Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Kérdés feltevése előtt kérlek olvasd át figyelmesen az alábbi leírást!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15801) z123456789 válasza z123456789 (#15799) üzenetére


z123456789
addikt

Tegnapi szertelenségemben, és tehetetlenségemben 0-ra redukáltam az egyik 4TB-os vinyó tartalmát, szóval gondoltam , akkor már a másikat is legyalulom, és előről kezdek mindent. A Windows-on keresztüli diagnosztika problémákba ütközött, nem tudtam az EXT fájlrendszert beolvasni, a Linux Live módok meg egész egyszerűen nem indultak el. Biztos nálam van a hiba, de ennyi időt sem akartam rá szánni, csak bíztam benne, hogy meg tudom okosan oldani. Hát okosan nem ment, maradt a biztos.

Megoldás: Új Windows-t telepítettem, és megcseréltem a két meghajtót a NAS-ban. Mindegyiket leformáztam, új kötetként létrehoztam. NFS beállítva, médialejátszó látja, játsza, Windows-on tudom csatolni, látja, eléri. Még... Kíváncsi vagyok, hogy meddig tart? Ha megint beüt a krach, akkor valószínű hogy a NAS-sal van a baj, vagy esetleg tényleg a korábban egyesként használt meghajtóval.
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a sok segítséget itt és PM-ben is, ismét bebizonyítottam, hogy kevés vagyok a Linux-hoz. Ha akad egy kis időm, azért Windows mellé megpróbálok egy Linux-ot feltelepíteni. ;) Fúrja az oldalamat a kíváncsiság. :)

Köszönöm mégegyszer. :R

(#15802) #75604736


#75604736
törölt tag

Sziasztok.

Van egy kis problémám az eddig hűségesen szolgáló nsa-310-emmel.
Nem variáltam eddig túl a beállításait. Elvagyok a gyárival. Igazából a lényeg, hogy a transmission fusson rajta. Eddig egész jól ment, nem terhelem túl max 40-50 torrent van és max 2-4 letöltés megy egyszerre.

A prociterhelése sosem volt túl magas, mostanában azonban a transmission teljesen megfekteti. A proci 90-100% körül megy. Már egy letöltésnél is. Az sem segít ha eltávolitom az összes torrentet és csak egy fut.

Ötlet?

(#15803) stroge


stroge
csendes tag

sziasztok,

valakinek van ötlete, hogy ezt a felületet melyik mediaserver adja? egyszercsak ez jelent meg, de nem írja sehol, hogy miez. köszi!

(#15804) Tonyk válasza stroge (#15803) üzenetére


Tonyk
veterán

Ez a nas mobil böngészővel elérhető felülete, tehát egyik mediaserver sem

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#15805) stroge válasza Tonyk (#15804) üzenetére


stroge
csendes tag

köszi! azért lepett meg, mert nem láttam még, a mobil felület eddig az a szürke hátterű használhatatlan felület volt.

(#15806) z123456789 válasza stroge (#15805) üzenetére


z123456789
addikt

Fú de utálatos, hogy azt nem bírják megcsinálni, vagy egy normális applikációt hozzá. :((

(#15807) noxika72 válasza Mr Dini (#15593) üzenetére


noxika72
tag

Hello Mester,

Eljutottam "It works!" ig

Hogyan tovább?
Vagy valamit átfutottam és nem találtam meg a step by step how to -t :)

köszike

(#15808) Mr Dini válasza noxika72 (#15807) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog (1)

Szia!

Abban a hsz-ben, amire válaszoltál, csak arra voltam kiváncsi, h van-e értelme róla cikket írni, vagy sem.

"Érdekel valakit? Mert akkor készítek egy rendes apache csomagot és írok róla egy HOWTO-t."

Tehát nincs még step-by-step howto, de nemsokára meg fog jelenni. Már csak a főszerkesztőnek kell átnéznie. Szóval azt javaslom várj egy picit még vele, vagy ha gondolod a Google segíthet beállítani egy alap webdav szervert, de akkor Neked kell összeszedni az infómorzsákat. Segíteni viszont most nem tudok személyesen péntekig, max fejből... :(

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#15809) noxika72 válasza Mr Dini (#15808) üzenetére


noxika72
tag

köszi köszi, nekem ráér, tudok várni :)

(#15810) S-kami


S-kami
újonc

Sziasztok!

Látom, még sokan nem is hallottak róla.

Magyar Puppy linux oldal, cikkek, leírások és fórum:
http://skamilinux.hu/

Várunk mindenkit nagy szeretettel!

Puppy linux, mert megérdemlem!

(#15811) #79335424 válasza S-kami (#15810) üzenetére


#79335424
törölt tag

Pedig bőszen terjesztem az igét! :) A Jemimah -féle Puppeee óta vagyok fan. Ha a nickedből jól következtetek, akkor egy puppy -gurut üdvözölhetünk köreinkben. :R Ez jóóóó! :C

[ Szerkesztve ]

(#15812) S-kami válasza #79335424 (#15811) üzenetére


S-kami
újonc

Óh! Ezúton is köszönöm az igehirdetést!
:D
Nem, sajnos guru nem vagyok, de a projektet én üzemeltetem, igyekszem megtenni mindent, hogy elérjen mindenkihez, de még mindig meg szoktam lepődni, mikor keresik a magyar verziókat, sajnos nem tudom mit tegyek még.

A múltkor is a dirtywindows oldalon láttam, hogy valaki az angol oldalról töltött le cd -t aztán próbálta állítgatni... :W
...és többen is a külföldi oldalt javasolták...

Egyébiránt én is nagy puppy fan vagyok, de azért igyekszem követni a többi disztrót is, csak azok nekem túl nagyok és lassúak, nekem meg nagyon öreg gépeim vannak, úgyhogy a puppy marad.

Puppy linux, mert megérdemlem!

(#15813) Mr Dini válasza S-kami (#15812) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog (1)

Nem szeretnék itt nagyon offolni, de érdeklődnék, hogy miben tud többet a Puppy disztró pl egy Debiannál. Mert annó egy régi 550-es HP laptopra tettem fel a Puppy-t kipróbálásra, de nekem annyira nem jött be. Mondjuk lehet, h azért, mert amikor én elkezdtem linuxozni, akkor még messze nem tartott itt a fejlődés és akkor még csak a Debian volt kiforrott oprendszer. (Ubuntu is volt, de még nagyon bénta) Picit olyan érzésem volt, hogy ez már túl Windowsos. Vagy egyáltalán nem erről van szó? :DDD

2. A csomagokat Puppy-n is yum-mal tudod felrakni/frissíteni/törölni stb egyszerűen?

Köszi! :R

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#15814) #79335424 válasza S-kami (#15812) üzenetére


#79335424
törölt tag

Sztem kéne írnod egy logout blog cikket a Puppy -ról, és mehetne mögé egy topik. Az emberek tényleg nem ismerik a Puppy lehetőségeit. Meg lehetne említeni a Puppy -s "extrákat" a grub4dos konfig lehetőségeitől, a különböző .sfs -ek csatolásán át, a beépített toolokig. Utóljára az 528 XP Puppy -t használtam, és imádtam benne a Double Commander -t.
Lenne is egy Puppy -s kérdésem. Feltettem már odaát, de nem volt rá válasz. Kerestem a neten, de nem találtam nyomát, hogy csinált volna vki Puppletet Intel Bay Trail -re, vagy Cherry Trail -re. Vajon miért? Csomó Tablet, miniPC box és stick készül ilyen SOC -okkal, és sztem az ilyenekhez passzolna igazán a Puppy.

Mr Dini:
A különbséget/lehetőségeket egy hsz. -ben nem lehet kifejteni. A Puppy alapértelmezett működése a "frugal" mód. Az alap rendszer bootnál betöltődik a RAM -ba, és onna fut. A mentések .sfs kiterjesztésű fájlokban tárolódnak. Egy alap rendszerhez több .sfs -ed is lehet, és akár többet is felcsatolhatsz. Lehet egy videós, egy netes, vagy egy office Puppy -d, ugyanarra az alapra.

[ Szerkesztve ]

(#15815) Fagyi


Fagyi
aktív tag

Sziasztok!

A nsa-310-ből nsa326 lett. Itt nem láttam topikot. Keresek 326 tulajdonosokat!
Köszönöm.

https://logout.hu/cikk/zyxel_nas326/ Nexbox A95x + IPTV

(#15816) Mr Dini válasza #79335424 (#15814) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog (1)

Az oké, de ezt mondjuk egy pxe-s Debiannal is meg tudom csinálni. Ugyanúgy betöltődik a ramba induláskor és leálláskor felrakja a módosításokat nfs-ről a helyére. Vagy használat közben is tud menteni. Illetve multicuccot is tud, csak külön usereket/Desktopokat kell felkonfigurálni... :)

De attól függetlenül jól hangzik, majd kipróbálom quemuból.

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#15817) krealon válasza Fagyi (#15815) üzenetére


krealon
veterán

"A nsa-310-ből nsa326 lett. Itt nem láttam topikot."

Mivel nagyon keves kulonbseg van (kivulrol semmi) a ZyXEL NSA325v2 es a ZyXEL NAS326 kozott, igy javaslom az NSA325v2-es topik hasznalatat. :R

(#15818) S-kami válasza #79335424 (#15814) üzenetére


S-kami
újonc

írtam máride pár cikket egyébként, de amit te mondasz, az jó kis projekt lenne... hú...
Nah, egyszer legyen időm, akkor írok egy olyat, akkor kicsit több embernek lenne rálátása.

Baytrail? Nincs olyanom, így nem tudom tesztelni, de már vagy két évvel ezelőtt is tesztelgették a nemzetközi fórumon.
Szerintem biztos van valami megoldás.
Még Rpi -re is van már.

Puppy linux, mert megérdemlem!

(#15819) Mr Dini válasza Mr Dini (#15765) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog (1)

Úhh, ezer bocsánat... Valamiért a sima protobuf nem került fel a repómban. Szóval aki próbálkozott felrakni, annak jogosan nem működött... :B A fentebbi hszben írt slacker parancsot futtasd le megint, vagy csak simán a slacker -UaA mrdini:protobuf parancsot.

2. Mostantól újra "aktív" vagyok, szóval mostmár lehet kérdezni/kérni stb. Ennek örömére készítettem egy asciinema csomagot.

Telepítés:

slacker -UaA mrdini:asciinema

Főleg azoknak ajánlom, aki valami hibát tapasztal a nason, annak nem kell mondjuk ide hosszú kimeneteket (debug outputs) bemásolni, hanem egyszerűen kiadja az asciinema rec parancsot, majd megnyílik egy alshell, ahova az összes beírt parancsot rögzíti, majd ha végeztünk egy Ctrl+D, illetve egy enter után feltölti az asciinema oldalára és ad hozzá linket is.

Lehet csatolni hozzá fiókot is, az asciinema auth paranccsal. Ezt azért érdemes meglépni, mert így módosíthatjuk a felvétel láthatóságát, törölhetjük stb.

Illetve azoknak is tudom ajánlani, akik vmilyen how-to-t készítenek FFp-s telepítésekről. Pl egy minidlna telepítés how-to-t jó lenne összehozni egyszer és akkor mindenki meg tudja "nézni" lépésről lépésre a telepítés menetét. :) Csak az a gond, h nekem eléggé be van lakva jelenleg az FFp-m és nem tervezem legyalulni. De ha van rá igény, akkor egy stickre feltehetem. (Vagy más is megcsinálhatja)

3. Megjelent a webDAVos cikkem végre! :C Keresd a címlapon, vagy a blogomban! :)

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#15820) #79335424 válasza S-kami (#15818) üzenetére


#79335424
törölt tag

Meg MK802 miniPC -re is, de ez, meg a málna más tészta, mivel ARM. A Bay Trail, Cherry Trail viszont "klasszikus" X86/X64.

[ Szerkesztve ]

(#15821) Fagyi válasza krealon (#15817) üzenetére


Fagyi
aktív tag

Ne csak olvass. :) Nem topikot, tulajdonosokat keresek.

https://logout.hu/cikk/zyxel_nas326/ Nexbox A95x + IPTV

(#15822) Tonyk válasza Mr Dini (#15819) üzenetére


Tonyk
veterán

n+1:

http://prohardver.hu/tema/re_nassoljunk_nsa-310_es_az_ffp/hsz_13937-13937.html

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#15823) Mr Dini válasza Tonyk (#15822) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog (1)

Igen, tudom, h rengeteg leírás létezik róla, de én nem ilyesmire gondoltam, hanem egy szűz FFp stickre felrakom az asciinema-t és miközben ő rögzít, én elkezdem telepíteni a minidlna-t. Ha kész, akkor pedig feltölti az asciinema oldalára és ezt a linket megoszthatom bárkivel, aki elakad a telepítésben. Szerintem ez egyszerűbb megoldás, mint ide egyesével leírni a függőségeket/esetleges hibák megoldásait.

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#15824) imis válasza vanRobert (#15724) üzenetére


imis
senior tag

Kicseréltem a ventit (412F EBM-PAPST ), nem zörög, de hangos lett a "szél" a nasban. A rendszerinfóban 4000 fordulatot ír. CPU 42C°

(#15825) Mr Dini


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog (1)

Üdv!

Készítettem egy fresh miniDLNA-t. Főleg azoknak ajánlom, akiknek nem indexel megfelelően a br2 féle minidlna.

Itt írtam egy "rövid" szösszenetet a telepítésről/infókról: [link]

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#15826) vanRobert válasza imis (#15824) üzenetére


vanRobert
tag

OK, értem. Pontos típus alapján meg lehet nézni, hogy milyen "hangos", vagyis hány dbA. Ha 20 alatti, akkor elképzelhető, hogy fordítva raktad be és nem szív, hanem fúj...

[ Szerkesztve ]

(#15827) Szicskeee


Szicskeee
tag

Sziasztok!

Media megosztas Pi-re + transmission sickrage es couchpotato hasznalatara gigabittes net mellett egyszerre kb 50-100 torrent mennyire eleg egy 310es?
Vagy jobban jarnek ha epitenek j1900bol egy NASt?

[ Szerkesztve ]

(#15828) imis válasza vanRobert (#15826) üzenetére


imis
senior tag

Kifelé tolja a levegőt, lehet megérdemelne egy kisebb ellenállást.

Type 412 F
Nominal voltage VDC 12
Nominal voltage range VDC 10 .. 14
Speed (rpm) min-1 5400
Power consumption W 0.7
Min. ambient temperature °C -20
Max. ambient temperature °C 70
Air flow m3/h 8
Sound power level B 4.4
Sound pressure level dB(A) 22.1

(#15829) stroge válasza imis (#15828) üzenetére


stroge
csendes tag

Ha jól tudom, a gyári 19 dB(A) körül alakul, így ez az új venti elee hangosabb :(

(#15830) gduck


gduck
addikt

Sziasztok, na egy újraindítás után az én 310-esem is elkapta a Twonky/python halálos betegséget. Python 100%-on fogja a procit, Twonky be/ki után (mert amúgy tiltva van az aranyos, de állítólag ettől függetlenül a cdsdaemon.pyc időnként elindul halálos útjára) 5 percig nyugi van, utána kezdődik elölről. :W :W

Ötlet (azon kívül, hogy húzzam ki a 220-ból :DDD ) ?

(#15831) Mr Dini válasza gduck (#15830) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog (1)

Szia!

Tedd fel a MetaRepository-t (google segít, vagy a fórum keresője), majd a Tweaks csomagot, ahol le tudod tiltani a fölös python szkriptek egy részét.

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#15832) gduck válasza Mr Dini (#15831) üzenetére


gduck
addikt

Köszi, úgy néz ki jó lesz :) Végre egy kis levegőhöz jutott a procim :R

(#15833) vanRobert válasza imis (#15828) üzenetére


vanRobert
tag

A gyárié 19dbA, de azt a +2 db-t nem kellene, hogy kihalld.
Úgy látom az adatlapjáról, hogy nem pwm-es, akkor viszont fixen ennyit fog pörögni, nincs mit tenni.

(#15834) imis válasza stroge (#15829) üzenetére


imis
senior tag

most egy ellenállással levettem a fordulatot, kérdés, hogy meddig lehet elmenni kockázat nélkül?

CPU használat CPU információ

100%

CPU hőmérséklet

44.00°C (111.20°F)

Ventillátor sebesség
2142 RPM

Memória használat
31% Felhasznált, 76MB/242MB

(#15835) imis válasza vanRobert (#15833) üzenetére


imis
senior tag

pwm?

(#15836) M_AND_Ms válasza vanRobert (#15833) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Az a +2dB 1,6-szoros hangosságot jelent, tehát több, mint másfélszer hangosabb.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#15837) Joshi válasza imis (#15834) üzenetére


Joshi
titán

Én anno egy Sunon ventire cseréltem a gyárit (NSA320), gyakorlatilag hangtalan köszönhető a mágnescsapágynak. Már több mint egy éve használom és hibátlan, rpm visszajelzés nincs mert csak két eres kábele van, de igazából a hőmérsékletek mutatják a frankót.

(#15838) vanRobert válasza M_AND_Ms (#15836) üzenetére


vanRobert
tag

Amire te utalsz az a logaritmikus decibel skála. A ventillátorok zajszintjét dB(A)-ban, hangnyomásban határozzák meg. Ez nem logaritmikus, hanem az emberi fül számára érzékeny frekvenciatartomány szerint módosított.

(#15839) vanRobert válasza imis (#15835) üzenetére


vanRobert
tag

PWM: Pulse-width modulation (impulzusszélesség-moduláció). Nem a tápfeszt szabályozzák (mint amikor egy előtét ellenállással fixre leveszik), hanem egy külön vezérlő jel modulációját változtatják. Igazából kell hozzá még egy jel, amin a fan visszacsatol a vezérlő IC felé.

(#15840) M_AND_Ms válasza vanRobert (#15838) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Értem

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#15841) Bélaaaa


Bélaaaa
őstag

Vennék egy 310s-t, de nem találok sehol. Nem tudtok valami boltot, ahol beszerezhető?

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#15842) Szicskeee


Szicskeee
tag

Sziasztok!

Kulso HDD-vel nem mukodik a Transmission?

(#15843) Mr Dini válasza Szicskeee (#15842) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog (1)

De működik az. Csak mondjuk FFp segítségével meg kell nézned, hogy pontosan milyen azonosítóval csatolta fel a rendszer. Amúgy a /e-data/<azonosito>/-n tudod elérni. És ezt kell a tmnek is megadni.

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#15844) gduck válasza Bélaaaa (#15841) üzenetére


gduck
addikt

Vatera?

(#15845) imis válasza vanRobert (#15839) üzenetére


imis
senior tag

ahogy néztem az eredeti fordulata max 4000, a mostani 5400, erre kötöttem sorba egy 100 ohmos ellenállást
48C°-os CPU-nál 2857 RPM pörög (kisebb hőfoknál ~2300). Meddig nem kockázatos a cpu-t terhelni?

(#15846) Szicskeee


Szicskeee
tag

Sziasztok!

Feltelepitettem az FFP-t (310Sre) utana Transmissiont remote gui-ba feltolottem 1 torrentet de 7 meganal sehogy sem akar tobbel tolteni.Egy ASUS n18u mogott van.
Laptopon megy 30 megaval is a letoltes.. Direkt ezert tettem at PI-rol a transmissiont NAS-ra.

Valakinek barmilyen otlete?

[ Szerkesztve ]

(#15847) shteer válasza Szicskeee (#15846) üzenetére


shteer
titán

ennyit bír, 325v2 tud felmenni 12-ig

..szerintem jónak tűnik

(#15848) Szicskeee válasza shteer (#15847) üzenetére


Szicskeee
tag

Akkor kuka, johet a Asrock Q1900 annak NAT-olva birnia kell.

(#15849) shteer válasza Szicskeee (#15848) üzenetére


shteer
titán

ha kell a 30M letöltés akkor épített NAS :K

..szerintem jónak tűnik

(#15850) Szicskeee válasza shteer (#15849) üzenetére


Szicskeee
tag

Igazabol a 10megas SMB masolas se tetszett. Ennyit tud a Raspberry is :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.