Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Jó telónak tűnik, de nekem sokkal fontosabbak a dedikált navigálógombok és a kameragomb mint a szelfi kamera. A glance screen elhagyását meg egyszerűen nem tudom megemészteni...

A legkisebb telefon amely ezeknek a szerintem alap-igényeimnek megfelel az a 830 :(
No meg a 820 amit jelenleg is a legnagyobb megelégedéssel használok. :K

(#52) malomkaorm válasza joysefke (#51) üzenetére


malomkaorm
tag

A selfie kamerát én sem értem. Inkább szedték volna ki, és olcsóbb lehetne a telefon. Úgysem a felbontás a lényege a selfie-knek...

Üdv.: Dani

(#53) edward2 válasza malomkaorm (#50) üzenetére


edward2
addikt

Sőt ha te fognád fel miről beszélek egyszerűbb lenne de te még mindig oprendszerek oldaláról közelíted meg a mondanivalóm. Ezért itt én feladom.

(#54) joysefke válasza edward2 (#53) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Hidd el, felfogtuk miről beszélsz, te viszont nem fogtad fel, hogy itt miről beszélnek az emberek.

1,
A HW-ről nem lehet/nincs értelme beszélni a SW oldal nélkül.

2,
A SW és a HW eggyütt határozza meg a felhaszlálói élményt, de a SW oldal a legtöbb felhasználásban lényegesen nagyobb súlyal esik latba mint a HW oldal.

3,
A WP csak bizonyos HW-eken fut. ez mindig így volt, így van és még a közeljövőben sem fog drasztikusan változni.

4,
Ergó ha valaki nem Androiddal akar telefont venni /mert mondjuk már többször csalódott benne/, akkor marad a WP (vagy az iOS, de az ebből a szempontból ugyanaz) és a HW továbbra is csak másodlagos/sokadlagos.

J.

[ Szerkesztve ]

(#55) malomkaorm válasza edward2 (#53) üzenetére


malomkaorm
tag

Érti itt mindenki, hogy fontos a hardver, te nem vagy képes felfogni, hogy nem az az egyetlen. Baszhatod a Sapi 800-ast, ha az android a felét felzabálja facebookozás közben. Ugyan azt a felhasználói élményt nyújtja a 30 ezres Lumi 520-as, mint egy Galaxy S5, az más, hogy alkalmazásokban már kijön a különbség, ha komolyakat használ az ember, de nem mindenki vesz azért telefont, hogy a legcsúcsabb, legmodernebb szir-szar-fis-fos is mennyen rajta. Van aki csak egy stabil, jól működő oprendszert keres, olcsón, ami ugyebár nem az Android lesz, és az ára miatt nem is az iOS-es cuccok. Mellesleg még játékra is elég a Lumia 520, nem találtam eddig olyat ami játszhatatlan lenne rajta, talán csak az Asphalt 8 ami már zavaróan szaggat időnként, de egy 30ezer forintos telefonról beszélünk. Egy Modern Combat 4 melyik 30 körüli androidoson megy tűrhető sebességgel? Ráadásul lehet, hogy most a WP 8.1-es frissítéssel az sem szaggatna már.

A többi érvet joysefke leírta :)

Előfordult, hogy néhol túloztam, de valahogy meg kéne értetni vele :W :W

[ Szerkesztve ]

Üdv.: Dani

(#56) malomkaorm válasza malomkaorm (#55) üzenetére


malomkaorm
tag

Közben találtam egy telefont, ami már lehet hogy elvinné a fent említett játékot, de már ez is 8ezerrel a lumi 520 fölött vann és azért vannak hiányosságok.GIGABYTE GSmart Aku A1

(bocsi a két hsz-ért egymás alatt)

[ Szerkesztve ]

Üdv.: Dani

(#57) N€T0X|N


N€T0X|N
őstag

Jó cucc. :R Milyen facebook appot használsz, aminek átlátszóvá lehet tenni a kezdőképernyőn az ikonját?

Sent from my keyBoard

(#58) miroon válasza N€T0X|N (#57) üzenetére


miroon
aktív tag

Tudtommal gyari fb app, csak a transparency tiles-al tette atlatszova.

[link]

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Midnight Black

(#59) N€T0X|N válasza miroon (#58) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Ah, ez kell nekem, köszi. :R

Sent from my keyBoard

(#60) Bass


Bass
addikt

Nagyon tetszik ez a telo meg nem lehetett kapni se csak bemutattak es csorgott a nyalam pedig nem is egy csucs telo de a formaterv nalambetalalt,de megrettentem ettol a wp-tol nem nagyon ismertem pedig mar majdnem raszantam magam a droidrol valo valtast. Az f6-m szervizbe van egy honapja egy piti garis dolog miatt es kaptam egy lumia 710-t hat falra maszok tole . A 8.1-s wp is ilyen gagyi? Es most hagyjuk hogy ki milyen fan :-) A wp 8.1 pl tud olyat hogy pc kapcsolatkor ki lehet hagyni a zune-t es mint egy pendrive mukodik? Nincs valahol valami olyan iras hogy milyen appokazok amik megfelelnek a droid wp-s valtozatanak? Illetve amitetszik hogy a store-ban tudok a telefon szamlara vasarol i :-)

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#61) demerion válasza Bass (#60) üzenetére


demerion
tag

wp 7.5/7.8 és 8.1 között van kb 2 fényévnyi ugrás

(#62) malomkaorm válasza Bass (#60) üzenetére


malomkaorm
tag

A 8.1-el rádugod a gépre és kész. A híres appok nagy része megvan már WP-re is, csak nem a 7.5-re. 8.1-el nekem nincs problémám :) (hozzátenném, hogy nem vagyok WP fan)

[ Szerkesztve ]

Üdv.: Dani

(#63) edward2 válasza malomkaorm (#55) üzenetére


edward2
addikt

Ha már másik topikban hazugságokat állítasz rólam akkor légyszíves linkeld szó szerint hol istenítettem az androidot!

Kösz.

(#64) malomkaorm válasza edward2 (#63) üzenetére


malomkaorm
tag

Folyamatosan azt nyomod, hogy de mert az androidon a hardver így, androidra hardver úgy, de mer az olcsóbb, hogy a WP-t már kipróbáltad, de vissza Android, és hasonlók. De mindegy, fölösleges veled vitázni, egyszerűen nem tudod felfogni, hogy baszhatod a hardvered ha fele annyit sem ér egy oprendszer alatt mint a másik alatt. Nyilván ha valami gyorsabb, akkor nem fogják ugyan olyan áron adni, szóval fölöslegesen adnák ki a csúcs hardverrel felszerelt WP-ket, nem kéne annyiért már senkinek telefon.

Részemről ezzel ennyi.

Üdv.: Dani

(#65) Bass


Bass
addikt

Ezeket a vitàkat sosem ertettem hogy melyik rendszer milyen,egyet leszogezhetunk,mindegyik jo a maga modjan es mindnek van hatranya is nekem eddig csak androidos teloim voltak es nagyon jo,jol fejlodo rendszer ami nem hiba mentes,de gondolom a wp-sem az. Emlekeztetnek ezek a vitak arra amikor szidjak nekem a francia kocsikat mert renault manias vagyok,en szeretem oket es bajom sincs veluk,ezen is kar vitazni. Kinek a pap kinek a papne :-) Ennek ellenere most mar kivancsisagbol kiprobalnak mert a 735-s tetszik is,biztos meg kell szokni hogy a wp-t nem lehet buheralni mint a droidot. Csak az eppen kolcsonben nalam levo lumia 710 bizonytalanitott el mert hat az nagyon vacak de itt irta valaki hogy a 8.1 2 fenyev :-) Tanulmanyozom meg egy kicsit ,illetve jo lenne kiprobalni.

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#66) malomkaorm válasza Bass (#65) üzenetére


malomkaorm
tag

Azt én sem, amikor valaki csak az egyiket ajnározza. Én speciel leírtam azt is, hogy mi a jó, és mi a rossz a WP-ben és az Androidban egyaránt.

Nem tudom, konkrétan kiknek szólt, de válaszoltam :D

[ Szerkesztve ]

Üdv.: Dani

(#67) Bass válasza malomkaorm (#66) üzenetére


Bass
addikt

Vegul is mindenkinek aki veszekedik egy ilyenen :-) Nincs valymi oldal ahol sokatfoglalkoznak a wp rendszerrel?Ahol lehetismerkesni vele,pl funkciok ilyesmi?

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#68) malomkaorm válasza Bass (#67) üzenetére


malomkaorm
tag

Elindulni szerintem ez is jó :D

Üdv.: Dani

(#69) joysefke válasza malomkaorm (#68) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Napjaink leginkább testre szabható okostelefonja további funkciókkal bővül...

Ohh bazz.. Miért kell ilyen marhaságokkal hülyíteni a népet, ahelyett, hogy valós tényekre koncentrálnának:
nem akad, nem fagy, gyárilag igényesen néz ki a WP, a telefonok az árkategóriájukon belül kiválóan vannak összeszerelve, a store-ban némiképp kevesebb a szemét aránya, mint a másik oldalon stb stb..

(#70) malomkaorm válasza joysefke (#69) üzenetére


malomkaorm
tag

Ahol egy adott platformot hirdetnek, ott nyilván eltúlozzák. Ettől függetlenül jó elindulni, megtudni az alapokat a rendszerről.

Egyébként teljesen egyetértek :R

Üdv.: Dani

(#71) nuke7 válasza Plazmacucci (#28) üzenetére


nuke7
veterán

En mar Visszavittem :DDD
Ti is szakitottatok ? ;]

https://youtube.com/user/nuke7

(#72) ferke72 válasza nuke7 (#71) üzenetére


ferke72
aktív tag

Hova?Mit?Mikor?Miért? :P

Nem az számít, hogy mennyi időnk van, hanem hogy mit kezdünk vele.

(#73) lorcsi


lorcsi
veterán

de jó, még egy teszt a 735-ről :)
pont ilyet szeretnék venni ..

(#74) nuke7 válasza ferke72 (#72) üzenetére


nuke7
veterán

réteg :D (ezért van off-ban)

"... I have to return some tapes.."

https://youtube.com/user/nuke7

(#75) Plazmacucci válasza nuke7 (#71) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Igen, az! ;]

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#76) papeti01 válasza Mustaros (#33) üzenetére


papeti01
senior tag

Bár ide nagyon off, de a BlackBerry után furcsa lesz, hogy újra kellenek gombok :)

#proudfather

(#77) m1lan válasza malomkaorm (#55) üzenetére


m1lan
őstag

Remélem tisztában vagy vele, hogy a Lumia 520 vs Galaxy S5 hasonlítgatás nagyon nevetséges. Egy éve ilyenkor bestbuy volt az árkategóriájában, de egy idei csúcsmodellel hasonlítgatni...

1 évig használtam 520-at, nálam a felhasználói élmény már ott leromlott, hogy bevilágított a kijelzője, 8.1 óta meg még szoftveresen is el lett cseszve.

[ Szerkesztve ]

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

(#78) malomkaorm válasza m1lan (#77) üzenetére


malomkaorm
tag

Olvasd el a végét :)

Valamivel meg kellett értetni vele, ami azóta sem sikerült.

Egyébként IPS panel, előfordul mindennel, amiben benne van.

Gondold át amit mondani akarsz, olvasd el és értelmezd amit írtam, és csak aztán válaszolj legyél szíves.

Nem fogom nézni ezt a topikot, válaszolni fölösleges :)

Üdv.: Dani

(#79) ripla


ripla
őstag

a blackberry z10 50-60 között van jelenleg.
2 magos, 2 giga rammal, és veszett gyors. kell ennél több?

(#80) lorcsi válasza ripla (#79) üzenetére


lorcsi
veterán

oké, de mi köze van ennek a 735-hőz ?
:F

(#81) ripla válasza lorcsi (#80) üzenetére


ripla
őstag

"50.000 forint környékén kerestem általános használatra egy stabilan működő telefont."

erre reagáltam.

(#82) ferke72 válasza ripla (#81) üzenetére


ferke72
aktív tag

Támogatni tudom a megjegyzést ugyanakkor kicsit off itt :U
Nagyon szép és talán jobb telefon mint a BB viszont erre nem szeretnék elméleteket gyártani itt.
Volt ilyen BB-m és megelégedetten használtam. Valahol már elfogultságot is jelent,viszont 8.1 is szépen törekszik felfelé. Nokia név elvesztése ezekkel az utolsó telefonokkal történik..

Nem az számít, hogy mennyi időnk van, hanem hogy mit kezdünk vele.

(#83) debrejo válasza Bass (#65) üzenetére


debrejo
senior tag

710-ről váltottam 735-re. Tényleg fényévnyi a különbség. A 7.8 és a 8.1 nem is említhető egy lapon. Sokkal több alkalmazás van rá. Nemcsak a szoftverben hanem dizájnban is nagy ugrás. Az amoled meg nálam amúgy is pluszpont.

(#84) Kampó


Kampó
senior tag

Tesómnak is ilyen lumia 735 van és korrekt cucc:) Erősen agyalok egy hasonlo telefon beszerzésén:) De hogy ne legyek "tömeg" man azért se nokiát vagy microsoft terméket veszek :D:D

Hanem ezt

marha pofás nem is drága és nem szögletes :P

Jó látni hogy más gyártok is adnak ki Windows -al mobiltelefont:)

AMD volt AMD van AMD lesz

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.