Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) shteer


shteer
titán

komoly előrelépést képviseltek az elődökhöz képest

..szerintem jónak tűnik

(#2) DNReNTi


DNReNTi
őstag

Na még jó, hogy megkaptam a céges MBP-t mielőtt ez a széria kijött, nem elég hogy egy inkompatibilis ratyiság az USBC ajzatok miatt, még ez is...

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#3) nonsen5e


nonsen5e
addikt

Nem tudom a Mac, vagy a MacBook maga, hogy kezeli ezeket, de nem az AMD kártya által generált kép is az IGP-n keresztül kerül ki a kijelzőkre? Mert azt akkor magyarázhatná, hogy az Intel-ben van valami gebasz, mert ugy az mindkettőben a fix pont. Vagy ez csak az Optimus esetén vagy így? Avagy csak 5 éve elavult technológiákról van tudomásom?

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#4) Athos981


Athos981
csendes tag

Furcsa .. ezeket nem tesztelik sok 10 ezer órát mint az üzleti kategóriát ? // Ha már az ára magasabb, ennyit elvárna az ember //

(#5) ebegab92 válasza nonsen5e (#3) üzenetére


ebegab92
senior tag

Windows mellett biztosan így működik a rendszer a mai napig, OSX alatt jó kérdés, de valószínűleg ugyanaz az elv. Ezt én se értem, hogy van egy ilyen eszköz nagyon sok pénzért, amit professzionális felhasználásra szántak, és a tesztidőszak alatt nem jött elő a hiba egyszer sem. Márpedig az Adobe termékei népszerűek, de ahogy látom nem csak azzal produkál glitcheket. Még ha egy olyan programról lenne szó, aminek 100 alatti felhasználótábora lenne, és annál dob ilyet, az elnézhető lenne.

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#6) Tikakukac


Tikakukac
titán

Mindig mikor vennék Macbookot visszanézem melyik széria volt az amivel nem fogok taposóaknára lépni. Még nincs meg a tuti.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#7) rottenbull


rottenbull
senior tag

Majd frissul az Care szepen, es ez vagy user error vagy feature lesz.

(#8) nkmedve


nkmedve
őstag

Nem volt elég gond eddig, most még ez is. Ez az új széria teljes csőd, remélem a következő tervezése előtt az Apple kicsit újragondolja a dolgokat. Mondom ezt több éve Macbook-ot használó user-ként. Ha kicsit nem szedik össze magukat akkor az egész termék menni fog a levesbe, és kár lenne érte.

(#9) merkucyo válasza Tikakukac (#6) üzenetére


merkucyo
aktív tag

A lassan 5 éves már nem kapható 17"-os MB-om alaplaphibás lett és már úgy voltam vele, hogy örökre elválnak útjaink, mikor neten keresgélve az esetleges megoldást megláttam, hogy a gyár ingyen kicseréli az alaplapot mert pár modell hajlamos lehet ilyesmi hibára.
Visszavittem és másnap mikor elhoztam tejesen jó volt minden.

Hangsúlyozom, hogy az 5 éves gépet, már évekkel a gari lejárta után cserélték szó nélkül...

Asus laposom meg 1 hónap után beadta a kulcsot, nagy nehezen visszavitték több mint 1 hónapra és mikor az 5 héten megkérdeztem, hogy mi a helyzet még én voltam a szemét...

Vágjátok ki az erdő leghatalmasabb fáját ezzel a kis heringgel !!

(#10) totron válasza ebegab92 (#5) üzenetére


totron
addikt

Nyilván te is elnéznéd rétegszoftver-használóként.

(#11) joey04


joey04
titán

Bármelyik konstrukciónál előfordul, de a felmérések szerint leginkább a Radeon Pro 460-as gépeknél fordul elő.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#12) Raymond


Raymond
félisten

Courageous!

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#13) MZperX75


MZperX75
addikt

sry

[ Szerkesztve ]

(#14) Tikakukac válasza merkucyo (#9) üzenetére


Tikakukac
titán

Nos, akkor olvass utána azoknak a hibáknak amiket nem javítanak garin túl. Lesz pár :B Szép dolog a repedős white javítás meg a 17"-es lapcsere is, csak kenheted a hajadra, ha van még 20 másik ami kuka.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#15) gerii


gerii
addikt

Ez a 600k-s 1 portos iDióta gép, jól emlékszem? Fizessetek csak, ez nem workstation, csak egy pro :C

(#16) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Ez hardveres hibának tűnik. Lehet hogy újabb hűtési probléma elég néz az Apple, csak most nem Nvidia, hanem AMD chippel? Kellett nekik vékonyabbra tervezni, mint amilyen az Air. Az a baj, hogy Jony Ive dikál náluk aki csak a külső dizájnt nézi, a funkcionalitást nem. Persze mindenki hibás lesz, csak ők nem.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#17) gygabor88


gygabor88
tag

A második videóban durvább a tükröződés, mint a képi hiba.

(#18) ebegab92 válasza totron (#10) üzenetére


ebegab92
senior tag

Ha egy alig használt szoftver szenvedne nekem, felkeresném a supportot, azért vannak, hogy az ilyen apróbb bajaimat is megoldják. Ez egy globális probléma, nagy visszhanggal, ezt nem tudják szép csendben megoldani, mint a kevés felhasználót érintő problémákat.

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#19) #16939776


#16939776
törölt tag

Az elsőhöz nagyon hasonlót a rendszer memória és a memóriavezérlő közti kh. okoz.
eddig csak kingstone/kingmax memóriáktól láttam ilyet, mert kicsit vékonyabbak mint a szabvány, nem feszül bele a foglalatba. Elég mozgó/animált képi tartalom közben megmozdítani a modult, és szétdobja képet az IGP.

A második: passz :)

(#20) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Nem várt hiba

Van várt hiba is?

Egyébként az én videokártyám is ilyesmit produkált, aztán vissza vettem az orajeleket kb 10%-kal, és jó lett

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#21) #06658560 válasza enginev3.0 (#20) üzenetére


#06658560
törölt tag

(#22) gproject


gproject
aktív tag

van baj

(realme x50 pro, <[ ultrasone 480i 580i 820 ]>)

(#23) merkucyo válasza Tikakukac (#14) üzenetére


merkucyo
aktív tag

Rengeteg elektronikai eszközzel van dolgom és tapasztalatból tudom, hogy a megbízhatóság és stabilitás az almás gépek fő előnye. Tehát azt a kijelentésed, hogy " nem veszek mac-et mert mindegyiknek van valami baja" inkább gondold át, vagy vegyél abakuszt…

Vágjátok ki az erdő leghatalmasabb fáját ezzel a kis heringgel !!

(#24) Tikakukac válasza merkucyo (#23) üzenetére


Tikakukac
titán

Na akkor már ketten foglalkozunk elektronikai eszközökkel, én speciel notikkal.

Nekem nem fér bele, hogy ilyen pénzért letöröljem az AG réteget vagy pörgessem a lapokat, mert halnak le az NV-s 15-ös változatok. De igazad van biztosan.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#25) BSOD


BSOD
senior tag

'bekő tenni 40 percre a sütőbe 'oszt jó lesz... ;]

Keresek SILICON GRAPHICS octane-hoz vpro grafikus rendszert.

(#26) Snoop-y


Snoop-y
veterán

Mi a fene, mar a laptopot is rosszul tartjak :F ;]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#27) Tidus válasza Athos981 (#4) üzenetére


Tidus
addikt

Sok 10 ezer óra, ezt hol olvastad?
Egy év sincs tízezer.

A memóriákat egy cég szállítja, ott fognak körülnézni.

(#28) --Rawlings-- : Az is lehet.

[ Szerkesztve ]

(#28) --Rawlings--


--Rawlings--
tag

Nincs azzal a képpel semmi baj, csak rosszul nézitek! :)

(#29) DNReNTi válasza Snoop-y (#26) üzenetére


DNReNTi
őstag

Óh, az irónia. :D Szép volt :C

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#30) Mice_007 válasza Tigerclaw (#16) üzenetére


Mice_007
tag

Szerintem írd meg az Apple-nek, biztos örülnének, hogy már valaki diagnosztizálta a hibát :DD

AIDA64.com

(#31) LaptopSystem

itt a sznobizmust kell megfizetni, nem pedig a valós tudását a laptopnak :K

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#32) zsolesz010 válasza Tidus (#27) üzenetére


zsolesz010
senior tag

Milyen igaz. BF1 nyílt bétában sem lehetett 30 millió melee kill, hiszen a másodperc töredéke alatt kellett volna végezned egy-egy ellennel. Ühüm, így-így.

- - - - - - - - - So, wake up, Mr. Freeman. Wake up and smell the ashes. - - - - - - - Eladó ezmegaz -> https://goo.gl/YLYYAv - "Veszi a rák újonnan, hardverapróról van. :)" by lezso6 Ennyi :)

(#33) SWiNEBoY

Hőlégfúvóval meg kell kínálni a BGA forrasztásokat és helyre jön! :D :D :D

(#34) twollah1976


twollah1976
őstag

Nem jól tartják a notebookot.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#35) Dhampir válasza LaptopSystem (#31) üzenetére


Dhampir
félisten

:C

(#36) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Hihetetlen. Ott is tudnak hibázni? :d

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#37) tothzoltan


tothzoltan
tag

Imádom mikor a PC-s brigád hörögve ráugrik egy ilyen hibás-Mac hírre. Na meg mikor a leghangosabbak pont azok akik maximum másfél méter távolságból láttak Mac-et ... vagy rosszabb esetben csak olvastak róla, ... de nagyon tudják hogy szar mer'drága. :U

I'm thinking different.

(#39) Tikakukac válasza tothzoltan (#37) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha többszörös múltbeli-jelenlegi és jövőbeli Apple termék használó vagyok akkor már merhetek hozzászólni vagy mindenképpen boltot kell nyitni, hogy urasága megengedje? :B

Én meg a farkast kiáltóktól vagyok ki.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#40) Mr Bond 007 válasza tothzoltan (#37) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

"... de nagyon tudják hogy szar mer'drága. :U"

Pedig kezdhetsz hozzászokni, mert ha így folytatják ahogy idén, akkor a régi apple userek is be fognak állni a sorba. Ami most megy az szimplán szégyen. :(

(#41) tothzoltan válasza Tikakukac (#39) üzenetére


tothzoltan
tag

Ha nem a te inged volt miért vetted magadra? Nem kell ám beszólni ha nem muszáj.
Mindössze az objektiv hozzállást meg a szakmaiságot hiányolom "néha" itt a fórumon. De ha már így kitaláltál magadnak...
Se apple fan nem vagyok, se pc fan ... vagyis inkább mindkettő, és cseppet rühellem, hogy mindig oldalt kell választani. Miért nem lehet ezekről a témákról hate és flame nélkül elbeszélgetni, úgy, hogy az aki idetéved ne fröcsögést meg fikázást lásson hanem építő hozzászólásokat, neadjisten' még tanuljon is belőle.
Az "uraság" erre mert hangot emelni. Ezzel nem értesz egyet?

I'm thinking different.

(#42) tothzoltan válasza Mr Bond 007 (#40) üzenetére


tothzoltan
tag

Tisztában vagyok milyen savazást kap az Apple mostanában. De mondd csak, nem furcsa hogy amikor a Microsoft/Windows volt toppon akkor az volt az mocskos szar, Nvidia mostanában úgyszintén, adatot lopnak ne higyj el nekik semmit, Apple most kilopja pénzt a tárcádból ...
Ezekenk a prémium terméket gyártó cégeknek semmit sem szabad elhinni, de az internet mint információforrás kétségtelenül hiteles? ... Nem hinném, én mindössze csak arra próbálok itt reflektálni, hogy nem minden igaz amit olvasol és látsz, és nem kell egymást megetetni a hülyeséggel - mint azt itt sokan gyakorolják előszeretettel. Úgy konkrétan az egész média manapság egy lótúró, ami után az emberek vakon gyalogolnak büszkén ismételve amit ott láttak-halottak.
Én nem fikkantom sem az Apple-t se Microsoft-ot, sem pedig az nVidia-t és más céget, mert mindháromtól örömmel használok minden egyes nap valamit, igen, munkára és igen, teljes megelégedéssel. Addig míg a "fika tárgya" át nem ment a kezem alatt, nem ugatok. Ezek a cuccok nem márványtörmbök vagy tengerparti kavicsok. Emberek tervezik őket és ami elromolhat az elromlik.

Ha meg a régi userek beállnak a sorrba akkor álljanak be. Én is az vagyok, de tudtommal nem állok sorba sehol.
Bocs a hosszú válaszért, szeretem magam tisztán megértetni. :)

[ Szerkesztve ]

I'm thinking different.

(#43) Tikakukac válasza tothzoltan (#41) üzenetére


Tikakukac
titán

Igen, azzal nem értek egyet, hogy hatert kell kiáltani, mikor semmi ilyen nem volt. Ezt pont így megkapja random üzleti gép mikor elkuffantják.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#44) tDr1v3r


tDr1v3r
veterán

Szoftveres hiba, ElCap es Sierra betakban is jelen volt, csak sulyosabban... csak ugy nez ki hogy a mostani frissitesnel belenyulkaltak abba amibe nem kellett volna. A framebuffert kezeli rosszul a grafikus alrendszer. Az en 2012 mid gepem is csinalja ha externa displaynel bekapcsolom a mirroringot.

A kommentszekcio megint szinvonalas... de igazabol miert is varnek mast szanalmasan ciki, gagyi kopkode helyett. Legalabb csinalnatok viccesen, nem olyan gyenge szovegekkel amik tiz eve is gazak voltak...

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#45) noPublicFG


noPublicFG
senior tag

Szerintem ez átverés. Biztosan egy fotó, amit a gonosz Google Pixel felhasználók küldtek az alma tulajoknak. :DD

plus ça change, plus c'est la même chose

(#46) kromatika


kromatika
veterán

Ez nem kicsit gáz az Apple -től. :F Az árakat nagyon be tudják lőni csillagászatira,de amit ki adnak méreg drágán,már le sem tudják normálisan tesztelni?

(#47) LaptopSystem válasza kromatika (#46) üzenetére

Szeretik az extra 500%-os haszon kulcsot ,de egyre kevesebbet kap érte a halandó,én még mindig azt mondom a sznoboknak találták ki,és rettentően túl árazott termékek!
Nagyon jól felépített Brand van mögötte,de sajnos ennyivel ki is merül!
Sajnálom azokat az embereket,akiket csak ezen termékek megvétele és birtoklása tesz boldoggá!

[ Szerkesztve ]

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#48) VirsLee válasza LaptopSystem (#47) üzenetére


VirsLee
őstag

Lehet, hogy ezt mondod, de vannak nagyon jól pozicionált minőségi termékei.
Pl. 13 colos macbook air vagy 12 colos macbook. Mindkettő jól eltalált termék, az air-nek pedig még az ára is jó. A mostani pro szériát sajnos elk@rták, nem tudom, hogy mit gondoltak, hogy a most 419e forintért kapható tavalyi pro helyett mindenki rohanni fog 650e forintos gépet venni... A többi gépük pedig olyan öreg, hogy beszélni is kár róla :D

(#49) Mr Bond 007 válasza tothzoltan (#42) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Most lehet belemagyarázni a világon mindent, de mikor egy 1 millás laptopba minden komponenst bele forrasztanak, az már a legalja. Ssd-t, ramot se fogsz már többet bővíteni. Érdekes módon ez csak náluk dívik. Nincs ezzel nagy bajom, addig amíg az árban is jelentkezik ez a hátrány. (merthogy ennek igen komoly oka van: gyorsabb avulás) De hogy erre van pofájuk még többet kérni, az már igen meredek. Másrészt nagy ívben sz@rnak a régi userbázisukra, pedig nem hiszem hogy nincs 2-3 fő náluk akit rá tudnának állítani hogy ha mást nem is, de a mac pro-ba meg a mac minibe betegyék az aktuális intel sorozatot... Vagy ha már az se akkor vigyék le az árukat, olyan szintre ahová valók a több éves architektúrájukkal. Az is gusztustalan már mikor a design alá rendelnek mindent és a saját vevőiket szívatják a bolond döntéseikkel. Lásd: dongle life az új macbook pronál. Pedig ha el is felejtik anno a csőd széléről nem az iphone hozta vissza a céget hanem a mac vonal és a pro userek. Na pont az ő arcukba köpnek mostanság bele úgy hogy nem is lenne nagy erőfeszítés szinten tartani azt a 2-3 termékvonalat.

Nem nagyon kéne csuklóból haternek nevezni az elégedetlenkedőket se, mert mostanában a legnagyobb rajongóik (Nem! Nem az iphone óta felszívott divatboyok!) fordulnak el tőlük, akik látják hova fog ez a 2016-os trend vezetni. (volt már ilyen az apple történetében csak most nem jön vissza Jobs hogy odavágjon az asztalra..) Ha végig olvasod az elmúlt hetek hónapok apple releváns cikkeit a verge-en ars tecnhicán elég sokan érzik ezt a rossz irányt. Valahogy mégis a magyar kommentelők meg a torkodnak ugranak érte. ;]

(#50) Formaster


Formaster
addikt

Mindenkinek ajánlom a Steve Jobs filmet. Pontosan bemutatja az apple kapzsi hozzáállását és h mindig a buta de pénzes userekre hajtottak. Szép design, de csak akkor vedd meg ha nem értesz hozzá, akkor viszont boldog leszel. Lehet a PC vonalat fikázni, de ott van választási lehetőséged és úgy bővítesz ahogy akarsz. Persze ehhez egy minimális ismeret kell, ami az almás usereknél nincs meg.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.