Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) banhammer


banhammer
veterán

Nem azert olcso a bolt mert AFA csalok hanem, just in time szerzik be az arut, nincs konkret arukeszletuk raktaron.
Bemesz az utcarol az IPON-ba es azonnal nem tudsz venni semmit.

BTW
Ha AFA csalo lenne az IPON mar reg lecsapott volna ra a NAV.

[ Szerkesztve ]

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#2) Szatyor95


Szatyor95
aktív tag

Ezeket én is szoktam szeretni. Utána meg megy át a vevő a másik helyre, miközben az ottani eladókat sértegeti egy másik miatt (kinek nem inge).

Nyugodj békében Integra!

(#3) #72042496 válasza banhammer (#1) üzenetére


#72042496
törölt tag

A JIT mást jelent, de amúgy igaz hogy készlettartási költségek nélkül olcsóbbak tudnak lenni. Arra nem látok rá, hogy mindemellett hogyan könyvelnek.

Az Experttel pedig ezek szerint semmit sem vesztettem. Lehet csak rossz napja volt az eladónak, csak ezt akkor sem szabad, hogy a vevő érezze.

[ Szerkesztve ]

(#4) Kakumix válasza banhammer (#1) üzenetére


Kakumix
senior tag

Aquaban jártál már? Szerinted áfacsalók? Ha nem akkor mi a magyarázat arra, hogy 1-2 évente más cég van az üzlethelyiségben, ugyanazokkal a dolgozókkal és ugyanazzal a boltnévvel, de időnként felkerülnek a NAV adótartózók listájára majd hirtelen változik a boltban működő cég? Egy dolog írható a javukra, hogy a cégváltás nincs kihatással az eladott cuccok garanciális ügyintésére.
PCX legelső amivel lehet tesztelni, hogy adócsaló-e a cég az SD kártya. PCX lista elején 3698Ft 16GB Kingston, ugyanezt beírva az Ebay-re kb. 1700Ft a legolcsóbb, ránézésre erős gyanúm támad, hogy hamisítvány. Erre rájönne az Artisjus sarc 1662Ft, amire még rájön a köztudottan alacsony 27% ÁFA, ami így 4270Ft-ra jön ki, de a PCX-nél jótékony milliomosok dolgoznak, ezért haszon nélkül árulják a cikkeket, sőt ~570Ft-ot még ki is fizetnek helyetted. Biztos mindent korrektül csinálnak, ugye?

ui.: Ha valakinek nem tetszik, hogy a PCX-et írtam a példába, az mehet a modikhoz és kiszerkesztheti, mert ugyanez a nagy és népszerű budapesti boltokra mind igaz (népszerű=olcsó vagyis olyan mint a PCX).

Ha AFA csalo lenne az IPON mar reg lecsapott volna ra a NAV.
Nem igaz, csak ismeretség kérdése és simán működhet zaklatás nélkül évekig, míg az adóhátralék csak nő, majd egyszerűen eladják a céget valami hajléktalannak és kész

[ Szerkesztve ]

Legyen szép napod!

(#5) ncsicso válasza Kakumix (#4) üzenetére


ncsicso
tag

Egyszer egy haver mondta, amikor a számítógép vásárlási terveimről meséltem (kivételesen saját részre), hogy van egy cimbije, akinek volt egy számítógépeboltja, de az bezárt. A nagyker-hozzáférése még megvan. _Nosza lássuk. Elvitt a srác (mellesleg látásból és egy-két szó erejéig én is ismertem) a Demand2000 nagykerbe, megnéztük az árakat, és nem vettem semmit. Ugyanis majdnem ugyanazok az árak voltak mint az I betüs cégnél, néhány százas néha fel - néha lele, annyiért nem kellett. Úgy voltam vele, hogy ha garanciális ügyintézésre kerül a sor, ne kelljen nekem még más ember után futkosnom. Érdekes...

De őszintén? Lesz@rom. Túl a felháborító mértékű ÁFÁn, (már az ÁFA létjogosultsága is megkérdőjelezhető szvsz) akármelyik nevesebb boltban voltam (Aqua, PCX, Ipon - hogy csak ezt a hármat említsem) mindegyikben számlával, garancialevéllel kaptam meg a cuccot. A továbbiakban nem az én dolgom, hogy az államháztartással hogy rendezik a dolgaikat. Pláne az amerikai kitiltási ügy kavarta botrány árnyékában...

A "kedves" eladó viselkedése pedig szerintem sem megbízhatóságot, sem korrektséget nem árasztott. Még szakértelmet sem. Kimaradt a bejegyzésből, hogy amikor drágállottam a 35-ezres routert, azzal jött hogy a gigabites routerek ennyibe kerülnek, szóval teljesen hülyének nézett.

ha véleményed van, ellenséged is van

(#6) adrian360


adrian360
őstag

Voltmár a magyar pcbolt történelemben nem egy olyan eset hogy országos hírű bolt megbukott, mistral bluefish.,,
biztos hogy az aqua-nál sincs minden rendben, nem hiába nem volt évekig kártyás fizetés(talán még most sincs) és pénztárgép, csak egy pénzkazetta .

(#7) tDr1v3r válasza Kakumix (#4) üzenetére


tDr1v3r
veterán

K*rva lassú volt nálunk az Aqua... cégre lett véve videokártya, rossz típust küldtek ki, 1 (!!!) hónap alatt tudták visszautalni az árát. És ezt is úgy hogy 4x kellett betelefonálni a könyvelőnknek (nekem szerencsére csak 2x), számtalan e-mailt küldeni és a végén fenyegetőzni... nálam enyhén szólva is lejáratták magukat, kerülöm őket mint a leprást.

Nem tudtam hogy ezért váltogatják a nevüket, de hab a tortán.

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#8) ncsicso válasza adrian360 (#6) üzenetére


ncsicso
tag

A KP-s fizetést nem csak az AQUA preferálja. A pc-piacon nagyon alacsony árréssel kénytelenek dolgozni, a kártyadíj pedig erősen csökkenti a hasznot. Mennyi is, egy vagy két százalék?

tDr1v3r

Telefonnal jártam hasonlóan. A pénzvisszafizetési határidő 30 nap, azt a kereskedők határozottan be is tartják, illetve túl is lépik. Szerintem direkt. Telefonáljunk, emailezzünk, idegeskedjünk...

ha véleményed van, ellenséged is van

(#9) tDr1v3r válasza ncsicso (#8) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Akkor is amikor az ő hibájuk? iPon szó nélkül küld érte futárt, bevizsgálja kb. egy hét alatt és visszautalja.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#10) ncsicso válasza tDr1v3r (#9) üzenetére


ncsicso
tag

Ja, így is lehet... :))

ha véleményed van, ellenséged is van

(#11) Met


Met
nagyúr

Nem csalnak áfá-t hanem azzal trükköznek hogy valamelyik szomszédos országban van a székhely és máshogy fizetnek ide sarcot.
Nem tartanak fent sok csillivilli boltot sok alkalmazottal.
Így tudnak olcsóbbak lenni, van IT-s ismerős, Ő is sokszor náluk vásárol mint cég mert olcsóbb mint a nagykerek.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#12) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Kicsit Intel copy ez a reklám.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#13) merkucyo


merkucyo
aktív tag

Amugy a kisebb gsm-k is egyértelműen játszadoznak az áfával, nem csak a nagyokat kell itt fikázni.

De legyünk őszinték . Van köztünk olyan aki 20%-al többet fizetne a termékért ha azt egy újszülött ártatlan báránytól veheti meg ? - Persze, egy 3.500 ft- os pendrivenál senkit nem érdekel.
De egy laptop vagy Tv esetében ahol sok 10.000Ft a különbség senkit nem fog érdekelni az, hogy milyen áfacsaló az XY, a bárány meg mehet a bográcsba :)

Vágjátok ki az erdő leghatalmasabb fáját ezzel a kis heringgel !!

(#14) Simi87 válasza merkucyo (#13) üzenetére


Simi87
senior tag

ahha. mi pl az iPhone-okat szinte csak (megbízható) neppertől vesszük, és így 0%-ás, mivel magánszemélytől van. hozzáteszem ezekkel a telefonokkal nincsenek olyan gondok, mint a nagykeresekkel. (külföldi függőből nyitott, újracsomagolt, cserélt...) A tartozékoknál pedig kifejezetten könyörögni kell a nagykereseknek, hogy adjanak számlát, mert mi frankón szeretnénk játszani. tehát a gsm bizniszt nehezebb full legálba csinálni, mint sunyiba. :) Ezt kéne a sok dédó buksijába beleverni, hogy nem minden kisbolt sufnigsm, inkább a nagyok között kéne körbenézni. Ha én kirakom az 5S-t 155-ért, akkor az bontatlan dobozos, tényleg gyári független, de a borjú felmegy árgépre pl.és ott van az angol nyitott telefon 135-ért minden nélkül, ez persze csak a helyszínen derül ki. utána pedig fikáz mindenkit, hogy az összes bolt ezt csinálja. :W :W :W álá 5C / 5S fórum.

(#15) merkucyo válasza Simi87 (#14) üzenetére


merkucyo
aktív tag

Azt azért tudjuk, hogy csak azert mert te veszed le a foliát a gépről még lehet benne sumákolás jócskán, de onnatól, hogy beregeled az iPhone garit és te bontod ki, kapcsolod be először már senkit nem érdekel szvsz.

Szerk:

De a 135 ért akkor kicsomagolt, meg nem európai gagyi kínai töltvel bolti garival stb. ezt a tipikus buta kapzsi akkorisátb.... Gsm-ek módszere.

[ Szerkesztve ]

Vágjátok ki az erdő leghatalmasabb fáját ezzel a kis heringgel !!

(#16) ivana válasza merkucyo (#15) üzenetére


ivana
Ármester

Blahán az aluljáróba az arabok :D Na azok nem tudom honnan szedik a cuccot, de nagyon érdekes áraik vannak :)

(#17) Simi87 válasza ivana (#16) üzenetére


Simi87
senior tag

Letennèd a hajad, ha tudnàd hogy a nagyobb cègek mit művelnek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.