Hirdetés

2024. július 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) pite4


pite4
tag

Nekem E71em van, majd 1,5éve! Nagyon jó kis telefon, nem hiszem hogy tudnék qwerty nélkül létezni már :)

Egyszer azt hittem, tévedtem. De tévedtem.....

(#2) Womb


Womb
senior tag

Nagyszerű a teszt, egy nagyszerű telefonról, grat!!
A videó 15 fps-ét sajnálom egyedül, de igazából szóra sem érdemes ebben a szegmensben.

(#3) fateless


fateless
veterán

Egyet értek a tesztelővel: kifejezetten jó készülék (a 2 megás feltöltési sebesség főként tetszik), kevés kritika fogalmazódhat meg ellene, ugyanakkor különösen ajánlottat én sem tudtam volna elképzelni rá, pontosan az elődtől való távolság hiánya miatt. Épp az a készülék, ami a legnagyobb ellenlábasa az E72-nek.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#4) Coyote2000 válasza pite4 (#1) üzenetére


Coyote2000
őstag

en szinten raszoktam az E71-gyel a QWERTY-re, soha tobbe nem tudok es nem akarok leszokni rola... Kovetkezo telcsikent az iPhone-t probalom meg (abban is van QWERTY), de ha nem jon be, akkor E72 lesz a megoldás.
Az E71es tapasztalataim alapjan abban remenykedek, hogy ezt nem felkesz szoftverrel adjak ki, nem fagyogat majd, es a gyorsabb processzor valoban megszunteti az akadozast, gyorsitja a kepfeldolgozast. Megvarom az elso 1000 kommentet ezugyben, es ha hasonloan botladozva indul, akkor maradok inkabb az E71-nel :DDD

Azert a tulzott hasonlosag nekem is boki a csorom, egy erosebb akkut vagy 1 centivel magasabb kijelzot el tudtam volna kepzelni...

[ Szerkesztve ]

(#5) ZooLee


ZooLee
őstag

Én E61i-t használok, és már ezt is nagyon szeretem a helyenkénti lassúsága ellenére, nekem már az E71 369MHz-es processzora is villámnak táűnt, ezzel az újjal nagyon ütős lehet. Hát, nagyon érik a csere (bár az E61i-ből a GPS-en kívül más nem hiányzik igazából, de azért mégis :) )

A hivatalos árakat nézve a különbség 60e forint, ami elég sok, annyival nem ér többet az E72. De hátha lesznek upgradelők, akik eladják az E71-et :)))

Z.

(#6) total90


total90
veterán

A fater főnökének is ilyen van... kb. 1 hete kapták el az új telefonokat. Engem annyira nem fogott meg ez a telefon :U

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#7) amanoba


amanoba
őstag

nekem visszalépésnek tűnik az e71hez képest, hogy a gombok alatti rész, kisebb lett..
ez a gyakorlatban kevésbé biztos fogást jelent? nem akar kibillenni a készülék az ember kezéből ha egy kézzel akarja elérni az alsó gombokat? zseblámpa bármikor aktiválható?

egyébként szép,mind külsőre, mind belsőre.

a hangszóró hátulra kerülésével viszont nem barátkozom meg.. :W

[ Szerkesztve ]

Zene nélkül az élet tévedés volna - Friedrich Nietzsche

(#8) ZooLee válasza Coyote2000 (#4) üzenetére


ZooLee
őstag

Kovetkezo telcsikent az iPhone-t probalom meg (abban is van QWERTY), de ha nem jon be, akkor E72 lesz a megoldás.

Akor nagyot fogsz csalódni, mert bár az iPhone képernyős QWERTY-je nagyon jó, de ég és föld a hardveres és az érintő billentyűzet! Nekem ez a kettő van egymás mellett, és bár imádon az iPhone-t, az E61i-t használom mindenfajta gépelős dologhoz: SMS, Instant Messaging, e-mail, stb.

Z.

(#9) Coyote2000 válasza ZooLee (#8) üzenetére


Coyote2000
őstag

igen, gondolom... az igazi hardveres QWERTY-t barhol tudod hasznalni, az tapitelokban viszont csak ott, ahol a szoftver engedi...

igazabol dontenem kellett,hogy nagyobb kijelzot vagy jobb gombsort szeretnek, egyelore a nagyobb kijelzo nyert :DDD

(#10) Coyote2000 válasza ZooLee (#5) üzenetére


Coyote2000
őstag

azert ha elado lesz az E61i, szolj ;)

(#11) leroyclub


leroyclub
senior tag

Nagyon tetszik ez is és az E71 is. Ha szükségem lenne QWERT-re tuti ezek közül választanék...

(#12) ByB


ByB
addikt

Jól látom, hogy nincsenek külön ékezetes karakterek? Ez azért van, mert nem magyar specifikációjú a telefon, vagy mostantól az ékezet nélküli karakterek hosszabb idejű lenyomásával lehet előhívni őket?

(#13) Bog válasza ByB (#12) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Ahoi, beleírtam, hogy ez az EU verzió, de már a magyart is lehet kapni.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#14) D@niel válasza ZooLee (#8) üzenetére


D@niel
addikt

En most is iPhone-rol irok , hozzateszem gyorsan kb 15 szabad gep van mellettem.

"mind jól ismert Symbian funkciók, amelyek jól ismertek" :)

mindig is tetszett az E 71, egyik kedvenc mobiltelefonom marad, szerintem sok uzletembernek az uj vezerlo gomb nem annyira fog bejonni. Ujabb sikertermek a Nokianak ! Ugyesek a sracok le a kalappal ;)

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#15) Napfénysüti

Óvatos munkával méltó utódja lett az E71-nek. Mikor az E51-et vettem még az volt számomra az álom csak túl sokba került. :)

Més que un club!

(#16) Voyage


Voyage
aktív tag

Kamerája, főleg az a tükörfényképes kép, meg a cipő, fantasztikus lett!
A hülye, kijelző alatti gombok nagyon rondák, akárcsak az E52-ben, hányinger. Többi abszolút rendben van, nagyon jó lett. :)

http://hardverapro.hu/apro/vadi_uj_silverstone_raven_01_plexi_oldallapos_gep/friss.html

(#17) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Szerintem szebb az E71. Habár a gyorsabb proci jó, de igazából semmi oka a váltásra annak, akinek olyanja van.

(#18) Muton


Muton
addikt

szép telefon, illik az új E sorozatba E52>E55>E72

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#19) <NewL>


<NewL>
addikt

Nagyon szép lett.

Bog : próbáltál a "t"-vel exponálni? :D Egyébként a képekkel én meg vagyok elégedve.

Sajnálom ,hogy a hangszóró itt is a hátlapra került,én sokkal jobban szerettem a bekapcsológomb mellett.

Az meg érdekes ,hogy fél éve kint van az E75 és a 3.2-es kamerájával tud 25fps-el felvenni videókat.

[ Szerkesztve ]

There's an app for that

(#20) D@niel válasza Muton (#18) üzenetére


D@niel
addikt

Ott a lenyeg :D

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#21) mahatma


mahatma
aktív tag

én ma megrendeltem, remélem a héten meg is lesz, és nyomkodás után írhatok egy kis élménybeszámolót.
kicsit off:
symbianon használ valaki gps programot, konkrétan Sygic Drive-ot? érdekelne a használhatósága

Két hirdetésre jelentkeztem, és mindkét helyen felvettek. Az elsőnek nagyon munkaszaga volt, így a második mellett döntöttem.

(#22) ZooLee válasza Coyote2000 (#9) üzenetére


ZooLee
őstag

igazabol dontenem kellett,hogy nagyobb kijelzot vagy jobb gombsort szeretnek, egyelore a nagyobb kijelzo nyert :DDD

Hát, a kettő annyira különböző, hogy csak egy jó megoldás létezik: Kell mind a kettő :DD Nekem nagyon jól elvannak, kiegészítik egymást.

azert ha elado lesz az E61i, szolj ;)

Cseréljük el, számítsd be az E71-be :)

Z.

(#23) ZooLee válasza mahatma (#21) üzenetére


ZooLee
őstag

Én kipróbáltam (több platformon is) és a szoftver használhatósága nagyon rendben van mindenhol, ami az egyedüli probléma, hogy magyar térképben labdába sem rúghat a GarminXT mellett. :(

Z.

(#24) PH-User


PH-User
addikt

"a telefonban már 5 megapixeles érzékelő lakik, ez érthető változtatás volt" - Végre.
A 15fps egy kicsit gyengus. :U

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#25) mahatma válasza ZooLee (#23) üzenetére


mahatma
aktív tag

mi a baj vele konkrétan? nem pontos? ez azért baj, mert pont hogy itthon szeretném használni....

Két hirdetésre jelentkeztem, és mindkét helyen felvettek. Az elsőnek nagyon munkaszaga volt, így a második mellett döntöttem.

(#26) Champipi


Champipi
senior tag

Nehogymá' egy 600 MHz-es processzorral több másodperc, mire elmenti a képet és újra tudok lőni! :Y

(#27) iknight


iknight
senior tag

Tipikus nokia, kicsi módosítás, nagy kaszálás :D amikor komolyabban hozzányúlnak egy termékvonalhoz, lásd N97, több funkciója nem működik mint ami igen :D Egyébként tényleg jó telefon, annak aki újat akar de fél lecserélni az e71-t másra mert már 13 éve nokiája van :D

Akik jó békét tudnak kötni, azok sohase győznek a háborúban.

(#28) ClioRS válasza mahatma (#25) üzenetére


ClioRS
őstag

Nagyon jó kis teló ez is, volt E71-em, az is tetszett, bár én nem voltam kibékülve a gombokkal. Sajna nem tudtam megszokni a QWERTY használatát, jobban bejött a normál gombsor.

Navi témához: Ha Mo-n jó lefedettséget akarsz, akkor NDrive vagy Garmin. Mostanában sok embertől hallom, hogy az Ndrive jobban szerepel mint a Garmin, úgyhogy szerintem megéri kipróbálni ;)

(#29) qky


qky
tag

Fincsi kis cucc lett.

És végre sikerült a microSD és a micro usb csatlakozót takaró gumi iszonyatot normálisra cserélni. :C

40512 - 3,5k/db (2 db)

(#30) ZooLee válasza mahatma (#25) üzenetére


ZooLee
őstag

Nem a pontossággal van gond, hanem a rendelkezésre álló információk mennyiségével. A Sygic (is) TeleAtlas-os térképet használ, ami NYEU-ban nagyon jó, nagyon részletes térkép, de itthon, Magyarországon elég gyenge, sok település csak pontként szerepel rajta, a frissítése elég lassú (új utak még Budapesten is sokszor hiányoznak)
A Garmin Magyaroszágra egy hazai cég által fejlesztett és karbantartott térképeket használ (ugyanazt, mint a NavnGo az iGo esetében) így az sokkal pontosabb.

Tény, hogy a TeleAtlas már nálunk is fejlszt, felmér, stb. tehát jobb lesz a térkép, de egyelőre nagységrenddel jobb, pontosabb a Garmin/iGo Magyaroszág térképe, mint a Sygic, TomTom és egyéb térképek.

Z.

(#31) ZooLee válasza Champipi (#26) üzenetére


ZooLee
őstag

Nem processzor kérdése, hanem a háttértáré vagy a vezérlőé, pláne, ha kártyára ment...

Z.

(#32) skylinelaca


skylinelaca
senior tag

lehet ,hogy elfogult vagyok mert E71-em van de nekem ez a külső most valahogy nem jőn be, minden más nagyon jó de ez valahogy nem jön be benne.

Üdv: Laca

(#33) mahatma válasza ClioRS (#28) üzenetére


mahatma
aktív tag

köszi, megnézem ezt az NDrive-ot is.

ZooLee: utánanéztem már ennek a Sygic-nek, és az ára miatt elég jónak tűnt, és a TeleAtlast is olvastam, de éreztem hogy a Mo-i résszel lehetnek bajok. Ha jól emlékszem ez egy Szlovákiában működö cég, talán ezért lassabb a magyar rész fejlesztése.

Ha minden igaz ma hozza a futár a telót, délután már nyomkodhatom egy kicsit.

Két hirdetésre jelentkeztem, és mindkét helyen felvettek. Az elsőnek nagyon munkaszaga volt, így a második mellett döntöttem.

(#34) Bazsó


Bazsó
tag

nem tudom miért vagytok elájulva,mikor semmi változás nem történt.

-ugyan az a kijelző
-úristen egy 5megapixel-es kamera,de nagy dolog de most sem csinál olyan képet amilyet kellene
-ugyan az akksi (1500mAh)
-videofelvétel is ua.
-szinte kinézetre is
-gondolom a középső fényes bill(dpad) ugyan úgy lefog kopni mint az e61-in és e71en is,pedig vigyázva volt rá...

inkább csináltak volna vmit azzal a kamera kidomborulattal ,mert 1éves elmúlt az e71-em és szarrá van kopva.

1 telefonról 2bőrt lehúzni ilyen áron és így...(vagyis lehetne több is hisz e61,e61i,e63 stb)

[ Szerkesztve ]

□ "Ha küzdesz veszíthetsz, ha nem küzdesz veszítettél" □

(#35) skylinelaca válasza Bazsó (#34) üzenetére


skylinelaca
senior tag

mielőtt kikezdetek engem, énis hasonlóan tudnám összefoglalni a dolgot:) egyetlen problémám a billentyűzet, véleményem szerint nem néz ki jól. fotórögzítés gomb is maradhatott volna a T+közép ha már nincs rendes (bár ha alap fektetett a készülék akkor hova tennék? tetejére? ) ez az érintős izé sztem nem lesz kényelmes , legalábbis már volt olyan telefonom ami igy készített fotót. ezt az új procit sem értem, érezhető a különbség egy olyan rendszeren ami nincs amiért lassú lehetne? az még oké ,hogy a wm-ekbe kell a minél nagyobb mert igénylik de a symbian nem egy olyan durva rendszer h akadozna.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Laca

(#36) Lirion


Lirion
addikt

"A Nokia nemrég kotyogta ki, hogy a jövő N-szériás telefonjai már Maemo rendszerre fognak épülni"
Ez téves információ, nem a Nokia kotyogta ki és már hivatalosan is megcáfolta. Maemo csak a high-end készülékekbe kerül majd, mellette megmarad a Symbian is.

(#37) ByB válasza Bog (#13) üzenetére


ByB
addikt

Sorry, figyelmetlen voltam. :R Ezzel kapcsolatos kérdés, hogyan tudok visszafele dőlő ékezetes karaktereket kreálni ezzel a qwerty-vel? :F

(#38) Quasi_modo válasza mahatma (#21) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Én pl a Sygic-et használom. Eddig még mindent megtaláltam vele, pedig összejárom az országot. Persze a falvakban nem mindig lesz házszámszintű a pontosság.(Az utcák azért megvannak)
Meg hát az is lehet, hogy szerencsém volt és sosem megyek olyan helyre ami esetleg hiányzik a térképről.

valami

(#39) fricz19


fricz19
őstag

csak tudnám mi értelme van annak ha a kamera rész "kibuggyan" a hátlapból? :((
csúnya és zavaró....

AM4/ Intel 8-12. gen CPU-t, Alaplapot, Tápot, DDR4-t, SSD-t VGA-t veszek!

(#40) ByB válasza fricz19 (#39) üzenetére


ByB
addikt

Nincs értelme, csak máshogy nem fér el. ;)

(#41) Jadro


Jadro
veterán

Szép és jó, de nem történt túl nagy előrelépés. Nagyon óvatosak. Értem, hogy az E71 utódjaként nagyon hasonlót akartak. Annak talán jó aki E71-et akart úgyis, az most vesz majd talán E72-t. Kicsit több bátorsággal és több újdonsággal viszont már E71 használókat is át tudtak volna csábítani az új verzióra. Így esélyük sincs hogy cseréljem az E71-et erre.

(Pl. el tudtam volna képzelni egy érinintőképernyőt. Hiába kicsi a fizikai mérete, mégis böngészésnél jól jött volna hogy csak oda kell bökni egy linkre és nem a gombokkal mászkálni.)

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#42) Dare2Live válasza Jadro (#41) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

szifon > szifon 3gs. uaz a forma csak sokkal gyorsabb több ram, csiszolt kifort sw....
akarom mondani E71> E72

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#43) N-vidi-A


N-vidi-A
őstag

Valóban nagyon jól sikerült, a kamera része tényleg nem ér meg +25-30e Ft, viszont a proci és a ram, már más tészta...
Főleg ha még 2-3 hónapot vár vele az ember, lemegy az a e71 mostani árára!

Jó teszt, köszönjük!

:R

Migiri, migiri, úgy ám! :D

(#44) ZooLee válasza Bazsó (#34) üzenetére


ZooLee
őstag

nem tudom miért vagytok elájulva,mikor semmi változás nem történt.

Hát pont ezaz, egy nagyszerű telefont alkotott a Nokia (szerintem most a legjobb a kínálatában, a legkevesebb kompromiszummal) minek változtatna rajta? Vagy mit változtatna rajta?
Ha megnöveli a méretét (kijelző, billentyűzet, akku) akkor olyan nagy lesz, mint a 61-es volt, ezzel nagyon sok vásárlót veszítenének.
Kamera, videó - ugyanmá, ez egy üzleti kategóriás telefon, csoda, hogy van benne egyáltalán.
Hát a gomb nekem is nagyon csúnyán kopik az e61i-n, ez furcsa, mert az egyéb anyagok pedig nagyon igényesek.

Ennyire jól használható csak a BB volt számomra. Remélem még sokáig nem változtatnak rajta jelentősen. Legfeljebb nem kell megvenni drágán a legújabbat, hanem jó az előző generáció is.

Z.

[ Szerkesztve ]

(#45) ZooLee válasza fricz19 (#39) üzenetére


ZooLee
őstag

csak tudnám mi értelme van annak ha a kamera rész "kibuggyan" a hátlapból? :((
csúnya és zavaró....

Lehet, hogy csak így fért el az "objektív" és a "vaku"? Vagy ez a dudor emeli meg a készüléket, hogy a hangszórót ne nyomja el az asztallap.

Kiadhattak volna egy kamera nélküli változatot belőle teljesen vékonykán, lehet, hogy sokan azt választanák.

Z.

[ Szerkesztve ]

(#46) ZooLee válasza mahatma (#33) üzenetére


ZooLee
őstag

Nézd, a Sygic nem rossz egyáltalán! Nem fogsz vele lemenni a térképről, nem fogsz Romániában kikötni Zala helyett :)
Viszont a térképi információ sok dologból áll össze: Utak, objektumok, út információk (pl. út típus, lásd földút, sebességhatárok) POI infók (pl. benzinkutak, ATM-ek, stb.) jobb esetben TMC-kezeléshez szükséges táblázat, stb.
Ezekben a járulékos dolgokban is jobbak a TopMap-es térképek, amik igazából nem annyira lényegesek egy kezdő GPS-esnek, de aztán könnyen rá lehet kapni az ízére, és a lejtőn nincs megállás :)

Tehát a Sygic jó, pláne az áráért, de van jobb!

Hogy a másik oldalra is hozzátegyünk egy ki infót, a Garmin a GarminXT megszüntetését tervezi. Tehát mint szoftvert nem fogja továbbfejleszteni, legfeljebb térképfrissítést lehet majd hozz tölteni.
Az NDrive-ot még nem ismerem.

Z.

[ Szerkesztve ]

(#47) bambano


bambano
titán

Ennek a telónak miért 240x320 a képernyő felbontása?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#48) Magnum_ válasza bambano (#47) üzenetére


Magnum_
nagyúr

2,36" -on mekkora legyen? 800x400? elég szép a képe

(#49) mahatma: nekem NDrive bejött.

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#49) mahatma válasza ZooLee (#46) üzenetére


mahatma
aktív tag

Én most tavasszal autóztam Belgiumban egy TomTom-mal, és gondoltam jó lenne egy ilyen program a telefonra és akkor nem kell külön GPS-t vinni. Még körüljárom a témát, ez az NDrive talán megér egy próbát, de még a Sygicről sem mondtam le, főleg hogy jó árban van a többihez képest.

Két hirdetésre jelentkeztem, és mindkét helyen felvettek. Az elsőnek nagyon munkaszaga volt, így a második mellett döntöttem.

(#50) Karma válasza Magnum_ (#48) üzenetére


Karma
félisten

HVGA azért lehetne. Csak azt nem szabad elfelejteni, hogy S60-ról van szó, az meg nem támogat mást (a nem érintős változatban).

“All nothings are not equal.”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.