Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#68) alamuszi válasza bambano (#67) üzenetére


alamuszi
senior tag

szerintem a világon élő emberek zömének linux=linux. A lényeg a szerintemen van. Tehát így elfogadom, persze nem igaz.

az erre vonatkozó cáfolatodat várom sok szeretettel.

Várj csak akkor kezdem:
Mikor is fejlesztették? Talán tudod.
KI is fejlesztette.
Használ modulokat?
MIlyen dedikált céleszközön fut, ami valóban erre van dedikálva?
KI és milyen supportot is vállal rá?
Hmmmm ja hogy a Linux nem is létezett mikor ezek a dolgok a Unix világban régen meg voltak válaszolva.

amikor bejelented a hibát, akkor a gép gyári számát kérdezik meg, nem azt, hogy honnan vetted. nincs elismert meg nem elismert dealer, ibm szerver van, amit javítanak, ha szükséges. de hiába erőlteted, ugyanezt csinálja a hp is, ott ráadásul központi webszerverről meg lehet nézni a gép garanciális feltételeit.

Na figyu már, akkor a magyar IBM régen miért nem javította ingyen a szürke importos ThinkPad-eket, vagy a szürkeimportos x szervereket meséld már el, ma sem. Csak mert sztem megint nem vagy képben.

de szerintem pihenj, mert egyre kaotikusabb hozzászólásokat írsz.

Sztem meg amiket te írsz az konkrétan zagyvaség konkrétumok nélkül.

hogy az ufs a legjobb akkor is, ha sok kis fájlod van, meg akkor is, amikor néhány nagy.

Mikor írtam hogy az? Vagy megint valamit el szeretnél magyarázni ami nem hangzott el kezdem megszokni a félrebeszéléseidet.

HP-UX: VxFS, FAT, FAT32 CDFS, HFS.
SOLARIS: ZFS, QFS, SAM
AIX: JFS
IRIX: XFS

Várj csak melyiknek is az UFS az alapfájlrendszere ja egyiknek sem, értem :)

"egyébként ha már kérdezted: tényleg, miért vesznek a rendszergazdák úgynevezett unixot, amikor pl. az oracle elsődleges platformja linux? az sap megy linuxon, db2 is, oracle nyilván megy rajta, ha elsődleges platform, gyakorlatilag minden fontosabb nagyvállalati cucc vagy windowson megy, vagy linuxon."

Igen pl a banki rendszerek ugye ami elsődleges Unix platform, pl a banki adatbázisok, amik elsődleges Unix platformok, pl a kritikus rendszerek amik szintén azok. PL a z internet maga, ahol nem nagyon tudok linux root szerverekről, szóval ja minden Linux kivévve ezek az fontosnak egyáltatlán nem nevezhető platformok ugye.

Szóval nem tudom mikor láttál te Unix-ot de az UFS max szép emlék ma de nem nagyon használatos éles fájlrendszerként.

De igen nekem kaotikus amiket leírok ja :D Sztem mielőtt beírogatsz legalább wikipwdiát olvasgass :)

unix: rip.

Én sem azt állítom, hogy a Unix a jővő hanem csak azt, hogy a Unix!=Linux, meg annyit, hogy nem minden Linux, főleg Debian nem. Ugye, az nagyon nem véletlen, hogy egy komolyabb cég sem, foglalkozik debiannal. Nem véletlenül. Kis cég kis pénz oda jó, de máashova hát. Az meg hogy minden cucc linuxon, meg Windows-on fut az meg baromság kivévve azt a párat ami nem. Az hogy elkezdték portolni Linux-ra is, az OK, az hogy a Linux felváltja előbb utóbb majd a Unix-okat az is OK, de az, hogy a Unix RIP, ez meg a te kaotikus agyad szüleménye maximum, kár, hogy az IBM, HP, FUJITSI, NEC nem tud még erről, de majd írj nekik levelet, hogy Te már tusdsz. :)

Tehát akkor az elméleted szerint Linux=Unix, akkor a Linux is RIP. Persze. Értem, Kaotikus ugye, na látod, ezek nem az én írásaim :D

"Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.