Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) magyarattila


magyarattila
tag

Igencsak elgondolkodtató írás volt, köszönöm :)

Az ember vágyik valakire, akivel törődhet, akinek minden kérdésére válaszol, anélkül, hogy tudna róla.

(#2) xmaas


xmaas
őstag

Nagyon jo iras jo latni hogy azert vannak masok is habar kevesen akik ugy gondolkodnak mint en es atlatnak a szinfalak moge ,rajonnek hogy az egesz musor csak hazugsag es kepmutatas

(#4) guga


guga
Közösségépítő

maxi thx. mindenkinek és most csak egy jutigörl, mert lótifutiban vagyok :DDD

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#5) rybank


rybank
senior tag

Sajnos nincs időm végig olvasni, de ameddig eljutottam, addig igazság, igazság hátán :K

(#6) #43960832 válasza xmaas (#2) üzenetére


#43960832
törölt tag

xmaas: +1

guga: köszönöm :R

(#7) ClayMore


ClayMore
aktív tag

és törölköző is mindig legyen nálad! az ugyan olyan hawsznos mint a sör!

Liverpool, Chelsea, Arsenal MEZEK ELADÓAK!!!...................http://hardverapro.hu/apro/angol_behozatalbol_mezek_eladoak_liverpool-chelsea/friss.html#msg5

(#8) capulet75


capulet75
addikt

Zseniális. :C

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#9) gabor85 válasza Kalandor (#3) üzenetére


gabor85
őstag

Te postoltad a tegnap esti logout előzetest?;) már ott is igen dícsérték:)

(#10) Eddie141


Eddie141
senior tag

Kiváló, mint mindig! :)

(#11) big-J


big-J
őstag

ne csak azt irjátok mien igaz, hanem értsétek meg, ha csak 30-40% ember igy élne, ez a "rendszer" nem maradna a helyén egy évig se

(#12) janos1988


janos1988
addikt

Az első 3 bekezdést kellene kifüggeszteni minden kormányzati épületben - aranykerettel - 72 pontos betűmérettel és nem holmi nemzeti együttműködést.

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#13) LÁZ


LÁZ
addikt

Maximum respect :R

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#14) kovy79


kovy79
őstag

Nagy vagy guga! :R

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#15) Jimy83


Jimy83
aktív tag

Jó írás , azonos véleményen vagyunk úgy látom :))

(#16) Tikakukac


Tikakukac
titán

Szerintem :R

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#17) geezer válasza big-J (#11) üzenetére


geezer
aktív tag

Sok dologgal egyetértek, sokkal nem. De élvezetes olvasni, és ez a lényeg!
Köszönjük! :R

big-J: egyrészt igazad van, másrészt: nem létezik olyan magyar szó, hogy "ien, mien, oan".
Nézz utána! Tényleg nem. A hideg kiráz attól, ahogy a 'cset-generáció' (a lehető legpejoratívabb felhanggal) megerőszakolja a magyar nyelvet.

OFF vége.

(#18) atee


atee
őstag

Jó olvasmány és nagyon sok dologban egyetértek. Sőt sokan értenek vele egyet és mégis ellentétesen cselekszenek valami oknál fogva. ez rejtély, hogy miért nem nyílik ki az emberek szeme végre..
Az éttermi résszel nem tudok azonosulni. Ott nem szeretnék a sarokba pisálni. A jó étteremnek nem ez a ismérve. :)
Igaz én magam se nagyon járok étterembe már.
Egyébként rossz állampolgár vagyok. A legrosszabb! Elszakadt a cérna. Látogatóba járok mostantól haza.
Elég szomorú ez, de ha már azt húztam, hogy dolgoznom kell akkor azt fizessék is meg tisztességesen. Ez itthon elképzelhetetlen az esetek nagy százalékában.. (persze vannak szerencsés kivételes esetek)

[ Szerkesztve ]

D-day 2002-01-04 01:54

(#19) malwy


malwy
senior tag

Politikás: lassan már közhely.
Katonaságos: otthagyni mindent? Nem tiltakozni, otthagyni, menekülni. Ez a motívum nálad többször is előjön ebben a cikkben.
Akciós újságoknál kimaradt a környezetszennyezés és akkor megint egy elcsépelt téma.
A templomos rész 100% beskatulyázás, bizonyos emberek rögeszméje, kiket megvet az ateista is, a vallásos is. Ők tudják.
Étterem azaz illem: és ami természetes az jó? És hol a határ, meddig szabad visszamenni viselkedésileg? Van kultúrája a parasztságnak, de az arisztokrácia életmódjának is van hangulata.
Paraszolvencia: elcsépelt, igen szürke téma. Aki fekete-fehéren ítélkezik, az önző.
Oltás: mindent lehet nézni rossz (akár öreg, akár fiatal szemmel). Viszont a két fiadat fel is kéne nevelni valakinek. Vagy neked nem a túlélés az alap célod.
Hang és a visszahúzódás: Jó azt gondolni, ha elvonulunk a problémák elől, meg hagyunk mindent úgy ahogy van, akkor mi kemény, magányos (?) háttérirányítók vagyunk. Viszont ha van egy eszméd és közölni akarod valakivel, akkor vagy nyíltan, gerincesen, nem ravaszul megbújva. Sarokban lenni jó, de onnan is ki kéne egyszer kétszer jönni, hogy ne legyünk szűk (90°) látószögűek.
Ünnep: divatos hozzáállás. Mindent lehet máshogy is csinálni. Skatulya,skatulya, skatulya.
Állami támogatás: nem érdeke téged támogatni, a szavazatod kell.
Felülsz motorra, levezeted indulataid: Nagyon helyes, vagy a megfelelő személyen töltöd ki, vagy csak a semmibe böfögöd. Említetted ebben a bekezdésben a behatárolás, beskatulyázást: te mit is csinálsz? Papokról, másról is van egy véleményed, mely az egész osztályról szól. Kisemberként továbbra se tudhatjuk, hogy valóban Schmitt Pál gondolja rólunk azt a bizonyos dolgot.
Menekülös: megint csak a menekülés. immáron 3x.
Kocsma: sör.

Stílusod rendkívül értékelendő. Viszont ennek a cikknek az üzenete számomra elítélendő.
Leírhatnám még 6x a skatulyát, de már elégszer írtam, azt hiszem.
Látszik, hogy egyéniség vagy, saját gondolatokkal. Néha elkapom a jobb szelét pl: a kékcsajos bugyi. Elsősorban Vakegérke írásai és a tiedek azok, melyeket etalonnak tartok logouton.
Üdv: Malwy

(#20) g@bo


g@bo
nagyúr

jó irás, köszönjük guga.

amúgy, mien érzés gumicsizmában ülni a crt monitor előtt? :P

(#21) rainmen


rainmen
aktív tag

Szép írás guga, maxi köszönet! Lehet azonosulni a leírtakkal... :K

(#22) joghurt válasza malwy (#19) üzenetére


joghurt
addikt

Ez a hozzászólás pedig feldugandó. :P

Én sem vagyok jó állampolgár.

A tej élet, erő, egészség.

(#23) icon válasza joghurt (#22) üzenetére


icon
senior tag

Nagyjából átfutottam, sok dologgal egyetértek, de:

- nem oltattam én se be magam, , pláne azután nem, amikor nejem megtette, és belázasodott tőle... 16 éve ismerem, soha nem volt azelőtt lázas... majdnem ott is hagytam a fogam egy kétoldali tüdőgyulladásban, szóval ez a dolog nem fehér, és nem is fekete

- politika itt Magyarországon nem ér annyit, hogy törődjek vele, mindig ugyanaz, csak pepitában, max másoknál landol az egyre durvább hereprés eredménye

- adót befizetem, mert különben meghurcolnak, bezzeg korunk adócsaló milliárdosait, netán politikusait max ha kiborul a bili

hirtelen több nem jut eszembe...

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=icon

(#24) geezer válasza joghurt (#22) üzenetére


geezer
aktív tag

Szerintem elég értelmes, nem szűk látókörű, és korrekt hozzászólása volt az illetőnek, sok érdekes meglátással, ami árnyalhatja a cikk mondanivalóját.

A tiéd viszont nem.

Innentől a feldugást nem értem. Nem vagy túl konstruktív.
Vagy ez ilyen "rászarok a ventilátorra, és megnézem, hogy lesz barna végig a szoba fala" jellegű hozzászólás volt? Ez egy életszemlélet? Annak mondjuk elég gyenge. :U

(#25) domperke


domperke
HARDVERAPRÓD

Elgondolkodtatott az irásod...gratula. :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=domperke

(#26) UnA válasza atee (#18) üzenetére


UnA
Korrektor

atee, és mások is, akik Magyarországot belevitték a hozzászólásukba:

Külföldön pont ugyanez a helyzet a politikával. Aki átlátja a rendszert, mind azt mondja, hogy megérett a pusztulásra, de nem látnak belőle menekülési lehetőséget... Még egyszer leírom, ahogy kezdtem: a külföld nem opció - az hogy a bérezés mennyi, az csak rövid távon boldogít.

Aki nem hiszi kipróbálhatja - de azokon a dolgokon, amit guga is leírt, nem segít.

(#27) ddekany


ddekany
veterán

Ez a kullancsos úgyis meg van írva a sorsom, az Isten kezébe van dolog sánta... Mert nyilván úgy általában a kevésbé veszélyes utat igyekszel választani. Kivéve a kullancsnál (és még ki tudja hol)? Vagy csak azt tippelted, hogy az oltás kamu, annak viszont semmi köze a sorshoz.

(#28) guga


guga
Közösségépítő

Üdv! Mindenkinek egy meglepi jutigörl az olvasatért és maxi thx.

atee! Huszonéves koromban jártam eleget étterembe, megváltoztak az igényeim, jobban érzem magam, ha én vagyok a vendéglátó, és kötetlenebb is. Nem az igénytelenség az elsőrendű cél, hanem a felszabadultság. Külföldhöz gratula, és érezd jól magad :D

malwy! Nem kívánom most szétboncolva megválaszolni, s megvédeni sem a posztot. Középkorú férfi vagyok, eddig ezzel az életszemlélettel sikerült túlélnem mindent, meg előre jutni. A kritikát külön köszönöm, nem sok éles kritikában van részem, pedig bőven rámfér :DDD tavaly volt nálunk a Duna tv. Riporter tanoncok, leültünk a kertbe, és elkezdtek kérdezgetni vagy 20-an. A Cimbora c. műsorba képezték ki őket. Meglepően okos kérdéseket kaptam, és néha el kellett gondolkodnom, hogy mit válaszoljak. Az egyik kissrác feltette azt a kérdést, hogy szoktam e kapni kritikát. Azt válaszoltam, hogy nem. 1998-óta publikálok a neten, a két kezemen meg tudom számolni, hogy hányszor oltottak le, s ebből kétszer itt a péhán :DDD
Hja, és még egy apróság, az én életszemléletem nem túl népszerű, nincs tömegbázisa. Ezért van az, hogy éles helyzetben (mondjuk egy háborús konfliktus) én lennék a célpont, már ha érted. Éles helyzetben csak engedelmeskedni lehet vita nélkül. Voltam katona másfél évet, gyalázatos volt. Alkoholista és idegbeteg tisztek, fröcskölt a nyáluk úgy üvöltöztek, és értelmetlen dolgokat kényszerítettek ránk. Ez a mentalitás nem változott az idők során. Ha most gond lenne, akkor ugyanilyen elbutult alkoholista állatok adnák neked ki a parancsot, hogy irány az ütközet :DDD

g@bo! Szar :DDD

UnA! Pár hónapja jutottam el arra a szintre, hogy én is lelépek az egész családommal külföldre, mivel nincs esély a helyzet javulására. Napról napra rosszabb, csak alig észrevehető formában. Egyik európai országban sem értek el átütő sikereket gazdaságilag, úgy csúszunk, mint egy gleccser. Mindig egy picit. Azt írod a külföld nem opció, szerintem mindenképpen az. Aki volt már kint egy évnél többet, egyrészt nyelvet, kultúrát ismer meg, illetve kapcsolatokra tesz szert. Én pici országokban gondolkodom, ahol állandóan meleg van és tengerpart :D Zöldfoki szigetek, Azori szigetek, ahol nem él hatalmas tömeg, s jobban egymásra vannak utalva az emberek. Azori szigetek ugyan Portugália része, viszont állandó 25 fok :DDD a két fiam miatt gondolkodom rajta. Leventével a napokban néztünk egy francia videót, ahol jelmezbe öltözött emberek sétáltak át a zebrán, az autósokat szivatták. Rengetegen voltak, s feltűnt, hogy az autósok türelmesek, végig várták, s akire ráközelített a kamera, látszott, hogy élvezi a műsort, jókat vihogott. Utána megjegyeztük, hogy ugyanez Magyarországon úgy kezdődött volna, hogy miért nem takaródtok el a jó krva nytkb geck??? Utána rugdosás, lökdösődés, stb. Na ha valami elől szeretném kimenteni a családomat, hogy jobb napokat lásson, akkor ez az igazi magyar specialitás.

ddekany! Most beszéljünk csak a kullancsról. Én elbeszélgettem egyszer egy orvossal, aki őszintén elmondta, hogy az oltás csak a gyógyszeriparnak jövedelmező, mert tömegeknek lehet kiszórni. Minden évben kétszer dömpingben harsogja a média, hogy érdemes beoltatni magunkat, mert kullancsveszély. Az orvos elmondta, hogy elenyésző számú ember fertőződik meg ahhoz képest, hogy mennyi emberbe megy kullancs. Nagyon sok bolygónak kell ahhoz együttálni, hogy megbetegedjen tőle. Viszont, aki megbetegszik, annak veszélyes. Kb. mint a sokan közlekedünk, de nem mindenkit ér baleset elve. Számomra sokkal veszélytelenebbnek ígérkezik, ha nem oltatom be magam semmi ellen.
Attól, hogy elkap egy halálos vírus, vagy mittudomén, amit éppen a tömegeknek sulykolnak, attól nem félek. Amit viszont a tömegeknek sulykolnak, és szalad a lábuk, na attól igen.

Kicsit kontúros a történet, de évekkel ezelőtt raktárosként sérvet kaptam. 1996 környékén. Már elég problémás volt, nejem mondta menjünk orvoshoz. Be a kórházba, mondták, hogy műtét, befekvés, stb. Bementem a kórterembe, és azonnal sarkon fordultam :D a nejem tartott vissza, ha nem áll neki győzködni, akkor a mai napig sérvkötővel járok. Na mindegy, vissza az ágyra, másnap műtét. Kérdezték altatás, vagy helyi érzéstelenítés? Utóbbit választottam. De menet közben elaltattak, mert úgy befeszültem a műtőasztalon, hogy jobbnak látták beadni :DDD ezt csak onnan tudom, hogy már a kórteremben ébredtem, és majd megvesztem a szomjúságtól, nem adtak inni, csak ilyen szivacsot nyalogathattam. Na mindegy, a varratokat már én szedtem ki otthon magamnak :DDD
Na kábé így állok a dolgokhoz :D tudom, hogy elég hülye egy gondolkodás, de nekem eddig ez vált be, ha nem így lett volna, akkor már futkosnék más filozófia után :D

Na jó hétvégét mindenkinek. Megpróbálom nyakamba venni a hegyeket a családdal :D

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#29) guga válasza malwy (#19) üzenetére


guga
Közösségépítő

Még egy dolog eszembe jutott, említetted a környezettudatos gondolkodást. Ez manapság nagyon menő dolog, és lehet vele vigéckedni. Tőlem sem áll távol, párszor már posztoltam olyan társadalmi munkát, ami a környezetemben erről szólt. De mondok mellé valamit. Vegyünk 100 évet, eltelik, és a föld lakossága hű de környezettudatos lesz, csak zöld energiát használ, csupa boldogság. Aztán jön két ország, amelyiknek van atomfegyvere. Azt mindenki tudja, hogy kb. kinek van, és annak milyen a vérmérséklete. Ha az egyik nekilát atomfegyverrel maszturbálni, az ellen nincs gumi óvszer, kap belőle mindenki. Meg nyilván, ha egyet bevetnek, akkor a másik is és csak fokozódik. Kérdem én, hova lesz a felépített környezettudatos életmód? kezdhetnek mindent az őskorból. S ezzel nem is azt szeretném sugallani, hogy a környezetvédelemnek nincs létjogosultsága, de nem ebben az irányban haladunk.

Kína és India, ahová importálják a veszélyes hulladékokat konténerekbe, majd kis szigeteken bontják alkatrészekre, ahol viszi az eső a jóságot a talajba, onnan az ivóvízbe, stb. Ezek nem kispályások :D

Vagy vegyük Magyarországot, hol lehetne már megtanítani ezt a sok vadbarmot, hogy ne dobálja ki az autójából a hulladékot? Nincs olyan útszakasz, ami ne lenne súlyosan teleszemetelve, borzasztó igénytelenek az emberek. Nincs olyan terület a környékünkön, ahová ne hordanák ki a szemetet. Berakja autóba, és huss, már is az erdőszélen találja magát, akár a mesében, s ha szerencsém van, akkor zsákban dobja ki. Ha nem, akkor így járok: [videjó]

Vagy nézd meg ezt 2:10-nél [videjó] :DDD és ezeknek az ostoba véglényeknek van szavazati joga, körbeülik karácsonykor a családi asztalt és boldogan dzsingülbellsz ;]

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#30) zazahoho


zazahoho
őstag

Nagyon tetszett az írás,85 % ban azonosulok is vele :C megnéztem még pár videót is.Kicsit a gyerekkoromat idézi ,csak mi fiatalon jártuk a Dunakanyart ,és szedtük össze a szemetet üveget stb..Hasonlóan raktunk tüzet és sütögettük meg a hátizsákban levő elemózsiát,és ha elfogyott a vizünk még a patakból is ittunk (de szép emlékek).

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#31) malwy válasza guga (#28) üzenetére


malwy
senior tag

Látom orvosokkal elégedett vagy;)
Az ordítozó, értelmetlen dolgokat parancsoló tisztekről meg mindenkinek meg van a véleménye, mely valószínűleg negatív. Tiltakozásra van lehetőség, sőt.

Azért látszik az élettapasztalat, na meg az íráskézség. Egyébként értékelendő a filozófiád, ha pedig ennyi éven át bevált, le ne cseréld, terjeszd:D

Magyar specialitás ott van, ez van. Majd átformálják a cikkeid.

(#29)-re: Pont erről van szó. Vitézkedés.
Jelmondat a környezettudatosság, de kb. 5km-es körzetben se figyel rá.
Nagyon szégyenteljes, hogy még Bánkot és környékét, "ahova mindenki csak pihenni jár" is teleszemetelik. Jók a videók!

(#32) rep3at


rep3at
őstag

Jó kis írás lett, köszönjük.

Forward thinking. كرر

(#33) UnA válasza guga (#28) üzenetére


UnA
Korrektor

@guga: amit írtál a hozzászólásban, az más volt, mint amiről az írásod szólt. Azt nem mondom, hogy a hülyeség áradása elől nem érdemes elmenni máshová. Meg lehet nézni és ki lehet próbálni, ennyit mindenképpen megér. Sőt egy kellemes éghajlatú helyen ez még könnyebb (OFF, de ez az a kategória, hogy miért nem omlott össze Kubában a rendszer: az emberek így is jól érzik magukat, mert meleg van... :) )

Az irásból nekem nem ez a része jött át, hanem az *állampolgár* kérdése, és ebből sajnos úgy érzem, hogy csak egy olyan helyen lenne menekülés, ahol a "modern" állam nem létezik az általunk ismert formában. Talán furcsa, de pl. Svájc is kicsit ilyen, mert ott az embereket elsődlegesen a helyi ügyek érdeklik (a falu határáig), a többivel meg csak annyit foglalkoznak, hogy az adót fizetni kell a kantonnak / államnak. De az is igaz, hogy helyben a tanács nem is akarja gyakorolni a hatalmat, hanem átengedi a döntés jogát az embereknek. De Svájcba én sem mennék, mert ott hideg van...

(#34) atee válasza UnA (#26) üzenetére


atee
őstag

Ember! Persze,, hogy nem boldogít. Viszont normális életszínvonalon tudok élni.
Egy ország ahol 75 ezer a minimál bér. Ahol már versenyképes bérnek merik mondani a 110 ezret... és ahol szinte minden ugyan annyiba kerül vagy esetenként drágább is mint máshol ahol a minimál bér 200 ezer plusz bőven...

Sajnos ez van. Otthon csüng a nagy Magyarország térkép a falon, de abból nem tudok megélni, hogy szeretem a hazámat. A türelem elfogyott.
90 óta hallgatom, hogy sínen vagyunk. 21 év telt el.. közben már kifele megyek az erdőből és arra se látok reményt, hogy otthon a mi gyerekeinknek jobb lesz.

Átfordult a világ és azt kell mondjam, hogy az nem egészen normális aki képes 100 ezer körüli összegért egyáltalán elindulni.
És mindig van és lesz aki megcsinálja.. sose áll a sarkára mindenki, hogy márpedig nagyon komoly bér növekedésre lenne szükség.

D-day 2002-01-04 01:54

(#35) alvaro


alvaro
senior tag

Remek. Én inkább nem mondom, hogy átlátok a színfalakon, mert rohadtul nem lenne igaz. Annyit látok, hogy nem elég, hogy hazudnak, igazából fogalmuk sincs, miről. Ha a fejükbe látnék, se lennék okosabb. Jó hely a sarok.

[ Szerkesztve ]

(#36) kullancsfaló


kullancsfaló
újonc

Kullancsok vs. védőoltás: a védőoltás - a riogatással és tévhidelmekkel ellentétben - nem a kullancsok ellen, hanem csupán egyedül a kullancsok által terjesztett agyhártyagyulladás vírusa ellen véd! A gyakoribb lyme-kór ellen nem véd, tehát hiába oltatod be magad, attól még simán lehetsz lyme-kóros kullancstól! (ami járhat például bénulással, izomsorvadással, krónikus gyulladással). Az agyhártyagyulladás vírusa ritkább, évente 100-nál kevesebb előfordulás van nálunk oszágosan, és az enyhébb vírusos agyhártyagyulladás esetek maguktól gyógyulnak. Dr. Lakos szerint (lyme.hu) minden 1000. kullancs fertőzött vele csupán, továbbá, ha a kullancsot mielőbb szakszerűen eltávolítjuk egy csipesszel, anélkül hogy a potrohát összenyomnánk, a megfertőződés esélye kicsi, még akkor is, ha a kullancs fertőzött volt... Szóval mindezt összevetve: annak esélye, hogy kullancstól kapott vírusos agyhártyagyulladásban adott évben meghaljak, rendkívül kicsi, <0.0001%.

Ismétlem: a védőoltás csupán ez ellen véd! A lyme-kór ellen nem, aminek a kórokozója egyes területekben akár 50%-ban is jelen lehet a kullancsokban! (Viszont az idejében felismert lyme-kor viszonylag jól kezelhető antibiotikumokkal.)

Szóval gondolkozzunk már el kicsit! Az, hogy ezekkel a dolgokkal a legtöbben nincsenek tisztában, szintén csak azt mutatja, hogy a legtöbben bármit elhisznek, amit a tévében mondanak nekik, és nem veszik a fáradtságot, hogy utánanézzenek és gondolkozzanak, csak beállnak a sorba, hogy beléjük szúrják az éppen aktuálisan divatos nyavaja elleni kotyvaszt (és itt említhetném a H1N1 vagy HPV elleni oltásokat is, de ez megint külön téma, rengeteg tévhittel). Ami persze a gyógyszergyáraknak és érdekeltségeiknek eszméletlen nagy üzlet. Agymosás és hisztériakeltés globálisan...

Ajánlott olvasmányok kullancs témában, mielőtt nyilatkoznátok:

http://www.lyme.hu//laikusoknak
http://www.termeszetereje.hu/index.php?oldal=menu&mid=18&mlevel=3&_t_id=404

Egyébként guga írása nagyon jó, nagymértékben azonosulni tudok vele.

(#37) kullancsfaló válasza kullancsfaló (#36) üzenetére


kullancsfaló
újonc

No, tehát a pontosabb infók a vírusos agyhártyagyulladásról: Dr. Lakos adatai alapján vírusos agyhártyagyulladásból mindössze 50-70 eset van nálunk évente országosan, és átlagosan 2-3 évente hal meg egy ember a következtében. Ha kevesebben oltatnák magukat, akkor szerinte évi kb. 200-250 eset lenne. Az esetek kb. felében a fertõzés szövõdmények nélkül gyógyul, másik felében szövõdmények, kisebb-nagyobb mértékű maradandó károsodás elõfordul. Halálozási rátája elég kicsi (<1%).

Tehát a statisztikai adatok alapján annak hozzávetőleges esélye, hogy ha nem vagyok beoltva, akkor egy adott évben kullancstól

- vírusos agyhártyagyulladást kapok: kb. 0.0025%
- vírusos agyhártyagyulladást kapok, maradandó szövõdményekkel: kb. 0.00125%
- vírusos agyhártyagyulladást kapok és meghalok: kb. 0.00002%

Ezek után mindenki döntse el, akar-e ez ellen oltást, vagy sem, illetve rizikócsoportba tartozik-e (erdészek, méhészek, tájfutók stb.) vagy sem.

(#38) Hedgehanter


Hedgehanter
őstag

jo volt... :DDD

(#39) rainmen


rainmen
aktív tag

Azért a külföldre kimegyek dolgozni dolgot sem árt átgondolni. Ismerősi körben van gondolkodás, tehát kíváncsiságból beleástam a dologba magamat.
Illető keres itthon szakmunkásként110-120 eFt-ot.
Németország, szakképesítés nélküli munka 5€/óra. Havi 174 órával számolva az 870€, kb. 230 eFt. Tehát keres kétszer annyit. Jó, ugye?
Akkor jöjjön a fekete leves. Az említett munkahely Frankfurt am Main, 1300 km. Havi egyszeri hazajárás belekerül 68000 Ft üzemanyagba és kb. 10000 pályamatricába. Az élelmiszerárak hasonlóak az itthonihoz. Tehát más költségeket azonosnak véve keresel 30000 Ft-ot. Feltéve, hogy nem dohányzol, ha igen, akkor innen viszed ki a havi adagodat. Megéri?
Vonattal, fapad repülővel se lenne olcsóbb, a BP-re feljutások és egyéb összekötő tömegközlekedési utazások miatt...

Szerintem...

(#40) UnA válasza atee (#34) üzenetére


UnA
Korrektor

atee, szerintem jól tetted, hogy elmentél világot látni (mint az egyszeri szegényember), de ez nem lehet megoldás sokmillió embernek. Már csak azért sem, mert a másik oldalon zárják be a kapukat, pl. az angolok most akarják majd szigorítani a bevándorlást és munkavállalást, mert úgy találták, hogy mégsem volt olyan jó ötlet ez a nagy liberalizmus.

A másik oldala pedig az, hogy az a fajta életszínvonal nem fenntartható, néhány 10 évig még lehet húzni, aztán vége lesz.

(#41) r-chee


r-chee
őstag

Újfent jó írás :R.

Amúgy manapság ki jó állampolgár? Aki jó állampolgár akar lenni, az legtöbbször lemarad egy rakás élményről, élettapasztalatról, s nagy valószínűséggel ő kapja a leghidegebb zuhit majd a nyakába :).

Ünnepek: egytől egyig muszájünnepekké váltak, azokká tettük őket. Sokan a pokolba kívánjuk őket az álszent látogatósdival, ajándékozósdival, kényszermosolyokkal együtt.

Kullancs: Zalában lakom, itt van a legtöbb belőlük, de különösebben nem tartok tőlük. Nyáron, ha bevetem magam az erdőbe, néha befújom magam kullancsriasztóval, hogy hátrafelé sprinteljenek a büdös lényemtől :).
Szomszéd faluban tudok egy emberről, aki agyhártyagyulladást kapott kullancstól. Nem igazán tud beszéni, kissé le is van épülve. Nem szerencsés helyzet, de van ilyen.
Hátamból vett már ki az ügyeleten kullancsot egy orvosaszisztens, orvos távvolétében. Darabokra szaggatta szegény állatot, s végén azt mondta: "ha piros karikákat észlel a csípés körül, az Lime kór, de nem kell aggódni, nekem is volt már, hamar elmúlik". Egy hónapig nézegettem esténként tükrökkel a hátam, szal soha többet ügyelet :)

[ Szerkesztve ]

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#42) ddekany válasza kullancsfaló (#37) üzenetére


ddekany
veterán

Amúgy nem volt szándékomban az oltás védeni (mert mit tudom én kamu-e), az indoklás mikéntje, hogy az Isten/sors úgyis eldönti, az zavart.

(Csak véletlen talán, de történetesen nálam közeli környezetben (rokon vagy kolléga) eddig 2 lyme koros eset volt, egyik elég gáz következményekkel, a másik még folyamatban van.)

(#43) KillHates


KillHates
nagyúr

"és majd megvesztem a szomjúságtól, nem adtak inni, csak ilyen szivacsot nyalogathattam"
Legalább egyszer szomjas voltál életedben :D :DDD Höhnye..

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#44) kullancsfaló válasza ddekany (#42) üzenetére


kullancsfaló
újonc

@ddekany: pont arra akartam felhívni a figyelmet, hogy a védõoltás nem tudta volna megakadályozni ezeket a Lyme-kór eseteket, ugyanis az ellen ismétlem: nem véd! Lyme kór ellen nem volt, és valószínűleg (még jó darabig) nem is lesz oltás, mivel a szervezet nagyon lassan ad csak rá immunválaszt. Szóval akár be vagy oltva, akár nem, attól még ugyanúgy kaphatsz Lyme-kórt! Ezt viszont nem mondják el, mikor riogatnak a kullancsokkal, meg hogy oltassuk be magunkat. És aki beoltatja magát, annak lehet, hogy ez hamis biztonságérzetet adhat ("úgyis be vagyok oltva kullancs ellen"), emiatt kevésbé figyel oda. Pedig a kullanccsípesek és fertõzések nagy része kellõ odafigyeléssel és gyors, gondos kullancseltávolítással megelõzhetõ, ugyanis a kullancs az elsõ pár órában még csak szív, ilyenkor még kicsi a fertõzõdés esélye. Ezt hasznos tudni, és ezért nagyon fontos túrázás után alaposan átnézni magunkat és a testhajlatokat. Ha kullancsot találunk, azt lehetõleg azonnal távolítsuk el csipesszel vagy körömmel úgy, hogy a potrohát semmiképp ne nyomjuk össze. Ez esetben a fertõzõdés esélye viszonylag kicsi! Orvoshoz ne menjünk vele, mert

1. idõt vesztünk vele, növelve a megfertőződés esélyét
2. valszeg neki sincs nagyobb gyakorlata a kullancskiszedésben mint a szomszédasszonynak
3. van egy olyan hülye orvosi protokoll, hogy automatikusan adnak tetanusz oltást (ami hülyeség, mivel kullancsok nem terjesztik)
4. ha bennszakad a feje, akkor addig fogja baszkurálni míg ki nem szedi (felesleges, mivel magától kilökõdik)
5. ilyen esetben néha felírnak valami antibiotikumot, ami pont hogy elfedheti és megnehezítheti az esetleges Lyme-kór diagnózisát (növelve ezzel a késõbbi szövõdmények kockázatát)
6. ha végeznek Lyme-diagnózist (akár a kullancsra, akár a páciensre), akkor az egyrészt adhat akár hamis pozitív, akár hamis negatív eredményt, esetlegesen kitéve a pácienst egy több hetes, teljesen felesleges és drága antibiotikum-kúrának

Azt hiszem, ez már önmagában mutatja az átlagorvosok hozzá nem értését a témához... Szerintem a kullanccsípés és fertőződés megelőzését segítő információk sokkal többet érhetnek, mint ha csak azt sulykolják beléd, hogy "oltasd magad", "oltasd magad" (ami Lyme-kór ellen nem véd, ugye...)

A média általában ezt tömi belénk, hogy oltassuk magunkat minden szar ellen, ahelyett, hogy például az immunrendszerünk erõsítésére, vitaminok szedésére, egészséges életmódra buzdítanának, és felhívnák a figyelmet, hogyan tudnánk bizonyos betegségeket elkerülni. Rendszeresen szedek vitaminokat, különsen a téli, napfényhiányos hónapokban nagy mennyiségű D vitamint, amely az immunrendszer számára nagyon fontos, és igazából nem is emlékszem, utoljára mikor voltam utoljára betegséggel orvosnál; minimum 2 éve.

De a "jó állampolgár" ugye, mindig minden szart rögtön magába nyomat az éppen aktuális divatos szarság ellen amivel riogatják, hízlalva a gyógyszergyárak már így is nagyon vastag pénztárcáját, annak racionális mérlegelése nélkül, hogy az adott oltás ténylegesen olyan hatékony és biztonságos-e, mint amilyennek mutatják, és valóban megéri-e az a kockázat/haszon arány, amit kínál - ugyanis esetenként az oltások is okozhatnak akár nagyon súlyos mellékhatásokat is, persze errõl is alig hallunk a médiában, vajon miért... Vajon miért nem hallottunk például a médiában azokról a jelentősen megnövekedett arányú spontán vetélésekről, amik a kismamáknak adott H1N1 oltás után következtek be? De még lehetne példákat sorolni... Ilyenkor azért elgondolkozik az ember, már amelyiknek van agya, és nem csak egy agymosott robot, hogy vajon mi játszódik a színfalak mögött.

[ Szerkesztve ]

(#45) ddekany válasza kullancsfaló (#44) üzenetére


ddekany
veterán

Bár a téma nem én vagyok itt, hanem a Guga :), azért tisztáznám, hogy elsőre is értettem, meg a mindenféle médiahisztis oltásos dolgokat is utálom. Nem is erről akart szólni az eredeti hozzászólásom. (Nem gond, a kullancsos felvilágosítás is közérdek.)

(#46) UnA válasza ddekany (#42) üzenetére


UnA
Korrektor

...az indoklás mikéntje, hogy az Isten/sors úgyis eldönti, az zavart.

Ha már úgyis offtopic, azért megkérdezem: téged miért zavar, hogy más ember miben hisz?

Túl mélyre nem érdemes belemenni, mert bizonyítani úgysem tudnád :)

(#47) #13260800


#13260800
törölt tag

Ez az egész az EGO -ról szól.

Nem személyeskedni akarok. De ugyan ki a bű bánatot érdekli, hogy te milyen Állampolgár vagy még a rendszerben élsz és ténykedsz? Még azzal , hogy ide blogoltál is a rendszert élteted. Te a rebellisek közé tartozol. Ennyi.

Az ember szereti magát középpontba állítani (megint csak nem személyeskedek én is ilyen vagyok) és hajlamos magát másnak vagy különbnek gondolni mint ami.

Elolvastam és nyugtáztam, hogy te nem tartod magad jó Állampolgárnak (de azért az adót befizeted tehát olyan rossz sem lehetsz). A többi csak "szöveg".

(#48) guga válasza #13260800 (#47) üzenetére


guga
Közösségépítő

Lehengerlő érvek :D nem is nagyon kezdeném ki, mert kerek, inkább felterjesztelek egy jutigörlre ;]

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#49) #51736960 válasza #13260800 (#47) üzenetére


#51736960
törölt tag

szerintem ez az írás a gugához hasonló rendszerellenes figuráknak szól, ők értik és értékelik a mondanivalóját.
a többiek pedig csak az üres szöveget látják :)

[ Szerkesztve ]

(#50) #13260800 válasza #51736960 (#49) üzenetére


#13260800
törölt tag

én nem sértegetni akartam távol állt tőlem! Értem én mit akar mondani! Csak kifejtettem azon véleményem, hogy a rendszer többek közt belőle is áll :) meg akik hasonlóan gondolkodnak. Állítom cégek is vannak meg termékek amik ezen embertípusra szakosodtak :D (kocsmák biztos)

Amúgy példaképeim Ernesto Rafael Guevara de la Serna (Che Guevara), Fidel Castro, Diego Armando Maradona, Hugo Chávez. Ki nem állhatom a mostani rendszert és ha tehetném eltörölném a "pénzt".

De hát meg közbe én is befizetem az adót! :)) Tehát csak szövegelek :DD

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.