Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Nem is értem, hogy lehet ilyen olcsó. Ez nem az apple-re vall... :D :D :D

(#2) bollokcs80


bollokcs80
Korrektor

Ennél azért vannak jóval olcsóbb külső megoldások, ha jól emlékszem, Anoniminc Balázs mutattott be pár hónapja egy nevesebb tartozékgyártótól egy töltőpadot, ami 3-4 eszközt is tölt egyszerre vezeték nélkül, lightning és type-c dokkolóval és az 30-40 ezer körül volt.

Persze hardkór amcsi usert úgyse érdekli, megveszi és örül. :)

B.Cs.

(#3) janeszgol válasza bollokcs80 (#2) üzenetére


janeszgol
félisten

Én mostanában fedeztem fel ezt az Anoniminc csatornát a YouTube-on, de jók a videói.

(#4) kalanchoe


kalanchoe
senior tag

Szerintem ennyiért teljesen értelmetlen, még ha jól is néz ki, meg hasznos. De persze biztosan lesz ennek is felhasználói tábora. :D

(#5) bollokcs80 válasza janeszgol (#3) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Én nem bírom annyira a stílusát, de kinek mi - viszont sok ilyen érdekes cuccot mutat be.

B.Cs.

(#6) forgonati válasza janeszgol (#3) üzenetére


forgonati
őstag

Én nem nagyon bírom megszokni a stílusát, de ez egyéni preferencia. Tény hogy informatívak a videói, de amilyen módon tálalja őket (főleg a régebbiekről beszélek, mert már egy ideje nem követem) az nekem nem adja. Kinek a pap esete :)

Keelah Se'lai!

(#7) SidCorky


SidCorky
senior tag

Kint van a magyar oldalon is, 54 990 Ft, ehhez a 30 wattos adapter még egy 20-as, ha elég a 20 wattos, az 8k. Idénre ez érdekelt a legjobban az új kütyük közül, de 75-ért náluk marad. :(

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#8) vicze


vicze
félisten

"hálózati adaptert külön kell megvásárolni"
De hülye vagyok, azt hittem, hogy a töltőhöz jár töltő. :W

(#9) Noukoum válasza SidCorky (#7) üzenetére


Noukoum
veterán

Pont most akartam írni hogy az a 178dollár itthon biztosan messze lesz az 55ezertől. És mégis mennyit elfognak belőle adni.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#10) AliceWake válasza SidCorky (#7) üzenetére


AliceWake
HÁZIGAZDA

Délelőtt még nem volt a magyar oldalon, de frissítem a hírt :R

Non omnis moriar.

(#11) bollokcs80 válasza vicze (#8) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

És a karbonsemlegesség meg a zöld életmód smafu neked?! :DD

B.Cs.

(#12) vicze válasza bollokcs80 (#11) üzenetére


vicze
félisten

2 dobozba csomagolni 1 helyett sokkal jobb ez így van, és hát a vezeték nélküli töltés hatékonysága is a zöldséget erősíti...

A legtöldebb az lenne ha Apple leállna a készülék gyártással, és csak évente 1x egy új iPhone feliratú matricát árulna 1000$-ért. És megtarthatnám a nagyobb aksis régi készülékem is... :U

(#13) bollokcs80 válasza vicze (#12) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Vicc volt, jogos amit írsz. Nyilván most ez az új módi, hadd pörögjön a pénzcsinálás. :D :(((

Bár egyébként amennyire láttam, más vezetéknélküli töltőknél (pl. Xiaomi) se csomagolnak töltőfejet, de ott nem is ilyen vad az árazás: [link] [link]

B.Cs.

(#14) vicze válasza bollokcs80 (#13) üzenetére


vicze
félisten

De ott a telefonhoz jár olyan gyors töltő, ami kompatibilis a vezeték nélküli töltőjükkel.
Na most a régi Apple készülékekhez adott nem kompatibilis csak is kizárólag a 11 Pro és Max töltője semmi más. Szóval azt hogy ehhez ne kelljen töltőt venni, borzasztóan kicsi a esély.

[ Szerkesztve ]

(#15) jUUh


jUUh
addikt

75 ropi...Rögtön kettőt. :O

Samsung Galaxy S23+

(#16) bollokcs80 válasza vicze (#14) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Az is igaz. :)

Főleg emiatt volt ez ebben a formában csúnya húzás Apple-től. Vagy maradt volna a sima kábel és akkor nincs töltő, vagy idén még adtak volna az új kábel mellé új töltőt és jövőre játsszák el a zöld bajnokot. Egyébként az a fura, hogy Ipad-eknél a legalapabb modellhez (135k) is jár a Lightning-TypeC kábel ÉS a 20W-os gyorstöltő.

Akárhogy is, nekem itt a jó kis OP7T, ahol nincs vezeték nélküli töltés, cserébe a 30W-os vezetékes is csak saját kábellel és fejjel megy. De legalább adtak hozzá. :))

[ Szerkesztve ]

B.Cs.

(#17) vicze válasza bollokcs80 (#16) üzenetére


vicze
félisten

Az bem fura, hogy a iPad pro és minden más termékük USB-C? ;]

(#18) rep3at


rep3at
őstag

Meddig lehet még ezt csinálni a sok birkával..

Forward thinking. كرر

(#19) #24536576


#24536576
törölt tag

Minőséget meg kell fizetni. Akinek volt pénze majomra, legyen banánra is.

[ Szerkesztve ]

(#20) _flamer


_flamer
aktív tag

Irigylem azt aki ennyi pénzért tud venni töltőt a telefonjához.. :DDD

“Innovation distinguishes between a leader and a follower”

(#21) bollokcs80 válasza vicze (#17) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Nem, mert ahogy írtam is:

"Ipad-eknél a legalapabb modellhez (135k) is jár a Lightning-TypeC kábel ÉS a 20W-os gyorstöltő."

Itt az Ipad 8-ra gondoltam, ami még bőven Lightningos:

https://www.apple.com/hu/ipad-10.2/specs/ - A doboz tartalma: iPadLightning – USB‑C átalakítókábel - USB‑C hálózati adapter

:R

[ Szerkesztve ]

B.Cs.

(#22) zsoltiz válasza #24536576 (#19) üzenetére


zsoltiz
aktív tag

"Minőséget meg kell fizetni. "

Ez minőség? :DDD Láttam egy review-ban, kb olyan mint egy béna kinyitható púderesdoboz, full gagyi műanyag vacak, nyeklik jobbra-balra, 10e Ft-ot nem adnék érte, nemhogy 55-öt (plusz még adapter) :D Én nem sajnálom a pénzt ha valami jó, de ennek a kacatnak az ár/érték arányát a 17e Ft-os sima átlátszó apple műanyag hátlap tokhoz tudnám hasonlítani.

(#23) #24536576 válasza zsoltiz (#22) üzenetére


#24536576
törölt tag

Iróniának szántam. :D

(#24) zsoltiz válasza #24536576 (#23) üzenetére


zsoltiz
aktív tag

Én nem :DDD

(#25) mbotnd


mbotnd
tag

Aki megveszi, az egy komplett .... Ennyiért nemhogy töltőt, de olcsóbb telefont is tudsz venni, a third party megoldások pedig jóval olcsóbban tudnak többet. :(((

(#26) joey04


joey04
titán

szerintem az a baj, hogy ronda.

(#27) whatwhatwhat


whatwhatwhat
aktív tag

Legalább a kábel cserélhető. Szóval amikor 2 év múlva repedezni kezd, akkor csak új kábelt kell venned. Nem az új MagSuperSafe Trio Pro Maxot, ami már 95 ezer lesz. Örülni kell a kis pozitívumoknak is, én azt mondom. :R

(#28) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Ennyiért ez a hülyének is megéri. Van itt olyan? :D
Szóljatok már az Applénál valakinek mert valakinek elgurult a gyógyszere.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#29) ak76


ak76
senior tag

Tökéletes..😁
Amíg lószar van, veréb is lesz.... :D

(#30) tothmaxy182


tothmaxy182
őstag

Én ennyiből szoktam telefont venni...

Minden szavam magánvélemény!

(#31) joey04 válasza tothmaxy182 (#30) üzenetére


joey04
titán

akkor ezt nem neked szánták.

(#32) Baggins86 válasza joey04 (#26) üzenetére


Baggins86
aktív tag

Egy töltőnél a dizájn valóban roppant fontos szempont. Közvetlenül a teljesítmény, a használhatóság és az ár előtt.

(#33) joey04 válasza Baggins86 (#32) üzenetére


joey04
titán

ezt azért látható helyre tenné az ember. szóval számít. azt nem tudom miből szűrted le, hogy nálam mi a sorrend, de egi. :)

(#34) ilor14 válasza Baggins86 (#32) üzenetére


ilor14
tag

Azért 55 ezerért lehet elvárná az ember, hogy ne legyen valami ilyen csúnya :))

(#35) Emericus Max


Emericus Max
tag

Azért ezt az ámokfutást még a hardcore Apple fanoknak is nehéz racionálisan megindokolni...
Ez az összes környezetvédelmi maszlag meg úgy hangzik mint a diktatúrákban, amikor azt szajkózzák, hogy mennyivel boldogabbak vagyunk mi elnyomott csóró népi demokratikus looserek, mint a jómódban élő dekadens nyugati demokráciákban élő dolgozó és ezért tisztességesen megélő emberek...
Aztán persze kerítést kell építeni, meg terrorban tartani az embereket, hogy nehogy kiszökjenek a boldogságból...
Itt is hidd el, hogy jobb a bolygónak, ha veszel ilyen QI töltőt meg vegyél hozzá egy külön töltő fejet is, mert az 55e Ft-os töltő önmagában használhatatlan és két csomag sokkal kevésbé terheli a környezetet, mint egy...
Nekem ez olyan mint a PET palackos víz, aki azt kitalálta, az a legnagyobb környezet szennyező a világon. Régen minden üvegben volt és az vissza lehetett váltani. Na az környezet tudatos, a műanyag meg nem, mert több úszkál a tengerben meg eldobálva az út szélén, mint amit szelektív gyűjtéssel újra lehet hasznosítani. Arról nem is beszélve, hogy az üvegben tárolt dolgoknak jobb az íze (lásd kóla, sör stb.).
Mindig is visszataszító és undorító volt az Apple üzletpolitikája, de most idén még tudtak ehhez szintet lépni :O

Elnézést, amiért elkalandoztam kicsit :)

(#36) tothmaxy182 válasza joey04 (#31) üzenetére


tothmaxy182
őstag

Nem mondod...

Minden szavam magánvélemény!

(#37) Noukoum válasza Baggins86 (#32) üzenetére


Noukoum
veterán

Mondjuk a legfontosabbat kihagytad. Haszon. Almánál mindig ez lesz a legfontosabb.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#38) plus44 válasza Noukoum (#37) üzenetére


plus44
veterán

Hisz az összes többi gyártó szinte semmi, vagy minimális haszonnal dolgozok, semmit sem keresnek a kiegészítőkön, telefonokon, töltőkön. Anno lekerült a jack kimenet, hogy pörgessék az akkor újonnan bemutatott Airpods-ot, ment az anyázás, azóta hány nagy gyártó tette ugyanezt és lett vezeték nélküli fülese? Ezzel ugyanez lesz. Jövőre elkezdi egy másik, majd harmadik, mert van benne pénz. Álszentnek lenni felesleges.

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#39) Noukoum válasza plus44 (#38) üzenetére


Noukoum
veterán

Mondtam én ilyet? Milyen álszentség? Haszonról volt szó, abban pedig az apple minimum a konkurencia haszonjának minimum 2-3 szorosával dolgozik. Mindegy milyen terméket nézünk.

Az hogy ment az anyázás, arról én nem tehetek. Tőlem azért ment a fika mert beszélnek a vezetékmentes jövőről mint érvről erre vezetékes átalakító és füles meg töltő járt a mobilhoz.. És megint a rajongók bevették és én voltam a hülye aki nem hiszi el amit az apple mond.
Egyébként a konkurencia egyrésze mai napig belerakja a jacket, főleg alsókategóriában. És cserébe nagyobb aksit pakolt bele.
Persze azt aláírom hogy a konkurens gyártók sírása a jacken, és a felhasználók eszetlen fikázása sem volt jobb.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#40) joey04 válasza plus44 (#38) üzenetére


joey04
titán

minek etetitek? :F

(#41) plus44 válasza joey04 (#40) üzenetére


plus44
veterán

Jó ideje nem kommenteltem ilyen helyekre, most elgyengültem, de jogos.

“This is where the road crashed into the ocean...”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.