Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) szombatitomi


szombatitomi
aktív tag

Ezek a lapok úgylátom elég sokféle ramot nem szerethetnek. Nekem P5Q-E van, mostanában ezt csinálja a 4x1 GB-os GeIL kitemmel. :W 2 évig tökéletesen működött, mostanában direkt szívat. Kikapcsolom a gépet, és ha az összes modul benne van, nem megy. De ha külön-külön rakom be őket, akkor mennek... :(((

(#2) nepszter1 válasza szombatitomi (#1) üzenetére


nepszter1
addikt

ismerős :) lehet megprobálom elcserélni hardverapron.

(#3) szombatitomi válasza nepszter1 (#2) üzenetére


szombatitomi
aktív tag

Rendben, viszont előtte teszteld le, vagy legalább járj utána hogy az az alaplap amire cserélnéd, kezeli-e. Mert például én Gery15 Gigabyte EP45-ösében próbáltam, és az is maximum 2-vel megy, ha már 3 modul van benne, el sem indul. Viszont tesómnak a Gigabyte EP31-es hibátlanul kezeli a 4 modult. Érthetetlen. :N

(#4) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

ötletek:

kapott plusszfeszt? tuningramok egy része 1.85ön be se indul, némelyiknek 2.1-2.2 kell.

MCH/fsb plusszfeszt is meg lehet próbálni.

esetleg valami a spec időzítéseknél el van csúszva, p45 háklis azokra is. mondjuk ahhoz már eléggé bele kéne látni, hogy pontosabban min is akadt ki a lap, próbálgatós módszer eléggé nehéz ebben az esetben (avagy mégis hol másik el a szinkron és mégis hány órajelet).

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#5) proof88


proof88
addikt

P5Q-E lapban van ilyen kit-em, de sosem volt gondom vele. Frissítsd a bios-t! Meg csinálj teljes bios-resetet áramtalanítással, elem kivétellel, jumper átrakással, pontosan hogyan az a kézikönyvben le van írva! Memória gondom szerencsére sosem volt ezzel a lappal. Na jó, jó kis mushkinokat nem tudtam vele tuningra bírni. :/ De 1252 MHz megvolt CSX-ekkel hiba nélkül.

(#6) puttputt


puttputt
őstag

Nézd csak meg az Adatlapom... :)
Szóval, kolléga.
Magamnak már szépen belőttem, megadhatom a beállításokat..., de előrebocsájtom,
az nem megoldás.
A ramok nem igazán passzolnak ezzel a lappal ahogy láttam, 1100mhz felett már hibáztak.
Most totálisan stabil (nálam), de ez nagyban függ attól, hogy a ram+lap megvétele után (2 éve) nemrég lecseréltem a proci+videókártya kombót.
Azok is befolyásolják.

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.