Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) z0d1AK


z0d1AK
veterán

Az ujjlenyomat gyűjtő felülete szépen néz ki, már ameddig hozzá nem nyúlok.:D
De a dizájn nem mai, és hát a kijelző sem néz ki túl nagynak a tévézéshez:F

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#2) brumesz


brumesz
aktív tag

megint egy jó kis cikk :D

a telefon szerintem stílusos, de ez a mobil tv...
nemtudom kell-e ez nekünk

cserebere, beszamitas, mennyitengedszafelebol nalam nincs, bocsi mindenki!

(#3) Móci


Móci
addikt

A telefon biztos nem kellene, pláne ezzel a tévé vakítással. A Törpslágeres résznél felröhögtem, élőben is megnéztem volna azt az Audit. :D :D

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#4) Norbi21


Norbi21
senior tag

Bárcsak maga a készülék is lenne olyan jó,mint a teszt.Ennyiért nagyon felejtős nekem.

(#5) arpeen2


arpeen2
senior tag

"pedig egyből feltűnhet, hogy a klaviatúra alsó íve zöldeskék színnel kigyullad"

Ez egy kicsit erős volt. Hogy világítani kezd, az OK, de hogy kigyullad egy telefon, az gáz. :W

(#6) Lotusomega


Lotusomega
senior tag

A kialakítás tetszik, a formavilág is, a belső az a szokásos, a konkurenseknél is hasonló,az a pulzáló fény is jó móka lehet, tv vevő viszont tényleg teljesen felesleges bele
Ha ennyi a kezdő ára akkor kártyaásban egyik bestbuy lehet olyan 30 körül.
Nekem bejön :R

(#7) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Dvb-t vevője mpeg4 kompatibilis?
Mert lehet azért nem vette a tv adásokat.. :U

Egyébként itthon a dvb-h csúfosan elbukott, viszont a dvb-t, mire végleg kiépül 2012-ben, jó lesz nagyon (főleg majd most a vb full hd-ben :P ), és a közszolgálati adók és tv2+rtl mindig ingyenesek lesznek rajta..
(bár a rendszer maga tetőtéri használatra van tervezve, de még nem megy teljes üzemen a rendszer, hátha két év múlva már az ilyen telefonokkal is lehet fogni az adást..)

Én csak örülök végre annak, hogy dvb-h helyett végre megjelentek a dvb-t vevők a telefonokba!
Csak így tovább:)

Viszont ez a telefon drága és csúnya :D

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#8) crey válasza Móci (#3) üzenetére


crey
MODERÁTOR

A TV-s vakítás annyira nem vakítás.
Lehet hogy jelenleg megy a DVB-H sugárzás is, de egy időre anno biztosan leállították.
Azért kapott két vevőt a telefon, mert a rohadt nagy EU-s szabványosítás közepén, az egyik tagállam DVB-T-re alapozta a mobil digit műsorszórást is (high level meg low level profileokon szétválasztva), a másik az eredetileg is erre kitalált DVB-H-t választotta.

Magyarország - illetve az AH az NHH-val karöltve - a DVB-T-t csak helyhez kötött technológiaként karolta föl (azaz viszonylag kevésbé hibatűrő moduláció - doppler effekt mozgásnál odavág, alacsonyabb teljesítményű sugárzás), azaz egyszerű TV-zésre, mert így kisebb - és olcsóbb - adótornyokkal meg lehet oldani a földfelszíni sugárzást, és úgyis van mindenkinek UHF sávot ismerő antennája a tetőjén.

Viszont mondjuk más országokban azt mondták, hogy nem költenek két külön rendszerre (amúgy elég nagy az átfedés közöttük), hanem nagyobb teljesítménnyel és mondjuk QPSK moduláltan oldják meg a DVB-T. Osztán jó lesz ez Mobilra is, meg földfelszínre is.
Ennek a hátránya, hogy egy multiplexeren kevesebb hasznos információ - azaz csatorna fér el.

Szóval lehet hogy azért nem látott semmit, mert a DVB-H szórás jelenleg áll - vagy kódolt, a DVB-T pedig abszolút nem fog itthon működni mobillal :)

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#9) Bog válasza crey (#8) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Az AH oldalán egy mukk sem esik arról, hogy a szolgáltatás állna, sőt, rajzoltak nekem szép térképet, hogy hol érem el és külön hangsúlyozzák, hogy térítésmentes...

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#10) crey válasza Bog (#9) üzenetére


crey
MODERÁTOR

Hát akkor nem tudom mi lehet az oka. Szerintem az MPEG körüli kavarás szinte biztosan nem, szép lassan mindenhol állnak át MPEG4-re, nem szaroznak már MPEG2 alapú dekódolással.
szerk.:
Ja jut eszembe, DVB-H alapon soha nem szórtak MPEG2ben, mert nagy a sávszél igénye. Bocsi.

Amúgy igazad van, a weblap szerint valóban működik a szolgáltatás:
http://www.ahrt.hu/Digitalis_atallas/Digitalis%20mobilteve/A%20DVB-H%20Ma,-d-,-on.aspx

És még elvileg beltérben is várható vétel. Juppí :)

[ Szerkesztve ]

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#11) hemaka


hemaka
nagyúr

Az aztán nagy extra, hogy variálhatjuk alul a szineket, tiszta piaci feeling :D Megint egy felesleges Nokia, ami semmi újdonságot nem hozott számunkra...
A videón azért jót röhögtem, főleg a színváltoztatáskor. :D

(#12) che 1990


che 1990
tag

Szórakoztató teszt lett :))

Hemaka:Szerintem meg pöpec a színkavalkád,legalább egyedi,nem láttam még ilyet egy készüléken sem! (Bár vicces lenne egy milestone-on vagy egy desire-n :D )

[ Szerkesztve ]

(#13) Nordic


Nordic
Közösségépítő

Jó cikk(remek videó :DDD ), és egy béna telefon... Komolyan be kellene vezetni a felesleges és a különösen felesleges plecsniket. Bár lehet hogy elég lenne csak a Nokia plecsnit, az mindent elmond...

(#14) DeltaPower


DeltaPower
őstag

ilyen ocsmány módon aránytalanra tervezett előlapot régen láttam.

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#15) kennyke


kennyke
aktív tag

Második oldal, második bekezdés:
Az 5530 Mobile TV Editon...

(#16) krisi047


krisi047
aktív tag

Szerintem csak DVB-H vevő van benne, a nokia.hu is ezt írja, és tuti hogy nincs DVB-T. Ha lenne, akkor szinte minden nagyvárosban, így természetesen Budapesten is tuti kéne fognia a MindigTV-t, mivel azért feltételezem, hogy már nem MPEG2-es verziójú telót adnak ki. Nekem Debrecenben egy sima kis usb-s kütyüvel nyúlfarknyi antennával is 100%-os a jel lakásban.

(#17) JanFe


JanFe
aktív tag

Tetszett a teszt :)
A telefonrol, hat nem egy nagy eresztes...

"There is nothing permanent except change"

(#18) Bog válasza krisi047 (#16) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Szintén Nokia oldalon mást írnak.

Egyébként lehet, hogy régiófüggő.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#19) geri|


geri|
aktív tag

nekem valahogy nem szép...

LiveStrong

(#20) Straw válasza krisi047 (#16) üzenetére


Straw
senior tag

100% a jelerősség vagy a jelminőség? Mert nagyon nem mindegy.

42

(#21) donjohnson


donjohnson
addikt

csúszkás nokiát soha többé... :( ;]

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#22) kaller1


kaller1
veterán

Ennek a telefonnak semmi értelme, ettől még a htc smart is többetr ér, hiába nem nagy szám az sem.

.::> <::.

(#23) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Eléggé átlagos lett, túlzó árral. Jó lett volna találni egy helyet, ahol ment volna a mobil TV, de ez úgy tűnik, elég nehéz feladat...

(#24) littlelion21


littlelion21
addikt

Érintős zene-gyorsgombok - nálam ez tette fel a "koronát"...

(#25) win7 válasza littlelion21 (#24) üzenetére


win7
csendes tag

Nálam is ez viszi el a pálmát! És emellett nagyon szép is - szerintem.

(#26) ClioRS


ClioRS
őstag

Tényleg nem nagy durranás a telefon, én akkor már hozzácsapnék egy kicsit, aztán vennék egy 5800-át :U
A Hagyó Mikis BKV jegyes részen nagyot röhögtem :DD

(#27) Probber


Probber
őstag

Nagyon drága és még csak nem is tetszik, de azt sem mondanám, hogy csúnya. Ez a TV dolog meg szerintem teljesen felesleges egy telefonba, bár lehet, hogy lenne olyan ritka alkalom, hogy jól jönne, de amíg ilyen a lefedettség, értelmetlen. A változtatható "billentyűzetvilágítást" nem lehet kikapcsolni?
Mert szerintem az is teljesen felesleges rá.

[ Szerkesztve ]

"Rendben, mi a munka? Reklám! Egy kelet-európai üditőnek amit Splort-nak hívnak. A világ első cékla ízű kólája!"

(#28) paranoir


paranoir
csendes tag

Szörnyen unalmas ez a telefon, semmi érdekfeszítő nincs benne, beleértve a béna tévéfunkciót. A Nokiák jó ideje különben ugyanígy unalmasak. A közelmúltból (vagy távolabbról) egy Nokiát se tudok felidézni, ami felizgatott volna, de olyat se, ami szerintem felizgathatna valakit. Az árképzés meg a korona.

(#29) norbest


norbest
aktív tag

Nem rosz, de ez a TV ez felesleges...

(#30) omlosz válasza norbest (#29) üzenetére


omlosz
csendes tag

Azért nem mondanám, hogy felesleges, csak ilyen lefedettséggel és kínálattal itt tényleg nem nyerő. De eltudnám képzelni egy hosszabb utazásnál, ha nincs kedvem semmi sorozathoz vagy zenéhez, akkor nézzek valamit tévébe.

(#31) norbest válasza omlosz (#30) üzenetére


norbest
aktív tag

Ja csak kb semmit nem fog szerintem...

(#32) gyoref1 válasza Bog (#9) üzenetére


gyoref1
aktív tag

Talán ha az AH Budapesten 100 egységnyi erővel nyomna
a 40 !! helyett müködne is az a nyamvadt digitális tv. :W :W

Tehát nem a lefedettség a bibi

[ Szerkesztve ]

(#33) madstunt


madstunt
addikt

azért én avval szembeszálnék hogy sz@rt se jelent az Xpressmusic név
példának itt van az olcsó 5130 FR görbéje:

és itt mondjuk az i8910-é:

(#34) persil


persil
nagyúr

Érdekes egy masina. Képeken egyáltalán nem, a videóban "élőben" viszont kifejezetten tetszett.

Azt viszont őrült nagy marhaságnak tartom, hogy a zenelejátszóban ott vannak az óriási hót értelmetlen és teljesen felesleges jelek a számváltásra, pause-ra stb.. :D
Minek?! Hiszen semmit sem lehet velük csinálni és ott vannak a teló szélén a dedikált érintőgombok. Szerintem ez így béna.

Plusz sok mindent elárul, hogy Bognak sikerült többször is, véletlenül elindítani a zenét... hát nem tudom.

A videó meg csillagos ötös... :)

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#35) persil válasza Nordic (#13) üzenetére


persil
nagyúr

Ezen jót mulattam és (sajnos) van is benne némi realitás... :D

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#36) House M.D


House M.D
tag

na ez az a mobil amit ha hozzámvágnak-visszadobom :)

"A zenészek nem mennek nyugdíjba, egyszerűen abbahagyják, ha már nincs bennük több zene." /Louis Amstrong/

(#37) norbest válasza House M.D (#36) üzenetére


norbest
aktív tag

Azért annyira nem rossz

(#41) Ricardo


Ricardo
félisten

Nem olyan rossz mint elsőre gondolná az ember. a 2,4-es kijelző azért nem olyan kicsi, és úgy néz ki végre az összeszerelésre is odafigyeltek.
Ami nagy negatívum az a zongoralakk bevonat :W

(#42) eladohardver válasza Bog (#9) üzenetére


eladohardver
őstag

tetőantennát nem küldtek hozzá? Azzal még menne is....:D sztem nem éppen hálózat függő a dolog ahogy mondtad...

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#43) norbest válasza eladohardver (#42) üzenetére


norbest
aktív tag

És milyen csatornékat tud vajon fogni

(#44) blueMerle


blueMerle
veterán

A cikket talán érdemes lenne átjavítani vagy bővíteni mielőtt valaki a TV funkció miatt megveszi, ugyanis nem a vételi/térerő viszonyok miatt volt lehetetlen a TV nézés. Ebben bizony MPEG2 tuner van, így magyaroszágon ez a készülék nem használható DVB-T MPEG4 földfelszíni televízióadás vételére.

Ami nekünk rendelkezésre áll intraneten infók a telóról:
* Mobile TV: H.264 (with AAC+ audio) up to 25 fps, MPEG-2 (with MP3 audio)
* Video playback: MPEG-4 SP, H.263, H.264
* Zoom up to 14 x

[ Szerkesztve ]

(#45) eladohardver válasza blueMerle (#44) üzenetére


eladohardver
őstag

akkor ez egy igen nehezen eladható marhaság, kell is neki a reklám, ezért küldték Bog-hoz:) :))

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#46) norbest válasza blueMerle (#44) üzenetére


norbest
aktív tag

Akkor ez ide hozzánk értelmetlen :)

(#47) blueMerle válasza eladohardver (#45) üzenetére


blueMerle
veterán

Már ahol...nálunk speciel MPEG2 van :U Na nem mintha ez olyan baromi jó lenne :U Cserébe bivalyerős, én 70 km-re lakom az adótoronytól és sima hálós antennával tisztán jönnek az adók.

[ Szerkesztve ]

(#48) turorudi94


turorudi94
tag

Most újracsomagolták az X3-at vagy mi ez? :DDD

Mert megérdemled.

(#49) rolkaDb


rolkaDb
aktív tag

Jó kis cikk, kevésbé jó telefonnal. :DDD Éppen nem rossz telefon. De az ára kicsit magasnak tűnik, még a mobil TV mellett is.(bár nem sok hasznát vehetjük :D )

(#50) vans?


vans?
őstag

király a teszt és a videó :R

a telefon szvsz ronda és drága.:)

hábm bábm

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.