Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) daninet


daninet
veterán

Az LG autós cucc tetszetős.
Azt viszont nem tudom, egy napelemes töltésnél, mennyire tesz jót a napoztatás a telónak hosszútávon.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#2) Gengi válasza daninet (#1) üzenetére


Gengi
senior tag

Nem hiszem ,hogy kellene a telefont is rá kellene dugni. Kirakod napra a kis töltőt az feltölti az aksit rádugod a telefont leszívod a kakaót és kész.

"illetve az elektron kilépési munkák különbözőségéből adódó beépített elektromos tér rendezett mozgásra kényszerít"

"beépített" elektromos tér?

PSN:Mak1wara "A Tudásalapú társadalmat megette reggelire a fogyasztói társadalom"

(#3) zazahoho


zazahoho
őstag

10 óra töltés az kicsit sok,de ha nem gond ,akkor alternatíva lehet :K

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#4) MuzikJunkie


MuzikJunkie
aktív tag

Kis odafigyeléssel sztem megoldható. A töltőt kirakod az ablakba, elmész dolgozni, élsz, aztán éjszakára rádugod a telefont. Így akár teljesen kiváltható a hálózat használata. :K

Volt egy kis Samum, aminek a hátlapja napelemes és akkor is töltötte magát, ha épp borús volt az idő. 2-3 hétig kibírta töltés nélkül úgy, hogy arcával lefele tettem mindig. Persze nem is csacsogtam vele órákat. :DDD

Nokia N73 - Nokia N82 - Nokia N95 - Nokia 5800 Xpress - Nokia N97 White - ZTE Blade - Motorola Defy - LG L9 - Galaxy SIII White - HTC Sensation - Motorola Atrix 2 - Vowney V5 - Xiaomi Redmi Note - OnePlus One - iPhone 6 Plus - iPhone 7 Plus - iPhone X - iPhone XS Max... (>‿◠)

(#5) JanFe


JanFe
aktív tag

Koszi a cikket. Erdekes kutyuk.

"There is nothing permanent except change"

(#6) plus44


plus44
veterán

Az LG-nek még van is némi értelme, a többi felejtős...

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#7) rudymester


rudymester
senior tag

Ez inkább kuriózum kategória, mint igazán hasznos. Ameddig nem jobb a hatásfok, addig cask az igazán elvetemültek foglalkoznak vele komolyabban.

Retrofaktor, a régi játékok tárhelye (bemutatók, végigjátszások) - youtube.com/retrofaktor

(#8) rolkaDb


rolkaDb
aktív tag

Nem rossz kis cuccok. :DDD

(#9) lalakov


lalakov
senior tag

Amikor bluetooth vásárlásra adtam a fejem elgondolkodtam ezen az LG-n, de aztán letettem róla, mert Magyarországon bármiért feltörik a kocsit, ennyit meg nem ér.:( Így egy [SolarVoice 908] mellett döntöttem. 3 hónapja van meg és csak az első használat előtt töltöttem fel.
Ti napon töltöttétek fel a telefont ezzel az eszközzel (Brando ST-9001). Engem az érdekelne, hogy nappal kirakva a napra, képes-e éjjel feltölteni a telefont?

(#10) Zewa


Zewa
senior tag

A kihangosító bejövős de a többieknek is van értelme.
Tesom egy ilyet használgat szükség esetén. Nem rossz cucc ám. :)

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#11) Namelesske


Namelesske
addikt

Ezt, egy ilyen kempingezésen tudom elképzelni, mikor a telefon letakarva a napon rohad félnapig, míg tölti ez a vacak, amíg te valahol bóklászol.. Ha nagyon puruttya vagy, akkor a nyakadba akasztod és hordozod magaddal, ha túrázol :DDD Bear Grylls csapata szint.

Szerintem az ezekkel való szerencsétlenkedést simán kiváltja, ha veszel extra tartós aksikat és külön töltőt [nem is muszáj] 2 aksi+standard battery amit a telefonhoz adtak elég nagyon sokáig. 2 hetet ki lehet húzni velük. Ráadásul még lehet hogy olcsóbban is kijön az ember. Akinek meg nem lehet aksit cserélni az :U :U

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#12) EczkE


EczkE
addikt

Mostanában anyum van rákattanva a napelemes mobilokra. :D

Asszem mindenféleképpen!

(#13) katona.t


katona.t
tag

Sima napelemes töltőm nekem is van. Működik a dolog, használom (bár ahogy megérkezett, úgy még nem volt jó, kicsit bütykölni kellett).

De az autóba való kütyünek mi értelme van? Egy autó aksit telefonnal nehéz lemeríteni, komolyan nem értem... :F

(#14) littlelion21


littlelion21
addikt

Nekem csak az szúrja a szemem hogy a forgalmazó hogy adhat el alapvetően kínai - a Brando-hoz távolról sem köthető - termékeket a már említett cég gyártmányaként?

(#15) KeNTaGoN


KeNTaGoN
tag

Én régebben akartam napelemes töltőt, pár ezerért láttam is olyat ami jó lenne...
Xperia X1-esem van, és mivel intenzíven netetzek rajta, 1-2 napnál tovább nem húzza.
Viszont ez a teszt most elvette a kedvem a dologtól. Az a 18 ezres kütyü jó lenne (sztem nem cink a feszültségválasztó), viszont ennyit nem áldoznék a dologra.
Az olcsóbbik meg semmire se jó. :(

Szal inkább építek magamnak, az lesz a tuti. Nem lesz annyira szépen formatervezett, de legalább olcsóbb és nagy aksival megy. A napelem meg csak játéknak jó, értelme nincs.

Bár annak örülnék, ha pl a készülékek akkufedelébe építenének napelemet. Elég nagy felület ahhoz, hogy minimális határsa legyen, kb plusz 5gramm lenne, és én örülnék neki. :K

www.partyfoto.tk Fülhallgatók és egyéb kütyük javítása, építése itt: ►► http://hirdeteseim.tk/ ◄◄ → http://bit.ly/fulhallgatok_javitasa ← Privát üzit írj, hamarabb észre veszem!

(#16) DarknessHope


DarknessHope
senior tag

szerintem a legjobb ha valaki házilag állít össze ilyet.
Én egy ilyen rendszeren dolgozom: egy 12V-os 12Ah-s AGM akksi-m van ehhez kell majd egy 8-12W-os napelem és a töltésvezérlő+a töltésvezérlő kivezetéseihez egy egy szivargyújtó aljzat.a töltést pedig egy sima autós töltővel meg lehet oldani.
egyenlőre még csak az akksi van meg és simán rákötve a szivargyújtó aljat Egy mda vario II.-t töltöttem vele (azóta váltottam Kaiserre) és azzal eladtam az autós töltőt, szóval egyenlőre nem tudom próbálgatni de egy sima utángyártott 5V 1A-es töltőm volt.
az akku kivezetéseire krokodilcsipesszel rögzítettem az aljzatot.
Azonban van egy érdekes probléma. a töltés működött első alkalommal szépen feltöltötte az akksi. aztán egy idő után már órák hossza kellet hogy 10%-ot töltődjön, és ha fel is töltött, nagyon gyorsan merült utána. a végén meg kb. ilyen 20-30%-on volt csak képes tartani a töltöttséget, mintha kisebb áramot adott volna mint kéne. Azonban eszközöm nem volt rá hogy megmérjem mit is ad le ez az összeállított rendszer.

ja persze az akksi új . és hálózatról a saját töltőjével töltöttem, teljesen feltöltött állapotban kezdtem a tesztet.

Mások álma akármilyen, Tisztelni kell!

(#17) Atos23


Atos23
senior tag

Jó dolog a napelem, és imádok ezzel a témakörrel babrálni.

De eddig még mindig több pénzt lapátoltam bele, mint amit ki tudtam venni. Vagy az akku döglik meg, vagy más probléma adódik, de sajna még iszonyatos pénzkidobás.

(#18) pukkancska


pukkancska
tag

Valaki meg tudja mondani, hogy mi a napelem és a napkollektor között? Kicsit laikus vagyok, és az 1. oldalon lévő írás nekem kicsit magas. :U

Egy másik kérdés, ami számomra nem derült ki az írásból: Veszek egy ilyen mobilos töltőt, és kb. 10 óra kell a feltöltéséhez. Akkor ez azt is jelenti, hogy a telefon teljesen fel van töltve, és amiről tölti, az az akku az lemerült? Vagy nem? Hányszor tudom úgy feltölteni, hogy pl. egyszer kiteszem a napra a töltőt és az teljesen feltölt, utána rádugom a teljesen üres mobilom, majd feltöltettem vele. Utána még marad a töltőben cufla vagy az lemerült?
Illetve az ilyen napelemes cuccokat pl. világításra is lehet használni? Pl. sátorozáskor viszek magammal egy ilyet és megoldható hogy pl. rádugjak egy 60W-os izzót?

(#19) vamzi válasza pukkancska (#18) üzenetére


vamzi
őstag

Nekem az jön le a cikk magyarázatából, hogy a napelem áramot fejleszt(mondjuk töltöd vele a tamagotchidat), a napkollektor pedig hőt(besegítesz a bojlerednek, vagy télen a lakás fűtéésébe). Ha nem stimmel valami, javítson ki valaki.
Szerkesztés:
Szerintem ha feltöltesz vele egy kütyüt, akkor a beépített aksi lemerül. És szerintem egy sátorozásnak pont az adja meg az érzését, hogy nélkülözöl mindennemű nélkülözhető cuccot, lámpa helyett ott van a tűz. Viszont pl egy spájzban, pincében(nem feltétlen borosra gondoltam :DD), garázsban, wc-ben... el tudnám képzelni, mert az ember gyakran megfeledkez[het/ik] ezekről és csak viszik az áramot. Ehhez viszont ezek a kütyük keveset tudnak, de ismerek olyat aki kint él a hegyen víz/áram nélkül és neki egy 42"(nem plazmára gondoltam :DDD) napelem van kitéve+teherautó aksik és még tv-t is néz.

Más:
Emlékszem 10 évvel ezelőtt(ekkor még igen csak fiatalka voltam) a nyíregyházi nagy piacon kaptam a szüleimtől egy napelemes ventilátoros baseball sapót(Kerüt is talán vagy 1000Ft-ba). A napelem tenyérnyi méretű volt és ha sütött a nap, vagy a napra látott, akkor forgott a venti, ha elment a nap, vagy elfordultam megállt. De boldog voltam, örültem, mint majom a farkának :D:D Viszont azóta nem találtam a piacon semmi hasonlót. Aztán kicsit nagyobb lettem és szétbarmoltam :W :DDD
Most viszont szívesen eljátszadoznék vele. A RadioShock-ban láttam egy hasonló méretű napelemet vagy 10 dolcsiért pár hete, ami 5,5v-t tudott, sajna nem volt írva mekkora erősségel.

[ Szerkesztve ]

(#20) Atos23 válasza vamzi (#19) üzenetére


Atos23
senior tag

Napelemes játékhoz tökéletes a néha porig leértékelt nagyáruházi napelemes kerti lámpa. Az a sapka lenne most szerintem vagy 2-3000 Ft, ellenben kerti lámpában 500 Ft-ért kapsz napelemet, elektronikát, akkut, LED-et.

(#21) Kbali válasza daninet (#1) üzenetére


Kbali
nagyúr

Én március óta használom az LG eggyel korábbi típusát (HFB-500), még mindig kapni, kicsit olcsóbb (én még 9500-ért vettem), egy-két funkcióval kevesebbet tud - eddig kétszer töltöttem :)
Aki nem akar headset-tel bohóckodni az autóban és két telefont használ párhuzamosan, annak ajánlani tudom.

(#22) pukkancska válasza vamzi (#19) üzenetére


pukkancska
tag

OK. Köszönöm, hogy elmagyaráztad és + hozzá tetté egy kicsit, így már világos minden. :C :R

(#23) tdd587


tdd587
őstag

Szerintem ezzekkel a megoldásokkal az a baj, hogy össze-vissza tölti a belső akkut, folyamatosan rátölt, ilyen-olyan intenzitással, ami biztosan nem tesz jót neki, tehát tuti elhalálozik egy-két év alatt.

És akkor előállítottunk jó drágán, sok erőforrással valamit, ami visszadja a gyártási költség (anyag, pénz, akármi) pár százalékát, aztán mehet elektronikai hulladéknak.

Gyanítom, hogy nem így fogjuk megmenteni a Földet. Persze túrázóknak bármi hasznos lehet.

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

(#24) KeNTaGoN válasza tdd587 (#23) üzenetére


KeNTaGoN
tag

Na ezzel egyet értek. A napelemek gyártástechnológiáját nem vágom, de az aksik miatt már eleve hülyeség "zöldnek" hívni zeket a kütyüket.
Amúgy én is gondolkodtam, h egy szobát lehetne világítani napelemről
(nagy napelem+közepes aksi+qva sok led)
Előzetes számítások alapján kb 12 év alatt hozná vissza az árát, ha egy alkatrészt sem kell addig cserélni.
Ezek mellett, célszerübb beszerezni pár energia takarékos fénycsövet és és megfogadni az "Egy mozdulat" kampány tanácsát.

www.partyfoto.tk Fülhallgatók és egyéb kütyük javítása, építése itt: ►► http://hirdeteseim.tk/ ◄◄ → http://bit.ly/fulhallgatok_javitasa ← Privát üzit írj, hamarabb észre veszem!

(#25) rudi válasza tdd587 (#23) üzenetére


rudi
nagyúr

Pont ezt akartam írni! Hogy kicsiben ezek a zöld technológiák talán még többet is ártanak, mint használnak. Anyagár, csomagolás, hulladékgyártás, alacsony hatásfok, rátöltés. Jelenleg szerintem még egy méretbeli kategóriával följebb van az értelmesség szintje. Ha mondjuk az autó tetejére tennék a négyzetméter körüli napelemet, az már egészen jól el tudná látni árammal a fedélzeten használt, nem annyira létfontosságú elektronikát (mobiltöltő, rádió, navi, kihangosító, szivargyújtós csatlakozók úgy általában).

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#26) tdd587 válasza rudi (#25) üzenetére


tdd587
őstag

Vesd össze azzal, hogy abból a pénzből esetleg könnyítenek az autón pár kilót és akkor 15 éven át kevesebbet fogyaszt. Vagy kapsz egy start-stop rendszert, ami nagyvárosban kizárt, hogy ne hozza be az árát.

vs. napelem, ami akár óránként 10W-ot is besegíthet, gyártásához ritkafémeket használnak, amiből ilyen 5-10 évet jeleznek előre, aztán ki is merültek az ismert lelőhelyek.

Tudtommal a szélerőmű az egyetlen olyan megújuló forrás, aminek a megtérülése többszöröse a bekerülésének. Érdemes meggondolni pl. hogy amikor építenek egy nagy gátakat, akkor millió köbméter betont gyártanak hozzá, viszik oda stb.

Az ilyen eszközöknek valószínűleg ott van létjogosultságuk, hogy kialakul egy olyan fogyasztói réteg, akik igénylik ezeket, tehát elkezdenek fejleszteni és a gyerekeink már valóban zöld cuccokat fognak vásárolni. Nekünk egyelőre maradnak a felnőttes játékszerek...

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

(#27) domi007 válasza katona.t (#13) üzenetére


domi007
őstag

Talán mert akárhol parkolsz a szélvédőn beesik a napfény és töltki a cuccodat :P :DD :))

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#28) Polllen válasza domi007 (#27) üzenetére


Polllen
nagyúr

Sztem arra gondolt, hogy az autó ettől nem lesz zöldebb...járó motornál tölti az akksit, anélkül meg telefonnal baromi nehéz lenne lemeríteni (az autó akksit)... De ettől még ez az egyetlen cucc, ami tetszik és látok benne fantáziát :DDD

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#29) moli.hu


moli.hu
őstag

a solar charger itt csak 2700ft (postazassal egyutt!), de szerintem a tobbi tesztelt akku is megtalalhato ott. itt van pl egy iphone-os

(#30) moli.hu válasza vamzi (#19) üzenetére


moli.hu
őstag

(#31) DarknessHope válasza domi007 (#27) üzenetére


DarknessHope
senior tag

nem hiszem hogy autós használat lenne a legjobb példa ezen kiegészítők használatára. az autós töltő ott nyilván kézenfekvőbb. de pl én tudok olyan helyet ahol nélkülözhetetlen. egy természetvédelmi őrszolgálatnál dolgoztam a Gerecsei TK-ben Kerecsensólyom őrzésen.

ott van fenn egy kis kunyhó.. nyilván nincs luxus pottyantós wc régi kályha és persze nuku áram stb.(ennek azért megvan a varázsa) nos itt nem sok más választás van mint napelemmel tölteni a kütyüket.. de annyi biztos hogy ilyen kulcstartóra szerelt stb. mini kütyüket meg hátlapon napelem.. el lehet felejteni. első alkalommal ezekkel próbálkoztam én is.
akinek még pda-ja van érdemes arra is figyelni hogy lehet hogy kap egy ilyen akár nagyobb cucchoz egy micro usb csatit.. de ezzel még nem biztos hogy megnyugodhat. ugyanis a régi motorolák is micro usb-vel mennek csakhogy 500mA töltőárammal és nem 1000mA vagyis 1A árammal. ugyanígy usb csatlakozások is vannak amik nem adják a valós 5V 1A csak a felel áramot. és ez a pda-n a következőt eredményezi. világít a töltés led és csigalassúsággal akár fél óra is kell 10% töltéshez. több töltés esetén meg megbolondul a töltés jelző. 70 ről pár gombnyomásra leesik 30% ra stb. meg gondolom az akksi se szívleli.. bár rendes töltés után visszaállt. én azt javaslom min 2W-os napelem plusz tárolóként Wh-ban legalább a teló aksijának a 4-5szöröse amivel érdemes. az alatt csak pénzkidobás a cucc.

Mások álma akármilyen, Tisztelni kell!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.