Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) DaveNo1 válasza Billu (#49) üzenetére


DaveNo1
veterán

szvsz. ebben a kategóriában nem feltétlenül, persze lehet kínálnak majd hozzá egy fiataloknak szánt netes díjcsomagot mindenféle web2es dologgal megfelelő áron, ebben az esetben van helye a 3g-nek, de úgy önmagában nem igen.

You are not prepared.

(#53) Tenoce


Tenoce
tag

Ez a telefon arra keszult, hogy a szolgaltatok szeressek. Nincs benne wifi, ezert mobil netet kell hozza hasznalni -> noveli az ARPU-jet az adott szolgaltatonak -> megeri jol megtamogatni.

Sztem, emiatt szamlasan meg fogod tudni venni 10.000-15.000 Ft kozott.

(#54) Bling95 válasza DaveNo1 (#51) üzenetére


Bling95
őstag

Sztem neked van igazad, én nem jártam marketingre se semmire egyszerűen csak 14 vok és ha a fiataloknak szánják akk a GPS tök felesleges és a 3G-se annyira fontos , viszont mivel hódít a fotózzuk magunkat mobillal tükörbe mánia azért egy jobb kamera elkélt volna :D

és a wifi se lenne egy rossz dolog mivel egyre több helyen található és ingyen van

(#55) aram01


aram01
nagyúr

nektek semmi nem jó vazze ;] Én majd veszek egyet a fiamnak

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#56) (An)Dante válasza Tenoce (#53) üzenetére


(An)Dante
őstag

Ez így van. Számos olyan funkciót kínál, ami netcsomag nélkül nem használható. Ilyenek ugye a közösségi szolgáltatások (presence/jelenlét, chat, kép és videómegosztás) az online tárhely (Ovi Files), helyi időjárás és útinfó (Ovi Maps online), email és még megannyi egyébb.
Valószínűleg éppen ezért látnak majd benne a szolgáltatók fantáziát, mely igen nyomott árat jelenthet, főleg kifejezetten fiataloknak szánt speciális adatcsomagokkal, melyek a Vodafone Live mintájára csak meghatározott oldalak és funkciók korlátlan elérését kínálják ellenállhatatlan, fix áron. A tervezhető költségű átalánydíjas csomagokkal könnyű a fiatalokat elcsábítani, akkor is ha azzal csak korlátlan chat, email, online játék, hírolvasás és képmegosztásra van lehetőségük. Ezzel a szolgáltató elkerülheti az ARPU csökkentő VoIP, vagy a hálózatot nagyon terhelő letöltés funkciók igénybevételét a túl olcsó speciális adatcsomagokkal, ugyanakkor megfelelő ráfizetéssel az is rendelkezésre állhat..

[ Szerkesztve ]

Ne arról írj amiről azt hallottad, hogy...

(#57) gerilee


gerilee
aktív tag

Szerintem meg nem csak a fiatalok között hódíthat. Itt van pl az asszony. Pont azt tudja amire neki szüksége van. Erős aksi (mert beszélni azt tud :D), érintőképernyő (már régóta szeretne egyet), alap fényképező (hogy a kölkökről hirtelen is tudjon képet készíteni), S60 rendszer (10 éve Nokiát használ) és külön öröm a GPS (tájékozodni nem igazán tud, ha eltéved, megzavarodik, mint vasorrú bába a mégneses viharban :DDD ). Ráadásul ezzel az árral bármikor meg tudom őt lepni egy ilyennel, nem kell túl sokat spórolni. :)
Ráadásul még nekem is tetszik. :)

Hülyékkel vitatkozni olyan, mint egy galmbbal sakkozni. Feldönti a bábukat, rász*rik a táblára, majd boldogan ugrál, hogy ő nyert...

(#58) DummyBoy


DummyBoy
senior tag

Az egyikben Wifi van, a másikban GPS ... Kinek melyik kell ...

Kicsit rugaszkodjunk el a kockák és a fővárosiak világától, vidéken nem 20 centinként nőnek a free wifi hotspot-ok ... És otthon sincs mindenkinek Wifi routere ...

Life is shor...

(#59) blueMerle


blueMerle
veterán

Kell a wifi mellé gps? Hát csókolom ott az 5800, nem értem a panaszkodókat... :F Jahogy az nem 50k? Hanem 60-70? Igen, urambocsá, meg kell fizetni a plusz dolgokat, ez így megy ha eddig valakinek még nem tünt volna fel, mert most mászott elő egy barlangból.

DummyBoy: ezt a vonalat szerintem ne boncolgassuk. Akkor minek GPS ha vidéki nem? Vagy a videéki is utazik? Tényleg? Akkor ha már utazik, esetleg egy nagyvárosba ott nem jön jól a wifi egy ingyenes skypre asszonnypajtással? Ésatöbbi ésatöbbi....nem szeretem az általánosításokat meg a találgatásokat. Én is vidéken élek, mégis 21 nyílt, ingyenes wifi hotspot van amiről tudok, és még mennyi lehet, amiről nem. :U

[ Szerkesztve ]

(#60) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Kérdés, hogy ez az 50k mennyire lesz valós. Nem hinném, hogy Nokia boltba kártyafüggetlenül odaadják ennyiért. Egyébként szép ez a fehér szín, de a hátlapok elég csúnyák sajnos. A WiFi gáz, márcsak a cím miatt is. Mitől is okostelefon ez? :)) Inkább buta..

(#61) blueMerle válasza Jhonny06 (#60) üzenetére


blueMerle
veterán

Ugye....ugye olvasol is? Nem zavar a hozzászólásod alatt amit leírtam?

Egyébként: egy eszköz attól okostelefon ha van benne wifi? Jujjj... :DDD Még véletlenül sem a bővíthető operációs rendszer miatt, igaz? ;)

(An)Dante: Ez nem volt szép. Év végéig feladtad a leckét ;] :D

[ Szerkesztve ]

(#62) (An)Dante válasza Jhonny06 (#60) üzenetére


(An)Dante
őstag

Az okostelefon definíció csak a te világodban jelent egyet a WLAN jelenlétével. Ezek szerint nálad pl. a Nokia 6300i is okostelefon, ugye? Maradjunk inkább annál a megközelítésnél, hogy a központi processzoron közvetlenül végrehajtódó alkalmazásokkal bővíthető operációs rendszerrel felszerelt, nyilvános cellás felépítésű hálózatokon hanghívás lebonyolítására alkalmas, kézben könnyen tartható és hívás közben a fejhez emelhető eszközöket hívjuk okostelefonnak.

[ Szerkesztve ]

Ne arról írj amiről azt hallottad, hogy...

(#63) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Okoskodóknak: senki nem mondta, hogy a WiFi=okostelefon, de enyhén szólva is alapvető funkció egy okostelefonba.

blueMerle: Bocs, ha te ezzel töltöd a napjaid nagy részét, hogy minden cikknél minden hsz-t végigolvasol, nálam ez nem így működik.

[ Szerkesztve ]

(#64) Scenic válasza blueMerle (#59) üzenetére


Scenic
tag

Pontosan erről beszéltem, akinek több kell vegyen 5800-át! Miért pont azt hiányolják amitől olcsóbb??? :F

XPERIA Z2

(#65) (An)Dante válasza Jhonny06 (#63) üzenetére


(An)Dante
őstag

Számos RIM BlackBerry, Palm, HTC, Nokia, Samsung és más okostelefon létezik WLAN nélkül. Ez nem alapelvárás, pláne nem ebben az árszegmensben.

Ne arról írj amiről azt hallottad, hogy...

(#66) DummyBoy válasza blueMerle (#59) üzenetére


DummyBoy
senior tag

Igazad van valamilyen szinten, de abba is bele kell gondolni, hogy Győr is vidék, Pécs is vidék, meg Alsótiszaröcsöge is vidék ...

Én a környéken 1 free wifi hotspotot tudok, az is a szomszéd jelszónélküli wifi routere ...

Viccelek offkorz ... de tény hogy azért nem olyan elterjedt még mindenütt ...

GPS viszont jó vidékre is, mert a műhódak onnan is látszanak :)

Viccet félretéve, a lényeg itt az akart lenni, hogy lehet választani A csomag (Wifi) B csomag (GPS) és C csomag közül (A+D deluksz ...)

Life is shor...

(#67) GGGBR válasza --Nozbert-- (#36) üzenetére


GGGBR
tag

Jah hát végül mindenhol arról olvasni, hogy szerencsétlen userek kezében darabokra esnek a Nokiák... Szentségtörés lesz, de ezerszer inkább ez, mint a robbanós iphone... Tudom nem vagyok innovatív, meg így apple, meg úgy... :U :U :U

I LOVE THIS GAME

(#68) blueMerle válasza GGGBR (#67) üzenetére


blueMerle
veterán

Azonnal elásom az iPhoneom, mert már érzem ahogy készul felrobbanni :D Vagy csak leszedem az iBlow-ot :DDD

Jhonny06: nem töltöm azzal a napom, csupán az a hsz pontosan előtted lett írva. És igen, mielőtt írok egy topicba legalább az utolsó 2-3 hozzászólást elolvasom :U

[ Szerkesztve ]

(#69) Jhonny06 válasza (An)Dante (#65) üzenetére


Jhonny06
veterán

Ez hülyeség. Neked lehet, hogy nem alapelvárás, nekem pl. eléggé. Az az 50 000 pedig biztos, hogy több lesz. De ártól eltekintve is, ha már "ennyi mindent" tud, ennyi mindent beletettek, ezekhez képest is elég alap. Érintőképernyő, meg még sorolhatnám. Nagyjából ilyen árfekvésű PDA-kba is mind ott van.

(#70) sunone válasza Bling95 (#54) üzenetére


sunone
aktív tag

figyelj a google.com/latitude szolgáltatására

[ Szerkesztve ]

(#71) blueMerle válasza Jhonny06 (#69) üzenetére


blueMerle
veterán

Az az 50 000 pedig biztos, hogy több lesz.
Aha ;] Idézek a Nokia dealer 2009 Q4 papiromról szó szerint, ha nem bántalak meg:

"5230 TUBE - Dealerská cena 126,00 EUR- Q4" (azaz nagyker ár).
Namost ez meg fog állni 160-170 eurónál adóval kutyafülével ;)

De ártól eltekintve is, ha már "ennyi mindent" tud, ennyi mindent beletettek, ezekhez képest is elég alap. Érintőképernyő, meg még sorolhatnám.

Ne haragudj de komolyan fel akarod húzni itt az emberek agyát? Világosan el lett magyarázva hogy AZ A TÖBBLET AMIT KERESEL MEGVAN AZ 5800-ában, ennél világosabban nem tudom neked elmagyarázni. Ez az 5800 light kiadása, AZÉRT LETT OLCSÓBB MERT BIZONYOS FUNKCIÓKAT kihagytak belőle. Tudod, így müködik a piac, jó reggelt :)

Nagyjából ilyen árfekvésű PDA-kba is mind ott van.
Mutass nekem 50 000 Ft-ért ilyen tudású PDA-t :) Egyet. ;)

[ Szerkesztve ]

(#72) Jhonny06 válasza blueMerle (#71) üzenetére


Jhonny06
veterán

Ezen vitatkozhatunk még egy darabig, nekem ez alap. Tudod, így van ez, jó estét.

[ Szerkesztve ]

(#73) blueMerle válasza Jhonny06 (#72) üzenetére


blueMerle
veterán

Na, látod így már egész más a leányzó fekvése. Neked alap. Ez a lényeg. :K

[ Szerkesztve ]

(#74) Snowy_owl


Snowy_owl
őstag

Ez a telefon jó lesz azoknak akik érintőset akarnak olcsón. (de persze csak ha esik az ára.) De egyébként az lenne a jó ha a burkolat nem lenne nyiszlett nyoszladék. Mert a képeken eléggé olyan hatása van.

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#75) blueMerle válasza Snowy_owl (#74) üzenetére


blueMerle
veterán

Tapogass meg egy 5800-át, mert ugyanaz a burkolat. :) Mégcsak várnod sem kell rá, hogy megtudd milyen.

(#76) Snowy_owl válasza blueMerle (#75) üzenetére


Snowy_owl
őstag

Mondjuk sejtettem hogy ugyan az a ház. De már nem azért miért kell ilyen sz@r műanyagból csinálni? Egyik telefonnak sem szabadna ilyennek lennie hát még egy 50-60-as árkategóriájúnak. Arról nem is beszélve hogy e felett az ár felett is vannak ilyenek. Személyes tapasztalat: N82 Ahogy kézbe vettem ennyit mondott csak: nyisz nyasz. Nincs valami alapkövetelmény hogy ne ilyen sz@r anyagból csinálják?

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#77) GALARDO


GALARDO
addikt

Nem rossz de már unalmas.

How would I describe myself? Three words: hard working, alpha male, jackhammer....merciless...insatiable. by: DS

(#78) miaoumaoi


miaoumaoi
tag

Másodtelónak jó lenne. Szívesen elbuziznék a kijelzőjével. :LoL

(#79) Napfénysüti válasza blueMerle (#59) üzenetére

Abszolút egyetértek. Ha valaki 50k-t ki tud adni telefonra akkor amennyiben több kell neki plusz 10-et már csak összekapar rá. Ez a telefon 45-50-ért jó vétel lehet és erős konkurense az LG KP500-nak meg a Samsung s5230-nak.

Més que un club!

(#80) blueMerle válasza Snowy_owl (#76) üzenetére


blueMerle
veterán

Nincs valami alapkövetelmény hogy ne ilyen sz@r anyagból csinálják?
Természetesen van alapkövetelmény, egy EU-s minőségi norma (CE). A lényeg: ha nem esik azonnal szét, mehet a piacra, nagyjából ennnyire komoly vizsgálatról van szó. A legnagyobb visszatartó erő az lenne ha nem vennék az emberek.

De meg kell nyugtassalak: nem olyan tragikus a helyzet. :) Nekem volt elsőszériás 5800-ám ami majdhogynem szétesett, ahogy hozzáértem olyan hangokat adott ki mint öregfater 30 éves hintaszéke, viszont most áprilistól használtam újból 5800-át egészen tegnapelőttig, annak semmi ilyen baja nem volt, nagyon jól össze volt rakva.

Napfénysüti: így van, és szvsz iszonyat nagyot fog tarolni ez a cucc. Nem rosszból de egy KP500 vagy S5230/5600 ehhez képest papírbicikli. Mindjárt a bővíthető oprendszer egy akkora brutális lépéselőny, ami szinte behozhatatlan. Táácsviz meg szenszeui ide vagy oda... ;]

[ Szerkesztve ]

(#81) skajwa


skajwa
senior tag

Kíváncsi leszek mennyit "inflálódik' az ára mire megérkezik hozzánk is! :DDD

Egy kis referencia: http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=103706

(#82) Napfénysüti válasza blueMerle (#80) üzenetére

Igen, a KP500 jópofa az árát meg is éri de az hogy a Nokia nyilt oprendszeres rengeteget nyom a latba. Legalábbis annak aki használja. Nekem mióta az E51 megvan már eszembe nem jutna zárt rendszerű telefont venni mert kihasználom a symbian előnyeit. Számomra simán megérne +5-10k-t ez a Nokia például a Kp500-hoz képest. Azok körében akik így gondolkodnak nagyon sikeres lehet ilyen áron. :) Akinek viszont elég a zárt rendszerű készülék is annak elég az olcsóbb KP500 is ami elég népszerű is lett az ára miatt.

Més que un club!

(#83) (An)Dante válasza Napfénysüti (#82) üzenetére


(An)Dante
őstag

A Cookie számos egyébb miatt sem rúg labdába az 5230 mellett..

3,2" 360x640 vs. 3" 240x400 (2,4-szer több pixel)
Symbian S60 Touch vs. LG zárt OS
GPS és offline térkép vs. navigáció hiánya
640x480@30 fps vs. 320x240@12fps videófeltétel
Sztereó vs. monó kihangosító
3,5 mm jack & microUSB vs. LG rendszercsatlakozó
3,6 Mbps HSDPA vs. 236,8 kbps EDGE átvitel
1.320 mAh vs. 900 mAh akkumulátor
7 óra vs. 3,5 óra beszélgetési idő

Az egyetlen amiben az LG erősebb az a 2 helyett 3,2 megapixeles fixfókuszos kamera ja és persze a közel tízezer forinttal alacsonyabb ára..

[ Szerkesztve ]

Ne arról írj amiről azt hallottad, hogy...

(#84) Napfénysüti válasza (An)Dante (#83) üzenetére

Ezek miatt is úgy gondolom ha csak 10k-val lesz magasabb ára az 5230-nak mint a KP500-nak akkor simán best-buy lehet ebben a kategóriában. Bár igazából nem is egy kategória a két telefon szerintem. :)

Més que un club!

(#85) f.begbie válasza Indy1 (#2) üzenetére


f.begbie
tag

jaja, a hülyeségek helyett inkább kapott volna egy minőségi fémes házat, meg rendes kamerát. Így lófütyi még 50kért is.

(#86) Austin F.


Austin F.
tag

Ez bizony kicsit kevés a boldogsághoz... :(

~ ~ ~ Rólam: https://logout.hu/blog/austin_f/index.html ~ ~ ~

(#87) Cyberb0b


Cyberb0b
tag

Az árral szerintem nincs probléma, de én is az előzőekhez képest a wifit hiányolom. Akik meg érintőképernyő fanok és nincs rá keret, azokat biztosan megmozgatja.

♦♣♠ A nő olyan, mint egy költői hasonlat. Ha szép, akkor az sem baj, ha nincs semmi értelme.. ;) I am 33% Geek ♦♣♠

(#88) AMD Power


AMD Power
titán

Idővel ez is sikeres lesz de már nagyon el van késve.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#89) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

Kicsit elkéstem a hsz-el, de muszáj leírnom.. Jópár hsz-ben benne van, hogy GPS, meg HSDPA helyett lehetne autofókusz, meg WiFi. Lehetne, de marha messze nem kell menni, csak egészen az 5530-ig, ami pontosan ezt tudja. Ha mind kell meg ott az 5800. Nem értem hol itt a gond. Mindenki választhat a pénztárcájának és az ízlésének megfelelőt. Az meg szvsz nyilvánvaló dolog, hogy amelyik okosabb, az drágább is..

Everybody lies.

(#90) N-vidi-A válasza AMD Power (#88) üzenetére


N-vidi-A
őstag

Hát igen, kicsit hamarabb kellett volna!

Migiri, migiri, úgy ám! :D

(#91) honfoglalo


honfoglalo
senior tag

Na jó, de hol a wifi? :DDD

(#92) Barthezz2 válasza honfoglalo (#91) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

2 hsz-el feljebb írtam, ha wifi kell, ott az 5530, ha minden kell, meg 5800...

Everybody lies.

(#93) valentinho


valentinho
aktív tag

Sziasztok!Ezt a készüléket lehet már itthon kapni?Ha nem mikorra várható kb? :R

http://soundcloud.com/tinnyo

(#94) old rocker


old rocker
veterán

kár, hogy wifi meg autófóka nem lesz benne :DD :DD :DD

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#95) k.varga


k.varga
csendes tag

Egy apró kérdést tennék fel egy hozzáértőnek: rezisztív érintőképernyő helyett a kapacitív annyival drágább, azért nem rakják bele ebbe a kategóriába?

Amúgy meg belegondolva, hogy mit tud, igazán nem panaszkodhat. Szokásos XM féle hosszú zenehallgatási idő, jó hangminőség. Nagy kijelző, jó felbontás. Ezzel ideális mozizós utitárs, és a zsebbe is belefér. Az S60-nak köszönhetően vannak játékok, jön a net meg a szósöl netvörking dögivel. (akik a wifit hiányolják, ne járjanak zala volánnal, és akkor nem érzik kihasználatlanul a lehetőséget..)

Ha meg hiperszuper "okostelefont" akar valaki, arra ott van 1-2 árhategóriával feljebb a megfelelő. Fölösleges minden kisebb telefont leszólni emiatt.
Én pl most gondolkodok első érintős telefonom vásárlásán. Felülről indultam OmniaHD volt az első jelölt. Onnan idáig jutottam. Csak az van bent, ami nekem kell, és olcsó lesz. Ideális kompromisszumos megoldás.

(#96) Viktor0610 válasza k.varga (#95) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Azért nem tesznek bele kapacitív kijelzőt, mert "elmegy" (megveszik) rezisztívvel is... :(

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#97) kayman


kayman
senior tag

Egész pofás darab :C

HyperTransport az úr!

(#98) degooo


degooo
csendes tag

Hol van az a Fránya wifi? :N
Igaz, ennyiből már lehet venni egy 5800-t is amibe legaláb VAKUS a kamera :(((
Lehet hogy olcsó de ezt a telefont csak a stílusért veszik meg

András

(#99) k.varga


k.varga
csendes tag

lassan már ideje lenne megjelennie, a nokia rossz eredményeinek remélhetőleg nem esik áldozatául!

(#100) Shikamaru


Shikamaru
csendes tag

Teccik, teccik... ;)

Csak hát a wifi... :(((
Meg a kamera... :((
Meg az anyagminőség... :((
Meg hogy Nokia... :N

Ez van, nem rám szabták :(

De azért sztem is vinni fogják minta cukot!! :K

100. hsz!! :U

(#101) tusi_


tusi_
addikt

Erre nincsen ráírva, hogy Xpress music , de attól még minőségben ugyanaz (zenei minőségére gondolok)?
A bele teljesen megegyezik az 5800-val, kivéve a hiányzó cuccokat, gondolom ezen már csak nem butítottak.
Ez a 2 versenyző van meg nálam, de nem tudok dönteni. 20 ropival drágább az 5800, de igazából amivel többet tud, (dupla kamera, wifi, 3.2 atuofokusz, led vaku) annyira nem lényeg. A színe mondjuk igen, az 5800 nagyon szép feketében, ennél ezek a buzis hátlapok nagyon nem jönnek be. Adnak hozzá egy ezüstöt is?

eat, sleep, play, replay

(#102) Inarus válasza tusi_ (#101) üzenetére


Inarus
addikt

Szerintem a másik topicjában konzultálj! Amúgy zeneileg azonos. Ha a wifi és a jobb kamera nem hiányzik, akkor ez nagyon jó vétel ennyiért.

[ Szerkesztve ]

(#103) tusi_ válasza Inarus (#102) üzenetére


tusi_
addikt

Köszi

Megyek át oda :)

eat, sleep, play, replay

(#104) irsaab válasza spedyboy (#50) üzenetére


irsaab
csendes tag

volt ilyenem és a giroszkóp vmi eszméletlen jóhh.....

(#106) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Sziasztok

Sürgősen kéne a segítség
Van egy Nokia 5230...
És be van állítva egy adott szám mint csengőhang, de egyes embereknél azt hozza be másoknál meg a gyári nokiát:(
Van erre valamilyne megoldás?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.