Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #52815360


#52815360
törölt tag

Kissé magas nekem a szöveg, szóval megkérdezném : ezek az új arm igp-k tudják majd hardveresen gyorsitani a 10bites x264es videókat? Köszi a választ.

(#2) Abu85 válasza #52815360 (#1) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Mindegyik olyan IGP tudja majd ezt, ami H.264 dekódert tartalmaz. De előbb el szoftver kell rá.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#3) #52815360 válasza Abu85 (#2) üzenetére


#52815360
törölt tag

A zárt rendszerű asztali lejátszóim csak a 8bitest tudják lejátszani. Viszont akkor beruházok majd egy ilyen arm-mal felszerelt androidos kütyüre. Köszi a segitséget.

(#4) Abu85 válasza #52815360 (#3) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Azok is tudnák, ha lenne hozzá szoftverfrissítés. A 10 bit még nagyon gyerekcipőben jár, szóval ezért nincs normális támogatás.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#5) devast válasza Abu85 (#4) üzenetére


devast
addikt

Kollega szerintem a 10bit-es h264 stream dekódolására gondolt, nem a megjelenítésére. Az pedig már egyes körökben eléggé elterjedt (bizonyos anyagokat sokkal jobban lehet úgy tömöríteni, ha a belső feldolgozás 10bites).
ps: mediatek kiszivárgott roadmap-ről nem cikkeztek ? Érdekes dolgok fognak abból kisülni jövőre.

(#6) Abu85 válasza devast (#5) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Én is arra gondoltam. Egyelőre csak halad a fejlesztés. Már nézhetők az anyagok, de a szoftveres oldal közel sincs kész.

Majd írunk arról is. :)

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#7) #52815360


#52815360
törölt tag

hi10p lejátszására gondoltam. A cikknek viszont örülnék :)

(#8) Ł-IceRocK-Ł


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Ha nem IT- oldal lenne, simán megkérdezném hogy a Mali mint kerékpárvázgyártó cég keze van-e a dologban. :DDD

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#9) Cathulhu


Cathulhu
addikt

Miert van az, hogy az ARM mint processzortervezo ceg siman tud olyan megoldasokat szallitani, amik a kategoriajukban rohogve felveszik a versenyt a konkurenciaval (es nem akarkikrol veszelunk, powerVR, nV) az intel meg mint a legnagyobb processzortervezo es gyarto ev(tized)ek ota keptelen barmi ertekelhetot letenni az asztalra?

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#10) kutkut


kutkut
addikt

Valakinek van infója, hogy a többiek hogy állnak az OpenCL 1.1-gyel? :R

Meizu MX3 32GB

(#11)



őstag

Finoman fogalmazok - nem voltak valami jók a Mali GPU-k idáig. De remélem az i5 grafikus gyorsítóját is ilyen részletesen kivesézzük. Egyszer. :D

(#12) Abu85 válasza (#11) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Már kiveséztem az Intelét az Ivy Bridge cikkünkben. :)

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#13) Ł-IceRocK-Ł válasza Abu85 (#12) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Már fennt is van a szerv a fekete piacon ;]

[ Szerkesztve ]

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#14) Cathulhu válasza (#11) üzenetére


Cathulhu
addikt

Azert ne feledd hogy a Mali 400 egy !2008-as! fejlesztes. Ahhoz kepest maig az egyik (ha nem a) legerosebb ajanlat a piacon. Miert is fogalmazol finoman?

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#15) válasza Abu85 (#12) üzenetére



őstag

Konkrétan a smartphonokra gondoltam, és a New iPhone-ra, ha itt lesz az ideje. Jó, félreérthető voltam :) Vajon a 4S négy magja (GPU) mellé felzárkoztatják a SoC-ot is? Azt hallani, hogy a nagyobb aksi ellenére sem fogják tudni tartani a mostani üzemidőt. Ebből következtetek, hogy brutál hw építenek, ha ezt mondják a jól optimalizált OS ellenére is. A kijelző 640x1136p lesz

[ Szerkesztve ]

(#16) erdoke válasza (#15) üzenetére


erdoke
titán

Elég oda az LTE és a nagyobb kijelző, hogy ne tudják tartani az üzemidőt. Már Androidon is láthattuk a Krait példáján, hogy nem kell annyi mag, mint a dinnyében. :N

A legjobb aláírás a héten

(#17) Geri Bátyó


Geri Bátyó
őstag

Bennem az a kérdés merült fel, hogy az általános számításokra kihegyezett változatokat hová szánják?
ARM alapú szerverekbe?

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#18) julius666 válasza Abu85 (#4) üzenetére


julius666
addikt

A 10 bit még nagyon gyerekcipőben jár, szóval ezért nincs normális támogatás.

A 10 bit teljesen kiforrott dolog, már 2 éve simán vannak rá hibátlanul működő (akár) opensource dekóderek/enkóderek. Specifikusabb területeken erősen terjed is, frissebb 8-bites anime ripet pl. már nagyítóval kell keresni kb., ott már abszolút uralkodik a 10 bit.

A GPU-k videógyorsításra szakosodott elemei azok amik gyerekcipőben járnak ilyen téren, nem maga a 10 bit. Minden adott lenne a hardveres lejátszáshoz, csak valamiért a cégek szarnak bele magasról, gondolom nagy lenne a tranzisztorigénye.

(#19) Abu85 válasza julius666 (#18) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A gyártók teljesen másképp látják a helyzetet. Szerintük a Hi10P egyrészt nagyon messze van a tömeges konzumer igénytől, másrészt nem olyan jó a szoftveres oldal sem, hogy érdeme legyen a hardveres gyorsításon gondolkodni. Az persze kérdés, hogy ezt mi alapján állapították meg, de az biztos, hogy nem az opensource de-/enkóderekkel.
Egyébként, akikkel beszéltem (TI, NV, ImgTec) inkább a HEVC felé veszi az irányt. Az AMD mondta egyedül, hogy van egy futó OpenCL-es projektjük Hi10P-re, de nem biztos, hogy a HEVC mellett befejezik, mivel az igény elenyésző rá amúgy is. Inkább a HEVC került előtérbe náluk is. Szóval itt tart a helyzet.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#20) julius666 válasza Abu85 (#19) üzenetére


julius666
addikt

másrészt nem olyan jó a szoftveres oldal sem, hogy érdeme legyen a hardveres gyorsításon gondolkodni

Ez nagyon érdekes, miután az ilyen "codecnélküli" lejátszók (amibe bele van drótozva a dekóder) rég tudják, a codec packok (úgyis ffdshow-ra épül az összes win alatt, linuxon meg nincs ilyen alapból, ott ott az ffmpeg és kész) rég tudják, probléma nélkül. x264 2 éve biztosan tud gond nélkül 10 bitbe tömöríteni.
Annyira jól működik a dolog hogy csak én 100-as nagyságrendben néztem már ilyen típusú forrást, nem egyszer magam is tömörítettem 10 bitbe. Soha semmi gáz nem volt vele.

inkább a HEVC felé veszi az irányt

Az viszont extra nagy LOL, ha emiatt nem jut kapacitás a Hi10P-re. Miután egyrészt a H265 még nem is végleges szabvány (bár már közelít), másrészt ott aztán a szoftveres vonal tényleg gyerekcipőben jár. Gyakorlatilag nem is létezik. De tényleg.

(#21) devast válasza julius666 (#20) üzenetére


devast
addikt

Akkor mondjuk így: Nincs benne üzlet. A közel, és távol jövőben nem lesz 10bites bluray a polcokon, semmi commercial termék nem fogja használni. Ergo, leszarják :)

(#22) julius666 válasza devast (#21) üzenetére


julius666
addikt

Igen, sajnos én is ettől tartok, és a magasabb színmélység csak az új formátumokkal (H265) fog bejönni.

(#23) Abu85 válasza julius666 (#22) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Erre lehetett számítani. A cégeknek igazi tömeges igény kell és nem japán rajzfilmeket néző apró torrentező réteg. Egyedül az OpenCL-es projekt lehet lényegi alternatíva, de kérdés, hogy befejezik-e. Azért, ha a tömeges igény nem kezd kibontakozni erre, akkor bőven van olyan terület, ami jobban visszahozná a beleölt pénzt.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#24) #52815360


#52815360
törölt tag

Mondjuk ha most vennék egy új grafkártyát, az tudja majd gyorsitani a H265-öt hardver szintjén?

(#25) Abu85 válasza #52815360 (#24) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem. De erősek compute-ban, szóval elvben lehet hozzájuk készíteni majd szoftveres codecet OpenCL-ben.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#26) #52815360


#52815360
törölt tag

Akkor jó. Köszi a segitséget.

(#27) julius666 válasza Abu85 (#23) üzenetére


julius666
addikt

Nem csak a japán rajzfilmeket néző apró torrentező réteg használja, látom a lényeg átjött.
Na mindegy.
:U

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.