Hirdetés

2024. május 31., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) WinstonWolf


WinstonWolf
senior tag

Ezt se hittem volna, hogy egyszer kimondom, de lehet visszasírjuk még a Knoxot!!!

WinstonWolf - A második farkas, aki sütni tud.

(#2) #16820480


#16820480
törölt tag

Volt már többször biztonsági szigorítás, igazán sosem tett be az egyedi ROM-oknak. Lesz továbbra is olyan telefon, ahol meg lehet oldani majd, egyszerűen nem olyat kell venni, ahol nem lehet.

(#3) [CsuCsu]


[CsuCsu]
őstag

Egyebkent ez valoszinuleg a mezei userek 0.01%-at (sem) erinti.

(#4) #06658560 válasza [CsuCsu] (#3) üzenetére


#06658560
törölt tag

Kivéve, ha egy gyárilag variált romot akár csak hiba/bug miatt értelmez hekkeltnek egy frissítés után.

(#5) H.Istvan25 válasza #06658560 (#4) üzenetére


H.Istvan25
senior tag

Nem hiszem. A gyártó leteszteli mielőtt kiad új rendszert, nem hiszem hogy ilyen lenne.

Amúgy a costom ROM dolog nagyon kevés ember érint, a tulajdonosok 99%-a azt se tudja hogy mi az

Huawei Mate 9

(#6) mg1992mg válasza H.Istvan25 (#5) üzenetére


mg1992mg
senior tag

Láttunk már jó kis bugos gyártói romokat is...

(#7) dutrás válasza H.Istvan25 (#5) üzenetére


dutrás
őstag

Nem volt alca 2s a kezedben.
Ne haragudj de hülye felvetéseid vannak.

P50 pro/P40 Lite

(#8) darvinya


darvinya
titán

Ez kicsit érthetetlen.
Eddig is összeomlott a rendszer, ha csak 1 összetevő nem stimmelt (pl: Framework-res apk jogai rossz).
Root jog kizárása már azért is lehetetlen, mert rendszer elemei így is használnak ilyet, e nélkül csak összeomlások lesznek minden ok nélkül.

WinstonWolf

És mi köze a Samu zárnak ehhez?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#9) Aryon87 válasza mg1992mg (#6) üzenetére


Aryon87
félisten

Pl a Sonynak? ;]

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#10) mjani1172 válasza #16820480 (#2) üzenetére


mjani1172
addikt

Nem hiszem hogy ebben igazad van.Engem mondjuk a romok nem érdekelnek,de lehet látni a google és a gyártók törekvését,hogy a telefon minél zártabb legyen, gátolva ezzel az élettartam lehetséges kitolását, legyen zárt fizikailag is(sd),és egyre több dolog hiányozzon belőle (infra). Pár év és nem lesz különbség ez és az alma között.
A kínaiak is azzal foglalkoznak hogy minél zártabb legyen,nem lesz olyan gyártó aki engedi a trükköket.

(#11) H.Istvan25 válasza dutrás (#7) üzenetére


H.Istvan25
senior tag

Volt 2S a kezemben. De arra nem is jött ki custom rom ha jól tudom. Ha meg jönne ki akkor se foglalkoznának vele a legtöbbe

Huawei Mate 9

(#12) etohun


etohun
aktív tag

Szerintem nem fog problémát okozni a custom romok készítőinek azt se tartom elképzelhetetlennek, hogy ezt a funkciót egy az egyben eltávolítják... ott nem mindig a stabilitás az elsődleges.

(#13) WinstonWolf válasza darvinya (#8) üzenetére


WinstonWolf
senior tag

Mondjuk eddig csak egy számláló ugrott, meg a garancia de ezek után lehet a telefon se fog elindulni, ha egyedi romot próbálna ki az ember.

Komolyan ennyire nem lehetett megérteni amit írtam?

WinstonWolf - A második farkas, aki sütni tud.

(#14) #16820480 válasza mjani1172 (#10) üzenetére


#16820480
törölt tag

Mondjuk a hardveres dolgok szerintem nem ide tartoznak. SD kártya már sok éve nincs egyik Nexusban sem, ahogy infra sem (most nem is emlékszem az volt-e egyáltalán valaha). Egyébként az SD kártya támogatása teljesen jó a 6.x-ben, de az más kérdés, hogy a gyártók fele képtelen beépíteni a rendszerébe, és csak szívás van vele.
Gyakorlati hátrány nem nagyon van mondjuk az SD hiányából, ha van beépített 128-as tárhely (ennél nagyobb kártya jelenleg amúgy se nagyon van), az infra meg rétegigény (nekem nem hiányzott soha).

(#15) joey04


joey04
titán

a buherátorokon kívül nem sok embert fog zavarni...

(#16) ANOka válasza mjani1172 (#10) üzenetére


ANOka
őstag

A Google másik oldalról meg nem azért sír, mint a fürdős k*rva, hogy a gyártók nem adják ki a (biztonsági) frissítéseket és nagyon töredezett az Android rendszer? :F :F :F

(#17) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

" az egyedi ROM-ok készítőinek a dolgát, hiszen ezek használata esetén az Android 7.0 érezheti úgy, hogy sérült az operációs rendszer integritása és meggátolja a telefon működését." - öőő, ha újra van húzva a ROM, akkor mit is érezhetne abból a legyalult rendszer:F? Ez csak az új knox lehet, ami számlálóugrasztás helyett a telót ugrasztja a kukába, miután azt rootolták.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#18) Graphics


Graphics
Jómunkásember

:D Google zárás?

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 91999 FT - ingyen szállítással

(#19) viktorhu válasza #16820480 (#14) üzenetére


viktorhu
veterán

Csak éppen android verziónként változnak az SD kártya jogosultságok (lásd régen sd-re telepítés engedélyezése, aztán kitkat és a szinte teljes lezárás, aztán nyalóka és az egyedi mappahozzáférés-engedélyezgetés, a hatosnál megint teljesen másképp van, sok gyártó is belepiszkál - ezt egyetlen alkalmazásfejlesztő sem tudja követni, aztán töltheted le az offline navi térképeit a belső tárhelyre.

(#20) icemad


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Rossz hír, nagyon rossz. Így is a normális használathoz kell a root, ha ez sem fog menni, akkor cumi lesz...
Meg érdekes lesz megnézni azt is, hogy ez mennyire befolyásolja majd a gyártók egyedi szoftverfelületét. Miui, emui, TouchWiz, stb... Azok eléggé belenyulnak a rendszerbe.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#21) t72killer válasza icemad (#20) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"Meg érdekes lesz megnézni azt is, hogy ez mennyire befolyásolja majd a gyártók egyedi szoftverfelületét. Miui, emui, TouchWiz, stb... Azok eléggé belenyulnak a rendszerbe." - elég egyértelmű, hogy a gyártói ROM-ok ugyanúgy fognak menni, mint eddig;).

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#22) SunyaMacs


SunyaMacs
aktív tag

Ezt patchelni fogják előbb vagy utóbb.

(#23) #16820480 válasza t72killer (#17) üzenetére


#16820480
törölt tag

A bootloader ellenőrzi, hogy a rendszer nem módosult-e.

viktorhu: MM-nál már lehet úgy formázni a kártyát, hogy a belső tárhellyel egynek lássa a rendszer, ehhez semmilyen támogatás nem kell a fejlesztők részéről, csak "okosan" az LG, meg Samsung kivette a funkciót, ha jól tudom :U

(#24) drfedayn


drfedayn
tag

XDAn elobb vagy utobb ki fogjak jatszani ezt is azert remelem nem kell majd vegbeltukrozes szeruen jatszadozni egy vacak rom cserenel. Igy is vannak mar olyan keszulekek ahol boven fel lehet ulni a szoporollerre. Meg a vegen visszamegyek wpre ;] ;]

Nem vagyok rasszista, mindenkit egyformán utálok

(#25) EndR válasza #16820480 (#23) üzenetére


EndR
tag

Ez a portable storage az egyik legsunyibb sd-kezelés. Ha nem mentedd a kártyád adatait és véletlenül beüt a krach, a titkosítás miatt egy hard reset után mindenednek búcsút mondhatsz... :(((
(sajnos saját tapasztalat)

3210 > R320s > OT 715 > J6 > MY X-6 > 6230 > N95 > N8 > M5 > 9 > S20FE

(#26) atike


atike
nagyúr

Tégla 2.0

(#27) savoo


savoo
addikt

Android, és a biztonság még mindig vicces egy mondatban. ;]

[ Szerkesztve ]

(#28) t72killer válasza savoo (#27) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Idióta user nélkül nem rosszabb, mint a többi. Bár tény, ha WP-m lenne, akkor nem gondolkoznék mobil vírusirtón és hasonlókon:Y

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#29) anorche1 válasza EndR (#25) üzenetére


anorche1
őstag

+1, ezt már én is kipróbáltam :(

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#30) atike válasza t72killer (#28) üzenetére


atike
nagyúr

Nem kell vírusirtó ha csak legálisan a Play áruházból telepítesz. Annak csak akkor van értelme, hogy külső apk-kat is telepítesz...

(#31) t72killer válasza atike (#30) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"Nem kell vírusirtó ha csak legálisan a Play áruházból telepítesz."

Igaz, régi sztori...

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#32) Fall-N válasza drfedayn (#24) üzenetére


Fall-N
veterán

Ezért nem kell venni olyan telefont, ami egy rakat 💩. Akkor nincs szívás vele és akkor jó a gyári ROM is.

Nem tudom miért kell fikázni, de jó a Lollipop óta az SD-kártya kezelés is. Legalább engedély nélkül nem tudják tele szemetelni az alkalmazások. Aminek meg kell a jogosultság, annak meg betallózza az ember a külső kártyát. KitKaten tényleg rosszul volt megoldva. SD-re pedig nem érdemes amúgy sem átrakni az alkalmazásokat, csak lassulnak tőle. Tudom hogy szeretnek spórolni a gyártók a tárhely méretén, de tényleg csak a képek és videók tárolására való igazán a microSD.

Ez az újítás még csak azoknak fog fájni - bár úgyis ki lesz játszva előbb-utóbb - akik root meg custom ROM függők.

@t72killer: Vírus nincs csak agresszív reklám alkalmazások. Ezért kell tájékozódni telepítés előtt, nem csak felrakni minden alkalmazást.

[ Szerkesztve ]

(#33) atike válasza t72killer (#31) üzenetére


atike
nagyúr

Igen, elég régi, azóta elég sok dolog változott - ebben az esetben jó irányba. :)

...és nem utolsó sorban telepítéskor a rendszer kiírja, hogy mihez is akar hozzáférni az az adott program. Ezt azért összevetve egy adott telepíteni kívánt program funkciójával azért ki lehet nagy arányban szűrni, hogy kell-e az nekem vagy nem... :)

[ Szerkesztve ]

(#34) bostone


bostone
addikt

A custom rommal terhelt mobilokat előbb-utóbb kizárja a google a rendszerből.
Ez a vita is csak egy vihar a lavórban.
Vagy elfogadod, vagy választhatsz másik platformot.

(#35) atike válasza bostone (#34) üzenetére


atike
nagyúr

Na ja. Csak épp a custom romokkal lehetett pótolni sok gyártó "lustaságát" és el lehetett érni régebbi (vagy éppen csak valami miatt mellőzött) telefonokon is újabb Android verziókat és/vagy frissítéseket.

Mire váltasz? WP-re....? :F iOS-re...? :Y

(#36) t72killer válasza atike (#33) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igen, ennek utánajárok minden appnál. Az aggasztó, hogy néha teljesen legit appok is nekiállnak egyre agresszívebben hirdetni és totál irreleváns dolgokhoz akarnak hozzáférni. Sokáig kedvenc volt az oruxmaps, de nekiált kontaktlistához, híváslistához stb hozzáférést követelni - amihez egy túragps proginak semmi köze - ígyhogy új jelöltet keresek.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#37) atike válasza t72killer (#36) üzenetére


atike
nagyúr

Ennyi. Odafigyelés (ismétlem, csakis a Playes telepítésknél) és mindjárt semmi értelme vírusirtónak. :) Simán meg lehet találni a megfelelő programot egy adott problémára legtöbbször ingyenesen is, de ha az ember hajlandó rá áldozni esetleg akkor meg főleg... :)

(#38) peti_s válasza dutrás (#7) üzenetére


peti_s
addikt

Nekem volt, csak pontosan tudtam mire számítsak ezért nem frissítettem. :D

(#39) weberzolee válasza t72killer (#36) üzenetére


weberzolee
aktív tag

amiért a névjegyzéket kéri szerintem:
With OruxMaps you can:
...
- Share your position with other people

az meg simán lehet, hogy a hívás/kontaktlista egy jogosultság. még 2.3-nál volt olyan (azóta nem írtam Android alkalmazást), hogy egy valamire kértem jogot, de 2/3 dologként írta ki telepítéskor, mert kapcsolva voltak.

vagy lekezeli a bejövő hívásodat, miközben navigál az előtérben.

ha mondjuk egy számológép akar hozzáférni a galériához, az már jóval gyanúsabb :))

[ Szerkesztve ]

(#40) Ricardo


Ricardo
félisten

Erre kíváncsi leszek. Egyre fontosabb az adat biztonság, így egyre jobban odafigyelnek rá.

(#41) #16820480 válasza EndR (#25) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ne haragudj, de ez user error :U Szokás mondani, hogy az olyan adat, ami csak egy másolatban van meg, az nem létezik. Ha fontosak a cuccaid, akkor tessék rendszeres mentést készíteni róla. Nekem a névjegyek, emailek, stb az felhőben van, a fotókat meg Onedrive szinkronizálja, amint Wi-Fi kapcsolat van. És ez még mindig elég alap felállás, lehet komolyabban is venni az adatbiztonságot. Ha most átmenne egy úthenger a telefonon, semmi értékes adat nem veszne el róla.

(#42) Telefonőrült


Telefonőrült
tag

Ha az eredeti gyári ROM van a telefonon de rootolva van, akkor már nem fog működni majd a 7.0-val?

(#43) bostone válasza atike (#35) üzenetére


bostone
addikt

Nem a romolók a célcsoport. A vásárlók java nem is tudja melyik android verzió fut a készülékén.
Maga az android sem egyértelműen a fejlődés felé halad, mégis népszerű.

A wp előtt nagy lehetőségek vannak, ha nem pukkasztják ki a lufit.
Ios felhasználók zöme elégedett azzal, amit megenged neki az apple.

(#44) t72killer válasza bostone (#43) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"Ios felhasználók zöme elégedett azzal, amit megenged neki az apple." - a WP és a nem-rootolt droid se ad sokkal több szabadságot az almánál. Manapság inkább ízlés kérdése, milyen telót vesz az ember.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#45) Pompi válasza t72killer (#44) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

"a nem-rootolt droid se ad sokkal több szabadságot az almánál"

khm. na-na-na, azért ez barokkos túlzás azért így ebben a formában. hirtelen felsorolni is nehéz lenne mennyi mindent meg tudsz csinálni nem rootolt droidon, mint iosen.

[ Szerkesztve ]

Feel Good Inc.

(#46) t72killer válasza Pompi (#45) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Sose volt IOS-em, úgyh élesben nem tudom :B Mondjuk az r=1 user mit csinál: letölt pár appot, kicsit variálja a képernyő elrendezését és használja a telefont. Neki túl sok különbség nem lesz az oprendszerek között.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#47) gusthy


gusthy
veterán

Akárhogy is olvasom, ebből, amit a hivatkozott cikk ír, nem jön ki az, amit a mobilarena következtet. A fájlrendszer írása nyilván csak "legális" műveletekkel történhet eztán, de ez senkit nem fog megakadályozni semmiben, főleg, ha van nyitott bootloader. Ha meg nincs, akkor eddig se tudtad módosítani a system.img-t.

(#48) drfedayn válasza Fall-N (#32) üzenetére


drfedayn
tag

Sosem hasznalnek gyari rommal droidot (kivetel nexusok).. mindegy h 20er veszem a kinai piacon vagy 220ert s7et. Es nem azert mert flancolni akarok hanem ruhellem azt ahogy belenyul a cegek 95%a rendszerbe. Illetve megszoktam CMen 1-2dolgot :D es nem nem akarok iosre menni illetve wpt sem elsodleges telonak.

Nem vagyok rasszista, mindenkit egyformán utálok

(#49) Pompi válasza t72killer (#46) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

"kicsit variálja a képernyő elrendezését"

Ok, ilyet ios-en nem csinál a user. kapasbol. de no offense, nem bántani akarom a rendszert, használom mind a kettőt, csak az előző allitasodon néztem egy nagyot, azért írtam.

Feel Good Inc.

(#50) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

A biztonság nevében legközelebb, már csak annyit enged a telefon, hogy felhívjuk a "112"-őt. Persze ők a fingodat is kielemzik a Google-nál.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.