Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Busterftw


Busterftw
veterán

Azt lehet tudni, hogy a nagyobbik DG2 mire lenne eleg desktopon?

(#2) jerry311


jerry311
nagyúr

Ha ilyen hamar leállnak vele illesztőprogram meddig lesz hozzá? Februárban még talán? ;]

[ Szerkesztve ]

(#3) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Remelem jol sikerul majd, bar jo lenne ha desktop szegmensben is megjelennenek. Kell a verseny a masik ketto melle. Illetve remelhetoleg IGP / APU formajaban is megjelenik.

Amugy kivancsi lennek hogy ilyenkor teljesen nullarol kezdik a fejlesztest vagy felhasznalnak az AMD, Nvidia altal birtokolt szabadalmakat, persze licence dijert cserebe. Gondolom vannak kikerulhetetlen szabadalmak is, meg eleve ilyen gyorsan nem valoszinul hogy tudnanak prezentalni teljesen sajat GPU-t, masok munkajanak felhasznalasa nelkul.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#4) Krugszvele válasza Busterftw (#1) üzenetére


Krugszvele
aktív tag

Remélem a minimumot azért hozza, 3 kijelző 4K-ban 30 fps. Az alaplapokra is rakhatnának 2 display portot. Ez a plusz videokártyás dolog nagyon megdobja a fogyasztást, meg eleve egy plusz eszköz. Mondjuk a tuti a 4 kijelző lenne, de az lehetetlen :)

(#5) Tigerclaw válasza Krugszvele (#4) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

A 60Hz-et is tudnia kellene szerintem mar 3 kijelzore.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#6) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Pedig pont most, ebben a szűkös, bányászós időben lehetne nagyot fogni dVGA-val!

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#7) KROK640


KROK640
veterán

Pont most lenne jó az asztali Dvga mikor hiány meg elszállt árak vannak.
Megváltást nem vártam de a helyzetet javítana.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#8) bitblueduck válasza jerry311 (#2) üzenetére


bitblueduck
senior tag

8800GTX-hez van win10 64bit driver, GTX680-hoz meg tölthető a legújabb januári. ha 8-14 év múlva lesz még driver az első generációs Xe-hez akkor ajánlott lehet a vásárlás. :)
de az első pár generációból nem feltétlenül vennék.

An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.

(#9) jerry311 válasza bitblueduck (#8) üzenetére


jerry311
nagyúr

Az intelnek nem ennyire jó híre VGA driverek terén.

(#10) [CS]Blade2 válasza bitblueduck (#8) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Van aki 3-6 havonta cserél VGA-t, van aki évente generációnként, de 2-5 évnél tovább nem nagyon szoktak járni. Aztán abból sincs semmi gond, ha valakinek van egy 6 éves példány, de 5 év után már nem készül hozzá újabb driver. 5-6 év után már annyira elavult, diavetítés, hogy új játékhoz, erőforrásigényesebb programhoz úgyis egy kalap sz*r addigra.

Amit írtál szemléltetésképp:
8 év: GTX680, szóval a 600-asok.
14 év: 7600GT. Akkor jött be a 80nm-es gyártás. A 7800GTX még 110nm-en jött.

Rögtön 8-at érdemes venni a RTX3080-ból is, hogy 14 év múlva 2035-ben SLI-be még pont vigye a 32K-s videót akadásmentesen.

(#11) bitblueduck válasza [CS]Blade2 (#10) üzenetére


bitblueduck
senior tag

nem csak gaming van a világon. páromnak az új gépébe a régiből átvittem a gt710-et. az addig lesz használva amég
- el nem pusztul
- elég a teljesítménye (windows, általános böngészés, youtube, vlc)
- kompatibilis
- gépcserével bejön egy IGP ami jobb
Több mint 4 éve teszi a dolgát, és jelenleg nem indokolt a csere.
A szekrényben meg van nekem egy 9800GT, az pontosan arra jó, hogyha a videokarim kihullana, vagy cserélném akkor az átmeneti időszakban ad képet.Még akár egy kis Skyrim is elfutna rajta.

[ Szerkesztve ]

An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.

(#12) jerry311 válasza bitblueduck (#11) üzenetére


jerry311
nagyúr

Pont ugyanez lesz a sorsa a Radeon HD 7870-nek, meg az alatta szolgáló i7 2600k-nak.

(#13) huskydog17


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

A cikk végig azt próbálja/próbálta felém kommunikálni, hogy senki ne számítson asztali dobozos verzióra se a DG1-ből ,se a DG2-ből, azt legfeljebb az OEM-ek kapnak, de a notik lesznek fókuszban. Ezután találkoztam ezzel a cikkel. Ugyanazon a napon, mint a PH cikk és az Intel küldte el nekik a hivatalos infókat, köztük a két dobozos verzió képét.
Kár, hogy ezek lemaradtak a PH cikkben, szerintem érdemes lenne frissíteni a hírt.

A DG1 kártyák 30 wattos fogyasztási kerettel rendelkeznek, azaz ugyanannyi, mint a Geforce GT 1030-nál. A 4 GB-nyi LPDDR4-4266 VRAM valószínűleg valamennyire fékezni fogja a tempót, így kétlem, hogy eléri a GT1030-at tempóját, bár a DDR4-es 1030-as talán meglesz.
A GT1030-al ellentétben viszont a DG1 rendelkezik AV1 dekóderrel is (AVC,HEVC és VP9 mellett), szóval HTPC-be ez nem is lehet olyan rossz.

Árakat még nem tudni egyelőre. Amúgy szerintem a Colorful terméke hűtés szempontból brutál overkill, 30 Watthoz dual ventis hűtés, minek?

[ Szerkesztve ]

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#14) Yodafon válasza [CS]Blade2 (#10) üzenetére


Yodafon
senior tag

Akkor jelentkezek a lassan mar 11 evemmel :DD

I'm gangsta!

(#15) Darmol válasza jerry311 (#2) üzenetére


Darmol
senior tag

Naa, ne légy ilyen szigorú! Lehet, hogy még márciusban is lesz.
Mikor is dobták piacra? Fél éve? Ennyire durván hülyének nézni a vásárlóikat...
Nyilván tudják mit csinálnak, tehát nem minden alap nélkül.
Egyetlen előnyként emlegetett dolga, hogy van AV1 támogatása. Csak az Intel procik között van olyan, amelyik nem tudja röhögve kitolni magából. ;]
HTPC-t AMD alapon kell építeni, és nincs gond. :))
Ha másnak nem is, árversenyre talán jó lesz. Hajrá!

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#16) Z10N


Z10N
veterán

RT gyorsitas, de minek.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#17) KROK640 válasza bitblueduck (#11) üzenetére


KROK640
veterán

Nekem erre a célra egy HD6870 van félretéve.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.