Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) devast


devast
addikt

Dobhatnák már ezt a francba 2018-ban... Illene standard usb pd-t használni.

(#2) Robert07 válasza devast (#1) üzenetére


Robert07
aktív tag

+1

Vagy USB PD, vagy Qualcomm QC. Elvegre azok barmilyen (normalis) kabellel mukodnek, es a powerbankok is tamogatjak oket, viszont a Dash Charge OnePlus Fast Charge-ot lenyegeben csak az o halozati toltojukkel es kabelukkel lehet hasznalni.

[ Szerkesztve ]

(#3) Eugene Roe válasza Robert07 (#2) üzenetére


Eugene Roe
őstag

De lehet sima usb type-c töltővel is tölteni, nem? :)

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#4) Robert07 válasza Eugene Roe (#3) üzenetére


Robert07
aktív tag

Lehet, de akkor 5V/2A a maximum, holott sok tolto (nekem szinte mind) tud tolteni vagy 9V/2A-el, vagy 12V/1.5A-el, ami gyorsabb lenne, es mukodik barmilyen QC kompatibilis telefonnal.

Tehat ezt nem szeretem, hogy van meg egy szabvanyuk a gyorstoltesre, ami alig van tamogatva, a gyari toltojen kivul szinte semmi sem tamogatja.

(#5) Phülöp válasza Robert07 (#2) üzenetére


Phülöp
addikt

ja, hát akkor dobjuk ki az iOS-t, úgyis az android van túlsúlyban
meg minek igyunk vizet, ha van sör is?

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#6) Timer


Timer
veterán

Most nem azért, de a a DashCharge piacvezető eljárás tudtommal, a Qualcomm még csak a seggét szagolgatja, lenyomni nem tudta.

Miért dobnák el, ha ez egy ütőkártya a telefon mellett? Mert az, 2 éve is az volt már, amikor az OP3 megjelent, és az elmúlt évek alatt az is kiderült, hogy NEM nyírja olyan mértékben az akkut, mint más gyorstöltő eljárások.

[ Szerkesztve ]

(#7) Cifu válasza devast (#1) üzenetére


Cifu
nagyúr

Van egy jól működő, bevált rendszerük, ami jobb, mint a QC és térjenek át egy másik, hasonló rendszerre, ami szintén nem mondható, hogy nagyon széles körben elterjedt? :F

Ebben mi az értelem? Semmi...

@Robert07: Vagy USB PD, vagy Qualcomm QC. Elvegre azok barmilyen (normalis) kabellel mukodnek, es a powerbankok is tamogatjak oket

Vagyis azok sem működnek bármilyen kábellel, és a Qualcomm QC ugye licences cucc, plusz lassabb, mint a Dash.

Lehet, de akkor 5V/2A a maximum, holott sok tolto (nekem szinte mind) tud tolteni vagy 9V/2A-el, vagy 12V/1.5A-el, ami gyorsabb lenne, es mukodik barmilyen QC kompatibilis telefonnal.

És engem, mint Oneplus 3T tulajt ez hol érdekel? :F
Aki a QC kompatibilis telefonját akarja tölteni, az használja a saját telefonjának a töltőjét. Ennyi.

Én sem sűrűn használom a Dash-t, az autóban van sima töltő is, nagyjából 50%-ról 100%-ra másfél óra alatt fel szokta tölteni. A Dash-t arra használom, ha tényleg nagyon le van merülve a telefon, és várhatóan nem fogok egyhamar hálózati töltési lehetőség közelébe kerülni (túrázás és hasonlók). Brutálisan gyorsan ráadásul, negyed óra - húsz perc alatt képes 30%-ról 75-80%-ra feltölteni, ami általában elég szokott lenni.

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#8) #16820480 válasza Robert07 (#2) üzenetére


#16820480
törölt tag

A QC eléggé gyenge dolog a VOOC töltéshez képest, megsüti a telefont, lassabb is és visszaveszi a sebességet ha használod a telefont töltés közben, mert nem lenne képes a telefon kezelni azt a hőmennyiséget.
UPD jó lenne talán, de hány dolog használja? Úgy a Pixelek, és kb kész (meg néhány laptop talán), alig lehet normális áron töltőfejet kapni hozzá (vagy én keresem rossz helyen).

(#9) jacis válasza Robert07 (#4) üzenetére


jacis
nagyúr

Én csak gyári töltővel töltöm a telóim, mert a többiben nem bízok meg. Ha op felhasználó lennék biztos nem érdekelne semmilyen QC töltő ha van egy jobb és gyári megoldásom.

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#10) SuperMario válasza Robert07 (#2) üzenetére


SuperMario
tag

Hol ezzel a baj? A telefonhoz alapból adnak Dash-kompatibilis töltőt, ami tud 'sima' sebességen tölteni más, nem Dash-kompatibilis készülékeket. Innentől kinek is lenne előnyös, ha ezeket a telókat is egy rosszabb töltési szabvánnyal kéne használni? Főleg, mivel VOOC > QC, nem azt kéne inkább elvárni a többi gyártótól, hogy licenszeljék ezt a technológiát? Vagy az túl logikus, legyen inkább mindenkinek rossz, mint jó?

(#11) vicze válasza devast (#1) üzenetére


vicze
félisten

Minden QC 835 és felette képes használni az USB-DP-t csak a gyártó kell aktiválja, de elég jó eséllyel, a legtöbb ilyen SoC-kal szerelt telefon támogatja, csak nincs feltüntetve.

(#8) sheratan: A QC835(valószínű 820 is) és feletti készülékek túlnyomó többsége támogatja, csak valamiért a gyártók nem tüntetik fel. Pl. Sony feltünteti és támogatja. Samsungoknál nincs feltüntetve, de a QC-sak szintén támogatják. (tesztelve) Ugye minden iPhone használja és már elég sok töltőfej van emiatt, de laptopok is egyre inkább ezt használják, van hogy sajátomat a Lenovo laptop töltőjével töltöm. Ez lenne a USB-PD lényege univerzalitás.

(#10) SuperMario: Isten mentsen tőle, hogy bárki is licencelje, a VOOC/Dash, nagyon speciális kábelt és töltőt igényel, egy nem szabványos kiállítás. Mindent dobhatnál ki...

[ Szerkesztve ]

(#12) #16820480 válasza vicze (#11) üzenetére


#16820480
törölt tag

Volt valami olyasmi, hogy a Google befenyített, hogy támogatni kell az UPD-t, erre a QC úgy tervezte át a QC4.0-t, hogy már kompatibilis legyen, de aztán azóta is minden csak QC3.0-t használ, gondolom próbálja a QC tolni a saját szekerét :F

De amúgy a töltőfej problematikája még továbbra is fennáll UPD-hez. Bár most már látok többet is Ebayen, csak kérdés melyik milyen minőség.

[ Szerkesztve ]

(#13) vicze válasza #16820480 (#12) üzenetére


vicze
félisten

QC4.0 = QC3.0+USB-PD. pl.

Annyira kell figyelni, hogy csak akkor USB-PD a töltő, ha USB-C a töltő kimenete. pl. Vagy bedrótozva is lehet, de az a kényelmetlenebb megoldás.
A nagyobb 45W töltőkön akkor érdemes elgondolkodni, ha van laptop is, ami lekezeli. De alapból, ha találsz olcsó laptop töltőt, akkor az is teljesen jó, csak kényelemtelenebb/nagyobb.

[ Szerkesztve ]

(#14) SuperMario válasza vicze (#11) üzenetére


SuperMario
tag

Semmit nem kéne kidobnod. Simán tölt az OP3-am minden selejt töltővel, csak rohadt lassú a Dash-hoz képest - de ahhoz képest minden az.
Plusz költség sem lenne, mert a gyártók adnák a telefonokhoz a töltőket, sőt, ha elterjedne a technológia, akkor egy rakás utángyártott készlet is lenne.

(#15) vicze válasza SuperMario (#14) üzenetére


vicze
félisten

"utángyártott készlet is lenne"

Nem lenne mert licence köteles, ami drágít mindent, nem kicsit. Még cégen belül se használja a Vivo, csak az Oppo és a leánya. Az hogy nem kompatibilis semmi mással már csak hab a tortán.

A sokadik szabványnak semmi értelme, és mivel az Apple lerakta voksát a USB-DP mellet így már ha feje tétjére áll bárki is, de az fog elterjedni, pláne, hogy a pletykák szerint a köv. modellhez csomagolják gyárilag.

(#16) devast válasza Cifu (#7) üzenetére


devast
addikt

Az, hogy az egyik szabvány a másik 2-3 féle dash meg a qualcomm megoldása mind gyártó/cég/licensz specifikus.
Hisz elfér a piacon 4-5 féle töltési megoldás, mert mindenkinél otthon van 5 féle töltő meg kábel is.
ps: a legújabb qualcomm quick charge már kompatibilis az usb pd-vel.

[ Szerkesztve ]

(#17) Cifu válasza devast (#16) üzenetére


Cifu
nagyúr

Az, hogy az egyik szabvány a másik 2-3 féle dash meg a qualcomm megoldása mind gyártó/cég/licensz specifikus.

Javíts ki, ha tévedek, de az USB PD önmagában csak azt jelenti, hogy mekkora áramerősséget / feszt tud a töltő leadni. Önmagában a töltéshez ez még kevés, kell az akkumulátor felügyeletet is ehhez igazítani, amit ugye a QC és a Dash tartalmaz.

Szóval az én olvasatomban az USB PD nem egyenlő a Dash / QC megoldással, csak kibővítheti azt.

Hisz elfér a piacon 4-5 féle töltési megoldás, mert mindenkinél otthon van 5 féle töltő meg kábel is.

Tökéletesen tudod tölteni a telefonodat a Dash, QC, hagyományos töltővel is, csak a gyorstöltési megoldásban van eltérés. Azt meg azért kétlem, hogy folyamatosan minden telefonnál gyorstöltésre van szükséged, ez eléggé életszerűtlen szituáció. Mint említettem én magam is csak esetenként használom a Dash töltőmet, amúgy tök jól elvagyok hagyományos 1-1,5A-es töltőkkel, és nem okozna hatalmas törést, ha a Dash töltőmet holnaptól nem használhatnám...

Tehát nem kell 5 féle töltő, meg 5 féle kábel, ez félremagyarázása a helyzetnek...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#18) #16820480 válasza vicze (#13) üzenetére


#16820480
törölt tag

Igen, néztem, hogy már lehet kapni egész sok töltőfejet is. Amikor utoljára szóba került a dolog, akkor emlékszem rákerestem, és kb egy darabot találtam ilyen 15 ezer forint körüli áron, ami azért elég húzós.

Cifu: Én mindig gyorstöltővel töltöm az akksit, kivéve ha mondjuk éjjelre teszem oda, mert a fene fogja végigvárni azt a 2-3 órát, amíg egy ilyen 1-1,5A-es töltő telenyomja.

(#19) Cifu válasza #16820480 (#18) üzenetére


Cifu
nagyúr

Eltérőek a szokások. Én jellemzően a kocsiban töltöm a telefonom, ingázás közben bőven belefér. Otthon meg relatíve sokszor rá van dugva a számítógépre (fotók, videók lementése, zenék másolása, stb.), szóval a gyorstöltés nekem eddig főleg akkor kellett, amikor sokat nyomogattam a telefonom, és nincs a közelben delej (túrázás, orvosi váróban ücsörgés, reptér, stb.).

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#20) #16820480 válasza Cifu (#19) üzenetére


#16820480
törölt tag

Én gépre alig dugom a telefont, mert fotók mennek felhőbe, zene jön felhőből, mást meg nem másolgatok rá úgyse :) Autóban is valóban csak normális töltőm van, de ott elég ritkán használom, mert feltöltöm inkább gyorsan itthon.

(#21) tibcsi0407 válasza devast (#1) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Miért dobnák, mikor oda-vissza veri az összes gyorstöltési eljárást?

https://utdetailing.hu/

(#22) Robert07 válasza SuperMario (#10) üzenetére


Robert07
aktív tag

Nem lenne rossz, ha mondjuk nem lenne minden gyartonak kulonbozo technologiaja a gyorstolteshez.

2018 van, az USB-PD-t mar igazan tamogathatna. De meg a QC is joval elterjedtebb, mint a sajat szabvanyuk, amit csak es kizarolag ok hasznalnak, es a sajat toltojukon kivul semmi mas nem kompatibilis vele.

Nem azt mondom, hogy maga a technologia rossz, hanem azt, hogy mennyivel jobb lenne, ha nem lenne mar lassan minden gyartonak masfele szabvanya a gyorstolteshez.

[ Szerkesztve ]

(#23) Phülöp válasza Robert07 (#22) üzenetére


Phülöp
addikt

"a sajat szabvanyuk, amit csak es kizarolag ok hasznalnak, es a sajat toltojukon kivul semmi mas nem kompatibilis vele."

ha kizárólag a gyorstöltésről beszélünk, akkor igazad van
minden mással kompatibilis

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#24) SuperMario válasza Robert07 (#22) üzenetére


SuperMario
tag

Én sem bánnám, ha a gyártók ugyanazt a technikát használnák - de akkor már használják a legjobb elérhetőt. Ami a VOOC. Nem értem, mi abban a jó, ha lebutítunk valamit csak azért, mert a butább módszer népszerűbb. Nekem a telefonom megvásárlása előtt pontosan 0 Dash-képes töltőm volt, most pedig pont annyi van, amennyi kell. Semmi extra költségbe nem vertem magam miatta.

Ha meg netalántán egy ismerősömnek hirtelen ezzel kell töltenie, de az ő telefonja nem támogatja ezt a fajta gyorstöltést, az ne az én hibám legyen már. :)

(#25) szpali


szpali
addikt

A legnagyobb gyökérség a Oneplus részéről, hogy csak és kizárólag piros kábellel elérhető a dash charge.
Esetemben adott egy szép belterű autó, világos ülésekkel, a műszerfalon világos berakásokkal. Este diszkréten világít a Dash charge szivargyújtós töltő, nappal meg nézhetem azt a rohadvány piros kábelüket :(((

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#26) Mr.Silkó válasza szpali (#25) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

First world problem.. ;]

(#27) szpali válasza Mr.Silkó (#26) üzenetére


szpali
addikt

:))

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#28) Blizzardking válasza tibcsi0407 (#21) üzenetére


Blizzardking
őstag

Ez annyira tipikus. Egyrészt sokaknak talán az újdonság erejével hat, hogy az árban benne van a töltő is, amit a telefon mellé csomagolnak. ;]
Másrészt az is kurvára tipikus, hogy prémium telefon tulajok elkezdenek cigánykodni a töltővel, meg a 600 Ft-os tokkal, amikor egy 1+6 dash kábellel, tokkal, autós dash töltővel, tempered glassal és két, sellőszőrből kézzel fonott borítású óarany kábellel is kb egy másik csúcsteló kétharmadára jön ki árban.
Inkább tanulni kéne tőlük. A húde speciális kábel meg kevesebb mint 2 rugó, ha valaki attól érzi magát szemfülesnek hogy semmiből nem vesz gyárit. Bezzeg amikor kifekszik az aksi a sok 50 fokon töltés miatt, akkor meg jön a sírás.

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#29) Matada2.3 válasza vicze (#13) üzenetére


Matada2.3
veterán

Amúgy én azt nem értem, hogy a QC4 elvileg SD835-óta van, de a gyártók a QC3-at is alig integrálták. A Samsung is pl. csak QC2-t támogat.. Tudom, hogy aksi és egyéb supportnak is jelen kell lennie a gyártótól, de ezeket nem lenne nehéz integrálni..

Finn the human

(#30) vicze válasza Blizzardking (#28) üzenetére


vicze
félisten

A linkelt kábel nem támogatja a VOOC/Dash töltést, csak a gyáriak.

@Matada2.3: Leírtam, gyakorlatilag nincs QC 4.0. Miben nincs QC 3.0? Samsung mint írtam támogatja a USB-DP-t a QC készülékeken. Exynoson nyilván nincs, ott a saját adaptive charginguk van, ami valóban nagyon kiöregedett. De a töltőik mind a kettőt támogatják, tehát mindegyik QC 2.0 minimum.

(#31) ( V ) válasza tibcsi0407 (#21) üzenetére


( V )
veterán

+1 :K [link]

ráadásul pont ez a telefonjuk egyik erőssége, ezért sincs Qi

* Sᴀᴍsᴜɴɢ Gᴀʟᴀxʏ S23 Uʟᴛʀᴀ - Sᴛᴏᴄᴋ Aᴅʀᴏɪᴅ 14 * OɴᴇPʟᴜs 7T Pʀᴏ - ᴄʀDʀᴏɪᴅ 10.4 *

(#32) Timer válasza Blizzardking (#28) üzenetére


Timer
veterán

Szívemből szóltál!

Szpali: ez nekem is b@ssza a szemem, nem értem, mi ez a mókusvakítás. Legalább lenne szimpla fehér. De valóban, ez legyen a legnagyobb gond.

(#33) tibcsi0407 válasza Blizzardking (#28) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Pontosan. Arról pedig fogalmuk sincs, hogy miért különleges a DASH töltő és miért kell hozzá speciális kábel.
Csak köhögik be a hülyeségeket a fórumokon.

https://utdetailing.hu/

(#34) devast válasza tibcsi0407 (#33) üzenetére


devast
addikt

Csak nekem igényem, hogy minden töltőm mindent töltsön gyorsan ? Ez olyan nagy igény lenne? Az összes illyesmi szabvány háborúban idővel kihullanak az ilyen egyedi megoldások, még akkor is ha a technológia jobb mint a többieknél. Itt is ez fog történni ezért nem értem miért furcsa ez bárkinek is. Különben valószínűleg hamarosan nem recommended lesz az usb-pd kompatibilitás az új android készülékeken, hanem mandatory. [link]

(#35) tibcsi0407 válasza devast (#34) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Még mindig nem érted, hogy miért jó a DASH (VOOC)?
A töltésvezérlő chip nem a telefonban, hanem a töltőben van, ezért a töltő melegszik a gyorstöltés alatt, nem a telefon. Ezzel kímélve az akkumulátorodat.
A speciális kábel pedig azért kell, hogy ezt a vezérlőchip-et aktiválja. Egyébként meg se a kábel, se a töltő nem drágább, mint bármelyik másik telefonhoz való. Nézz szét az alin.
Hiába fogják aktiválni a PD-t, ha a telefonod meg majd izzik tőle, mint a faszén..

https://utdetailing.hu/

(#36) #16820480 válasza devast (#34) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ez egy másfél éves cikk, és azóta nem sok történt a témában.

Amúgy meg látszik milyen gyorsan halnak ki a nem szabványnak kikiáltott dolgok, lásd a lightning csatlakozó az USB-C ellenében, de akár mondhatnám a microUSB csatlakozót is (középkategóriában és lefelé még simán az van, főleg a kínai cuccokon, aztán tartozékok, BT eszközök, fülesek mind szinte micro csatlakozótt használnak).
Hasonlóan HDMI vs. Display Port témában, és még lehetne sorolni.

Egyébként meg annyira nem nagy dolog szerintem ez az egész. Vagy neked szigorúan egy darab töltőd lehet otthon, és kész? Mert nekem van most éppen kettő QC töltőm, lesz hamarosan egy Dash, meg még egy-két régebbi (lassabb) is akad. Mindig arra dugom az adott eszközt, ami tudja gyorsan tölteni.

(#37) devast válasza #16820480 (#36) üzenetére


devast
addikt

Én értem, hogy nem egyik napról a másikra halnak ezek ki, és a hdmi vs dp totál más téma :) Nekem 1 töltőállomásom van, meg egy raklap eszközöm. Lényeg, hogy engem zavar az, ha sokféle szabványú töltőt, vagy akármi mást kell használni, mert a gyártók mindenkit magukhoz szeretnének láncolni, vagy jól megszedni magukat a tartozékokon, nekem meg sakkoznom kell, hogy mit, hova, milyen kábellel dugjak. Egy apple ilyent megtehet, és meg is teszi. Attól még nem szép...

[ Szerkesztve ]

(#38) #16820480 válasza devast (#37) üzenetére


#16820480
törölt tag

Annyira nem sakkozás, van egy hosszabbító, amibe bedugsz egy QC töltőt meg egy Dash töltőt. Ez azért nem nagy sakkozás, meg nem olyan nagyon bonyolult. Amúgy is kellhet 2-3 töltő, mert mi van ha egyszerre kell tölteni mondjuk a telefont és a headsetet/tabletet/BT hangszórót, stb?

(#39) ricsi0307


ricsi0307
senior tag

.

[ Szerkesztve ]

(#40) devast válasza #16820480 (#38) üzenetére


devast
addikt

Mint mondtam, egy ideje már csak 1 töltőállomást használok, most épp ilyenem van. Utazáshoz is minimum 2 portosat használok. Nekem az lenne az optimális, ha nem csak a lassú töltés (sima usb) lenne kompatibilis mindennel, hanem a gyors töltés is.

(#41) vicze válasza tibcsi0407 (#33) üzenetére


vicze
félisten

A probléma ott van, hogy nem sok fogalmad van a technológiáról, és pont a VOOC/Dash felhasználók "köhögik" a hülyeségeket. :(

VOOC/Dash akár 5A-t képes leadni 5V-n és így tölt gyorsan. Ez nem 1db 5V-os vezetéken adja le, hanem 3db szétválasztott ágon. Azért kell speciális kábel hozzá, mert egyrészt 7 pines a microUSB csati VOOC/Dash-hoz, hogy +3ér van benne, 4 helyett 7. USB-C estében is máshogy van a bekötés de ott a több szám miatt már nincs szükség extra pinekre.
Ezek mind USB szabványon kívül vannak, így nem létezhet olyan szabványos USB kábel, ami támogatja a VOOC/Dash-t, már pusztán a 5A miatt, amihez speciális kábelezés kell.
Alin és sehol máshol se fogsz nem Oppo/OnePlus-tól származó VOOC/Dash töltőt/kábelt találni, mert egyszerűen nincs. Amit látsz az mind kamú és nem kevés van olyan.

Az meg, hogy csak a töltőben van a töltés vezérlő, le se tudom írni mekkora hülyeség. :( Szerinted direkben töltöd az aksit? :F Pont az ilyen kijelentések miatt terjednek a hülyeségek. A telefonban természetesen van töltés vezérlő, mint minden telefonban, különben nem tudnád tölteni...

(#42) tibcsi0407 válasza vicze (#41) üzenetére


tibcsi0407
félisten

A töltőben van az összes melegedő komponens (valóban elírtam, de a lényeget értetted, csak szimplán szőrszálhasogattál (jogosan)): [link]

One of the ways in which it does this is by moving all the heat management and dissipation process to the charger, rather than leaving it to the phone to handle as other quick charging standards tend to do.

Az alis kábelek pedig gyári minőségűek. Ahogy a telefon is olcsóbb ott, úgy az alkatrészek is.
Ajánlom a feedback-eket: [link]
Gondolom, hogy a 250 ember nem hazudik.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#43) vicze válasza tibcsi0407 (#42) üzenetére


vicze
félisten

Továbbra se érted.
Nem azért melegszik a telefon kevesebbé, mert valamit átraktak máshova, vagy mert valami hiányzik. Hanem azért mert 5V-ot tolnak kizárólag és nem vált 9 és 12V-ra, hogy az áramerősséget ne kelljen változtatni, ezért az USB specifikáción belül marad minden érték és szinte bármilyen kábellel működik, ami minilás minőségi kritériumoknak megfelel. 5A-t csak speciálisan szigetelt és vastagságú vezetéken lehet csak átvinni, egybe na hossz is korlátozott.
A többi gyors töltés azért melegszik, mert a 9 és 12V-ot még a telefonon belül le kell konvertálni az aksi számára, ami egyszerűen hőveszteséggel jár, ezt többnyire a SoC-ban lévő vezérlő végzi, szinte minden estben HW-san a SoC szabályozza a töltést. (van más komponens is) Ez elég nehezen tudod kivenni és a töltőbe rakni...

Az hogy a marketing bullshit mit mond, egy dolog. Nem raktak át semmit át a töltőbe.

Egyetlen különbség a többi gyors töltés és a VOOC/Dash között, hogy egyik 5V-ra korlátozódik a másik pedig megy 12V-ig is. USB-Power Delivery pedig 20V-ig megy akár 5A-rel(100W), de ehhez megint csak megfelelő kábel kell(max. 0,5m, csatlakozóval!!!), 5V-on 3A-t tud a sima USB 1,5A-jához képest, így egy pont után, mikormár a 12V-os lépcsőről lejjebb lépett 5V-re ugyan úgy kevésbé melegszik ahogy a Dash.

(#44) tibcsi0407 válasza vicze (#43) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Pedig valóban sokkal melegebb a DASH töltő, mint bármelyik QC töltőm volt korábban.
Bármennyire is BS, amit írnak, ez működik a legjobban, nem lehet elvitatni. Hiányozni is fog a Mix 2S-nél, cserébe ott kapok Qi-t.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#45) #16820480 válasza vicze (#43) üzenetére


#16820480
törölt tag

Egyébként miért kell visszakonvertálni a magasabb feszültséget?

(#46) Blizzardking válasza vicze (#30) üzenetére


Blizzardking
őstag

Valóban, köszönöm a kiigazítást. Akkor itt van egy, fele annyiért.
Nem dash módban a telefonban lévő elektronika szabályozza a töltést, pl egy normál adapter esetén. Dash töltő + kábel esetén a töltőfejben lévő kapcsolóüzemű tápot vezérli a telefon, mintha a teljestmény elemeket kihelyezték volna az adapterbe. Az hogy 5V-os és minőségi kábel kell hozzá kit érdekel, mikor a kocsiban az ablakban a tűző napon navigálás közben 20 perc alatt feltölt, más telefon meg kikapcsol?

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#47) vicze válasza tibcsi0407 (#44) üzenetére


vicze
félisten

Azért melegszik jobban mert 20-25W-ot ad le, míg a QC3 max. 18-at de valóságban 12W felett nagyon ritkán láttam és azt is max. 0 és 30% között csinálja, addig a VOOC/Dash 0 és 80(erre nem emlékszek már pontosan) között képes leadni ezt. A telefon QC esetében addig melegszik, amíg 12 vagy 9V utána visszahűl.

A kábelre visszatérve, amennyiben eredeti, nyilván működik, de ez azért kétlem. Az állításom azt volt, hogy nincs utánagyártott, max. hamisítvány.

(#45) sheratan: Mert maga a cella max. 4.35V-vel tölthető jelenleg, ha jól tudom még nincs nagyobb, ez se egészséges, és 3.7-3.65 nominális lenne az egészséges. Ez csökken folyamatosan, ahogy telítődik a cella.
Az egész problémája, a megfelelő W-ot eljuttatni az aksiba, amit maga az USB korlátoz. Egyszerűen a kábelek maguk és szabvány se enged magas ampert 5V-on. Ahhoz hogy több ampert vigyél át mint VOOC vastagabb vezeték, vagy több kábel kell.
A többi gyors töltési eljárás, hogy az USB szabványon belül maradjanak, a feszültséget növelte(ez is a szabványon kívül van, de nem fizikailag), és maradt az 1.6A max.-nak.
A gyors töltési problémát, majd valószínűleg csak a USB-PD 3. kiadása oldhatja, meg ha engedik 5V-n a 5A-t, ez jelenleg csak 3, de igazából, ha a töltő és a telefon is támogatja elég kéne legyen.

Azt szeretném leszögezni, hogy 1x se vontam kétsége, hogy a VOOC/Dash jó-e vagy semmi. Elfogadom, hogy jelenleg talán a legjobb töltési megoldás, és nem vitattam.
Egyetlen állításom, hogy soha nem fog elterjedni, és általánosan USB-DP fog elterjedni. (nekem már csak egy készülékünk nem támogatja)

(#48) #16820480 válasza vicze (#47) üzenetére


#16820480
törölt tag

Valami ilyesmire gondoltam én is. Ellenben én azt támogatnám inkább, hogy a gyorstöltés javára módosítsák az USB szabványt, ha egyszer jobb eredményt kaphatunk úgy, ne pedig a szabvány javára butítsák a gyorstöltést.

(#49) tibcsi0407 válasza vicze (#47) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Ez magyarázza azt is, hogy csak a töltő meleg nagyon?

https://utdetailing.hu/

(#50) Blizzardking válasza vicze (#47) üzenetére


Blizzardking
őstag

"A telefon QC esetében addig melegszik, amíg 12 vagy 9V utána visszahűl."
Ezért jobb a Dash, mert az addig se melegszik. Láttam mit írtál, meg hogy vágod, de akkor is ez a leg átgondoltabb, leggyorsabb, leg akkukímélőbb töltési eljárás jelenleg. Mindez a takarékos működéssel párosítva a seggébe tesz nagyon sok elterjedtebb megoldást, nem beszélve arról, hogy nem mindenki az asztalon tölti a gépét, lehet pl a kocsiban, ahol eleve melegebb van mert süti a nap. Ugyanoda lyukadtunk ki, hogy a többieknek kéne autogramot kérni az Oneplustól (vagy Oppo most mindegy) és nem fordítva. :R

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.