Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Unbaised-Ben


Unbaised-Ben
senior tag

Na ez tetszik, lassan szeretnék venni egy érintőképernyős Nokiát. Ami sokat tud.

(#2) Indy1


Indy1
tag

WIFI nincs
autofocus nincs
videocalling nincs

akkor mar inkabb egy o perces 5800 ennyi penzert

(#3) bope87


bope87
aktív tag

Amelyik szegmensben indul, abban nem rossz választás.

Akinek kell Wifi+videotelefonálás az nem ilyet fog venni ;)

(#4) ALI_G


ALI_G
veterán

néptelefon :C

(#5) (An)Dante válasza Indy1 (#2) üzenetére


(An)Dante
őstag

Nézd az érme másik oldalát: az LG Cookie árához képest 8-10e forintos felárért kapsz offline GPS navigációt, lényegesen nagyobb és nagyobb felbontású kijelzőt, HSDPA átviteli képességet, 640x480-as videofelvételi opciót, sztereó hangszórót, 3,5 milliméteres fülhallgató kimenetet és egy bővíthető operációs rendszert..

Ne arról írj amiről azt hallottad, hogy...

(#6) Daweee


Daweee
őstag

Az elején még tetszett, de a WiFi sajna elég nagy érvágás... Azt hiszem marad még a K700i egy darabig :D

(#7) Lirion válasza Daweee (#6) üzenetére


Lirion
addikt

Ja mert abban van wifi... :U

Ebben is lesz-e kinetikus görgetés, azt nem lehet tudni? Mondjuk a hazai 50k-s árat azt még megnézem majd, szerintem jó lesz az a másfélszeresének is..

(#8) ertz válasza Lirion (#7) üzenetére


ertz
aktív tag

Szerintem is jócskán drágább lesz itthon eleinte. El kell telnie jópár hónapnak mire mi annyiért kaphassuk...

(#9) (An)Dante válasza Daweee (#6) üzenetére


(An)Dante
őstag

Sajnos a WLAN modullal szerelt microSD kártyák egyelőre még túl drágák.. ;-)

Ne arról írj amiről azt hallottad, hogy...

(#10) Daweee válasza Lirion (#7) üzenetére


Daweee
őstag

nincs, viszont már nem költenék olyanra amiben nincs :U
(An)Dante: viszont a gyári memkártya hiányában éppenséggel hely lenne benne ;]

[ Szerkesztve ]

(#11) plus44


plus44
veterán

Ára igen baráti és jók a színek is, a tudása meg alap.

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#12) (An)Dante válasza ertz (#8) üzenetére


(An)Dante
őstag

Nem feltétlenül. A Nokia 5800 sem indult sokkal magasabb áron. Ráadásul jelenleg 62.000 forint körül is kapható, mely az eredeti 279€ + 25% ÁFA ártól igen messze van, hiszen akkor olyan 94.000 forint körül kellene hogy legyen. Ha az 5230 ára is 9 hónap alatt ilyen mértékben zuhan, akkor jövő nyárra 32-35 ezer közé állhat be..

[ Szerkesztve ]

Ne arról írj amiről azt hallottad, hogy...

(#13) ertz válasza (An)Dante (#12) üzenetére


ertz
aktív tag

Én csak az 5530-asból indulok ki. A Nokia azt is az 5800 alá teszi, mégis kezdésnek simán drágább a nagytesójánál. Kb mostanában jutott el arra a szintre, hogy egy árban vannak. És mikor lesz annyival olcsóbb, hogy megérje azt választani az 5800 helyett? Hónapok multán. :)

[ Szerkesztve ]

(#14) sunone


sunone
aktív tag

Nokia hajlamos az olcsóbb okostelefonjaiból kispórolni a memóriát (6650), bízom benne, hogy ebben lesz legalább 128 ram...

(#15) válasza Daweee (#6) üzenetére



aktív tag

egy cipőben járunk akkor :))

dettó ugyanaz :wifi miatt felejtős az egész pedig jól indult
hát akkor a jó öreg K700i megint marad

Már 16 éve itt :)

(#16) vehement69


vehement69
senior tag

(hányós szmájli; gépfegyverrel-mindent-szétlövős szmájli)

I am cancer in your bones

(#17) (An)Dante válasza sunone (#14) üzenetére


(An)Dante
őstag

128 MB RAM van benne.

Ne arról írj amiről azt hallottad, hogy...

(#18) peugeotmate


peugeotmate
őstag

Szerintem wifi nélkül nagy kár volt kiadni! De a mobilelőfizusoknak jó választás lehet 5800 helyett...

[ Szerkesztve ]

meg

(#19) sec094


sec094
tag

A neve is nagyon hasonlít a Samsung ilyen kategóriájú telefonjához. :D

A Wifi-t kár, hogy kihagyták belőle. :S

(#20) ertz válasza sec094 (#19) üzenetére


ertz
aktív tag

Na annál azért reméljük jobb lesz! :DD

(#21) N-vidi-A


N-vidi-A
őstag

Szerintem inkább wifi és egy 3,2mpix auto focusos kamera, mint egy gps vevő... :R

Migiri, migiri, úgy ám! :D

(#22) (An)Dante válasza ertz (#13) üzenetére


(An)Dante
őstag

Az 5320 199 eurós nettó kezdőárral lett bejelentve ami napi árfolyamon 63.000 forint körül van. Ennyiért meg is kapod. A Nokia 5800 ára a bevezetés óta eltelt háromnegyed év alatt kb. 35%-ot esett. Nem érdemes egy friss modell árával összevetni, mert nyilván az is esni fog.

Ne arról írj amiről azt hallottad, hogy...

(#23) DaveNo1


DaveNo1
veterán

3G helyett mehetett volna bele WiFi, GPS vevő helyett meg autofocus...Nokiánál nem tudják felmérni a célcsoport igényeit / szokásait úgy látom.

You are not prepared.

(#24) ertz válasza (An)Dante (#22) üzenetére


ertz
aktív tag

Hát ilyen szemszögből igazad van.
De ha megérkezik a gsm boltokba egy telefon mondjuk érintőkijelzővel, akkor rögtön az a reakciójuk, hogy na most akkor erre jól ráteszünk még pár (tíz)ezrest, mert hogy huu érintőkijelző, hiába szrt sem tud az adott készülék. Úgy gondolják, hogy így is el tudják adni.

(#25) No-kia


No-kia
őstag

áá újítsatok már pls :W :(

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#26) Scenic válasza DaveNo1 (#23) üzenetére


Scenic
tag

Szerintem meg nagyon is jól mérték fel, ha megnézed a színvariánsokat, egyértelműen a fiatalabb korosztály zenehallgatási és zsebből elővillantható, vagányan mutogatható telefonra mentek rá. Ez bejött és mi kell a külsőn kívül?
- bömböljön az utcán is, mint állat, hogy más is hallja milyen mobilom van.
- Marit lencsevégre tudjam kapni, amikor miniszoknyában jött suliba.
- esetleg egy kis net, hogy megnézzem az esti partikat.

Ennek a korosztálynak ez egy tökéletes ár, tökéletes tudással és venni is fogják, mint a cukrot, ezt borítékolom. Jó persze, wifi-vel ingyé van a net is, de azért a kezdőárért ez megbocsátható, a GPS-re meg sokan tesznek nagy ívben.

Magamnak nem kellene ugyan, pont az általad említett 2 hiányosság miatt, de a fent említett célcsoport sem én vagyok! :N

XPERIA Z2

(#27) Garfield888


Garfield888
csendes tag

Nekem az 5530 még mindig jobban tetszik, mint ez. A wifi tényleg sokat számít. Kb mikorra csökken le az 5530 ára?

(#28) Duree


Duree
veterán

Na végre egy megfizethetö árú Nokia.
Nekem bejön

duree54

(#29) Enjoy


Enjoy
addikt

nem vastag egy picit ez a 15,5mm? Ha oldalra csusztatható lenne qwerty bill-el, akkor érteném ezt a vastagságot... :F

► més que un club ◄

(#30) DaveNo1 válasza Scenic (#26) üzenetére


DaveNo1
veterán

Igen a fiatal korosztálynak szánják akik számára az ingyen WiFi elérhető (kávézok stb.), viszont 3G-t abszolút nem használják ki, akárcsak a GPS is kihasználatlan. Fényképezni is szeretnek, fixnél meg ugye autofocus csöppet jobb.

You are not prepared.

(#31) DarkByte válasza ALI_G (#4) üzenetére


DarkByte
addikt

Azt hittem csapkodni fogod a fejed a falba (:W) hogy ez potom 40k olcsóbb mint az 5800 mikor vetted. :U

(#32) --Nozbert--


--Nozbert--
aktív tag

Bele se merek gondolni,hogy ez milyen anyagminőségű lesz... :(

/\/0zb3/27

(#33) VD válasza --Nozbert-- (#32) üzenetére


VD
őstag

Komolyan öngyilkossági hullám törne ki, ha valaki nem hozná fel ezt a szar és unalmas dumát az anyagminőségről valaki egy nokia topikban. :W Szánalmas :(

[ Szerkesztve ]

(#34) <NewL>


<NewL>
addikt

5800 - 5530 - 5230
nem lesz már elég nokia? :U
hátha még az 5900 is ezt a házat kapja meg,csak kap egy 5mp-es kamerát:D
főbohócok

[ Szerkesztve ]

There's an app for that

(#35) Scenic válasza DaveNo1 (#30) üzenetére


Scenic
tag

Igazad van, de akinek mindezek kellenek ott az 5800, akinek meg nem vehessen olcsóbban érintős Nokiát! :K

XPERIA Z2

(#36) --Nozbert-- válasza VD (#33) üzenetére


--Nozbert--
aktív tag

Ha hiszed,ha nem,engem zavar,ha szétesik a kezemben egy mobil. Az a szánalmas,hogy ez valakit nem zavar :(

/\/0zb3/27

(#37) Catapult


Catapult
csendes tag

Nokia is kezd Sonyericsonosodni meg Motorolásodni szerintem. Visszafelé fejlesztenek :F Nem lesz ennek jó vége :(

[ Szerkesztve ]

(#38) Skizz válasza --Nozbert-- (#36) üzenetére


Skizz
addikt

Taníccs' mester. :Y

(#39) grafikus17 válasza N-vidi-A (#21) üzenetére


grafikus17
senior tag

"Szerintem inkább wifi és egy 3,2mpix auto focusos kamera, mint egy gps vevő... :R"

Ilyen már van! Úgy hívják Nokia 5530

Nem értem a felháborodás. :F :F Vagy erről csak én hallottam?

Xiaomi Redmi note 7

(#40) Lirion válasza DaveNo1 (#23) üzenetére


Lirion
addikt

De úgy látom, neked megy és mindenféle előzetes piackutatás nélkül hasra ütésszerűen felméred a célcsoport igényeit..

(#41) (An)Dante válasza --Nozbert-- (#32) üzenetére


(An)Dante
őstag

Néhány olcsó nokia egész korrekt anyagokkal és összeszereléssel jött ki. Az ár szerintem abszolút nem mérvadó. A Nokia 6700 vagy az E52 fele annyiba kerül mint az N97, mégis minőségi acéltelók lettek.

Ne arról írj amiről azt hallottad, hogy...

(#42) 1010


1010
őstag

biztos hogy nem lesz benne wifi?
mert anelkul nem valami jo,
gps dicseretes dolog,vegre nem luxus cikk
50k ert meg vinni fogjak,aztan meg lehet kiderul a vegen hogy pocsek az erinto felulet :U

(#43) DaveNo1 válasza Lirion (#40) üzenetére


DaveNo1
veterán

1. közgázra járok, 2. tanultam marketinget, 3. rengeteg ismerősöm van mindenféle szegmensből és ismerem a szokásaikat, igényeiket. Ez a telefon egy alapvetően tiniknek szánt telefon és ők nem igen használnak se 3G-t, se GPS-t, ellenben a WiFi-vel, mobilkamerával.

You are not prepared.

(#44) Douwe


Douwe
csendes tag

a gps helyett wifi kéne bele

(#45) Lirion válasza DaveNo1 (#43) üzenetére


Lirion
addikt

Képzeld én is tanultam marketinget, meg PR-t és piackutatást is, ismerősökből sincs hiány, mégse jelentek ki dolgokat, mert én látok vmit.
A te logikád alapján én is állíthanám, hogy a fiataloknak nem kell a wifi, mert szinte senki nem használja, akit ismerek, ellenben a 3g-vel, amit meg használnak.

(#46) plus44 válasza --Nozbert-- (#32) üzenetére


plus44
veterán

Megfogod, elolvad, na kb. ilyen. :D

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#47) DaveNo1 válasza Lirion (#45) üzenetére


DaveNo1
veterán

Fogadni merek, hogy egyszerű piackutatással kilehetne mutatni, hogy a 14-18 évesek (leginkább ezt a szegmenst célozza meg ez a telefon), kb. 1-2% ha használt már 3G-t netezésre ellenben az ingyen WiFi ennél jóval magasabb arányt mutatna, GPS meg a 0%-hoz konvergálna leginkább.
Telefonnal való fotózgatás is "menő" ebben a korosztályban akkor meg inkább auto mint fixfókusz.
Az eddig fórum hozzászolások is ezeket a tényeket támasztják alá.

Szvsz. GPS + 3G ki, WiFi + autófókusz be, talán még pár ezerrel olcsóbb is lenne a készülék.

You are not prepared.

(#48) sunone


sunone
aktív tag

Lirion DaveNo1
(...amikor két tanult öregdiák megmondja mi kell a mai 16 éveseknek) :)

a telefon tippem szerint jó vonalat követ, mobilnet miatt a szolgáltatók szívesen árulják majd, a kis kölkök meg zabálni fogják, hogy tapogatva nézhetik egymás iwiw lapjait, ez olyan trendi

(#49) Billu válasza DaveNo1 (#43) üzenetére


Billu
aktív tag

Azért a szolgáltató előbb vesz fel a kínálatába egy 3G-s mobilt, mint egy Wifi-s mobilt.

megelőztek

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=billu

(#50) spedyboy


spedyboy
senior tag

egy valamit nem értek...
átolvastam a topic ot és azt hogy wifi kéne bele inkább meg auto focus legalább 25 ember említi van aki 2x:D
miért?:D átmentünk papagály ba?:)

on:
autofocus kéne bele meg wifi :DDD
:R

( elnézést az off ért csak egy megjegyzés volt :D )

-::- iPhone 6 16GB -::- iPad 4 16GB -::- //Lenovo G505S// iPhone/iPad/iPod touch szoftveres javítás Budapesten!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.