Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) nagash


nagash
senior tag

Tanított engem a BMF-en, nagyon nagy arc! :R

Nekem is van Cyrix-em és még egyéb, kihalt CPU és társai.

Knoblauch macht einsam.

(#2) .mf


.mf
veterán

Erre egy múzeumot kéne alapítani

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#3) Angel1981 válasza nagash (#1) üzenetére


Angel1981
veterán

Pont ezt akartam írni, de megelőztél! :)
Mindig így jött be a terembe: "Köszöntöm a csapatot!" :)

(#4) atike válasza .mf (#2) üzenetére


atike
nagyúr

Igen. Maximálisan egyetértek. NAGYON komoly gyűjtemény!

(#5) Mooka-Miki válasza Angel1981 (#3) üzenetére


Mooka-Miki
senior tag

S ahogy tud beszélni az ilyen régi eszközökről és amikor előadja az informatika-történeti anekdotáit, az valami nagyon jó. :)

(#6) mrsza


mrsza
csendes tag

Nagyon jó tanár, nagyon sok érdekesebbnél érdekesebb történettel és hatalmas tudással.
Én kedveltem is az óráit. :)

(#7) ko9


ko9
addikt

Remélem tényleg nem az utolsó lesz :R

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#8) Srodney


Srodney
senior tag

ohhh de megnéznék egy ilyet,a video jo reklám lenne egy ilyen múzeumnak...

(#9) icons


icons
addikt

Valóban zseniális gyűjtemény és tanár, minden egyes darabról órákat tudna mesélni (úgy, hogy nem alszol el közben).

(#10) Lenry válasza .mf (#2) üzenetére


Lenry
félisten

Szegeden van ilyen múzeum, de sajna annak sincs méltó helye: a volt szovjet laktanyában van "elszállásolva".

volt is róla itt cikk

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#11) nagash válasza Angel1981 (#3) üzenetére


nagash
senior tag

Igazából sajnálom is, hogy "előbb befejeztem a sulit, mint hogy kijártam volna"...

Knoblauch macht einsam.

(#12) NeoExDeath


NeoExDeath
aktív tag

Engem is tanított :)

Pár éve kb. múzeummá alakította a szobáját (a videó is ott készült), és a folyosóra is szerelt egy kiállítási felületet. Kb. havi szinten cserélgette benne a kiállított tárgyakat.

(#13) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

:megemeli kalapját: :tisztelettel meghajol:

https://www.coreinfinity.tech

(#14) bacsis


bacsis
Közösségépítő

magamat látom 25 év múlva :R

(#15) Erasmus válasza bacsis (#14) üzenetére


Erasmus
őstag

:) ja, nekem is eszembe jutottál

(#16) iSonic


iSonic
addikt

Mostani IEA tanárom ^^. iszonyat jó órákat tart <3

(#17) bacsis válasza Erasmus (#15) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Jöhettek hozzám is, tudnék mutatni elég komoly tutiságokat :B

(#18) Erasmus válasza bacsis (#17) üzenetére


Erasmus
őstag

oké, megyünk. a többit majd levélben.

(#19) Synthwave


Synthwave
HÁZIGAZDA

Zsír gyűjtemény. Igazán átruházhatná rám. :D Mondjuk a riporter nem tűnt túlságosan lelkesnek...:(

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#20) b4zsi-


b4zsi-
őstag

Jó nagy munka lehetett ezt a gyűjteményt összehozni!!!!Gratulálok a munkához és a kitartáshoz :)

(#21) Franklin


Franklin
addikt

A 104 magos proci nagyon durva!!!

Crysist kihallytccsa-e? :-D

(#22) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Nem semmi gyűjtemény, és télleg nagyon érdekesen mesél. Én nagyon kíváncsi lennék még rá, szóval hajrá azzal a riportsorozattal! :)

(#23) D.Orion


D.Orion
veterán

[94.5%] Jóhogy

[3.5%] Talán

[2.0%] Nem

A nem-re szavazók egyáltalán minek járnak fel ide cikkeket olvasni? Pláne egy ilyet minek nyit meg, ha nem is érdekli?

(#24) 04ahgy


04ahgy
nagyúr

+1 Like. Egyebet nem tudok elmondani! :R

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#25) Apolitosz


Apolitosz
csendes tag

látom többen vagyunk itt akiket tanít/tanított :)
nagy respect a tanár úrnak :)

(#26) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Az a proci...Tejóég. :Y :R

Live-Die-Respawn

(#27) Bici


Bici
félisten

"Az Óbudai Egyetem informatikai karán oktató Kutor László Magyarország egyik legjelentősebb informatikatörténeti gyűjteményének tulajdonosa. Közel negyven éve – amióta 1974-ben tanítani kezdett az elődintézmény Kandó Kálmán Műszaki Főiskolán – gyűjti a számítástechnikához közvetve vagy közvetlenül kapcsolódó tárgyakat. Kezdetben azért szedte szét a komputereket, mert meg akarta érteni a felépítésüket, működésüket, később szisztematikusan is elkezdte gyűjteni az alkatrészeket, teljes számítógépeket."

Na, ezért nincs a sulinak rendes gépparkja. :DDD

Amúgy viccet félretéve, engem is tanított, és nagyon szerettem, bár akkoriban elég langyosak voltak az órák, jobban szerettem volna többet tanulni kevesebb mesével. :)

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#28) netpeti98


netpeti98
addikt

Szép gyűjtemény (múzeum is lehetne) :K
Várom a sorozatot pedig érdekelne. :K

Üdv netpeti98

[ Szerkesztve ]

(#29) Sweet Lou 6 válasza bacsis (#14) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

rögtön ugyanez jutott eszembe, mikor olvastam :K

sweetlou6.wordpress.com

(#30) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

...és akkor anyám izélgat, hogy sok régi cuccom van :D

Respect a cuccért, és hát remélem lesz is a történetből valami!

Mutogatni való hater díszpinty

(#31) hcl válasza Lenry (#10) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Én meg jártam ott vagy 10 éve ;)

Mutogatni való hater díszpinty

(#32) punk17


punk17
aktív tag

Tényleg nagyon jó tanár, és szerintem a NIK-en az egyik legjobb, mellesleg nagyon segítőkész és hatalmas koponya :R :C

Oneplus 3T | Apple iPad Air

(#33) M3Ny3'T


M3Ny3'T
senior tag

Hehh...szép gyűjtemény! :)
De itten nálam is van ám egy RAMAC (mondjuk az 2,5MB-os)! :DD :DD :DD

Skype-on lány az informatikusnak: Milyen színű a szemed? Informatikus: #0034ff

(#34) gabó


gabó
tag

Okvetlenül folytassátok! Sokkal több ilyen kvalitású ember kellene minden területen.

Nekem8

(#35) kmisi99


kmisi99
addikt

Fú de kíváncsi lennék egy folytatásra akár több órányi videó anyagot is szívesen megnéznék rohadt érdekes dolgai lehetnek.

(#36) kutkut


kutkut
addikt

Up a tanár úrnak! :DDD

Meizu MX3 32GB

(#37) Freepunk


Freepunk
csendes tag

Az a vicces, hogy pár év múlva tényleg mosolyogva nézegetjük egy hasonló múzeumban a mai legkeményebb i7-et.

A Prohardver fórum olyan mint a templom: sokan csak akkor keresik fel, ha baj van... :)

(#38) Khan13


Khan13
senior tag

Tiszteletreméltó nagy koponya a tanár úr, örülök, hogy tanít.
Viszont IEA helyett lehetne inkább ilyen mesélős óra :DD Huszonharmadjára megtanulni ugyanazt nem vicces annyira (tudom, nem mindenki jött a Neumann karral azonos nevű szakközépből :) )

(#39) Tubica


Tubica
senior tag

Ha megismerkedne Bacsis kollégával :D jajj lenne :) :D

Amúgy, tényleg óriási a gyűjteménye :) :C :C :Y :R

Tubica: A tubásokra kitalált vicces meghatározás.

(#40) Z-77


Z-77
tag

Az tényleg érdekes, hogy a - jelenleg - 2,3%-on álló nemmel szavazók miért járnak fel ide egyáltalán. De én tudni vélem,hogy ez a konkurencia szavazóbázisa! :D Kevesen vannak.

Na hogy on is legyek, ha tényleg nem értettem félre, a Cyrix 6X86-okat is arany árban mérik? Nekem van egy 6X86 MX PR150-esem, szívesen felajánlom Tanár Úrnak a múzeumába ingyen és bérmentve. Nála jobb helyen lenne mint az én fiókjaimban. Van még IBM 540 MB-os merevlemezem működőképesen, meg Intel 386-os és 486 DX4-100-as prockóm is, EDO és SIM ramok is. Mindet elküldöm neki ha érdekli. Vagy ha tényleg lenne riportsorozat, elküldöm az ITCafé szerkesztőségébe és majd ők átadják neki :D

Tiszteletem a profi gyűjteménynek és a gyűjtőnek egyaránt!

(#41) RaZroX


RaZroX
addikt

Hát engem ez nagyon lekötött :D Nagyon várom a következőt!!! :D Lehetne az IT Café TV főszereplője :DDD

This is the way

(#42) Narxis


Narxis
nagyúr

Remélem lesznek még ilyen videók, leesett az állam mikor az "első HDD-t" mutatta meg. :D Basszus akkoriban az informatikusoknak nem nagyon kelhetett kondizni járni. :D

Thanos was right.

(#43) cashzoli


cashzoli
aktív tag

Hatalmas respect! Pont az OE-n akarok továbbtanulni:)

+20 piros pont a régi oldalról. || Makulátlan, persze. No de mi az a makula?

(#44) germanh


germanh
senior tag

Legjobb tanár OE-n, hozzá még be is jártam előadás, mert érdekes volt. :R

Enjoy the pain!

(#45) Atos23


Atos23
senior tag

Ez igen, latszik rajta, hogy jo ember, es jo tanar, minden tiszteletem a cikkert es a videoert :R

(#46) cashzoli válasza germanh (#44) üzenetére


cashzoli
aktív tag

Pont ő tartott előadást nyílt napon az informatika fejlődéséről, természetesen CPU-k (és csíkszélességeik csökkenése) alapján vezette le:D

+20 piros pont a régi oldalról. || Makulátlan, persze. No de mi az a makula?

(#47) 8nemesis8


8nemesis8
veterán

Szép gyűjtemény. Ha Szegeden jártok akkor láthattok hasonlót infó múzeum néven csak sajnos nem azon a szinten. Rettentő sok hardver között lehet barangolni :)

(#48) Pr0GrEsSiVe

az 50kb hard disk mindent vitt :D

(#49) gaborbol


gaborbol
őstag

Engem is tanított anno a KKMF-en, tényleg jó fazon.

Emlékszem egyszer éppen előadást tartott amikor egy apró kis bogár repkedett az írásvetítő felett majd egyszer csak leszállt rá, kuncogás a padokból egyből, ő meg mintha csak az előadás része lett volna: (nem tudom szó szerint idézni sajnos, de valami ilyesmi volt)

Gondoljanak bele, mennyire összetett-bonyolult dolog lenne megépíteni még akár ezt a pirinyó bogarat is alkatrészekből. Alapvető életfunkciók, lát, repül, elvan a maga kis világában hát nem csodálatos a természet, hogy képes volt mindezt megalkotni ilyen kis méretben?

Mindenki elgondolkodik, tök csönd a 400 fős előadó teremben, majd megválaszolta a saját kérdését.

Erre én meg azt mondom: Na és ?! És miközben ezt kimondta, láttuk a falra kivetített képen keresztül, ahogy a mutatóujja megindul a bogár felé, és lenyomja mint a bélyeget.

Hát eszméletlen vicces volt, lehet így annyira nem jön át, de szakadtunk a nevetéstől, persze az is kiderült, hogy a valóságban nem nyomta szét a bogárkát, hanem elé tette az ujját, csak úgy látszott a kivetítőn, szóval még erre is figyelt.

(#50) HXY


HXY
addikt

Na megy készülök, mert most lesz vele órám :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.