Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) rozsomak123


rozsomak123
csendes tag

Evvel az órával jó sokat lehet barangolni a vadonban, de jó sokba is kerül, egy csúcs telefon ára.

(#2) Memmaao válasza rozsomak123 (#1) üzenetére


Memmaao
addikt

Hát azért messze nem! Egy csúcs telefon inkább a garmin fenix 7X árával vetekszik, vagy még felette van. Az új Samsung S22 Ultra 530e forinton nyitott.
Én azt sajnálom, hogy nincs sunburst szín.

My name is Bond, James... Dean.

(#3) rozsomak123 válasza Memmaao (#2) üzenetére


rozsomak123
csendes tag

Igazad van, bocs. A mai elszállt mobil telefon árakat még nehezen dolgozom fel :)

(#4) Dr. Oid válasza rozsomak123 (#1) üzenetére


Dr. Oid
aktív tag

Bárcsak ennyibe kerülne egy csúcsmobil :D

(#5) nexus6


nexus6
aktív tag

én ezt vártam hogy legyen kisebb, mert a régi nagy volt a csuklómra... és most egy solaros kicsire benevezek szerintem majd... írok a húsvéti nyúlnak :)

Ezért szeretem a fórumokat, ezerszer jobban értenek az agytrösztök a dolgokhoz, mint egy helpdesk vagy az információ :)

(#6) HThomas


HThomas
senior tag
LOGOUT blog (1)

Az első képen a szürke egész jól néz ki...

(#7) dni


dni
őstag

Az csak nekem furcsa és csúnya, hogy sok esetben nem fér ki rendesen a szöveg a kijelzőn ezért minden sarokban le van csípve a szöveg? Miért kell kör alakúnak lennie egy sport órának, ha kevésbé praktikus? Lehet inkább a Casio G-Shock Square-től kellett volna inspirálódni nem a klasszikus kerekből...
Amúgy egy 2s solar mozgatja a fantáziám.

[ Szerkesztve ]

(#8) jbcs válasza dni (#7) üzenetére


jbcs
tag

Ezt én sem értem, hagyományos órából mindig kerek volt, de ha okos/sportóra, csakis szögletes jöhet szóba, jelenleg is ilyen van.

(#9) HThomas válasza jbcs (#8) üzenetére


HThomas
senior tag
LOGOUT blog (1)

Azért egy Fenix, Epix vagy akár a Venu 2 is elég jól néz ki a kerek kijelzővel...

(#10) sBc


sBc
aktív tag

Tudása nagyon tetszik, de csúnya és drága. :(((

(#11) nexus6


nexus6
aktív tag

dc-nél már kinn a teszt:
[link]

[ Szerkesztve ]

Ezért szeretem a fórumokat, ezerszer jobban értenek az agytrösztök a dolgokhoz, mint egy helpdesk vagy az információ :)

(#12) Memmaao válasza nexus6 (#11) üzenetére


Memmaao
addikt

Már a megjelenés óta :K

My name is Bond, James... Dean.

(#13) rosszkutya válasza dni (#7) üzenetére


rosszkutya
tag

Ez azért is érdekes, mert az "egyes" Instinct, ugyanilyen formájú kijelzővel tökéletesen kezeli a sorokat, de a kettesnél ez nekem is rögtön szemet szúrt.

(#14) rosszkutya válasza sBc (#10) üzenetére


rosszkutya
tag

Az egyik állítás erősen szubjektív, ugyanis az első széria sikere még a Garmint is meglepte anno, és itt is vagyunk páran, akik odavannak ezért a dizájnért. Az ár pedig relatív, mert szerintem is lehetne olcsóbb, de ismerve a többi Garmin óra árazását, engem cseppet sem lepett meg ez az ár, de még én is várok, hogy lejjebb szálljon.

[ Szerkesztve ]

(#15) Memmaao válasza rosszkutya (#14) üzenetére


Memmaao
addikt

Én azt várom, hogy valami jó színben jöjjön még. Annó a sunburst is később jött.

My name is Bond, James... Dean.

(#16) rosszkutya válasza Memmaao (#15) üzenetére


rosszkutya
tag

Igen, én is abban reménykedem, hogy mire az ára eléri a kívánt szintet, addigra az igazi színek is megjelennek.

(#17) Drótszamár


Drótszamár
őstag

The Quantified Scientist csatornán kijött a teszt róla: Garmin Instinct 2: Scientific Review!

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#18) Babetta-X válasza rosszkutya (#16) üzenetére


Babetta-X
senior tag

Mikorra prognosztizáljátok az árkonszolidációt és az új színeket?

(#19) Memmaao válasza Babetta-X (#18) üzenetére


Memmaao
addikt

Szerintem kb 3 hónap. Remélem akkor jönnek új színek.

My name is Bond, James... Dean.

(#20) Babetta-X válasza Memmaao (#19) üzenetére


Babetta-X
senior tag

Kicsit türelmetlen vagyok, tavaly óta nincs órám és folyamatosan agyalok mit kéne venni, most hogy jön a jobb idő és egyre többet kezdek sportolni érzem a hiányát :))

(#21) MC Pite válasza Memmaao (#19) üzenetére


MC Pite
veterán

Én egyelőre nem nagyon látok árcsökkenést. Örülök annak hogy emelkedés nincs...
Megérkezett végre a szíjam, ami nem olyan színű mint a képeken, így a Tidal blue órához képest jóval világosabb.
Ha valaki tudna jól szellőző tidal blue színhez passzoló szíjat ( fekete+kéket főleg) akkor ne tartsa magában :)

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#22) bozontol


bozontol
újonc

Jo kis ora lesz ez, ha elobb-utobb (talan) beall az ara. Ennyiert kicsit meg draga szerintem.

Illetve redditen es a garmin forumain is irnak a kijelzo olvashatatlansagarol adott szogekben (mas iranyba berakott felso polarizator az instinct1-hez kepest), bekapcsolt hattervilagitasnal.

Amugy hasonlo tudassal de "rendes" terkepekkel mik lehetnek az alternativai? (a tactix-eket neztem, de a legujabb szeria eleg huzos arban, a delta okesabb, de elegge serulekenynek tunnek az instinctekhez kepest)

(#23) MC Pite válasza bozontol (#22) üzenetére


MC Pite
veterán

Valóban lapos szögben bekapcsolt világítással nem nagyon látható - ilyenkor nem túl lapos szögben kell nézni.

A fizetésünkhöz képest drága. De amikor S... vagy H... 70k+-os óráit nézem, akkor hirtelen sokkal jobb ajánlatnak tűnik a az Instinct 2 széria.
Suunto, Polar, Coros ami leginkább szóba jöhet, de ilyen jellegű órája nincs másnak.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#24) bozontol válasza MC Pite (#23) üzenetére


bozontol
újonc

Szia, igen csak pont mas szogben okes mint az instinct1, igaz kevesbe lapos szogben jo.

Sajnos igy van, tenyleg nem dragak, mi keresunk keveset, ehhez viszonyitva irtam ... a masik ket gyarto szerintem inkabb masfele megy (szines OLED kijelzo, multimedia, legyen dizajnos a cucc, stb. Igaz azok nem mennek el 2-3 hetet egy toltessel, de lehet a celkozonseg ezt nem is igenyelne ...)

Xiaomi oram is volt, egy-ket tipus okes, tobbsege persze koppintas.
Amit ok az Instinct "ellenfelenek" gondoltak az a T-rex lenne ... de szines OLED kijelzo, az AoD ezaltal elegge gyszeru benne hogy birja tovabb a cucc akksival ... illetve mas arkategoria, ezaltal kevesebb szenzor, nincs napelem, illetve ilyen okoszisztema mint a Garminnal, stb.

Koszi, korbenezek azon markak kozott is ...

Jelenleg egy Instinct1-est nyuzok, viszont hianyzik par funkcio/widget ami ugye a 2-esben benne van (alvas-stat, fitness age pl.) illetve neha a terkepes navi is jol jonne ... ezert neztem a tactix-eket ... vagy lehet olcsobban kijonnek egy kulon gps-el ...

(#25) Drótszamár válasza bozontol (#22) üzenetére


Drótszamár
őstag

Múlt héten a kék solar már volt 140 eFt az emag-on 1-2 napig.
Én csak azért nem vettem meg, mert előtte 150-ért rendeltem Amazonról sötét szürkét.

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#26) MC Pite


MC Pite
veterán

Yeah, a szokásos (Gmail, Messenger, stb) alkalmazások után a Strava ikonja is bekerült :D [link]

A lapos szögben olvashatósághoz még annyit, hogy bekapcsolt világításnál nagyon lapos szögben kb olvashatatlan, de ez nem túl nagy probléma (ma megnyomom, vagy csuklóra kapcsol, jellemezően nem túl lapos szögben tartjuk).
Ami jobban zavar, hogy bizonyos fényviszonyoknál nem elég kontrasztos lapos szögben, főleg vezetésnél. [link] Ok, ilyenkor kb olyan mint a színes transzrefelektívek, szóval túl lehet élni, de a hatékonyabb napenergiaharácsolásnak ára van. Igaz, itt legalább már érdemi nap általi töltésről is beszélhetünk (szemben az elődjéval vagy a Fenixekkel) - 1-3%-os töltés növekedést többször tapasztaltam (merülés helyett) ha nem rögzítek eseményt. Ha rögzítek, olyankor ugyan lassabban merül, de nem tudom számszerűsíteni.
Ha pl bringa kormányon tartom, ott az Instinct 1 Solarnál is jobban látszik lapos szögben, azzal nincs gond. Megjegyzem a nem solar Instint2 brutál kontrasztos és brutál lapos szögekben is olvasható, jobban mint bármelyik Instint. Szinte mintha mindig menne a háttérvilágítás :) [link]
Meg az a nyomorult domoború zsír/ujjlenyomat gyűjtő üveg :DDD Karba teszem a kezem, és a szőrös karomról is annyi maszatot szed össze az üveg, mint állat (lásd előző link).

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#27) MC Pite


MC Pite
veterán

Jut eszembe; nálatok rendesen működik hogyha kikapcsolom a külső HR pántot hogy használja (mert Sports Tracekerrel akarok rögzíteni pl), akkor is ráakad az óra? Elég bosszantó :U

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#28) bozontol válasza Drótszamár (#25) üzenetére


bozontol
újonc

Köszi az infót, akkor nyitott szemmel járok-kelek, hátha még akciózzák majd :)

(#29) bozontol válasza MC Pite (#26) üzenetére


bozontol
újonc

A láthatósági szögek tényleg különböznek, a kijelző világosságát szerintem az előtte lévő napelem sűrű "sávjai" is befolyásolják kicsit.

Mondjuk nekem a színes transzflektív kijelzős Garminok is tetszenek, oké nem hasonlíthatóak az OLED-es típusokhoz, de nepfényben jön ki igazán az előnyük.

Amúgy a 2-esen domború az üveg?

(#30) Sima Cs T


Sima Cs T
friss újonc

Sziasztok! Nagyon aktuális lenne az óravásárlás. Instinct tetszett, de hiányoltam a solart. Lett. Mégsem vettem :U , de ez az új megint izgatja a fantáziám. :) Elég drága, ezért érdekelne, hogy szerintetek max hány évig tudnám használni? 10 év nagyon irreális elvárás? Mondjuk átlagos használat mellett, vigyázva rá. Tájfutó barátom már vagy 6 éve használ egy garmint, de az nem solar. Köszönöm a választ! :))

(#31) MC Pite válasza bozontol (#29) üzenetére


MC Pite
veterán

Domború hogy süssék meg.

Mehet 10 évig, miért ne...

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#32) bozontol válasza MC Pite (#31) üzenetére


bozontol
újonc

Hat akkor lehet nem lesz Instinct 2-esem (domboru uveg ... ehh ... :()

Sima Cs T
Instinct 1 solar-om van, strapabiro kis cucc.
Massziv haz, sullyesztett elolap, vizallossag es minden jo ami szem-szajnak kellemes ... Huztam mar meg fal mellett veletlenul, koppant is oda dolgokhoz, de meg sem kottyant neki, egy karc se lett rajta.
Uzemidoben tenyleg hozza a kb. 20-25 napot (mondjuk attol is fugg mennyit nyustolod edzesekkel, navigalsz vele, stb., akkor nyilvan nem birja ennyi ideig)

A 2-es fejlettebb (mar van connect iq store - egyeni szamlapok, progik, meg miegymas ...), tobb kulso szenzort tamogat, ujabb funkciok, stb.

Mondjuk annyira nem kell ra vigyazni mint egy himestojasra, de atlagos hasznalat mellett 10 evet siman elmegy.

[ Szerkesztve ]

(#33) Sima Cs T


Sima Cs T
friss újonc

Köszönöm! :R Akkor fel van adva a lecke. :) Védőfóliát érdemes rá tenni, vagy azt a solar bánná?

(#34) Drótszamár válasza MC Pite (#31) üzenetére


Drótszamár
őstag

Az én Instinct 2-es solar órámon nem domború az üveg. Tapintásra teljesen sík.
Vagy körülötte a műanyag peremre gondolsz?

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#35) MC Pite válasza Drótszamár (#34) üzenetére


MC Pite
veterán

Ha van üveged, rakd rá. Pont nem fog felfeküdni, csak a közepén, körbe levegő lesz alatta.
Ha nincs, nézd a falon. 1,5 méteren pár centis az I1 tükröződése, és több mint arasznyi az I2-é (külön, erősebben tükröződik a napelem, de az üvegnagyobb, halványabb képet vetít - bocs, az eredeti kép már nincs meg, ennek meg pocsék a minősége).
Szemre valóban nem tűnik domborúnak, csak pont nem jók rá az üvegek.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#36) Orgi


Orgi
őstag

Tudja valaki, pl az Aquánál miért láthatóan olcsóbb az óra? Ez a 118k azért kezd jó irányba haladni...

(#37) Sima Cs T


Sima Cs T
friss újonc

Az a kisebb "S" modell solar nélkül.

(#38) Orgi válasza Sima Cs T (#37) üzenetére


Orgi
őstag

Az a sima Instinct 2, legalábbis a lime verzió, a Solar verzió többlete tudásilag nem izgat.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#39) nexus6 válasza Orgi (#38) üzenetére


nexus6
aktív tag

én is azért nézem most az i2 modellt, mert kezd normális árra menni. egy sima instinct solar most 100 körül van így jobb lenne már egy újabb i2 :) nekem is felesleges lenne az i2 solar, időben elég az i2 és a garminpay sem számít)

Ezért szeretem a fórumokat, ezerszer jobban értenek az agytrösztök a dolgokhoz, mint egy helpdesk vagy az információ :)

(#40) Drótszamár válasza MC Pite (#35) üzenetére


Drótszamár
őstag

Köszi, így már értem. Üvegem nincs rá, sima fóliát vágattam rá.

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#41) MC Pite


MC Pite
veterán

Ma bruttó 4:45 alatt kb 20%-ot merült a Solar, kb 50%-os napintenzitással (csuklón mért pulzussal-többet eszik mint a pánt-, pedálfordulatszenzorral, gps+galileoval).[kép]
Ennek úgy nézem a Balatonkör már nem lesz probléma még multi gps-el sem.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#42) MC Pite


MC Pite
veterán

Ma elkezdett szórakozni a connect, és nem jöttek meg az Instint 2-re az értesítések. Restart, magyar és angol leírást követtem, plusz cache és adatok törlése+connect újratelepítés.
Semmi.
Megoldás: a Bt kapcsolatot is törölni kellett, akkor törölte rendesen az adatok, addig mindig megvoltak a beállítások mikor beléptem.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#43) Drótszamár válasza MC Pite (#42) üzenetére


Drótszamár
őstag

Nálam nulladik perctől szakadozó a BT kapcsolat.
A disconnect / reconnect értesítést ki is kapcsoltam az órán, mert fél óránként rezgett.

Reinstall nem kellett még nálam, a telefonon a BT kikapcsolása, és bekapcsolása szokott segíteni, ha nagyon nem akarja megtalálni a telefon az órát.

Szerintem a program bug-os. Előtte Amazfit BIP-em volt, és az stabilan tartotta a kapcsolatot.

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#44) MC Pite válasza Drótszamár (#43) üzenetére


MC Pite
veterán

Az elmúlt egy évben az Instinct, az Instinct Solar, az Instinct 2, és most az I2S-al idáig nem volt baj. De valószínű az app lehetett a ludas.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#45) MC Pite válasza MC Pite (#42) üzenetére


MC Pite
veterán

Pontosítok: mikor nem jönnek meg az értesítések az órára, elég csak a BT kapcsolatot (telefonon a párosított eszközök közül) törölni.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#46) Drótszamár válasza MC Pite (#45) üzenetére


Drótszamár
őstag

Tegnap jött frissítés órára. Ma a Garmin Connectet is megfrissítettem.
Egyelőre stabilabbnak tűnik a BT kapcsolat, mint az előző verzióban.

Ja és a holdfázisokat fordítva írja. Fel vannak cserélve a fogyó, és növekvő fázisok. :D
Gondolom a fordításnál rontották el a copy paste műveletet :)

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#47) Drótszamár válasza Drótszamár (#46) üzenetére


Drótszamár
őstag

Továbbra is viszonylag stabilnak tűnik a kapcsolat. Bekapcsoltam a disconnect értesítést, és csak elvétve van egy-egy. :)

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#48) MC Pite


MC Pite
veterán

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#49) MC Pite


MC Pite
veterán

Be akartam épp tenni a screenshotot, hogy az új fw-el a tevékenységnél megjelent mennyi időt nyertem napenergiával, rákoppintva feldob egy diagrammot is (ott a 39 perces tekerés végére 8 percet mutatott most, pedálfordulat szenzorral és pánttal).
Benéztem a topikba, hogy valaki írta-e már; ill tudom e a tevékenységgel linkelni, de mire visszaváltottam a connectre, (megint) eltűnt. :U

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#50) MC Pite


MC Pite
veterán

Amíg nem tűnik el megint

Ill: [kép]

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.