Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) meroly


meroly
veterán

Hát aztán a kamerához tényleg nagy baromság volt hozzányúlni..... :(((
Nemmellesleg ez milyen modul lehet, mert 8 fps-el nem igen találkozni nokiákban, inkább 10-15-20 szokott.
A többi változtatás jó, de ezért kár volt kiadni egy 'i' verziót szerintem.

Én inkább már a C szériát várom ;)

[ Szerkesztve ]

Impossible is nothing

(#2) fateless


fateless
veterán

Az új zöldes szín nagyon tetszik, de ezt a részben downgrade-et nem igazán értem... :U

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#3) Magnum_


Magnum_
nagyúr

nagyon elfogadnám céges telefonnak :K

I humbly and respectfully decline™

(#4) meroly válasza Magnum_ (#3) üzenetére


meroly
veterán

Ja hát annak bármit (azért is használom a 2330c-t ;) )
De mi vezetői szinten leragadtunk amúgy a 6300-nál :(

[ Szerkesztve ]

Impossible is nothing

(#5) LA_COSTE


LA_COSTE
senior tag

Ennyi pénzért jó vétel lehet.
Ha a nyomogatás is kényelmes rajta, akkor javasolni fogom másoknak is.

(#6) Magnum_ válasza meroly (#4) üzenetére


Magnum_
nagyúr

nekem fos 3110c-m van és ahelyett kb bármi jobb lenne. pl 6300...

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#7) meroly válasza Magnum_ (#6) üzenetére


meroly
veterán

Nálunk is a 3110c-ről váltott a cég, részben 2330c és részben 6300-ra.

Impossible is nothing

(#8) JanFe válasza meroly (#7) üzenetére


JanFe
aktív tag

Azert erdekes, hogy 6300-ra valltott a top managment 2009-be :)

[ Szerkesztve ]

"There is nothing permanent except change"

(#9) Magnum_ válasza meroly (#7) üzenetére


Magnum_
nagyúr

azt is elfogadnám a 3110c helyett :K

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#10) meroly válasza JanFe (#8) üzenetére


meroly
veterán

Én is ledöbbentem, de mi kis emberek jól jártunk a 2330c-vel, nekem bejön. Nem igénylem a jobb kamerát és kijelzőt, cserébe az akku tovább bírja ;)

Impossible is nothing

(#11) PH-User


PH-User
addikt

A fekete-ezüst és a fekete egész jól néznek ki szerintem. :K

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#12) meroly válasza PH-User (#11) üzenetére


meroly
veterán

Igen, azok nem az 'i' verzók, hanem sima 6303-ak (külsőre legalábbis) ;)

Impossible is nothing

(#13) (An)Dante válasza fateless (#2) üzenetére


(An)Dante
őstag

Maga a kamera nem butítás hidd el! Az új EDOF fixfókuszos kamerák sokkal jobb minőségű fotókat csinálnak mint az olcsóbb autofókuszos modulok. Ha nekem nem hiszel nézd meg az EDOF kamerás Nokia 5630 XpressMusic tesztfotóit, majd az eredeti, autofókuszos 6303 classic festményszerű pacáit. Sajnos a videóért valóban kár, de a Nokia lépése amúgy logikus. A fiatal, technokrata réteg a érintőkijelzős mobilokat veszi, a technika iránt kevésbé fogékonyak nem tudják rendesen használni a AF kamerát, mert nem várják meg a fókuszálás végét sem..

Ne arról írj amiről azt hallottad, hogy...

(#14) meroly válasza (An)Dante (#13) üzenetére


meroly
veterán

Én is a fiatal technokrata réteghez tartozónak vallom magam, mégis eszemben sincs érintős telefont venni. Bár a kivételek erősítik a szabályt....
Az 5630-ban valóban nagyon jó kamera van, ha ebbe is az került, akkor előrelépés :K

Impossible is nothing

(#15) Matthu


Matthu
aktív tag

Teljesen értelmetlen és felesleges "ráncfelvarrás". Ez van. Manapság ez a trendi.

(#16) (An)Dante válasza meroly (#14) üzenetére


(An)Dante
őstag

Úgy tűnik, hogy a 6300 egyre inkább az alsó árszegmens felé veszi az irányt, vagyis a fémből készített mobilok már nem lesznek exkluzív ajánlatok. Amúgy a videofelvételi opciót elég ritkán használom a telefonokban, pedig rám elég nehéz lenne azt mondani, hogy nem mozgat meg a technika. :)

Ne arról írj amiről azt hallottad, hogy...

(#17) meroly válasza (An)Dante (#16) üzenetére


meroly
veterán

A fém talán a 8xxx szériában volt exkluzivitás, azóta elvesztette lényegi funkcióját. Most már mindenféle telefonba raknak fémet, amit én személy szerint útálok, mert sokkal jobban csúszik mint a műanyag és ront a használhatóságon....

[ Szerkesztve ]

Impossible is nothing

(#18) Magnum_ válasza (An)Dante (#16) üzenetére


Magnum_
nagyúr

az végülis nem baj, ha lejjebb húzodik a fém az alsóbb szegmensbe, mégis jobb megfogni, szebb, igényesebb (remélhetőleg), mint a hasonló árú müanyag társai.
Samsung is vihetné ezt a vonalat, alsóbb kategóriában az L700 óta nem is tudok hirtelen fémes telkót, de még felsőbb kategóriáan is kevés.

I humbly and respectfully decline™

(#19) (An)Dante válasza meroly (#17) üzenetére


(An)Dante
őstag

Ráadásul télen messze nem ideális a jéghideg fémet tapogatni, valamint elég árnyékolja sajnos az antennákat is, viszont sokan szeretik és a gyártók a piaci igényeket próbálják kielégíteni. ;)

Ne arról írj amiről azt hallottad, hogy...

(#20) meroly válasza (An)Dante (#19) üzenetére


meroly
veterán

Na nem csak nekem nem jön be, végre egy "szaki", mint te se vagy kimondottan a pártján?
Reggelente pl nagyon útálom, amikor a jéghideg telefont kell megfognom, mert azon van ébresztő is. Arról nem is beszélve, hogy 8800-n, pl a plexi is üveg volt és átvette a fémtől a hideget, tehát tuti fülgyulladás ha telefonáltam vele.
Mindezeket leszámítva gyönyörű, de csakis olyan árnyalatban mint a 8800 vagy a 6700.

Impossible is nothing

(#21) gerilee


gerilee
aktív tag

Ezek a színek... Khmmmm.. :U
Monnyuk cégesnek elfogadnám, mert a jelenlegi 6021-sel én elégedett vagyok, mert simán kibír egy hetet erős igénybevétel mellett, de sok partnerem panaszkodik a hangminőségre.

Hülyékkel vitatkozni olyan, mint egy galmbbal sakkozni. Feldönti a bábukat, rász*rik a táblára, majd boldogan ugrál, hogy ő nyert...

(#22) meroly válasza gerilee (#21) üzenetére


meroly
veterán

Cseréltesd ki, ha rossz a hangminőség. Mivel nem árulnak már és nem is javítják, mert a gari gondolom lejárt, így kapsz egy újat ;)

Én még mindig jókat röhögök a nokia marketing dumáján :D

Impossible is nothing

(#23) misimagaki


misimagaki
aktív tag

Azt hittem az "i" majd azt jelenti, hogy van benne wifi. Aztán mégse. Pedig azt nagyon el tudtam volna viselni.
Egyébként ma tervezem egy 6303 classic vásárlását :)

Murphy mondja: "Ha nem megy erőltesd, ha eltörik, akkor úgy is ki kellett volna cserélni."

(#24) meroly válasza misimagaki (#23) üzenetére


meroly
veterán

A 3G-ről nem is beszélve..... :(((

Impossible is nothing

(#25) JanFe válasza misimagaki (#23) üzenetére


JanFe
aktív tag

En is azt hittem. :) A 6300i- be volt , ezert azt hittem ebben is lesz. Kar, hogy kimaradt es a 3G -ert is :U

[ Szerkesztve ]

"There is nothing permanent except change"

(#26) dedike válasza meroly (#17) üzenetére


dedike
addikt

Naaaaaa! Azért egy E66 azért teljesen más élmény kézben, mint egy N97, és nem az utóbbi javára! :P

[ Szerkesztve ]

Jó szerencsét!

(#27) meroly válasza dedike (#26) üzenetére


meroly
veterán

Igen, de főleg asztalon, polcon, kirakatban, csak úgy csillog a fém. ;) Hát nem véletlenül szerettem bele a 8800-ba, és nem véletlenül ábrándultam ki belőle 1,5 év után. Pont annyira előnyös mint amennyire hátrányos a fém készülékház szerintem.

Impossible is nothing

(#28) misimagaki válasza meroly (#24) üzenetére


misimagaki
aktív tag

Ebböl is az látszik, hogy a népek/lakosság/fogyasztók nem igénylik ezt az átviteli lehetőséget. Aki meg szeretné, az vesz olyan készüléket ami tudja. Valószinű azok tisztában is vannak a dolgokkal. :((

A célközönség igényeit kielégítik.... :F

Murphy mondja: "Ha nem megy erőltesd, ha eltörik, akkor úgy is ki kellett volna cserélni."

(#29) niti


niti
aktív tag

Ez a telefon tök vicces szerintem. Kb úgy néz ki, mintha 5 évvel lenne lemaradva. Főleg a full fekete, a kék gombfeliratokkal. Meg az egész formája is olyan... Vicces, na. Nem találok jobb szót. Nem tudopm, hogy lehet ez az egyébként tényleg elegáns és stílusos 6300 utódja. Na bocsi az offért, de mindig megmosolyogtat ez a típus :)

(#30) meroly válasza misimagaki (#28) üzenetére


meroly
veterán

Valószinű azok tisztában is vannak a dolgokkal.

Ezt hogy érted?

niti: nekem is hasonlóak az érzéseim, mindemellett egy nagyon jól működő készülék, ami szépen a háttérben végzi a dolgát. A szépség meg ízlés kérdése, valakinek biztos bejön.

[ Szerkesztve ]

Impossible is nothing

(#31) hans87


hans87
tag

Speciel sztem nem rossz ötlet ez, csak egy dolog zavar. Anno a 6300 mellé kiadott i verzsön WiFi-s volt úgy tudom, jobb lett volna ha már kiadnak egy 6303i-t, akkor legyen már benne WiFi is, S40 támogatja szóval szoftra nem lehet fogni. Bár lehet, így jobbn felveszik a szolgáltatók a kínálatba. Amúgy meg a barna szokatlan, de vmiért egészen tetszik.

Nokia 5530

(#32) gerilee válasza meroly (#22) üzenetére


gerilee
aktív tag

Gondoltam már rá, hogy véletlenül "elvesztem"... ;]
Csak nehezen mondok le az 1-1,5 hét készenléti időről. Nem nagyon találkoztam az utóbbi időben ilyen valós készenléti idejű telefonnal (Philips nem ér, mert nem tetszenek). :)

[ Szerkesztve ]

Hülyékkel vitatkozni olyan, mint egy galmbbal sakkozni. Feldönti a bábukat, rász*rik a táblára, majd boldogan ugrál, hogy ő nyert...

(#33) evone válasza meroly (#17) üzenetére


evone
őstag

LOl. Miert is ront a hasznalhatosagon? :S Nemtudom de nekem jo erzes hogy nem egy recsego ropogo szart nyomkodok, hanem egy normalis anyagokbol keszult mobilt tokeletes illesztesekkel, akarhol nyomkodom semmilyen hangot nem ad ki, és télen sem hideg egyaltalan ha nem logatjatok ki az ablakon 200km/h mellett. Megsugom: ha a zsebedbe rakod akkor nem fog lehulni.

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#34) meroly válasza evone (#33) üzenetére


meroly
veterán

Hát hátrányként az alábbiak:
- jobban csúszik
- mocskolódik
- karcolódik
- hideg
- a műanyag-fém kapcsolat hatására a hőtágulás miatt lesznek problémák
- jobban árnyékolja a telefont,
- ezáltal csökken az akkuidő (még ha a mostaniak minimális mértékben is, de a 8800-n ez érezhető volt)
- ezáltal rosszabb lesz a térerő (ez is inkább csak a 8800-ra volt jellemző)

Ellenben szép, az tény, ezt nem vitatom.
Viszont lehet olyan nem fém készüléket kapni, ami nem recseg, ropog.

Zsebembe nagyon ritkán rakom, mert - bár van egy - de szeretnék még gyereket és nem akarok hererákban pusztulni egy szaros telefon miatt.

gerilee: hát készenlétben nem lesz párja az tuti. De az a készenléti idő, amit te írtál, az milyen használat mellett van?

Impossible is nothing

(#35) evo87 válasza meroly (#34) üzenetére


evo87
őstag

Erről a zsebbe telefon - zacsi kapcsolatról mondj még dolgokat, mert nem tudom elképzelni, hogy a zsebbe tett telefon miért árt a zsáknak. :))

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro 128GB / MacBook Air M2/ Seiko Samurai / Fujifilm X-T30 / Mazda RX-8

(#36) meroly válasza evo87 (#35) üzenetére


meroly
veterán

A telefon egyébként is árt a sugárzása miatt (bár erről világméretű viták szólnak), de ha választani lehet, akkor inkább nem prosztatarákban halnék meg...

Impossible is nothing

(#37) evone válasza meroly (#34) üzenetére


evone
őstag

Nemtudom, nekem nem csuszik jobban, nem mocskolodik, fel eves a 6300am de egy darab mocsok/kosz nincsen rajta sehol, makulatlan tiszta pedig tok sincs hozza, a hatuljan van 2-3 karc, ennyi. Hidegnek hideg, es? En semmliyen problemat nem veltem felfedezni a hotagulassal kapcsolatbam pedig latod mar megvolt nyaron es most itt a jo hideg tel is. :) Semmilyen aksiido csokkenest nem veltem felfedezni a regi 6230i-mhez kepest, foleg nem arnyekolast, mivel az antenna resznel muanyag a telefon, ahogy a 6303nal is, ugyanolyan jo a tererom mint akarmelyik masik szargagyimuanyag nokianal. :)

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#38) misimagaki válasza meroly (#30) üzenetére


misimagaki
aktív tag

"Valószinű azok tisztában is vannak a dolgokkal."

Aki wifis, 3G-s telefont szeretne az már van olyan olvasottsági szinten, hogy tudja, hogy mit vegyen.

Murphy mondja: "Ha nem megy erőltesd, ha eltörik, akkor úgy is ki kellett volna cserélni."

(#39) 8nemesis8


8nemesis8
veterán

Színválasztékban nem szenved majd hiányt:)

A jelzőfényt okos ötletnek tartom, E51emen is hasznosnak vélem.

(#40) (An)Dante válasza evone (#37) üzenetére


(An)Dante
őstag

A túl sok fémet tartalmazó burkolattal rendelkező mobilok vétele nagymértékben függ a készülék térbeli helyzetétől. Ha olyan helyzetbe kerül a készülék, hogy a fémes burkolat a készülék antennája és az adótorony közé kerül, akkor a telefonnak rendszerint növelnid kell az adóteljesítményét. Ez nem jelenti azt, hogy szakadózni fog a vétel, csak esetleg gyorsabban merül a készülék. Hívás közben ezzel nem szokott gond lenni, de modemként használva már jól látható, hogy mennyire helyzetfüggő a térerő.

Ettől függően az acélból készített mobilok burkolata sokkal ellenállóbb, az alumínium modellek viszont sérülékenyebbek és sokkal könnyebben benyomódnak.

Ne arról írj amiről azt hallottad, hogy...

(#41) meroly válasza (An)Dante (#40) üzenetére


meroly
veterán

Köszi, nagyjából ezt akartam én is írni, hogy ha valaki hanyatt fekszik és a fém részen keresztül próbálja elkapni a jelfolyamból az infót a készülék, akkor már árnyékol, vagy ha headsettel és a készülék meg istentudja milyen pózban hever valahol.

misimagaki: én még mindig kis gyúnyt érzek magamra nézve, de lehet paranoiás vagyok :F

Impossible is nothing

(#42) gerilee válasza meroly (#34) üzenetére


gerilee
aktív tag

Normál használat, semmi extrém. Eddig februárban kb. 2,5-3 órát telefonáltam vele. Mellette az E51-hez ha hozzá sem nyúlok akkor 3-4 naponta tőtikézni kell. De persze használom, így általában 1,5-2 nap amit bír (kikapcsolt 3G-vel, kékfoggal, alacsony fényerővel). Jó lenne, ha össze lehetne rakni a két telefon jótulajdonságait... :)

Megértem az aggodalmad a zsebbenhordástól, de sajnos ha a telefon károsítja az embert, akkor tökmindegy hol hordod. Övön, tartóban? Vastagbélrák. Nyakba akasztva? Gyomorrák. Mellényzsebben? Tüdőrák. Táska vállpántján? Gégerák. Egyik sem jobb. :(

Hülyékkel vitatkozni olyan, mint egy galmbbal sakkozni. Feldönti a bábukat, rász*rik a táblára, majd boldogan ugrál, hogy ő nyert...

(#43) meroly válasza gerilee (#42) üzenetére


meroly
veterán

Igen, attól félek nálam is 1,5-2 napot menne, mert 1,5-2 órát teleofnálok naponta (nemhiába, céges, munkaeszköz)...

Impossible is nothing

(#44) plus44


plus44
veterán

Az ára elég jó, de maga a teló elég ronda (főleg a navigációs szervek...)

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#45) meroly válasza plus44 (#44) üzenetére


meroly
veterán

Ebben nem volt változás a sima verzióhoz képest....

Impossible is nothing

(#46) m@xsys


m@xsys
senior tag

Továbbra is fentartom, hogy a 6300 sokkal szebb. Fölösleges modell frissítés, gyenge próbálkozás by Nokia.
Az áron kivül semmi jót nem tudok megemliteni, ja fos zöld - biztos ez kell a népnek.

(#47) BossBoss


BossBoss
őstag

Na meg ez is... Hánynom kell. Pedig tényleg szerettem a nokiát. Senkinek nincs szeme a cégnél? Az rendben van, hogy a sok telefonguru értékeli millió szoftveres, harveres újítást és profin kivesézik. De a nép 60% lesz@rja symbiant, WM, Android rendszereket.Meg ilyen fps meg olyan proci. Nekem is fontosabb a belső mint a külső de ez már vicc. Üzenem a nokia dizájnereinek, hogy bek@phatják. Vakok!!!

(#48) meroly válasza BossBoss (#47) üzenetére


meroly
veterán

Azért ennyire nem ronda :N

Impossible is nothing

(#49) NyxNyxNyx válasza meroly (#48) üzenetére


NyxNyxNyx
addikt

Szerintem DE :Y

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#50) SzalaiG válasza meroly (#1) üzenetére


SzalaiG
addikt

A C széria az milyen?

Szerintem jó ár/érték arányú teló. Nekem még az alap van, de amint lehet váltok.
Mennyit érhet egy 3hónapos 6303 pannonos?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.