgy, hogy mobilról írtam... :D

(#342) papi77


papi77
addikt

Tulajoktól kérdezném,h mennyi a készenléti idő a gyakorlatban,átlagos használat mellett?

Az első: NOKIA 1611

(#343) funky válasza papi77 (#342) üzenetére


funky
tag

Gsm modban és energiatakarékos beállításokkal 3 -4 nap.

(#338) ra valmi infója van valakinek?

[ Szerkesztve ]

(#344) MrTwister válasza MrTwister (#336) üzenetére


MrTwister
őstag

Visszajött a telefonom a TISZTELT Nokia szervizből, alias Mobil Ask Kft. Természetesen azt írták a szakvéleményben, hogy a készülék hibamentes, idézem "a felhasználói kézikönyvben leírtaknak megfelelő használatot feltételezve a készülék tökéletesen működik" Persze. Csak néha elfelejt bekapcsolni. A szerviz munkalapján ez szerepelt "a készülék kikapcsolgat" Uramatyám nem is ezzel a hibával küldtük fel, hanem azzal, hogy a telefon hosszabb kikapcsolt állapot után nem kapcsol be. Úgy látszik a Nokia szervizeseknek, mondatértelmezési problémájuk van. Beszéltünk a Nokia mintabolt (mint helyi szervizpont ahová be kell adni a készülékeket javításra) helyi főnökével aki ígéretet tett, hogy emailt ír a Mobila Ask Kft. szervizfőnökének, hogy a hibát javítsák, arra már nem is merek gondolni, hogy esetleg cserélik a készüléket. Kiváncs vagyok, hogy betartja e az ígéretét. Mindjárt felhívom a Nokia ügyfélszolgálatát ismét(már egy hete megtettem), hogy nyomatékosan felszólítsam őket a szakszerű javításra. Ha ezt nem teszik meg, akkor irány a fogyasztóvédelem, aki remélhetőleg lekermizi aztán erre már csak cserélik ezt a ro**dt telefont. Nagyon tele van már a hócipőm!!! :W Már 3 hónapja megy a huzavona! :O

U.i.: a telefont nem vettem át otthagytam a szervizben, hogy küldjék vissza Pestre.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#346) Atombalu válasza MrTwister (#344) üzenetére


Atombalu
senior tag

mindig is "viccesek" voltak ezek a szervizesek :DDD

na mi a helyzet ?

iPhone 5

(#347) pakito11


pakito11
csendes tag

hát ezt nagyon frankón kifogtad, én már rég egyből nokia szervízbe vittem volna és addig akadékoskodtam volna ímg ki nem cserélik nekem a telefont. Mi az új fejlemény, mert erre már kiváncsi vagyok hogy mi lesz belőle. Ha megengeded annyit megjegyeznék, hogy sosem szabad egyből megvenni egy telefont akkor amikor kijött rá 1hónapra, mert sok közte a híbás, várni kell mindig 2-3 hónapot, de ez csak az én véleményem. Sok sikert a telefonoz és várjuk a folytatást. :DDD

Amit eldobtál az soha nem volt nálad!!

(#348) verser233


verser233
senior tag

Sziasztok!

Csatlakoznék az előttem szólóhoz, ugyanis igaza van, már én is rájöttem, saját bőrőmön tapasztaltam, N85 esetén. Megjelenéskor tényleg rossz volt, de most már stabilabbak, és a hátlapja sem mozog, meg a fedlap sem lötyög, legalábbis a mostani N85-mnél nincs semmilyen gondom. Amit meg megjelenéskor vettem, az meg újraindult a hátlapja mozgott stb.........

[ Szerkesztve ]

https://hogyantipp.com - Okoseszköz tippek, trükkök, mobilos háttérképek

(#349) MrTwister válasza pakito11 (#347) üzenetére


MrTwister
őstag

Egyelőre az a helyzet, hogy nálam van a telefon és ki be kapcsolgatom, eddig 2-3 szor nem kapcsolt be amióta nálam van. Érdekes módon azonban mintha egy kicsit javítottak volna rajta mert most már ha éjszakára kikapcsolom akkor mindig bekapcsol(eddig kopp-kopp). Vajon javították mégis csak a szerviz lapon nem említik? :F Passz. Használom, tesztelem aztán ha megint csinálja akkor ismét szerviz és akkor ismételt szakvélemény immár a 3. ugye és utána fogyasztóvédelem. Megkérdeztem ez a törvény. Drukkoljatok nekem! Új fejlemény van akkor írok. Jól esik, hogy másokat is érdekel a kálváriám. Köszönöm az "együttérzést" mindenkinek :D

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#350) zimpala


zimpala
csendes tag

Sziasztok!

Beszereztem egy ilyen telefont, és már van egy kis problémám. A kis ugráló üzenet ikon a sarokban, ami nem tünik el, hiába nézem meg az üzenetek mappát ott nincs semmi, szoval elvileg nincs se fogadott sms, se más, és igy nem értem ezt a jelzést?!
Amugy kártyafüggetlen telefonról lévén szó, a tökéletes működésért esetleg a kiszolgátatónál kell vmit még külön aktivátatnom ?!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.