Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) arn


arn
félisten

van ennek a telefonnak vmi bosszanto hibaja? csak egy olyan telefonra lenne szuksegem, amivel telefonalni lehet, nincs idiota menuje, es sokaig birja az akku. neztem a 100ast is, az is ok lenne, de csak hupililaban talaltam mindenutt. ez meg feherben egesz pofas volt 15e kornyeken, viszont nem mertem megvenni total ismeretlenul (a 100as csak vmi 6-7e).

esetleg mas alternativa alaptelefonra?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#452) .Szaki. válasza arn (#451) üzenetére


.Szaki.
addikt

Az S40 nem rossz ha tényleg csak alapfunkcióra használnád akkor garantált a pozitív csalódás.Ha csak a szín miatt ódszkodsz a 100-tól, akkor ott a 101. Ugyan az, mint a 100 csak Dual SIM-es és befogad MicroSD cardot is. Abból van fekete és piros, a piros is inkább retros szín. :-) A 100/101 egyébként jóval kisebb kijelzővel rendelkezik, mint a 206 és nem is S40, hanem a még butácskább S30 fut rajta.

Lényeg: Telefonálásra tökéletes a 100/101, sőt tulajdonképpen bármelyik 1xx Nokia jó, de a nagyobb, jobban látható kijelző és az S40 kényelme miatt én a 206-ot, vagy a 301-et választanám. :-)

(#453) arn válasza .Szaki. (#452) üzenetére


arn
félisten

van egy nexus 4em - nekem ez csak arra kell, hogy elerjenek a magyar kartyamon, illetve hogy a hetvegen esetleg telefonalni tudjak vele. ha csak egy kartyaval hasznalom a 101et, akkor nincs semmilyen negativ kovetkezmeny a 100hoz kepest? akkuido, plusz opciok telefonalasnal, etc? a 301 mar tenyleg tul van arilag, amennyit er a dolog.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#454) .Szaki. válasza arn (#453) üzenetére


.Szaki.
addikt

Semmi, beleraksz egy SIM-kártyát és azzal használod. Ennyi. Így olyan, mint egy 100-as. Azt hiszem annyi, hogy az S30 és S40 Nokiáknak is van egy főképernyője. (Hogy S30-on ezt ki lehet-e kapcsolni nem tudom, S40-en igen) Na és a 101-en van egy olyan, hogy 1. SIM és alatta pedig az van írva, hogy Nincs behelyezve másik SIM. Ennyi. De nem problémázik meg semmi ilyesmi csak oda van írva. Ennyi és még ez sem biztos, hogy így van. Rokonom használ egy 101-est 1 SIM kártyával és egyáltalán nem panaszkodik rá.

(#455) icebreakers


icebreakers
újonc

Hali! Egy kis segítséget szeretnék kérni, akinek van 206 dual sim. Miért csak az 1. SIM névjegyzékét olvassa be a telom, pedig a másikat is érzékeli, mert a hívást tudom róla fogadni, meg új számokat tudok rá menteni is, csak a régieket nem látja. Valami beállítási probléma?

(#456) monyó73 válasza icebreakers (#455) üzenetére


monyó73
csendes tag

Nekem minden beállítás nélkül mutatja mindkét SIM névjegyzékét. A telefonkönybe lépve, a név melletti SIM ikon sarkában van egy "1"-es vagy "2"-es, ezzel jelölve, hogy az adott név melyik SIM-en van.
Sőt, a telefont sem kell újraindítani, ha a másodlagos SIM-et berakom. Ahogy becsúsztatom, kiírja, hogy új Sim került bele.

(#457) pixelmester.


pixelmester.
aktív tag

Tud valaki tanácsod adni, hogy mi lehet a probléma?
egy 206-os nokiát szeretnék párosítani egy Plantronics M55ös headset-tel, de amint megtörténik a csatlakozás, a nokia azonnal újraindul... tehát nem tudom a két eszközt párosítani.
(A Plantronics biztos jó, mert a HTC-mmel sikerült párosítani.)

(#458) meroly válasza pixelmester. (#457) üzenetére


meroly
veterán

Van olyan, hogy nem kompatibilis a mobil és a headset. Nem túl gyakori de megesik. Más BT kapcsolat megy a 206-on? Notival vagy másik telefonnal?

Impossible is nothing

(#459) pixelmester. válasza meroly (#458) üzenetére


pixelmester.
aktív tag

Köszi a gyors választ!
Igen, másik telóval meg laptop-pal működik. a Headset-et is látja, de a párosítás pillanatában újraindul.
De közben rájöttem, hogy van még garancia a nokián, visszavittem, hátha levásárolhatpom majd az árát, mert ezt szerintem javítani nem lehet, ez valószínűleg szoftveres típushiba...

(#460) meroly válasza pixelmester. (#459) üzenetére


meroly
veterán

Még azt kellett volna megnézni, hogy másik headsettel jó-e. De az a biztos, lehet egy másik típus meg vinni fogja.

Impossible is nothing

(#461) pixelmester. válasza meroly (#460) üzenetére


pixelmester.
aktív tag

kipróbáltam viszont a headset-et egy másik nokiával (C1), ami sokkal régebbi és butább... és azzal működött...

(#462) pixelmester. válasza meroly (#460) üzenetére


pixelmester.
aktív tag

:W

[ Szerkesztve ]

(#463) meroly válasza pixelmester. (#462) üzenetére


meroly
veterán

Valószínű akkor egyiknek sincs baja, csupán egymással nem kompatibilisek.

Impossible is nothing

(#464) pixelmester. válasza meroly (#463) üzenetére


pixelmester.
aktív tag

na, megcisnálták a szervízben, most már jó.

(#465) meroly válasza pixelmester. (#464) üzenetére


meroly
veterán

Ejha, és mit csináltak vele? Mit mondtak mi volt a baja?

Impossible is nothing

(#466) pixelmester. válasza meroly (#465) üzenetére


pixelmester.
aktív tag

szerintem csak simán újrarakták, ugyanis teljesen gyári állapotú szoftverrel kaptam vissza. Mondjuk mielőtt leadtam szervízbe, én is kipróbáltam egy szoftverfrissítést, de az nem oldotta meg a problémát. De most már hibátlanul működik az M55 mindkét telómmal :)

(#467) pixelmester.


pixelmester.
aktív tag

Esetleg érdekel valakit egy használt fekete 206-os?

(#468) sztikac


sztikac
őstag

Valahogy meg lehetne oldani, hogy a gépemről bluetooth-on megosztott netkapcsolatot használja a telefon? S40 tud egyáltalán ilyet? Firmware frissítéshez kellene, mert még a 3.58-as van rajta és a changelog alapján az újabbakban javították a hangminőséget:

Change log of Nokia 206 4.53 SW release:
Audio quality improvements.

Change log of Nokia 206 4.51 SW release:
Improved phone call quality.

[link]

Jelenleg sajnos nagyon legalja a telefonálás közbeni hangminőség :(

(#469) meroly válasza sztikac (#468) üzenetére


meroly
veterán

Ez a netmegosztás fordítva megy csak.

Impossible is nothing

(#470) sztikac válasza meroly (#469) üzenetére


sztikac
őstag

Sajnos közben én is rájöttem :(( Céges telefon és nem tudok hozzá mobilnetet kérni, a privát SIM-em meg másik szolgáltatótól van, így marad a szervizben frissítés ha valamikor lesz rá időm...

(#471) meroly válasza sztikac (#470) üzenetére


meroly
veterán

Na most majdnem megírtam hogy usb-vel és pcsuittal meg tudod oldani, mire leesett hogy valami rejtélyes oknál fogva az usb kimaradt ebből a készülékből :U

Impossible is nothing

(#472) sztikac válasza meroly (#471) üzenetére


sztikac
őstag

T-hez ha beviszem, frissítik megvárásra?

(#473) meroly válasza sztikac (#472) üzenetére


meroly
veterán

Ott biztos nem, nokia szervizben esetleg.
Hacsak nincs szakszerviz is helyben.

[ Szerkesztve ]

Impossible is nothing

(#474) .Szaki. válasza sztikac (#472) üzenetére


.Szaki.
addikt

Nokia Care szervizekben két óra alatt csinálják meg a frissítést.

(#475) vikcsi


vikcsi
aktív tag

Sziasztok,

Ezeknél a 2-300-as sorozatos nokiáknál a dual sim hogy működik? Egyszerre mindkettő aktív, kimenő hívásnál választhatok kártyát? Vagy kettő van benne, de csak az egyikre fogadhatok hívást, amíg át nem állítom a másikra?
Nokia 206 esetében pl, ha van különbség köztük...

Köszi előre is!

ELADÓK: IBM T60 bontás, ssd-k, pc alkatrészek, Nikon P4 digi fényképező, Panasonic FULLHD kamera, stb... cserélek is; KERESEK régi/hibás CPU-kat gyűjteménybe!

(#476) meroly válasza vikcsi (#475) üzenetére


meroly
veterán

Mindkettő aktív. Amit írsz az nagyon nagyon régen még a dualsimes telefonok előtt volt.

Most az a variáció van hogy
- mindkettő aktív, de hívásnál csak az amiről hívsz (dual standby)
- mindkettő aktív hívás közben is (dual active)

Az előbbi az elterjedtebb, dual active nagyon kevés van.

Impossible is nothing

(#477) vikcsi válasza meroly (#476) üzenetére


vikcsi
aktív tag

1.: Ha valaki épp a standby kártyát hívja, akkor foglaltat jelez?
2.: Ha van hívás közben egy másik bejövő hívásom, akkor átválthatok?

Már ha jól értem :)

ELADÓK: IBM T60 bontás, ssd-k, pc alkatrészek, Nikon P4 digi fényképező, Panasonic FULLHD kamera, stb... cserélek is; KERESEK régi/hibás CPU-kat gyűjteménybe!

(#478) meroly válasza vikcsi (#477) üzenetére


meroly
veterán

1. nem foglaltat jelez, hanem nem elérhetőt
2. ha hívásvárakoztatás be van állítva, akkor válthatsz igen

Impossible is nothing

(#479) vikcsi válasza meroly (#478) üzenetére


vikcsi
aktív tag

Köszi szépen. :R

ELADÓK: IBM T60 bontás, ssd-k, pc alkatrészek, Nikon P4 digi fényképező, Panasonic FULLHD kamera, stb... cserélek is; KERESEK régi/hibás CPU-kat gyűjteménybe!

(#480) haematuria


haematuria
újonc

Pirosban iszonyat odaverős!

(#481) LaciGSM


LaciGSM
aktív tag

Nekem is van egy ilyen kis Nokiám kékben!
Élőben sokkal szebb. Neten valahogy nem adja vissza a színét!
Kis cégesnek első osztályú! Imádom! A színét meg főleg!

https://www.twitch.tv/lacigsm Kövess be!

(#482) gaben86


gaben86
csendes tag

Sziasztok!

Az ilyen telefonnal rendelkezőktől szeretném kérdezni elsősorban, hogy mennyi a telefon készenléti ideje, mik a tapasztalataitok?
Körülbelül 3 hete vásároltam édesanyámnak egyet kártyafüggetlenül, egy nagy áruházláncban -és ez a példány 2 nap készenlétnél többet nem bír ki.
Csak 1 sim van benne -és csak telefonálásra van használva a normál használatnál is szerényebb mértékben (maximum 4-5 rövid hívás naponta).
Minden energiaigényes funkció elvileg le van tiltva, nincs használatban.

Előre is köszönöm!

Üdv.
Gaben

(#483) LaciGSM válasza gaben86 (#482) üzenetére


LaciGSM
aktív tag

Üdv. nekem a Dual Sim verzió van belőle, de "normál" használattal 3-4 napot simán elmegy. előfordult már hogy 5 napig is bírta, de akkor nagyon keveset használtam!

https://www.twitch.tv/lacigsm Kövess be!

(#484) gaben86 válasza LaciGSM (#483) üzenetére


gaben86
csendes tag

Szia köszönöm válaszod!

Ez is a dual sim-es verzió, de csak 1 db sim van benne.
Édesanyámnak vásároltam a viszonylag jól látható, nagy betűkkel operáló kijelző miatt, illetve reménykedtem a hosszú üzemidőben.
Csak telefonálásra van használva (az átlagos mértéket sem éri el sokszor), minden egyéb funkciója letiltva az energiatakarékosság miatt.
Tulajdonképpen az mondható, hogy készenléti állapotban nagyjából 2 napot bír ki.

Akkor vissza viszem, küldjék szervizbe...........

Még egyszer köszi!

[ Szerkesztve ]

(#485) dAnky


dAnky
aktív tag

Sziasztok! Nekem olyan problémám lenne hogy nokia 206-os telefonnál mikor hívnak fél óráig csörög mire felveszem. mikor megnyomom a hívásfogadó gombot 3 másodperc mire beérzékeli és felveszi a telefont... Gondolom egy szoftverfrissítés orvosolható lenne a probléma. Sajnos garancia már nincsen a készüléken. Valahogy én megtudom oldani házilag?

(#486) meroly válasza dAnky (#485) üzenetére


meroly
veterán

USB kábel híján sajnos nem. A netes frissítés meg nem megy.
Soft resettel próbálkozz (menü/beállítások/gyári beállítások visszaállítása) és azon belül is töröltess mindent.

Impossible is nothing

(#487) quailstorm


quailstorm
nagyúr

Apámé meg random újraindul sokszor, olyankor elfelejti a hívásnaplót :W
Garancia nincs, céges :W
Pedig már rég bevitettem volna a Nokia Care-be.

Francé nem lehetett rárakni az USB-t. Hangja zenehallgatásra amúgy jó. Többi funkció übergagyi. Nokia 6303i után apámnak is feltűnt.

A hangszóró is egy fos, asztalra téve lefojtja magát.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.