Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Uchimata


Uchimata
tag

Illet volna valami kis linket benyomni azoknak, akik azt is tudni szeretnék, hogy mi a hír tárgya, pl. az LTE-ről. :K

(#2) copin


copin
őstag

Mások (Samsung, HTC) kitartanak a wimax mellett. Az LTE választása pedig a qualcomm-os elkötelezettségnél kezdődött (UMB-vel szemben). Szóval ez nem igazán a Nokia agyszüleménye.

(#3) papi77 válasza copin (#2) üzenetére


papi77
addikt

Pedig sokan kihátráltak már a WIMAX mögül!

Az első: NOKIA 1611

(#4) copin válasza papi77 (#3) üzenetére


copin
őstag

Szerintem kevered az UMB-vel.

(#5) Dare2Live válasza copin (#2) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Hátha az kitartás, hogy miközben samsung melszélességgel beált LTE mögé és nem dobta végképp a Wimaxot mint már annyian akkor tényleg kitart. :) (Most pont Nokiaról szól a hír.)

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#6) Dare2Live válasza Dare2Live (#5) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

btw azért nagy csapás ez Wimaxnak mert pont Nokia volt (intel mellett) a legnagyobb támogatója.

papi meg nem kever semmit. az vki másra jellemző.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#7) copin válasza Dare2Live (#5) üzenetére


copin
őstag

Ahhoz képest a wimax ma már elérhető, az LTE-al szemben. Nem igazán "versenytársak" jelenleg, legalábbis egyfajta hotspot szolgáltatás szinjén áll most a wimax (bár lehet hogy lesz olyan ország, ahol ez lesz a jövő pl. a kis kedvenced: Korea), ellentétben az UMB-al, amiről szintén a qualcomm döntött és azután léptek vissza a szolgáltatók/gyártók az UMB mögül (ha voltak mögötte egyáltalán, mert drágább lett volna a kiépítése, de voltak előnyei is). Majd eldönti az idő, hogy melyik az igazi. Az EU hülyeségei is, mintha beleszólnának a wimax előretörésében. Mondjuk az EU sok mindenben bizonyított, ha a digitális szakadék tágításáról volt szó. Lehet hogy emiatt sem vesz a nokia qualcommos wimax chip-et.

#6 Nagy támogató... :)) Mivel? Leírta egy papírra, hogy mit akar, mint az am-oled esetében? Vagy a nokia még mindig azt hiszi hogy ők diktálják az irányt? Lassan felébresztik őket a koreaiak. Apropó korea, hogyan navigáljunk, egy navigációra kihegyezett nokiával Koreában? Nem baj, ha nem tudod, ezt még a nokia se tudja. ;]

[ Szerkesztve ]

(#8) Dare2Live válasza copin (#7) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

WIMAXnak pont a hotspotos rendszere + az tesz be, hogy ha 2010ben jön az LTE akkor addig beza inkább kibírják a szolgáltatók HSPA ésatöbbivel.... főleg a jelenlegi csodás gazdasági környezetben ugye a WIMAX kiépítése nem 2fillér...... Nomeg az tesz be neki, hogy az eddigi legnagyobb támogatója a Nokia kihátrált mögűle.

A nagy gazdaságok közül sajnos/szerencsére EU védi szvsz a legkevébé az iparát, (ez szvsz leginkább a sok különböző nemzet sok különböző érdek miatt van így.) természetesen ő is "beleszól", ha nem is olyan brutálisan mint ugye pl Korea.... ahonnan ugye a nem kóreai cégek kvázi bannolva voltak. Ennyit talán a "szakadékról".

qualcomm pedig szvsz az egyik hanem legcsótányabb cég akivel vha is komolyabban foglalkoznom kellett.
Nem indoklok az ugyse ér nálad szartse inkább egy link: [link]

szerk: jövök rá a link se pontos. Nemcsak, hogy elhallgatott dolgokat, hanem +ban a közösen kifejlesztett eljárások közül a qualcomm titokban szabadalmaztatott párat és amikor a H264 elkészült, benyújtotta a keresetet. Mekkora egy szardarab cég....

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#9) papi77 válasza copin (#4) üzenetére


papi77
addikt

Nem keverem,tuti,h a wimax-ról olvastam,h 2009 tuti buktája lesz!

Meg is van íme :U

[ Szerkesztve ]

Az első: NOKIA 1611

(#10) copin válasza Dare2Live (#8) üzenetére


copin
őstag

Az a "csótány" cég a nokia egyik legnagyobb beszállítója lesz, vagy már az is és Te szent nokiád se volt tiszta, ezért cserélhetnek technológiákat a qualcommal és emiatt mondható az hogy egálban vannak plágiumot illetően.

Nem elég hogy nem pontos a linked, de lassan történelmi archívumban a helye.

nem kóreai cégek kvázi bannolva voltak

Érdekes mód a Hitachi-Casio (CanU) tudott alkalmazkodni. Tudom hogy miért, de nem lövöm le a poént. Már úgyis leírtam neked pár hónapja.

WIMAXnak pont a hotspotos rendszere

Ezt a japán vasútállomások miatt hoztam szóba, de lehet ráépíteni egy mobilhálózatot is, csak ugye pénzbe kerül és a protekcionizmus és a frekvenciák logikátlan kezelése nem függ össze, szóval az EU marad a bürokraták paradicsoma.

És mégegyszer:
A wimax már van, lte még nincs és nem is egészen egy kategória. Elég csak annyit mondanom, hogy a laptop gyártókat kéne meggyőzni a wimax életképességéről, nem pedig egy multit, ami inkább az EU és a beszállító véleméynét támogatja, semmint önmaga támogatását vonná meg a wimaxtól. Azért a nokiás laptop még hátravan.

@papi77 A wimax jelenleg terjed. Ha nincs rá igény, úgyis befellegzik, de jelen pillanatban csak várható ez az esemény és nem előre elrendelt.

[ Szerkesztve ]

(#11) TheDragon007


TheDragon007
senior tag

Elolvasom a címet és gondolkodóba esek: az Eötvös Lorándról nem sokat hallottam még a Mobilarénán :DD

Számunkra egyértelmű, hogy a világon a magyar nők a legszebbek, de lássuk be, ezt minden nemzet így gondolja, de csak mi tudjuk, hogy nekünk van igazunk. -by Bocha

(#12) copin válasza papi77 (#3) üzenetére


copin
őstag

Bár az is igaz hogy csak segíteni akartam, mert nem egy kategória. Mintha a wlan-t hasonlítanád össze a gsm-el telefonálás szempontjából. Még szép hogy melyiket választod. Ha UMB-t mondtál volna akkor érthető lenne, mivel egy kategória, egy feladatkőr.

A Nokia pedig fogadott a tutira. Gratulálok.

Amblokk tábornoknak (Dare2Live) pedig szép estét. :P

[ Szerkesztve ]

(#13) Dare2Live válasza copin (#10) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Nem is mondtam, hogy nem lesz a QC a Nokia beszállítója.
A Nokia pedig sose volt nálam szent, igaz csótány szardarab mint a qualcom sem.

Link lehet nem tökéletes, de jól illusztrálja mekkora egy féreg a qualcom. A H264 pedig nagyon nem történelmi archívumban van és a lényeg pont ez. Meg persze ahogy eljárt a qualcom: Tökéletesen jellemzi az adott céget.

Korea-Japán WIPI vonalba nem akarok belefolyni... ugye multkor tényleg megmutattad mennyire is vágod a témát amikor azt se tudtad, hogy létezik olyan dolog, hogy WIPI :) , de ennek ellenére csak mondtad és mondtad.... :C

EUt így a WIPI árnyékába kicsit vicces kritizálni. Ha Samsung, LG... amolyan WIPI féle modon lettek volna kvázi bannolva EUból mint ahogy Nokiaval tették Koreába akkor megértem így inkább Korea és Japán vádolható durva protekcionizmussal avagy ahogy te nevezed: bürokráciával.

Wimax meg nem EUn bukott el. Pont, hogy egy EUs cég a Nokia volt a legnagyobb támogatója. És ugye láttunk WIMAXot Nokia termékben ami nem notebook.....
ha már itt tartunk: A Wimax-ba a Qualcom nagyon nagyott rúgott a szokásos "szabadalmi" játékával..... (persze nem a 802.20ba)

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#14) copin válasza Dare2Live (#13) üzenetére


copin
őstag

Kit érdekel hogy létezik a wipi(pédia), ami után amblokk tábornok a környező országok között elmosta a gazdasági határt? Amúgy tudtad hogy Dél-Korea és Japán nem ugyanaz az ország? Tudod mi az a térkép? Vagy a wikipédián arról már nem írnak, vagy szelektíven emelsz ki dolgokat onnan is? Az EU-s bürokrácia másra utal. Ez a wimax támogató nokia pedig már nálam elég lol szintű, mivel még egyszer leírom, hátha olvasás mellett érted is: ezt laptop gyártóknál lesz elsősorban fontos (például a NEC).

Ha Samsung, LG... amolyan WIPI féle modon lettek volna kvázi bannolva EUból

Az a cég, aki nem képes telepíteni egy szervert a navigációhoz, az meg is érdemli, hogy "bannolják". Fogd fel hogy a nokia nem hajlandó felkészülni a koreai-japán piacra és ennek egyenes következménye hogy állami hátszéllel, vagy anélkül, de repülni fog mert egyszerűen hulladék a többiekhez képest. A wipi-d (miután úgy ragaszkodsz ehhez a szóhoz, mint valami dogmához) pedig ma már annyira nem aktuális, de anno se volt teljesíthetetlen a külföldiek számára.

A Wimax-ba a Qualcom nagyon nagyott rúgott a szokásos "szabadalmi" játékával.....

Fejezd be a mondatot, ha tudod. Elmaradt a poén.

A Nokia pedig sose volt nálam szent

Na persze, az okostelefonokra büntetővámot kiszabó eu-s tervezetet nem is említem. A japán mobil cégek pedig maguktól repültek az eu-ból (Panasonic késve eszmélt rá, hogy itt nem elég jónak lenni, gyár is kell). Itt is van protekcionizmus, nem csak a wipi-s szemed és füled előtt. Amúgy pedig nem is tudom ki hajtogatja a SF eredményeinek fényezését, anélkül hogy tisztában lenne a valósággal. Mi van Japánban, frissítsd fel emlékezetemet, Amblokk tárornok (vagy a 위피 fan jobban tetszik?). Kérlek.

Neked végülis édesmindegy mit ír az ember. Ugyse foglalkozol vele. Ferdítesz, aztán meg vagy győződve a saját agyszüleményedről, ami részben a hozzáállásodnak hála féligazság lesz.

:C Bravo! Bravo! :C

(#15) copin válasza Dare2Live (#13) üzenetére


copin
őstag

Lassan 4 hónapja ez a téma köztünk. Te is ugyanazt írod egy ideje és én is. Közben egy kezemen meg tudom számolni, hogy hány dologban értettünk egyet, mert elirogattunk egymás mellett. :N

(#16) Depression


Depression
veterán

Szerintem meg teljesen felesleges itthon ilyen dolgokról vitázni (LTE vs. Wimax), mert ezt a sebességet tudni is kellene szolgáltatni.
Amikor itthon elkezdték a HSPDA rendszert csinálni nem történt adatforgalomkeret növelés. Évek óta ugyanazt a havi keretet fizetjük. A korlátlan netbe meg mindegyik szolgáltató belebukott. Kétlem, hogy van (és lesz a közeljövőben) olyan internet felhasználási igény, amit a HSPDA ne tudna teljesíteni.
Tehát most azon megy a vita, hogy ki tud olyat csinálni, ami senkinek sem kell.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#17) okib4100 válasza Depression (#16) üzenetére


okib4100
aktív tag

Ad 1, hogy a megboldogult T2k-t idézzem a régi hwsw fórumról: "A lőtéri döglött kutyát nem érdekli a magyar piac"

Ad 2, van azért mit hegeszteni a HSPA-n, hogy kapcsiból a RAN round trip time-t (késleltetés) említsem

Ad 3, az évek óta az kb 1,5 éve (2007 nyarán jelentek meg az 5 gigás csomagok 6é', aztán vmikor 2008 elején a 3gigás 4é'), a t-mo meg korlátoz ugyan, de messze nem annyira mint a voda és a pannon (a fórumban rapidshare megszakításról olvastam főleg)

[ Szerkesztve ]

2009. március 8.-án 0.00 órakor a fórum használatát befejeztem.

(#18) Dare2Live válasza copin (#14) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

[link]"Kit érdekel hogy létezik a wipi(pédia), ami után amblokk tábornok a környező országok között elmosta a gazdasági határt?
Ezt nem teljesen tudtam értelmezni. WIPI pedig csak az egyik!! legegyértelműbb példa arra, hogy, hogy bannolták a nem kívánatos NYi konkurenciát itt esetünkben Dél-Koreából. És azért hoztam ezt a tökegyértelmű pldat mert nálad az ember mással nem megy semmrie, a feketére is lazán rámondod, hogy fehér.

Hogy a többiek is tudják mi is a WIPI: "The specification(WIPI) was created by the Mobile Platform Special Subcommittee of the Korea Wireless Internet Standardization Forum (KWISF). The South Korean government required that all cellular phones sold in that country include the WIPI platform, which prevented most foreign manufacturers from selling their phones in Korea and handed most of the market to local manufacturers like LG and Samsung. The KCC, a government regulatory body in charge of licensing handsets, spent several months reviewing the WIPI requirement.[1]"

"Amúgy tudtad hogy Dél-Korea és Japán nem ugyanaz az ország? Tudod mi az a térkép?"
:) Gondolom a szokásos flamedet akarod elindítani, újfent nem fog összejönni. Koreai ismereteimről pedig annyit, hogy !!napi!! kapcsolatban vagyok sajnos/szerencsére velük.

"? Vagy a wikipédián arról már nem írnak, vagy szelektíven emelsz ki dolgokat onnan "
Akinek nem tetszik, a bemásolt rész, vagy kevésenk tartja annak direkte linkeltem is. Ugye szimplán megemlíteni az nem elég.

" Ez a wimax támogató nokia pedig már nálam elég lol szintű, mivel még egyszer leírom, hátha olvasás mellett érted is: ezt laptop gyártóknál lesz elsősorban fontos (például a NEC)."
Tetszik nemtetszik, érted vagy nem érted a WIMAX legnagyobb támogatója a Nokia volt.
Azért N810ben se volt véletlen WIMAX és mindha arról pletykálna a piac, hogy Nokia beszáll a laptop gyártásba. Amit mostmár LTEvel képzel el.

WIPI... de anno se volt teljesíthetetlen a külföldiek számára.
Semmilyen feltétel se teljesíthetetlen, kérdés mennyibe kerül egy cégnek alkalmazkodni egy "szabványnak nevezett" dologhoz amit a Koreai nagy cégek (samsung, lg) bármikor kényük kedvük szerint modosítgathatnak.

"A Wimax-ba a Qualcom nagyon nagyott rúgott a szokásos "szabadalmi" játékával.....
Fejezd be a mondatot, ha tudod. Elmaradt a poén.
"

Nincs poén. Ténymegállapítás volt.

EU pont mint Korea vagy Japán védővámokat alkalmaz és védi a cégeit. De nem olyan brutálisan mint Korea vagy Japán ahol rendszeres, hogy NYi cégeket kvázi bannolnak.

Egyébként én 김택용 fan vagyok.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#19) copin válasza Dare2Live (#18) üzenetére


copin
őstag

Ezt megbeszéltük. :))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.