Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Lenry válasza Dany007 (#50) üzenetére


Lenry
félisten

megnyugodhatsz, nem fog eszükbe jutni

nem tudom mennyire hiteles hír, de itt azt írják, hogy nem kapnak gázat (érdemes átfutni a kommenteket is)

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#52) Tüzi válasza BITBOYS (#46) üzenetére

Én a gazprom számlájára gyakorolnék egy kis nyomást :) mondjuk egy 9-es után olyan 25-30 db nulla elég is lenne szerintem, nem vagyok telhetetlen. Utalhatják a számlámra :K

Oszd meg, és uralkodj megy ám szépen :(

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#53) Vamp válasza Lenry (#43) üzenetére


Vamp
senior tag

Nem volt vérmagyaroid, de nem értek vele egyet. Elvernek pár magyart, ez van. Itthon is elvernek a romák pár magyart, meg magyarok sok romát. És akkor mi van? Ne általánosíts.

Lovasedzőm életét, és a lábát is kinti sebészmedikus mentette meg, amikor két 40 tonnás kamion túl közelről köszönt egymásnak. 14 órás utat tettek meg egy mentővel, és belgrádban ő volt az egyetlen, aki elvállalta, hogy foglalkozik a térdével, ami a felismerhetetlenségig összenyomódott.

Most arról van szó, hogy több százezer ember azért fagy meg, mert egy másik állam fizetésképtelen(?). Innentől kezdve, ha nekem van a helyzethez képest jó sok gázom, és nem fenyeget a fagyhalál, az első dolgom, hogy felajánlanék akár jelképes mennyiséget is. Itthon könnyen beszélünk, számunkra még mindig elképzelhetetlen, hogy a lakótelepek befagyjanak.

Amit vízionálok, azok a többezres tüntetések 1-2 héten belül, ha nem normalizálódik a helyzet.

(#54) Crystalheart válasza Lenry (#48) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Jobb ez, mint tavaly, meg tavalyelőtt, mert akkor mindkétszer rendesen tönkre is ment hetekre a cirkó a tél közepén. :D Mákunk volt, hogy enyhébbek voltak a napok. De igazából mikor két hétig egyfolytában sótlan főtt rizs fejeskáposztával a kaja, azt sokkal idegesítőbb. ;)

(#55) Lenry válasza Vamp (#53) üzenetére


Lenry
félisten

"Itthon is elvernek a romák pár magyart, meg magyarok sok romát." - hol laksz, én is odaköltözök? :D
nem akarom elvinni ilyen irányba a topikot, de privátban kifejthetnéd ezt, mert tudtommal éppen fordítva vannak ezek az arányok

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#56) Crystalheart válasza Vamp (#53) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Sztem akkor volt szó arról, hogy nekik adunk, amikor még nem gondolták, hogy ennyire elzárják a gázt, nem?

Amúgy meg az ország hülyesége is, hogy nem próbálta meg eddigis nagyobbhévvel áttéríteni a lakosokat alternatív fűtési módszerekre. A leghasznosabb a hőszivattyús rendszer volna, társasházakban jobban meg is éri.

(#57) Crystalheart válasza Lenry (#55) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Gyere hozzánk Őrbottyánba, itt nem ver meg senki senkit :D (Alig látni cigányt.) De ezzel én is befejeztem az offot :)

(#58) Rive


Rive
veterán

[link]

Újvidéken és vonzáskörzetében már tegnap este hűlni kezdtek a radiátorok. Újvidéken a lakosság egyharmada az elővárosokban mintegy 25 ezer háztartás 80 ezer lakója ébredt ma kissé nyirkos reggelre. A kórházak, mentőállomások számára, ha aggregátorokkal és szigorú korlátozásokkal is, de biztosítani tudják a fűtést. Néhány városrészben átmenetileg bezárnak, másutt csak 4 órára nyitnak ki az orvosi rendelők. Újvidéken néhány óvodát végső esetben át kell majd költöztetni a "meleg városrészekbe" (2000-3000 gyerekről lehet szó), így tesznek azokkal az időseket ellátó intézményekkel is, amelyek fűtés nélkül maradtak. A Vajdaság szerte egész városokban állt le a fűtés. Pancsován a háztartások 85 százaléka fázik. Mintegy 40 ezer ember maradt fűtés és meleg víz nélkül. A legtöbb helyen nem is tudnak mással fűteni, csak gázzal. Egyes fogyasztók át tudnak állni villanyáramra, vagy fűtőolajra, de ők csak töredékét jelentik a gázhiánnyal érintetteknek - derül ki a B92 szerb hírportál országos körképéből.

:(

[link]
A magyar földgázszállító feloldotta a gázfelhasználás tegnap szigorított, második kategóriás korlátozását. Eddig jól sikerült a takarékoskodás, szerdán több gázhoz jutott az ország, mint amennyit felhasznált. Pozsonyban összeülnek a bajba jutott visegrádi országok.

SZVSZ Pozsonyba most a szerbeket is meg kellene hivni. Es szerintem az sem igazan kerdes, hogy ilyen gyozelmi jelentesek utan kuldeni kellene valamennyi gazt. Legalabb olyankor, amikor pluszban vagyunk.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#59) Vamp válasza Lenry (#55) üzenetére


Vamp
senior tag

Hagyjuk, mondtam egy rossz példát. Úgy értettem, hogy ilyen verekedések mindenhol előfordulnak, és úgy gondoltam, hogy nem csak a magyar kap ki az utcán, hanem sokan mások is. Nyilván szerbeket is agyaltak már meg itthon.

Ami a lényeg lenne, az, hogy elvernek néhány magyart, még nem jó indok arra, hogy a lakótelepeket ne fűtsék a gázunkból. Kétlem egyébként, hogy a döntéshozók ezekből a baromságokból indulnak ki.

Iránról pl. mit hallunk? Civilizálatlan, terrorista bagázs. Két barátom fél évig kinn élt náluk, és tejben-vajban fürösztötték őket. Azt mondták, az egyik legbékésebb, legvendégszeretőbb nép. De, ha egy HVG leközöl egy Irán, mint atomhatalom cikket, és az egész társadalmat terroristának állítja be, hirtelen mindenki azt gondolja itthon, hogy ott halál van, és vér.

(#60) Lenry válasza Crystalheart (#57) üzenetére


Lenry
félisten

áá, nekem nem elég Dél-Alföldi :DDD ... kedvenc kis falumban, Csólyoson sincsenek, itt inkább a román vendégmunkások jelentik a problémát, de ők sincsenek sokan, és ők is inkább az anyagi javakra mennek rá, nem verekednek

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#61) Lenry válasza Vamp (#59) üzenetére


Lenry
félisten

így már jobb :R

oké, igazad van. nem is azt mondom, hogy ne adjunk nekik, mert abszolút igazságtalan lenne, hogy teljesen ártatlanok (köztük akár magyarok is) fagyjanak meg pár hülye szerb nacionalista miatt. viszont ha adunk, akkor jól esne egy ígéret a szerb kormányról, hogy cserébe a körmére néznek a fent említett nacionalista elemeknek

Irán: ebben is igazad van, én nem is nagyon szoktam hinni az ilyen az irakiak/irániak/palesztinok mind mocskos terroristák típusú híreknek. ők is csak emberek, akik békében élnének az otthonukban. és ők sem azért harcolnak, mert embervéren élnek, hanem mert nyomós okuk van

#62: én mégis kihagyott gólhelyzetnek érezném, ha nem kerülne szóba

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#62) Vamp válasza Lenry (#61) üzenetére


Vamp
senior tag

Kicsit ballansztalan megoldás lenne:D. Még véletlen sem állítanám párhuzamba a két dolgot. A gáz hiányával a nemzetgazdaság léte van veszélyben, ebben nem ártana segíteni.

(#63) Dany007


Dany007
veterán

Azért remélem ezen majd elgondolkoznak a vezetők.
Elsősorban, hogy csökkenteni kéne a gázfüggőséget az oroszoktól.
Van rá csomó alternatív megoldás, csak beruházni kéne.
Másrészt ez a Szerbes dolog. Ők is elgondolkodhatnának.
Szidják agyba főbe a magyarokat, eltűrik, hogy hogy viselkednek az ott élő magyarsággal (mert nemhiszem hogy a kormány tenne ellene bármit is), és még van pofájuk kunyerálni? Mert nincs gáztartalékuk. Jajj szegények... És miért nincs? Na ennyi...
Nekünk sincs sokáig, itt is szar a helyzet, ha adunk nekik, akkor nekik kicsivel jobb lesz, nekünk mégszarabb... Akkor már két szar helyzetben lévő ország lesz... Na mind1.
Szal ennyi, remélem annyi pozitívuma lesz a dolognak, hogy kitalálnak valami alternatív megoldást minderre.

(#64) jerry311 válasza Vamp (#62) üzenetére


jerry311
nagyúr

Ne abban gondolkodjatok, hogy mennyi van és mennyi kell nekünk, mennyiségre megvan a tartalék. A tározókból kb. olyan sebességgel vagyunk képesek kivenni a gázt, mint ahogyan azt az ország fogyasztja. Tehát külföldnek csak akkor tudunk segíteni, ha itthon elég alacsony a fogyasztás. Márpedig ha jön a hétvégére beharangozott nagy hideg, akkor itt nem lesz felesleg. Azt meg senki nem fogja megkockáztatni, hogy a saját polgárainak ellátását veszélyeztetve segítsen a szomszédnak.
Én is adnék nekik szívesen, de műszakilag nem megoldható.

(#65) Lenry válasza jerry311 (#64) üzenetére


Lenry
félisten

plusz olvastam, hogy minél kevesebb van a tározókban, annál nehezebb kiszedni, mert kisebb nyomással jön. úgyhogy hiába van, egyre kevesebbet lehet egyszerre kinyerni

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#66) Rive


Rive
veterán

Ugy nez ki, kapnak valamennyi gazt a szerbek. Picit megnyugodtam.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#67) sNORh válasza Rive (#66) üzenetére


sNORh
addikt

Tőlünk... 2Millió köbmétert, ami kiteszi az igényeiknek a negyedét.. mii?
Gyurcsány: Ez nem politika, ez gesztus amit egy szomszéddal szemben megkell tenni...

pff..

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#68) Rive válasza sNORh (#67) üzenetére


Rive
veterán

Ez is negyszerese a sajat termelesuknek.

A tobbi politika. Majd leboxolja, akinek az a munkaja - abba beleszolasunk ugyse lesz. A gaztranszfernek meg orulok.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#69) sNORh válasza Rive (#68) üzenetére


sNORh
addikt

jaajh annak énis, legalább nemzár be a szüleim cége..

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#70) lapa válasza sNORh (#67) üzenetére


lapa
veterán

és milyen nemes gesztus.

na ez lett volna a kihagyott gólhelyzet, így sok százezer embernek adtuk esélyt egy kicsit jobb szívvel gondolni ránk.

kicsit büszke vagyok azért. mennyivel jobb érzés ezen tűnődni, mint az országot szapulni minden kis szarság miatt. hajrá magyarok.

(#71) BITBOYS válasza lapa (#70) üzenetére


BITBOYS
addikt

Végre nem csak kérünk, adunk is. Történt ami történt, most kicsit magunk fölé emelkedtünk.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#72) sNORh válasza lapa (#70) üzenetére


sNORh
addikt

így van.. ha nemlesz az elkövetkező időkben utcakőhajigálás, tüntetés, még megis tarthatjuk ezt a szinvonalat.. :)

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#73) S e t h


S e t h
nagyúr

Nem az orosz gáztól való függés a probléma, hanem az ,hogy egyáltalán a gáztól függünk.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#74) Crystalheart válasza S e t h (#73) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Jól mondod, ez egyáltalén nem hosszútávú dolog amúgysem, és egyre drágább is.

(#75) nomotmo


nomotmo
csendes tag

(#76) Rive válasza nomotmo (#75) üzenetére


Rive
veterán

Vegigolvastad a cikket :F ;]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#77) Lenry válasza nomotmo (#75) üzenetére


Lenry
félisten

ez azért annyira nem fun, főleg, hogy később majd úgy is le kell dolgoznotok, és akkor majd szívjátok a fogatokat :P

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#78) Dany007 válasza nomotmo (#75) üzenetére


Dany007
veterán

na ja szarabb lesz bemenni 3 szombati napon suliba xD

(#79) nomotmo


nomotmo
csendes tag

Jó, tudom, hogy be kell pótolni, nadehát akkor is!! :DD

Szerk: Najó, már nem is hangzik olyan jól.

[ Szerkesztve ]

DIÓ!

(#80) (Kolombusz) válasza Dany007 (#63) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Megnézném, te faszacsávó, hogyha Szerbiában élnél és befagyna a segged, akkor hogyan vélekednél a dologról.

(#81) Crystalheart válasza (Kolombusz) (#80) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Én itthon élek és befagy, tanúsíthatom, nem olyan nagyon kellemes. :D

(#82) Dany007 válasza (Kolombusz) (#80) üzenetére


Dany007
veterán

De szerencsére nem ott élek.
Majd ha itthon is elfogy a tartalék, és befagy a seggünk, akkor melegítsen a tudat, hogy legalább a Szerbeknek is adtunk...
Feljebb már nagyon jól leírták, hogy nem vagyunk olyan helyzetben, hogy a saját lakosaink kárára jótékonykodjunk....
Bár szó se róla, amennyit adunk, az nem sok.

[ Szerkesztve ]

(#83) Vamp válasza Dany007 (#82) üzenetére


Vamp
senior tag

Nem vágom, te gázos szakember vagy? "Nem vagyunk olyan helyzetben" "Az nem sok". Honnan szeded ezeket? Mi alapján ítéled ezt meg?

(#84) Dany007 válasza Vamp (#83) üzenetére


Dany007
veterán

Hmm hát nézd, kb az alapján, hogy 10 napi(?) tartalékunk van.
De a lényeg, hogy így is gyárak zártak be, kényszerszabadság, iskolaszünet.
A megoldás még messze nem látszik, így nem tudni meddig tart még.
Ha így megy tovább kórházak, lakások lesznek fűtés nélkül...
De ha szerinted bőven van mit osztogatni, akkor nyugodtan zárd el a fűtésed, és a tűzhelyet... így is segítesz egy kicsikét.

(#85) Rive válasza Dany007 (#84) üzenetére


Rive
veterán

Kozel sem ezek az adatok forognak a szakemberek ajkan, es az eddigi korlatozasok meg csak meg sem kozelitik az altalad vazoltakat. megmondanad, hogy honnan tajekozodsz?

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#86) Wolverine válasza Dany007 (#84) üzenetére


Wolverine
félisten

Magyarországnak minimum 3 heti tartaléka van, optimistább adatok szerint 2 hónapig kihúznánk a tározókból jövő gázzal :U Mindezt úgy, hogy a lakossági gázfelhasználáshoz nem kell nyúlni.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#87) Dany007 válasza Rive (#85) üzenetére


Dany007
veterán

Hát nézzük. A 10 napban tévedtem. A lakosság gázellátására 70 napi tartalék van, elvileg.
A többi :

[Napokon belül újabb gázkorlátozás jöhet]
Hétfőtől iskolai szünet a gázkrízis miatt
Fokozott gázkorlátozást jelentettek be,leállt a Suzuki esztergomi gyára
Több üzem leállt vagy átállt olajra
"Na, szét játszhatom a zagyamat míg nem mehetünk dolgozni.
Bár inkább dologoznék, a termelés jobban fizet, mint az állásidő."
/Thunderzolee/

"Nálunk is gáz van, pontosabban 8-10 °C a lakásban. Tök durva, látom a lehelletemet. :D Remélem, nem húzzák sokáigezt a vitát, mert akkor még rosszabbá válhat a helyzet."
/Crystalheart/ #47

Na kb ezeket tudtam linkelni így hirtelenjében.

(#88) (Kolombusz) válasza Dany007 (#82) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

struccpolitika, no komment

(#89) Rive válasza Dany007 (#87) üzenetére


Rive
veterán

Szoval ugye van ez a nyavadt otfokozatu rendszer itthon. Ebbol mi a masodik fokozatig jutottunk, miszerint az eromuveket es a nagyobb fogyasztasu ipari termeloket koteleztek a fogyasztasuk csokkentesere. Amirol beszelsz, az meg valami 5+ -os kategoriaju esemeny lenne, ugye. Ezzel szemben visszamentunk az elso fokozatra. (Bar ezen a fokozaton SZVSZ nem fogunk sokaig kitartani).

Az iskolai korlatozas onkent vallalt ugy, effelere egyelore nincs igazi szukseg.

Mire az bekovetkezne, amit emlegetsz, a mostani melle meg cirka tiz-tizenotmillio kobmeternek kellene eltunnie a rendszerbol.

Crystalheart nem tudom, hol lakik, de a lakasaban - gazkrizisbol kifolyolag - biztos, hogy nem lett lekapcsolva a gaz.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#90) Dany007 válasza (Kolombusz) (#88) üzenetére


Dany007
veterán

ez lehet h így van. bár nem annak nevezném csak v.mi hasonlónak.

(#91) Dany007 válasza Rive (#89) üzenetére


Dany007
veterán

Nézd, ami tény az tény. A kényszerszabadság, a csökkentett munkarend stb....
Az iskolai korlátozás lehet h önkéntes, de azért lépik meg, hogy ezzel is csökkentsék a fogyasztást.

"Crystalheart nem tudom, hol lakik, de a lakasaban - gazkrizisbol kifolyolag - biztos, hogy nem lett lekapcsolva a gaz."

Akkor lehet, hogy az EUR/USD árfolyamesése miatt ? :F

(#92) Crystalheart válasza Dany007 (#91) üzenetére


Crystalheart
senior tag

A gázáremelkedés miatt. Csak úgy megemlítettem, merthogy ha egyáltalán nem volna gáz, ennél lényegesen rosszabb lenne. A rossz hőszigetelésünk mellett egy nap alatt elillanna a meleg.

Egyébként én is azon a véleményen vagyok, hogy jó lépés volt adni legalább egy keveset Szerbiának, diplomáciailag mindenképp. A szélsőségeseik talán jobban utálják a magyarokat, mint a szlovák szélsőségesek, és a közhangulat sem szól mellettünk. Minden adandó helyzetet meg kell ragadni, hogy az ellenszenvüket csökkentsük, és talán ezzel segíthetünk az ottani magyarokon is, mellékesen. Ha ez azzal jár, hogy nagykabátban ülök bent, hát akkor azzal.

(#93) Dany007 válasza Crystalheart (#92) üzenetére


Dany007
veterán

Akkor félre értettem. Elnézést :)
Azzal, amit adtunk nekem sincs gondom. De ez jóval kevesebb, mint amennyiről tegnap szó volt.

(#94) Rive válasza Dany007 (#91) üzenetére


Rive
veterán

Még azt is a válságra fognád, hogy most egy felessel lejjebb tekertem itthon a konvektort :F :))

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#95) Rive


Rive
veterán

A dolgok kívülnézetben - a "Gas supply from Hungary begins" cikkre gondolok, csak nem tudom közvetlenül linkelni, valami hülye motorjuk van...

Akárha valamelyik magyar fórumot olvasgatnám :DD

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#96) Rive válasza Rive (#95) üzenetére


Rive
veterán

Hír
és
kommentek
Rég röhögtem ilyen jót, bevallom... Ott is megvannak a hozzászólóknak szinte ugyanazok a kategóriái, mint mondjuk az Indexen.

Az egyik hír után valaki elkezdett "elsőzni" - aszittem leborulok a székről :DDD

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#97) Nkboy


Nkboy
senior tag

Ma megyek dolgozni, már tegnap is kellet volna, csak későn szóltak.

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#98) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

érdekes cikk

[link]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#99) -NOKIA-


-NOKIA-
Ármester

(#100) Thunderzolee válasza -NOKIA- (#99) üzenetére

Lehet mégis?

Index Gázvitás topicja 23.33-kor ismét frissült. Ukrajna EU közbenjárásra különválasztja a kérdéses dokumentumokat. Hát, majd holnapra meglátjuk.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#101) Thunderzolee

Na most akkor mikor lesz ismét normális gázellátásunk?

http://www.fn.hu/kulfold/20090113/nem_jon_gaz/

http://index.hu/gazdasag/vilag/gazvit090113/

Az a bajom, h annyi gázt még kap a suzuki, h a termelés akadozva ugyan, de folyhasson, de annyit már nem, h fűtés is teljes gőzzel menjen. Hétfő óta hiába öltözök fel, kezd kaparni a torkom. :(((
T×köm ezekbe a k×csög Ukránokba. Nem elég, h jóval a világpiaci ár alatt kapják a gázt, még van pofájuk sztrájkolni is... :(( És persze nem lehet behajtani rajtuk a gázvita negatív hatásainak következményeit sem. :((

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.