Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Hieronymus


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

??

Amíg Románia nem volt EU tag, a személyigazolvány elfogadása kétoldalú egyezményeken múlt.

Az EU tagállamok elfogadják egymás azonosító okmányait, ezzel nem lehet gond.
A magyar szig, annyiban lóg ki a sorból, hogy nem tartalmazza a lakcímet. Ettől függetlenül az enyémet eddig mindenütt elfogadták.
Ráadásul nem tesz és nem tehet különbséget egyetlen európai hatóság vagy intézmény sem.
Az egyetlen gondom, az Prime Video felnőtt tartalmainak megtekintéséhez szükséges regisztrációnál volt.
A D és HU eltérő hossza miatt eltolással kellett megadni az ellenőrző adatot.

Az, hogy te románosodsz, az a te dolgod. De nem kellene ezt ilyen bejegyzésekkel alátámasztani.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#2) RexMaximus


RexMaximus
aktív tag

Lehet egyszerubb az oka, tobbszor talalkoztak a roman papirokkal. Onnan joval tobben mentek el mint innen, aranyaiban is (talan 2 millio korul?).

Masik ami tudat alatt lehet egy ugyintezoben - elmult evekben a nyugati sajtoban is rendessen ostoroztak a magyarokat (elotte azt se tudtak, hogy hol van). Amikor betettek az IMF-nek, az ezzel jaro leminositesek majd nemreg a kerites ugy. Ha tetszik ha nem az emberek tobbsegeben ezek alapjan kialakul egy kep, igazsagtartalmatol fuggetlenul.

Amirol kevesebbet irtak, a hitel visszafizetese (hanynak is sikerult?), a keritesbe meg azok is belevagtak akik elotte leszoltak miatta.

Olvastam mar egy elozo postodban is, hogy inkabb rommannak erzed magad. Amivel onmagaban nekem semmi bajom sincs. Azt is irtad, hogy nem ismered a nyelvuket. Viszont amig egy nep nyelvet nem ismered, utana tortenelmet, hagyomanyait stb addig nem ertheted meg az esszenciajat. Enelkul nem lehet azzonosulni vele.

Az meg hogy par idiota azon ugykodik, hogy elszakadt teruletekrol szarmazo honfitarsakat es minket egymas ellen forditson, vagy eppen szarmazasunk miatt rosszul erezzuk magunkat - ignoralni kene. Itt elertek azt, hogy sokan fejben leminositsek magyar mivoltukat. Ez szinte elkepzelhetetlen sok mas nemzetnel. Ez az en velemenyem.

Irasaid alapjan nekem az a benyomasom, hogy a ket orszag tortenelmet (magyar - roman) kevesbe ismered. Ha igy van szanj ra egy kis idot. Igazi az lenne ha mindekt nyelven meg tudnad ezt tenni. Ugy erzem lesznek meglepetesek, mert ketlem, hogy ugyanazt fogja tartalmazni. Ez ilyen.

Mert eddig ilyen himbilimbi dolgokkal tamasztottad ala a miertet. Mint pl. hogy rosszu kezeltek a parodat.

En magyar, meg egy nyugati orszag allampolgara vagyok. Idiotak emiatt engem is rosszul kezeltek itt is, ott is. Ha idiotak alapjan hozok ebben a kerdesben donteseket felvetodik a kerdes, hogy nem e tartozom akkor kozejuk. Nem alaptalan feltetelezes nemigaz? Ez van.

(#3) Nimrod válasza RexMaximus (#2) üzenetére


Nimrod
addikt

Jól ismerem a magyar történelmet. Mint kiderült, nagyon hiányos volt a román történelmi ismeretem, amit annak idején még az iskolapadban kaptam. Egy-egy mostani írásom alapján valóban képlékenynek tűnhet miért vallom már azt, amit. Aki jobban ismer már tudja, a többi idővel kiderül.
Megnyugtatás képpen a következő tervezett írásom sávszélességekről lesz. :U

Hitel visszafizetés - itt például az olaszokra gondolsz, akikről pont emiatt cikkezett nemrég a sajtó?

Azért van más érdekesség is, például hogy külföldön a magyar származásra egyből előjön a foci némi vállveregetéssel. És ami számomra meglepő, hogy nem Puskást említik már.

(#4) Eastman


Eastman
őstag

Mert a trend ugyebár régen pont fordítva volt.

"Kivétel erősíti a szabályt."

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#5) RexMaximus válasza Nimrod (#3) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

Hitel visszafizetés - nem, a magyarokra gondoltam. Kb 3 eve megcsinaltuk.

Utobbi evek hirei elott, nekem az volt a tapasztalatom, hogy minnel meszebb mesz Europan belul, annal kevesbe tudjak, hogy egyaltalan letezunk e. Igen, kevertek Budapestet Bukaresttel. Sot amikor zajlott a Delszlav haboru, sokan azt gondoltak itt is harcok fojnak.

"Aki jobban ismer már tudja, a többi idővel kiderül." - A megfelelo hatter nelkul nem lathatjuk egyben az egeszet. Lehet azzal erdemes akkor inditani. Mert igy egyenlore eleg fura az osszkep.

Mert az okokat amiket eddig olvastam nem eleg erosek szamomra. Sokat tudnek irni arrol, hogy itt kulfodi vagyok, nyugaton meg kelet europai bevandorlo. Ezek miatt hogyan kezeltek idiotak. "Vezetok" se erdekelnek. Idezojelben mert en ugy latom ma egesz europaban nagyitoval kell keresni az igazi Vezetoket.

Lee Iacocca irt egy konyvet ami igazabol az USA-ra ertendo, de a cime talalo mert ezen a kontinensen is ez a szitu - Vezetoink, hol vagytok?

(#6) kraftxld válasza Nimrod (#3) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Amúgy ha sokat utaztok minek küzdötök a személyivel? Útlevelet mindenhol ismerik, pár ezres tíz érve max ha lejár és nem veszed észre akkor jöhet a személyi. Nekem sehol sem problémáztak az útlevéllel eddig, akár a bordót akár a feketét használtam.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#7) Redneck


Redneck
veterán

Magyar vagyok. Hogy román papírom legyen? Ahhoz meg kell öljenek, akkor már nem tudok ellenállni.
Sosem volt még gondom a magyar papírjaimmal. Nem lehet hogy szemre nem voltál rendben?

Szerk:
"Ezek után inkább kérem én is a román állampolgárságot és persze meghal mindenki a röhögéstől, rajtam kívül." Gratulálok! :W

Szerk:
Elolvastam az előző bejegyzést is. Tény hogy "vezetőinknek" is van magyar állampolgársága... :O

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#8) Redneck válasza Redneck (#7) üzenetére


Redneck
veterán

Tévedés ne essék, nem a határon túli magyarokkal van bajom. Bizonyos népcsoportok viselkedését nem bírom, de ismerek kivételeket is. Az embereket a tetteik határozzák meg, nem a színük, a vallásuk, vagy a származásuk.

Ettől függetlenül én magyar vagyok és ezt sosem tagadom le, vagy cserélem el másra. Sem papíron sem máshogy.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#9) Freiherr


Freiherr
őstag

Egységsugarú nyugat-európai állampolgár szemében nincs magyar,román,cseh,lengyel stb.,csak kelet-európai massza,ez csak nekünk fontos(?) errefelé.Nem negatív értelemben írom,csak saját tapasztalat,semmi jelentősége az egésznek.

XXX

(#10) buherton


buherton
őstag

És hogy fogod az új személyidet berakni a pénztárcába? Kétszer akkora, mint a magyar személyi, mert egy oldalra nyomtatnak minden adatot, aki esetleg nem tudná. :)

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#11) Eastman


Eastman
őstag

A párod román-román? Románnak vallja magát, vagy erdélyi magyar, román papírokkal?

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#12) Avicularia válasza Hieronymus (#1) üzenetére


Avicularia
veterán

Két kiegészítés. A svéd személyi sem tartalmazza a lakcímet, sőt itt nem is létezik lakcímkártya.
A másik, hogy nem fogadnak el korlátlanul minden iratot. Amikor a régi kék, de természetesen érvényes útlevelemmel akartam svéd személyit csináltatni nem voltak hajlandók, mondván csak az új piros biometrikust fogadják el.
Arról nem beszélve, hogy svédben jócskán diszkriminálják a nem svéd állampolgárokat, hiába élnek itt nem kapnak rendes személyit, csak ilyen himihumit, amit bankban is lehet csináltatni és utazni sem lehet vele külföldre csak másik északi országba, mert az 5 északi országnak külön megegyezése is van. Pld. Dániába simán átmehetsz svéd jogsival, elfogadják azt is, nem kell személyi vagy útlevél.
Svéd állampolgár is vagyok, de nem csináltattam svéd útlevet, jó nekem a magyar is. Pláne a svédet csak 5 évre adják max, a magyar 10 évével szemben.

(#13) rup1u5 válasza Avicularia (#12) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Üdv!
Látom itt laksz te is Skåne-ban! ;)
Svéd állampolgárságon gondolkodom. Lehet, hogy jobban járnék egy Svéd útlevéllel ha USÁba vagy Ausztráliába akarnánk menni.
Asszony Svéd, meg a gyerek is az lesz ha kibújik végre. :)
Mik a tapasztalataid?

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#14) Avicularia válasza rup1u5 (#13) üzenetére


Avicularia
veterán

Szia :)

Egyetlen dolog, amiért kiváltanám a svéd útlevelet, mert mi is akarunk látogatóba menni USA-ba, és szerintem másképp néznek a belépéskor egy svéd útlevélre, mint egy magyarra.
Amúgy én 8 nap alatt megkaptam az állampolgárságot. Egy barátom meg 3 nap alatt. De ismerek olyat, akinek másfél évig tartott a procedúra. Két dolog kell hozzá. Ne legyél büntetve bíróság által és ne legyen tartozásod.
5 év ittartózkodás kell a tartózkodási engedély megkapásától. Nem mikortól PN-ed vagy lakcímed van.

[ Szerkesztve ]

(#15) dabadab válasza RexMaximus (#2) üzenetére


dabadab
titán

"Amikor betettek az IMF-nek"

Úgy érted, hogy amikor az IMF (aminek mi is tagjai vagyunk) alacsonyabb kamatú hitelei helyett magasabb kamatú piaci hitelt vettünk fel, hogy ne kelljen meghozni egy rakat korrupcióellenes lépést? Ja, azzal tökre betettünk nekik.

DRM is theft

(#16) RexMaximus válasza dabadab (#15) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

Ne induljunk el ebbe az iranyba itt. Ha ezt ki akarjuk bontani nem keves orat fogunk gep elott tolteni :).

Foleg netes vitakkal az a problemam nem tudni a felek honnan informalodnak. Egyaltalan szannak e ra idot, vagy csaladi ebednel megosztott, minden adatot nelkulozo velemenyek mellett tartanak ki.

Korrupcio? Itt is van ott is van, az IMF korul meg boven van. Ausztriaban mi is megy most? Vagy ott vannak az offshore ugyekbe keveredett unios biztosok. Hoppa.

Jo e itt a Magyarorszagon a helyzett. Nem, kozel sem az. Viszont annak sem latom ertelmet ha minden objektivitast nelkulozve hoznak donteseket az emeberek.

Ugy tunik mi maskep latjuk ezt. Nem ismerem az okat, lehet mas adatokat lattunk, vagy maskep ertelmezzuk oket. De lenyegtelen. Az ut ami alapjan megtanulunk donteseket hozni az egyen feladata. Ez a szep benne.

Ezzel vissza is tertem a temaindito blogbejegyzeshez. Kivancsi vagyok mi az ut ami alapjan szuletett a dontese. Mert azok alpjan amit irt, ha megkapja a masik oldalon akkor elvileg ugyanigy kene dontenie. Valahol egy paradox van igy benne. Bar azt is irta, hogy mindent nem irt le az okokrol ha jol ertettem.

(#17) Mister_X válasza Redneck (#7) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Én sem tagadom le, hogy magyar vagyok - de nem is vagyok rá büszke! Ha megkérdezik, hogy honnét származok, az az első válaszom, hogy Észak-Korea.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#18) rup1u5 válasza Avicularia (#14) üzenetére


rup1u5
nagyúr

A tartózkodási engedélyt nem igazán értem. Külön kell kérvényezni? Ezt aggályosnak érzem. :U EU-n belül, EU-s állampolgárként milyen engedély kéne még az útlevelemen kívül? Angliában sem kellett tartózkodási engedély mikor ott éltünk és dolgoztunk. PN-em, lakcím van.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#19) Hieronymus válasza rup1u5 (#18) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

A németeknél is van egy okmány, amit érdemes kiváltani. Ez igazolja szabad költözés jogát, magyarul tartózkodási engedély.
Az EU polgárok alanyi jogon kapják meg, csak el kell érte menni.
Sőt Magyarországon is van valami igazolványéle, amit a tartósan az országban lakó EU polgároknak érdemes kiváltani.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#20) Avicularia válasza rup1u5 (#18) üzenetére


Avicularia
veterán

Igen, ez problémás lehet, mert kb. 2-3 éve nem kell tartózkodási engedélyt kérni EU-ból jövő embereknek. Mikor anno érdeklődtem az állampolgárság kérvényezéséről a migrationsverketnél, ott mondták, hogy a tartózkodási engedély megkapásától számít az 5 év. Lehet ezen változtattak, utána kell kérdezni.
Én 2009 januárban jöttem Svédbe, már rég EU tagok voltunk, mégis tartózkodás engedélyt kellett kérnem. Először csak 2x1 évre kaptam ideiglenest és utána kaptam csak meg a permanent uppehållstillstånd-ot.
Kérdezz rá a migrationsverketnél, mi a helyzet most. És ki lehet tölteni előzetes tesztet, hogy megkapod-e az állampolgárságot, mert 1500-öt be kell fizetni a kérvénnyel, amit semmiképpen nem kapsz vissza, ha megkapod, ha nem. [link]

[ Szerkesztve ]

(#21) rup1u5 válasza Avicularia (#20) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Köszi szépen! Mindenképpen utána fogok kérdezni majd ha a lányom megszületett. :K

(#22) Avicularia:
Igen. Azt tudom. :K

[ Szerkesztve ]

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#22) Avicularia válasza rup1u5 (#21) üzenetére


Avicularia
veterán

Gyerek automatikusan kapja, ha az anyja svéd.

[ Szerkesztve ]

(#23) Nimrod válasza Eastman (#11) üzenetére


Nimrod
addikt

Magyarnak vallja magát, de román papírokkal Bánságról.
Meglepő módon Magyarországon nem szokták tudni, de semmi köze Erdélyhez.

(#24) buherton válasza Nimrod (#23) üzenetére


buherton
őstag

A jelenkori Erdély része a Partium és Bánság is. A történelmi Erdély kezdődik a Király-hágótól keletre.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#25) Nimrod válasza buherton (#24) üzenetére


Nimrod
addikt

A bánságiak elhatárolódnak Erdélytől, de ebbe ne menjünk bele. :)

(#26) Eastman válasza Nimrod (#23) üzenetére


Eastman
őstag

Bartók és Kós Károly szülőföldje.

[ Módosította: Intruder2k5 ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#27) Avicularia


Avicularia
veterán

Egyébként itt meg lehet nézni melyik útlevél hol van a listában [link]
Magyar 7. román csak 15.
Első a német, és a svéd útlevél.

[ Szerkesztve ]

(#28) #51736960


#51736960
törölt tag

Pont két éve akartunk átmenni Csodavárhoz kirándulni. Személyim nincsen, úgyhogy a jogosítvány/lakcímkártya kombóval próbáltam igazolni magam. Nem engedtek át, vissza kellett fordulnunk :)

Itthon egyébként mindenre elég a jogsi, lakás adásvételt is intéztem már így, bankszámla nyitást, gyerek ügyeit, tényleg mindent...

(#29) Hieronymus válasza #51736960 (#28) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

A jogosítvány nem tartalmazza az állampolgárságot.
Ezért nem alkalmas határátlépésre.
Viszont személyazonosításra elfogadják.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#30) Nimrod válasza #51736960 (#28) üzenetére


Nimrod
addikt

Belföldön hiteles azonosító okmánynak minősül a jogosítvány.

(#31) #51736960 válasza Hieronymus (#29) üzenetére


#51736960
törölt tag

Azt már én is tudom, hogy nem alkalmas a határátlépésre :)
Viszont az állampolgárságot szerintem tartalmazza. Lefényképezni most nem tudom, de a bal felső és a bal alsó sarokban is van egy baromi nagy "H" betű, a jobb alsó sarokban meg egy "HUN" felirat, szerintem ez így elég egyértelmű.

(#32) Hieronymus válasza #51736960 (#31) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"a bal alsó sarokban is van egy baromi nagy "H" betű,"
Nekem egy D betű van. A kiállító ország jele

"jobb alsó sarokban meg egy "HUN" felirat"
Az enyémen meg három darab, fekete - fehér közlekedési tábla szimbólum.

De egyiken sincs olyan számozott sor, ami az állampolgárságra utalna.
A születési hely nem hordoz állampolgársági információt.

Illusztráció

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#33) G-Guts válasza Mister_X (#17) üzenetére


G-Guts
aktív tag

Akkor csak letagadod... :U

(#34) Mister_X válasza G-Guts (#33) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Aki el is hiszi, hogy észak-koreai vagyok vagy büszke lennék észak-koreainak lenni, az meg is érdemli :)

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.