Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Kiki18


Kiki18
őstag

Ugyanaz a sztori, mint annó a 1050 Ti esetén. Szerintem árban is ugyanaz fog történni, rendesen megmérik...

(#2) AxBattler


AxBattler
félisten

Nohát, micsoda újítás a Palit-tól! Ezt aztán nem tudtam volna róluk elképzelni! ;]

Viccet félretéve: jó cucc, de általában a drágább kártyák közé érkezik... akkor már inkább egy félpasszív, 1 ventis modellt választok, mondjuk a Gigabyte-tól.
Persze van akinek megér a felár, meg is értem... de akkor meg talán inkább vennék egy AC Mono Plus bordát, aztán minden kártyámra azt raknám fel.

(#1) Kiki18
Meg a 750Ti-nél... működő recepten ne változtass! :))

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#3) Eugene Roe válasza AxBattler (#2) üzenetére


Eugene Roe
őstag

+1 az AC Mono Plusra :)

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#4) envagyok


envagyok
veterán

A rövid videókártya élet titka.
Egyébként ezeknek írják, hogy jó házszellőzés kell, onnan meg már tökmind1, hogy a házban pörögnek a ventik, vagy a videókártyán.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#5) Puma K


Puma K
veterán

Gigabyte 7600GT Silent Pipe II te vagy az?

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#6) Sub-ZeRo válasza Puma K (#5) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Valami hasonló volt nekem is a 7600gst-n... :DDD

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#7) GAI válasza Puma K (#5) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Igen, anno nagy divat volt a passzív VGA-k kiadása, és a Gigabyte az élen járt benne. A csúcs talán a 9800GT volt, az már tényleg túlzás, az egy 125W-os kártya volt. Utána meg átestek a ló túloldalára, és évekre eltűntek a passzív kártyák, és még a low-end szutykokra is ventit raktak. Szerintem ez az alsó-közép kategória 75W-os határig még az, amire érdemes passzív bordát tenni.

(#8) Aryan


Aryan
senior tag

750Ti (KalmX) nekem tökéletesen üzemelt anno egy venti nélküli, passzív hűtésű elemekből álló itx-es konfigban. Furmark alatt persze bemelegedett a kártya, de játékok alatt jó volt. Kár, hogy 1650S nem 75w-os, mert abban van kakaó.

(#9) prolad


prolad
őstag

1050 ti ilyen hűtővel jó cucc volt, bár full passzívan épp csak elég volt a borda. De ha kapott egy 12-es ventit 400-as fordulatra leszabályozva, akkor OC-val is megállt 60 foknál és még mindig néma volt.

Sőt, még az első konfigban csak mögé tudtam tenni egy 14-es slim ventit, (roppant igényesen a kártyára rögzítve, talán gemkapoccsal), hasonlóan jó eredményt produkálva. Felmerülhet, hogy így már nem passzív, de még mindig lényegesen halkabb mintha rendes hűtés lenne a kártyán.

Szerk:
Meg is van, kb. ilyen borzasztó igényes megoldás már elég a halk és hűvös működéshez. :D

[ Szerkesztve ]

(#10) sasNAXO


sasNAXO
aktív tag

Megvan az új kártyám. :) Korábban a 750 ti volt, most az 1050 ti van (márciusban lesz 3 éve), és persze, kell hozzá ventilátor a házba, de azt is én választom ki mi legyen és nem kell egyedi hűtést rakni a kártyára. Nekem kimondottan bejött ez a KalmX széria.
Cserébe nem olcsó... :(

Eladó cuccok: AXP90-X47, Black Ridge, Sangoma A108E

(#11) Fred23


Fred23
nagyúr

Túl magas nekem az a bordázat, így ránézésre nem férne be a Metisembe mókolás nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#12) Cickánykoma


Cickánykoma
tag

Majd érkezik a még némább verzió a Janitól vagy a Józsitól... :DDD

Madžari......Dober dan, passport kontrol !!! :D:D:D

(#13) ALBY


ALBY
senior tag

... hát szerintem házszellőzés mindenképp kell, a hőmennyiség nem oldja meg magát...
(hacsak nem a ház oldalára/bordáira van kötve minden hőforrás)
a kövér hűtőborda a VGA-ra szerintem fontos, bármilyen hozzáállás vagy koncepció mellett is nincs olyan eset hogy a bénább borda jobb lehetne.
Félpasszív megoldások szerintem a legjobbak (hacsak nincs valami speciális helyzet), aztán azon belül kell igyekezni hogy a leghalkabbak tudjanak maradni a ventik (minél nagyobb, minél több, minél lassabban). Egész rendszerben kell gondolkodni.

Számtalanszor látom hogy (pl HTPC) hogy hangtalan gépet akar valaki aztán ész nélkül és baromi drágán összevásárol passzív VGA-t , passzív táppal, akár passzív CPU hűtővel
(ne adj isten vízhűtéssel, de az egy másik fail)
aztán betöfködi egy csinos uzsonnásdoboz méretű ITX házba, és megfőzi jól az egészet.
Ha gyullad ki egyből, akkor még rádug két HDD racke-et is kívül, hiszen ne fért már be az se hogy a filmjeit legyen hol tárolni.
Szóval nem lehet hogy egy paraméter vezérelje a vásárlást, nem egy alkatrész oldja meg a problémákat. Tervezni kell a hőháztartást, még használható szellőzésű, és minden szóbekerülő feladatra elég nagy házat kell venni (pl TT Core V1 ,V21 ), és végül lehalkítani mindent. A végén olcsóbb, jobb és halkabb gép lesz mint passzív cuccokon görcsölni, és a miniatürizálásra költeni, ami vissza fog ütni.
Persze ha nem kell VGA, jól megválasztott takarékos procival, ma már elég kicsi csendes gépet lehet összehozni, de legritkább esetben jön ki a passzív megoldás a jónak. Nem a ventilátor maga a probléma hanem ha sokat kell pörögnie mert olyan a környezete. BUÉK!

A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

(#14) hokuszla válasza sasNAXO (#10) üzenetére


hokuszla
aktív tag

[link]
azon töröm én is a fejem, ez, vagy a köv. gen. 75 wattos

10400 16GB 1660s 4.5TB

(#15) tibaimp válasza envagyok (#4) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Pont ezt akartam kérdezni, hogy a háznak/házban meg kell a jó szellőzés, akkor meg nem mindegy? Csak azt éri el vele a vevő, hogy a vga magától sem boost-ol, így viszont teljesítményt veszít. Ez így nekem kicsit öngól...

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#16) GAI válasza prolad (#9) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Ez szép és jó, csak ezt bármelyik kártyával megteheted, hogy lekapod a gyári ventit, és ráeszkábálsz valami nagyobbat/halkabbat. Emiatt fölösleges passzívat venni.

(#17) tibaimp válasza hokuszla (#14) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Nem akarok beleszólni, de én már 10xx szériát nem vennék a helyedben. Eléggé eljárt már fölötte az idő.

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#18) D1Rect válasza hokuszla (#14) üzenetére


D1Rect
félisten

Én végigjártam mindent értelmeset 1030->1050Ti>1070->1050Ti->1650.
Egyértelműen a 1050Ti a befutó.
Persze ha elég a 1030, akkor az. Mindig csendben van.

(#19) Chaser válasza Aryan (#8) üzenetére


Chaser
titán

azért van benne kakaó mert nem 75w-os ( : nyaldossa a 1660-akat alulról, de fogyasztásban is

______________
"Ahogy az a képen is látszik, a rövid áramköri lap és a magas bordázat elég egyedi kinézetet kölcsönös a kártyának, "
itt történt egy kis elgépelés

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#20) sasNAXO válasza hokuszla (#14) üzenetére


sasNAXO
aktív tag

Én meg fogom venni, még ha nem is azonnal; a másik mindjárt három éves, szerintem még egész tűrhető áron el is tudom adni, és jó leszek megint 2-3 évre.

#15 tibaimp: Igen, kell a hűtés. Ezzel azt értem el, hogy nem hallok videokártya ventilátor hangot a gépemből, soha. Ez 100% szubjektív, de én egyszerűen imádom. Itt még esetleg azt vedd figyelembe, hogy a videokari hűtőventilátor általában nem noctua/bequiet/stb. minőségű, és idővel hangosodik - ez nem. :)

#16 GAI: De akkor ugrik a gari, nem? Ezzel nincs ilyen gond.

Eladó cuccok: AXP90-X47, Black Ridge, Sangoma A108E

(#21) Fred23 válasza D1Rect (#18) üzenetére


Fred23
nagyúr

A kis zafírom is mindig csendben van, csak jól kell beállítani.

[link]

(#22) Chaser válasza sasNAXO (#20) üzenetére


Chaser
titán

ha passzív a táp, nincs hdd, cpu hűtő is passzív, vagy 3-400 rpm-es ventik hűtik jó is az, egyébként nem sok értelme van ha magában a vga passzív

Fred23
jah, simán tud az is passzívan üzemelni ha nincs full load
ahogy láttam az orbitális vga hűtőknek egy méret után már nincs értelme, de akinek ha extra halk/passzív kell, értelmes hűtésű vga, ami felhasználáshoz képest erősen túl van méretezve, és akkor esetek többségében passzívan is elkaristol, persze így "feleslegesen" drágábbat kell venni

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#23) tibaimp válasza sasNAXO (#20) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Ez mondjuk igaz!

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#24) tovgab


tovgab
aktív tag

Nekem az előd van (1050 Ti KalmX) és tökéletesen bevált. Valóban volt felára a "sima" 1050 Ti-hez képest, de nekem elsődleges szempont volt a némaság. Minden mozgó-, zajt kibocsátó alkatrész száműzve lett a gépemből, kivéve a cpu cooler ventije, de az olyan lassan forog, hogy még 5 centiről sem hallani a hangját. A keletkező hő elvezetését én úgy oldottam meg, hogy mivel a számítógépház a szoba fala mellett van kb 30 centire, így a bal oldali burkolatot levehettem, (úgysem látszik onnan) így tud távozni a meleg levegő is és teljesen néma lehet a konfig is...
Amúgy én nagyon örülök neki, hogy folytatják a Kalm X szériát, ugyanis nincs más alternatíva, így aki teljesen passzív vidkarit szeretne, csak ezek közül választhat.
Aki szerint hülyeség, az meg csak simán hagyja figyelmen kívül, tengernyi a választék a hagyományos 1650-es kártyákból...

O+ 5T ► Samsung Note 9 ► Huawei Mate 20 Pro ► Xiaomi MI 9 SE ► O+ 7 Pro ► O+ 8 Pro ► Poco F4 GT ► iPhone 13 Pro Max ► iPhone 15 Pro

(#25) sasNAXO válasza Chaser (#22) üzenetére


sasNAXO
aktív tag

Ez szubjektív, mert hangról van szó. Engem pl. zavart, hogy hangos volt a vga hűtője a gép többi részéhez képest (és idővel csak még hangosabb lett). Aztán utána már a táp zavart... :DDD
Most a HDD zavar, de csak ha megy. :))

Nekem amúgy van ventilátor a gépben, 5 db. is; 4 db. lepa bol.quiet, és 1 noctua nh-c14s proci hűtő, de minimumon mennek, nem sok hangjuk van és full hd-ban tudok játszani kényelmesen (bár nem a legújabb címekkel játszok).

#24 tovgab: Ahogy írod, én is nagyon örülök neki hogy végre jelent meg új, mert egyszerűen nincs más. Illetve a garit nem akarom ugrani egy egyedi hűtő felrakásával.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: AXP90-X47, Black Ridge, Sangoma A108E

(#26) Zwiebi válasza sasNAXO (#25) üzenetére


Zwiebi
tag

Nekem is hasonlo volt a problemam, de en inkabb az overkill megoldast valasztottam es a 0.975V-on futo 1060-ra ratettem egy Arctic Twin Turbo II-t 2db Noctua NF-P12-vel. :D
Mindenhol mashol Noctua Redux-ok vannak (NF-P14, NF-P12, NF-S12B), valamint egy beQuiet tap es SSD-k (HDD-k NAS-ban).

Teljes terhelesen minden venti 500 RPM alatt van es minden 60 C alatt.

A legnagyobb problemam a gyari passziv megoldasokkal inkabb az, hogy a felarert cserebe altalaban jobb aftermarket megoldasokat is lehet talalni, amit kesobb esetleg mas kartyara is at lehet tenni.

(#27) sasNAXO válasza Zwiebi (#26) üzenetére


sasNAXO
aktív tag

Én annak a kártyának a hátulját alulról valamivel megtámogatnám (illetve akkor már a noctua sarkát). :DDD
De mindenképpen hatékony megoldás. :) És igaz amit leírtál, csak akkor ugrik a gari (ha az emlékeim jók akkor volt hogy az 1060-ak 80ezres magasságokban mentek?), míg itt ugye nincs ilyennel gond.
A vinyóm én is kihajítanám, csak a (barkács) NAS-omat lusta vagyok indítgatni mindig; non-stop meg nem megy, mert hangos. :B

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: AXP90-X47, Black Ridge, Sangoma A108E

(#28) Sonja válasza sasNAXO (#27) üzenetére


Sonja
veterán

Ha EVGA-t veszel, akkor hűtőcserével sem ugrik a gari, csak úgy mondom. ;)

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#29) sasNAXO válasza Sonja (#28) üzenetére


sasNAXO
aktív tag

Ezt nem tudtam, köszi! :R

Eladó cuccok: AXP90-X47, Black Ridge, Sangoma A108E

(#30) Zwiebi válasza sasNAXO (#27) üzenetére


Zwiebi
tag

Es is gondolkodtam a megtamasztason, de egyaltalan nem log a huto / kartya csak a fenykep becsapos. Kicsit atlosan vannak felteve a ventik a rogzites miatt ezert nez ki furcsan.

Garancia tenyleg problema, bar ahogy Sonja is irta, vannak gyartok ahol lehet cserelni, illetve altalaban mar az elejen ki szokott derulni ha valami hibas. Csak sajat tapasztalat (azert van boven) de az esetek nagy reszeben az elso heten (vagy bekapcsolaskor) halnak meg az alkatreszek, vagy mar boven garanciaidon tul.

Nekem volt haz nelkuli Zyxel NAS-om (ocska 40mm-es venti miatt...) valamint regebbi gep NAS-kent, de most atalltam Raspberry Pi 4-re USB-s adapterekkel. Ezen mar dedikalt USB3 es gigabit ethernet van, nekem OpenMediaVault-al tokeletesen mukodik (mondjuk lakoteren kivul van).

(#31) Robitrix válasza Aryan (#8) üzenetére


Robitrix
senior tag

valamit valamiért...a "van benne kakaó" azért azt is jelenti, hogy kell neki áram bőséggel. Bár ideális volna a ne is fogyasszon, ne melegedjen , de kurva gyors legyen.... csak hát ezek egymás ellen ható szempontok.

(#32) Robitrix


Robitrix
senior tag

azért a legjobb fogyasztás egy full döglött kártyának van. :) ráadásul nem is melegszik így hűtni se kell... :) oK egy darab képet nem ad!!!!! Na és ne legyünk maximalisták azért... :)

(#33) D1Rect válasza Fred23 (#21) üzenetére


D1Rect
félisten

Nem szeretem, ha mozgó alkatrész van a számítógépben.

(#34) TeeJay


TeeJay
félisten

Vajon mikor jön majd a 1030 utódja 7nm-en? Az bőven elég lenne nekem passzív hűtéssel

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#35) Aprósólyom válasza D1Rect (#33) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Kész hangrobbanás lehet a géped mellett a billentyűzetet és az egeret használni. :DDD

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#36) Norb79 válasza TeeJay (#34) üzenetére


Norb79
őstag

Pont ugyanezen szoktam gondolkozni, hogy 7 nanon vajon hol lesz az értelmes passzív határa. :) Miért nincs egy jó passzív radeon ami már bőven elég FHD játékra mondjuk?

(#37) Hun'reeth válasza Aryan (#8) üzenetére


Hun'reeth
őstag

Nekem is az volt :) (750Ti) + a tápom is Seasonic platinum fanless. Csak a procin volt leszabályozott venti ill. Noisblocker 12-es ventikkel megfújtam kicsit a rendszert a szellőzés miatt.
Olyan csendes volt hogy csak na.

A kártya azóta is vígan éldegél a bátyám gépében.

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#38) TeeJay válasza Norb79 (#36) üzenetére


TeeJay
félisten

A fogyasztás maradna 30-50-70 watt csak sokkal jobb teljesítményt tudnának hozni belőle passzívan mint egy 3-4 éves 1030gpu
Nekem jelenleg GT640 van gigabyte egy nagy ventilátorral de szívesen cserélném jobbra és passzívra

Igaz én csak régi játékokat nyomatok
Commandos 2 HD Remaster, CS:GO meg Imperium galactica 2
FullHD nekem bőven elég

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#39) Chaser válasza sasNAXO (#25) üzenetére


Chaser
titán

attól függ mennyit is teker az a venti a vga-n/hány van rajta/milyen mődon teszi, mára már talán a vga a legnehezebben hűthető egység halkság/hangtalanság szempontjából
nálam szubjektíven ha 1m-ről hallom a gépet terhelve, az már kuva' hangos kategória ( : hdd-t több méterről hallom, akkor is ha 2,5-es

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#40) Chaser válasza D1Rect (#33) üzenetére


Chaser
titán

zafíréknál kiveheted a ventit garvesztés nékül, nem lesz mozgó alkatrész ((( :

TeeJay
vagy pedig ha megtartják a mostani trendeket hűtés méretéből, lehet éppen ellenkezőleg történne, nem sok minden érintkezne a hűtővel, hiába enne keveset a 7nm-es gpu

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#41) fatikajoker


fatikajoker
csendes tag

Mondjuk nekem pont bejön ez a cucc, bent az irodába istenkirálycsászár lenne :DD

MSI B360 Gaming Plus / i5 9600KF 3.7 ghz / 4x4 gb HyperxFury DDR4 / Radeon 5700XT 8gb Anniversary 50 /Adata xpg 512 Nvme M.2 /Samsung EVO 860 250 / 2x1 tb WD Black / Aerocool Shard Rgb/EVGA SuperNova 750w GQ Gold+ / Arctic freezer 13 cpu

(#42) TeeJay válasza Chaser (#40) üzenetére


TeeJay
félisten

GT1030 May 17, 2017
3éves lesz májusban 14nm Samsung LPP-n készült
Szerintem 7nm EUV-n tudnának 1050 vagy 1050Ti tudású GPU-t gyártani amit lehet lazán passzívan hűteni, max nem 30watt TDP lenne mint a 1030 hanem 40watt de a 1050 75wattos a 1050Ti meg 120watt azt már karcos

sajnos a 7nm EUV sem mostanában lesz belépő szinten úgyhogy 2évet biztos lehet még rá várni sajnos :U
esetleg 1650 tudását ha lehetne alacsonyabb fogyasztáson hozni 7nm-en már az is jó lenne :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#43) D1Rect válasza Aprósólyom (#35) üzenetére


D1Rect
félisten

Ráadásul mechanikus a bill, teljesen mintha bombáznának.
Vettem hozzá o-ringet, de nem tetszik a hangja, jobban szeretem a kopogósat.

(#40) Chaser: :D

(#44) Robitrix válasza TeeJay (#38) üzenetére


Robitrix
senior tag

Nocsak van még aki játszik IG2-öt????? :)

(#45) Aprósólyom válasza Robitrix (#44) üzenetére


Aprósólyom
addikt

IG2-ből is készítetek HD remaster kiadást, nem? Akik szerették, biztosan örültek neki. Sok jót olvastam róla anno, mikor megjelent, de sose vonzott engem az űrstratégia. Vagy csak keverem a swine remastered hírével? :U

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#46) #31600896 válasza Kiki18 (#1) üzenetére


#31600896
törölt tag

Jah! Semmi változás, megmaradt egy rakat hűtés az 1050Ti-ről, most ráteszik erre is.

(#47) sasNAXO válasza Zwiebi (#30) üzenetére


sasNAXO
aktív tag

#30 Zwiebi: Így hogy tudom, hogy megmarad a garancia, lehet hogy mókolnék vele, persze nézni kell az ár/érték arányt is mellé, ha már újítok lehet jobban jövök ki egyből a KalmX-szel.
Nekem egy régi amd-s HP MicroServer van. :B

#39 Chaser: Most hogy került néhány méterrel mögém a szobába egy légkondi ami zúg, már nem zavar annyira a gép( :D ), de amúgy nem vagyok elégedett vele ha néma csend van én sem. Csak hát azért nem éri meg vadi új be quiet házra váltani és teletömni noctuákkal. :DDD

Eladó cuccok: AXP90-X47, Black Ridge, Sangoma A108E

(#48) TeeJay válasza Aprósólyom (#45) üzenetére


TeeJay
félisten

IG2 gog meg Commandos 2 HD Remaster gog

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#49) Zwiebi válasza sasNAXO (#47) üzenetére


Zwiebi
tag

Egy problema meg eszembe jutott, ami erosen bezavarhat: nalam csak a VRM-ekre ragadt rendesen a ketoldalu hovezeto ragasztoszalag, a memoriamodulokra (lehet, hogy forditva volt) hovezeto ragasztot kellett hasznalnom, ami orok eletre szol. Garancianak elegge betesz sajnos. :(

A ket Noctua es az Arctic borda osszesen 22k, ami nem olcso. :( Pozitivum, hogy a hutesi teljesitmeny kiveteletes es a rendes 25 mm vastag Noctua szintjet semmilyen gyari slim vacak nem fogja hozni.
Kis fordulaton bordara az igen tekintelyes mezonyben az NF-P12 volt a leghalkabb es a legjobb legszallitasu venti: https://youtu.be/7cGdQi7LqlU?t=531

Nekem egy regi i3 volt, de a SATA portok es az egesz rendszer is szorakozott szoval vagy alaplapot kellett vennem, vagy valami mast. Regebben is neztem a Pi-t, de a korabbi valtozatok gyengek voltak NAS-nak. A 4-es tokeletesen megfelel halozati tarolokent es kb. 3W-al elvan, szoval elegedett vagyok a cserevel. :K

(#50) Aprósólyom válasza TeeJay (#48) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Ha passzív VGA-t szeretnél, próbáltad már a TDP limitet csökkenteni? Hátha lehet a kártyádnál is. Én a 1060-nál próbáltam, és azt vettem észre, hogy messze nem olyan mértékben csökkent az frame/sec mint, amilyen mértékben csökkentettem a TDP limitet. (PUBG alatt, kb. 90% gpu kihasználtságot eredményező beállításoknál.) Mellette fentebb vittem kicsit a cél hőmérsékletet, így lentebb lehetett vinni a ventilátor fordulatszámát.
Vagy ha nem állítható a venti fordulatszáma, akkor készíthetsz/vehetsz adaptert és kötsz bele egy egyszerű kerámia ellenállást? Én a GT240 kártyámnál csináltam egy ilyen megoldást, mert csak 3 pines csatlakozója van.

Jevons paradox

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.