Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Kékes525


Kékes525
félisten

Szép telefon. Mennyi esz az ára?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#2) Xaels


Xaels
félisten

Anyaghasználat ok, de ennél kevés jellegtelenebb HTC-t láttam az elmúlt években. Ha nem lenne ott a logó lehetne bármelyik ikopi dzsunka cég telefonja is...

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#3) szentkuti11 válasza Kékes525 (#1) üzenetére


szentkuti11
addikt

Az áráról még nem esett szó.

(#4) callmeakos válasza Kékes525 (#1) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

A kategóriatársakhoz képest úgy 15-20%-al drágább lesz. ;]

Megunhatatlan ;]

[ Szerkesztve ]

All→M8

(#5) stevve


stevve
nagyúr

5.5" és 720p... Lassan a gyártók oda jutnak, mint a laptopgyártók. 1366-ot a népnek, mert minek jobbat! :(((

(#6) vtomi2 válasza stevve (#5) üzenetére


vtomi2
őstag

7"-on sincs semmi baj a 720p-vel, hacsak nem virtuális valóságra akarod használni, és 2-3 centiről nézni, akkor megértem a nagyobb ppi iránti igényt. Gondolom pc-n 4k-s monitort használsz 24"-on hogy ne lásd a pixeleket...

(#7) ricinus13 válasza callmeakos (#4) üzenetére


ricinus13
senior tag

Lesz az 25-30 is ;]

[ Szerkesztve ]

(#8) FATtila78


FATtila78
tag

Na, ha kijön, a szokásos módi lesz

a., Viszonylag jó telefon nagyon jó áron, de CHINA ONLY
b., 70-90ezer FT, démoni hibákkal, sátáni kamerával, horror kávával

Vagy esetleg tudtok egy ellenpéldát a nagy gyártók "közép"kategóriás készülékeiből, aminél nem ez volt a helyzet az elmúlt 2 évben? Moto G-t, meg azt a huawei 620-at leszámítva (utobbi csak tipp, nem rémlik pontosan a neve).

MNDNT TD PPLFN MGMNDMBR

(#9) Gymnova81 válasza vtomi2 (#6) üzenetére


Gymnova81
tag

Hát ez nagy volt! ...... :D
+1

(#10) stevve válasza vtomi2 (#6) üzenetére


stevve
nagyúr

kac-kac. :U Nem csak fekete és fehér a világ, én nem vagyok a végletek embere, de ahhoz a mérethez már dukál a FHD.

FATtila78:
A kamera pont az ellenkezője: jó lesz benne, egyébként pedig nem tudom, milyen démoni hibák vannak a Sony telefonokkal, sokaknál tök jól működik. Ha pedig tényleg közelítenek majd a stock Android felülethez, akkor a fanyalgóknak tesznek jót.

[ Szerkesztve ]

(#11) ricinus13 válasza vtomi2 (#6) üzenetére


ricinus13
senior tag

Igenis látszik a különbség, és nem csak 2-3 cm-ről, engem pl a G3 után sok telefon egyszerűen zavar a recés köreivel, betűivel, nem azt mondom hogy főbenjáró bűn a 720p-s kijelző, és hogy ne lehetne használni, de az árért amivel kijön simán mehetne bele FHD.

[ Szerkesztve ]

(#12) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

Külsőre nem egy szép telefon, mint a HTC többnyire.

(#13) Luck Dragon

Nekem tetszik a kinézete igaz ez szubjektiv vélemény, az ára pedig jelentősebb lesz a kategória tárasitól ahogy eddig is.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#14) drfedayn válasza Xaels (#2) üzenetére


drfedayn
tag

Így is egy dzsunka cég telefonja a logó nem oszt nem szoroz ... :DDD ;] ;]

Nem vagyok rasszista, mindenkit egyformán utálok

(#15) dzsi23


dzsi23
addikt

Ma már jött hír egy új HTC-ről új dizájnnal, de az még néz is ki valahogy, ez viszont nagyon gyenge külsőre... mint egy 2-3 éves alsókategóriás Huawei. Félreértés ne essék, szeretem a Huawei-t, de abban a kategóriában megengedhetik maguknak, hogy ne költsenek dizájnerre. A HTC itt is "megteheti", amíg csődbe nem megy.

(#16) Forest48 válasza dzsi23 (#15) üzenetére


Forest48
aktív tag

Nekem is alsó kategóriás huawei ugrott be...poén....de inkább gáz.
Amúgy az SoC nincs letisztázva a cikkben, számról sokan nem tudják, úgyh leírom. 64bites, 8 db cortex-A53 mag és mali T-720 szolgál benne.

(#17) dzsi23 válasza Forest48 (#16) üzenetére


dzsi23
addikt

Le van tisztázva; MT6753, ez egyértelműen beazonosítja az SoC-t, beleértve a magok számát és a GPU-t (IGP-t) is. :) A cikkírók sem rághatnak mindent az olvasók szájába, ahogy az IPS panelek működését sem magyarázhatják el 62-szer, de ettől még tisztázva van. :)

(#18) vtomi2 válasza ricinus13 (#11) üzenetére


vtomi2
őstag

Szerintem a színskála többet tesz egy bizonyos ppi után mint ha 2x akkora lenne a felbontás.
Példa, most nexus 4-est használok (318ppi) de szerintem a HTC EVO 3D-nek sokkal szebb képe van (256ppi). Szerintem ilyen 200-250ppi felett már csak marketing az egész, arról nem is beszélve, hogy a nagyobb felbontás jobban meríti a telefont.

(#19) ctvagyok válasza vtomi2 (#18) üzenetére


ctvagyok
őstag

Azért a kb 300ppi alatt még elég pixeles. A 720p, maximum 5"-es kijelzőbe való. Ennél kisebb ppi-t csak táblagépekbe és aló kategóriában szabadna.

(#20) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Miert eroltetik ezt az also kozepest hardvert...🚾

MT6732/52 hello... Ne a maradekot...

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#21) RazorShark válasza FATtila78 (#8) üzenetére


RazorShark
csendes tag

Lumia 640

-by the order of Sithis

(#22) B-Clone válasza ricinus13 (#11) üzenetére


B-Clone
aktív tag

Én a G3-at szívem szerint úgy vágnám bele az első kukába ami szembe jön ahogy van. Samsmsung színtű ipari hulladék. De ha már voltam olyan hülye, hogy pénzt dtam érte akkor elviselem.

(#23) takacsbotond


takacsbotond
őstag

A MediaTeket hagyjuk meg inkább kínának! :)

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#24) takacsbotond válasza ricinus13 (#11) üzenetére


takacsbotond
őstag

Biztos az én szememmel van a baj, de 5" alatt még a HD-t, és az FHD-t sem tudom megkülönböztetni...

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#25) Graphics válasza takacsbotond (#23) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

A Mediatek tajvani, ergo a HTC-ben is nyugodtan lehetne, mivel az is tajvani.

Amúgy meg csak annyi, hogy lehetne erősebb, mert ez grafikailag nem lesz egy top

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#26) ncc1701 válasza takacsbotond (#24) üzenetére


ncc1701
veterán

Jaja. Egymás mellé tettem az 5" HD-t, és az 5" FHD-t, és nem láttam különbséget. Persze nem 10 centiről néztem.

(#27) Hegasus válasza vtomi2 (#18) üzenetére


Hegasus
senior tag

én nem tudom neked milyen szemed lehet, vagy vaktában hordasz össze ennyi hülyeséget, hogy "200-250ppi felett már csak marketing az egész", mert persze ha homályos pacákat látsz a kijelzőn, akkor egyértelműen mindegy neked milyen pixeles, és a pacák szineit nézed :U
nekem még a 23"-os fhds monitorom is szőrös, pixeles kocka az egész, oda lenne jó a 300 ppi 1-1,5 méterről...
azt meg megint nem tudom, honnan veszi a sok okos hogy a nagyobb felbontás jobban meríti az akkumulátort, biztos azért bírja jobban a note4 mint a note3 :U vagy mutass egyetlen egy fullhds telefont ami rosszabbul bírja mint mondjuk egy galaxy s2.... kíváncsian várom....
gondolkodjunk már mielőtt zöldségeket írunk, még jó hogy az ilyen neander jóskáknak semmi beleszólása nincs a fejlődésbe, mert akkor még mindig 1 magos processzorok és vga felbontásoké lenne a világ :U

Work it harder, Make it better, Do it faster, Makes us stronger.

(#28) janeszgol válasza Hegasus (#27) üzenetére


janeszgol
félisten

Hát ha jobban nem is, de kb azonos használat mellett azonos üzem ideje van a két nótának, amiket említettél.
Nekem 220 ppi is jó, de azt elismerem, hogy magas képpontsűrűségről alacsonyabbra áttérni sokaknak fájó. Én pár nap alatt megszokom. (Pl mikor egy hétig használtam egy Nexus 5-öt, majd visszaadtam a tulajnak, akkor fájó volt a Huawei G510-em 218 ppi értéke. De már megszoktam. Érdekes, hogy pl a Huawei G630-am 294 ppi és a Nexus 5 445 ppi között alig, vagy inkább nem látok különbséget. Lehet Steve Jobsnak anno igaza volt? )

Engem a színek azok, amikre háklis vagyok. Xperia Z (441ppi) vs Huawei G510 (218 ppi). Bőségesen a G510 a nyerő kijelzőben. (10 ujjas mind kettő.) Ha Z-m lenne, falhoz vágnám, hogy egy alsókategóriás cucchoz nem merhetem oda tenni.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#29) Hegasus válasza janeszgol (#28) üzenetére


Hegasus
senior tag

hát azért ez nem éppen ugyanannyi :P (bocs a linkelésért)
note3
http://blog.gsmarena.com/samsung-galaxy-note-3-battery-life-test/

note4
http://blog.gsmarena.com/samsung-galaxy-note-4-battery-life/

nyilván lehetne magyarázni soccal meg optimalizálással, de böngészés közben igy-úgy is 90%ban a kijelző fogyaszt.

de értem mit mondasz és teljesen elfogadom hogy neked elég a 220 ppi, de a kolléga kijelentése az volt, h marketing a 250 ppi felett, és ezáltal akinek jó a szeme és pixelesnek látja ezt a felbontást, azt úgy tekinti, hogy csak azért kell neki a nagyobb felbontás mert bevette a marketing szöveget, és véletlenül se azért kell neki a nagyobb felbontás, mert zavarja a pixelesség.
szerintem ez az alma által kitalált 300 ppi valóban értelmes dolog egy laptophoz, vagy egy monitorhoz, az kb 1- 1,5 meterről tökéletes látványt nyújt, nem szőrös semmi, de telefonon én inkább a 450 ppi feletzire szavazok, de felőlem elmehetnek 10000 ppi felé is, meg 128 magos procik felé is, ha nekem ebből semmi hátrányom nem származik (nem csökken az üzemidő)

de hogy egy példát is említsek ezeknek a cégeknek a "marketingjéről" és annak hasznosságáról... az oculus rift feltalálójának semmi esélye se lett volna legyártani egy 5,5"os 400 ppi kijelzőt, hogy tesztelje elméletét, ha csak 1,5"os 64 ppis nokiatelefonok lettek volna, és ezáltal nem született volna meg a vr, vagy valami cég által több millióért lenne elérherő, mert brutális gyártási költségei lennének, igy csak kérni kell a samutol kijelzőt, aki tömegben nyomja, igy olcso.

Work it harder, Make it better, Do it faster, Makes us stronger.

(#30) Csapoati válasza takacsbotond (#24) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Az en szemem sem jo (0.75-os szemuveg elkel lassan), de 4,5-rol 5 collra valtva es HD-n maradva siman latom a kulonbseget.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#31) vtomi2 válasza Hegasus (#27) üzenetére


vtomi2
őstag

Nézz már meg egy FHD-s filmet telón aztán monitoron/filmen, sokkal részletesebb, mert telón a pixelek felét nem látod, míg a monitornál a nagyobb pixelek végett azokat is észreveszed. Szerintem még elég jó a látásom, de ha te 2 centiről nézed, akkor hamarosan t fogsz majd pacákat látni.

23"-on FHD az 96ppi, azt nem csodálom, hogy 1m-ről is pixelesnek látod (én is) de erre találták ki az anti-aliasingot. 23"-on 8K-s felbontásnál lenne 383ppi-d, szerintem már várod azt a monitort!

Szerintem de fogyaszt többet 1 000 000 pixelt kirenderelni és megjeleníteni, vagy a 2x-ét. Az amoledet meg ne keverjük bele, mert teljesen más technológia, szerintem már rég azt kéne minden mobilban használni, csak a Samu nem engedi. A note 3 (Snapgradon 800) meg a note 4 (Exynos Octa 7) között teljes architektúrás csere volt, még jó hogy a note 4 jobban bírja...

Hidd el, hogy találnák azonos feltételek mellett, de irreleváns a kérésed, mert az egy 4 éves telefon akkori technológiával. Arról nem is beszélôve, hogy csak 1600mAh-s az aksija, a FHD-s telefonok 90% 2500+mAhs aksival jön.

Lehet ha rajtam múlna nem fejlődnénk ilyen gyorsan, viszont nem is lenne ekkora pazarlás...

Ha akarod fojtatni a vitát, akkor írj privátot, mert ennek semmi köze a topikhoz, és én befejeztem az offolást.

(#32) Hegasus válasza vtomi2 (#31) üzenetére


Hegasus
senior tag

felesleges folytatni, mindent leírtam, de az értelmezéséig nem jutottál el, innentől írhatok bármit.

Work it harder, Make it better, Do it faster, Makes us stronger.

(#33) stevve válasza vtomi2 (#31) üzenetére


stevve
nagyúr

Nem az a kérdés, nézek-e 5" környékén FHD filmet. Nyilván nem, viszont ez hasonló "spórolás", mint a laptopoknál az 1366-os TN panel. Fogyasztásban nem igen van nagy különbség, nem a pixelek megjelenítése, hanem a képernyő megvilágítása viszi az energiát. A SoC emiatt nem fogyaszt sokkal többet. Elhanyagolható.

(#34) takacsbotond válasza Graphics (#25) üzenetére


takacsbotond
őstag

Ettől függetlenül tartom az állításom, hogy inkább hagyjuk meg az olcsóbb készülékek számára.Nem vagyok a MediaTek ellen, de szívesebben látok Qualcumm SoC-t a telefonóba, főleg, ha egy felső, vagy egy közép kategóriás telefonról beszélünk, nem vondolom, hogy pont ezen kéne spórolni...

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#35) Graphics válasza takacsbotond (#34) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Csak a 2015-ös állás szerinte az azonos árban versenyző SoC-ok között a középkategóriában az MTK a nyerő... méghozzá nem is kicsit :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#36) judas13


judas13
addikt

Nem szép de legalább drága lesz...gondolom. HTC-nél ez sajna már alap...

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#37) dzsi23 válasza Graphics (#35) üzenetére


dzsi23
addikt

Egyesek leragadtak az MT6572-nél, és azóta csőlátásban szenvednek... "csakis a Qualcomm! Az MT gyagyi!" :N

(#38) ctvagyok válasza Graphics (#35) üzenetére


ctvagyok
őstag

Ez így igaz, csak lassan olyan drága a középkategória, mint a tavalyi flagshipek. Az s801-et meg inkább megközelítik, mint megverik. Egy szálon meg GPU-ban ugye. Szóval az érmének két oldala van.

(#39) Graphics válasza ctvagyok (#38) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Én értem ezt is ,de manapság már S801-et sem pakolják mindenhova...

És vagy 808 vagy 810 , de azok nem földi áron mennek...

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#40) ctvagyok válasza Graphics (#39) üzenetére


ctvagyok
őstag

Igen, ma már szinte csak 64bites SoC-k kerülnek csak az új készülékekbe.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.