Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#60) alamuszi válasza bambano (#59) üzenetére


alamuszi
senior tag

mi az, amit nem lehet megcsinálni egy linuxon, de solarison igen? miért ne lehetne unixot tanulni pl. egy debianon?

Lehet én is ott kezdtem, de egy HP-UX lemezkezelése, teljesen más mint egy egy Linux-é- az AIX-é is. (Parancs, felépítés szinten) Még akkor is így van, ha magát az LVM-et a HP-UX-tól emelték át. Arról nem is beszélve, hogy amíg a Unixok már i-node szinten fel vannak készítve a nagy adatkezelésre, addig a Debian hol is? Valamint a világ banki rendszereinek nagyrészét ugyan hogyan portolonád pikk pakk debianra vagy bármire.
Valamint az alapparancsok valóban ugyanazok ez igaz.

szép hozzászólás... egyszer rámszólsz, mert unixot írtam solaris helyett, majd később te írsz unixot solaris helyett... lol

Mutasd már meg nekem hol is van ez a rész?

[link]

a banki rendszereken solaris van történelmi okokból: kivéve, ahol nem. meg az, hogy történelmi okokból valahol solaris van, keveset jelent, ha azt vesszük, hogy pl. a tőzsdéken terjed a linux. [link]

Értem most egy volt kollégám solarisra programoz C nyelven. És a Banki rendszerekben szinte csak Solaris van és azt ne mond hogy nem történelmi okokból. Az hogy a tőzsdékre már Suse ment, az egy dolog, ettől a volág banki rendszereinek 90%-n Solaris megy.

egy redhatra vagy suse enterprise linuxra vagy oracle unbreakable linuxra pontosan ugyanannyi supportot kapsz, mint egy aix-re.

Igen kivévve, hogy a vas amin futtatod, arra semmit nem kapsz, kivévve a reseller garanciáját, ami meg jó hogy van, ellentétben a Unix-okkal.

[ Szerkesztve ]

"Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.