Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Fel kell kötniük a gatyát, mert ár-érték arányban nagyon gyengék, igazából már csak a support megléte az egyetlen, amiért valaki a GoPro felé megy.

(#2) DNReNTi válasza Jhonny06 (#1) üzenetére


DNReNTi
őstag

Ugy ugy. Az akciokamerak ajfonja lett, azt is kifizeted, hogy te ki tudod fizetni. :DDD

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#3) CptAdamica


CptAdamica
veterán

A vlogger extrém sportolók új álma.

Megyen!

(#4) Márton


Márton
nagyúr

Navégre 4k60, nem kell néznünk a darabos akciókat.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#5) Fred23


Fred23
nagyúr

Kíváncsi leszek a képminőségére, ilyen videót csináló 4K@60 kamera van 100k körül is. Ettől függetlenül azt hittem, drágábban fog nyitni az új GoPro, szóval a várakozásomhoz képest olcsóbb lett. :)

(#6) TeeBee73


TeeBee73
addikt

KisGoPro.

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#7) ROBOTER


ROBOTER
addikt

Nem védeném ezt az árazást, mert az egész kategória nem az arányosságról szól, de megjegyezném, hogy egy kamera nem csak szenzorból és processzorból, hanem objektívből is áll.

Számtalan "GoPro gyilkos" kezdetű cikket olvastam már, amelyekben a "killer"-kamera a képszéli felbontóképességben, aberrációkban csúnyán elbukott. Nyilván mindenki mást figyel, másra érzékeny a felvételeken.

(#8) Márton válasza ROBOTER (#7) üzenetére


Márton
nagyúr

Hát erre csak annyit tudok mondani, hogy 4 db 3+ van az asztalomon, ebből egy, az az egy darabnak az optikájával vagyok kibékülve, a többinek a sarkai, bal vagy jobb oldala kritikán aluli.
Ilyen volt alapból, még jó hogy picit tudtam rajta állítani, de tökéletesre nem sikerült forgatni.
Az 1/4 nem túl jó arány :(
Anno Xiaomi Yi-ből rendeltem 2-t, mindegyik jó volt optikailag, azokat viszont más miatt adtam el...

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#9) ROBOTER válasza Márton (#8) üzenetére


ROBOTER
addikt

Nem vonom kétségbe, jóval kisebb a tapasztalatom. Amit próbáltam, az rendben volt.

(#10) narumon válasza ROBOTER (#7) üzenetére


narumon
őstag

Teljesen egyetértek. Csomó gopro killer videó van a youtube-on aztán amikor mutatják, hogy mit vett fel a "killer" akkor egy hányadék szétkontrasztolt, hülyére sharpeningelt valamit látok.

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#11) Tufa_


Tufa_
aktív tag

Szerintem FTban tobb lesz mint 135k..
Itt egy cached weboldal Angliaban az egyik legnepszerubb online aruhaztol..

Link. Az eredeti mar nem elerheto, de jelenleg a hero 5 is £391-ert megy Amazonon, nem hinnem hogy karacsony elott olcsobb lesz ennel..
Ennek ellenere varom a megjelenest, ha most 28.an (vagy akorul) jon, biztosan megveszem..

(#12) SunyaMacs válasza CptAdamica (#3) üzenetére


SunyaMacs
aktív tag

MK :))

(#13) CptAdamica válasza SunyaMacs (#12) üzenetére


CptAdamica
veterán

:D

Megyen!

(#14) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Szép és jó, de mostmár ha képminőségben újat akarnak mutatni a hero4-hez képest, akkor szenzorból kell nagyobbat venni. Nem tudom elég nagy-e a gyártási volumenük ahhoz, hogy bekopogjanak a Sonyhoz egy testreszabott 2/3"-os szenzorért.

Amúgy ahol léphetnének még, az a VR kamerák világa, a sok drága egyedi kamerából összerakott szörnyek helyett kijöhetnének egy saját sokszeművel, amivel akár vizilabdázni lehetne.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#15) Mp3Pintyo válasza Fred23 (#5) üzenetére


Mp3Pintyo
aktív tag

Nekem most érkezett meg a YI 4K. Amint megjön a vízálló tok már tesztelem is a minőséget. A RAW fotózás az első amit kipróbálok rajta :D
Elsőre sokkal jobbnak tűnik mint a GoPro 3 silver.

https://www.youtube.com/mp3pintyo AI, Mesterséges Intelligencia, Képkészítés tutorialok, bemutatók

(#16) total90


total90
veterán

Nem hiszem, hogy 5-ről megérné váltanom, 4k@60 ide vagy oda.
Egyedüli ok lehetne ha a stabilizátor sokkal jobb lenne .

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#17) Márton válasza t72killer (#14) üzenetére


Márton
nagyúr

Saját sokszemű van már régóta, Omninak hívják, kisebb, olcsóbb pedig Fusion lesz év végére.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#18) t72killer válasza Márton (#17) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ha jól látom, a Fusion-nak csak két szeme van, ami elég gáz, az Omni pedig komplett kamerákat használ = drága és sok a helyigénye. Ráadásul 3D-t ez sem tud (aminek VR-ban lenne értelme), ahhoz ilyen bazinagy cucc kell:

Vannak más gyártóktól egybekamera-próbálkozások, de hardveresen eléggé le vannak maradva. Remélem a gopro is erősít, ehhez kellene valaki, aki olyan erős SoC-ot legyárt nekik, ami elbír 10+db 4k szenzorral.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#19) nubreed


nubreed
veterán

Na majd az SJcam kihozza ugyanezt a tudást fele áron negyed év múlva.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#20) Márton válasza t72killer (#18) üzenetére


Márton
nagyúr

Annyira nem gáz szerintem.
De valóban csak 2D. Számomra is a VR a 3D-ről (is) szól.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#21) .mf válasza Jhonny06 (#1) üzenetére


.mf
veterán

+DNRenti:

Ahány "GoPro killert" láttam eddig, egyiktől se dobtam hátast. Ezektől a "jó ár/érték arányú" kínaiaktól sem. Megveszik a szenzort és a processzort, hogy nagy betűkkel hirdethessék (már legalább oda eljutottunk, hogy nem egy 5 Mpx-es vackot interpolálnak 16 Mpx-re), de sem a már emlegetett optikai rész, de ami rosszabb, a színek giccsesen széthúzva (kontraszt, szaturáció, túlélesítés), hogy eyecandy legyen, és a tömörítésben sem remekelnek, gyors mozgásnál apró részletek (pl. erdei földúton motorozás, amit rendszeresen tapasztalok) szétesnek, a kép blokkosodik. A Sony ezekben már jobb volt, de az árak ott is hasonlóak, mint a Gopro.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#22) Márton válasza .mf (#21) üzenetére


Márton
nagyúr

Egyetértek, bár a gopro is kockásodik erdőben bicózva.
Hiába, a 35-50 mbps még mindig édeskevés ilyen témánál.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#23) bLaCkDoGoNe


bLaCkDoGoNe
veterán

Így azért kicsit más az iPhone X 999 USD-s ára is, ami szintén tudja ezeket a feature-öket (4K@60, 1080p@240) és mellette telefon is.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#24) Márton válasza bLaCkDoGoNe (#23) üzenetére


Márton
nagyúr

A 1080p 240-re azért mindkét kamnál kiváncsi lennék, mert eddig a line skipping miatt, mindig csak recés, használhatatlan végeredményt láttam..

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#25) total90 válasza bLaCkDoGoNe (#23) üzenetére


total90
veterán

Szerintem a GoPro lazán kenterbe veri képminőségben :U

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#26) bLaCkDoGoNe válasza total90 (#25) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Szerintem meg nem tudjuk, egyiket sem láttuk még.
Ha "kenterbe" is veri képminőségben (amit kétlek; maradjunk annyiban hogy max. jobb lehet valamennyire), akkor is vállalható kompromosszumnak tűnik, hogy van egy okoseszköz a zsebedben, ami mondjuk hozza a kamera minőségének pl. 85%-át.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#27) total90 válasza bLaCkDoGoNe (#26) üzenetére


total90
veterán

Nálam 15% az kenterbe verés :P
Egyébként teszteltem iPhone 7 Plus vs. GoPro 5-öt. Kis biszbasz kijelzőn nem nagyon jön elő a különbség, de nagyobbon igen és amikor bedobod a Premier Pro-ba vagdosni, akkor sírhatnékod támad az iPhone (vagy bármilyan más mobilos) videó miatt.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#28) t72killer válasza .mf (#21) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

+1:K, a videózás fele a hardver, másik fele a kodek/szoftver.

#27: akkor mégse voltam annyira hülye, h megtartottam a hero4-et az új telóm érkezése után:R 1:1 összehasonlítást még sose csináltam mert egész másra használom a kettőt+rendes fotógép is van, de egyszer tleg összelövöm már őket.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#29) total90 válasza t72killer (#28) üzenetére


total90
veterán

Persze. Pl. én a (party)nyaralásomon nem vittem fényképezőgépet és a kis GoPro mindig nálam volt... lőttem telefonnal is meg azzal is képeket, videókat.. PC-n megnézve nagy a különbség, pláne ha szerkesztésre kerül a sor.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#30) Tufa_


Tufa_
aktív tag

Csomagolas kep.

Egyebkent az ara biztosan tobb lesz mint a Hero 5-e, mivel az hero5 es a session5 is marad a kinalatban es a 6 mint premium kategoria jelenik meg.. Szerintem itt Angliaban £499 lesz mindenhol..

(#31) optikus


optikus
senior tag

es meg mindig halszemes? attol falra maszok, miert nem lehet ezt is megvaltoztatni vagy legalabb tobb valtozatban kaphatova tenni? lenne hal, meg lenne lienar azt majd en eldontom mi a jo nekem.
sztem most a sony r0 a legjobb, igaz nincs belso 4k de amugy marha jo cucc es nem halszem.

Buy books not gear.

(#32) Tufa_ válasza optikus (#31) üzenetére


Tufa_
aktív tag

Az kikapcsolhato (az 5os szeriaban tuti, a korabbi modellekben nem vagyok biztos..)..

(#33) Márton válasza Tufa_ (#32) üzenetére


Márton
nagyúr

persze, de akkor a sarkokon picit elveszik az élesség
fizika :U

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#34) Tufa_ válasza Márton (#33) üzenetére


Tufa_
aktív tag

Nem hiszem hogy tudja barki is hogy milyen lesz a 6osban..
(A fizikahoz mi koze van egy szoftveres funkcionak?)

(#35) Márton válasza Tufa_ (#34) üzenetére


Márton
nagyúr

akkor meg nem nagylátószög
márpedig egy akciókamera esetén az nem hátrány.
ha meg valaki eddig is kis hordótorzítást akart, szűkebb látószöggel, azt már a 3-as is tudta, narrow fov-nak hívják.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#36) t72killer válasza Tufa_ (#34) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Annyi, hogy nagy látómezőnél se olvas ki minden egyes pixelt, azaz nem biztos, hogy a képminőség végeredményben annyit romlik, mint ami a digitális zoomnál várható.

Ha az ember beruház, vannak lencsemodok különböző objektívekkel, még asszem C-mount csereobis megoldás is van - bár ennek nem tudom mi értelme pl egy sony RX100v mellett.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#37) optikus válasza Tufa_ (#32) üzenetére


optikus
senior tag

az hogy utolag szoftveressen szethuzza az marhara nem ugyanaz mint amikor optikailag kepzi le. sztem a sony boven eleg nagy latoszogu, a halszem egy ido utan marhara zavaro.

lehetett kapni a goprora linearis obit, persze le kellett szedni az eredetit, meg a tokok sem voltak jok ra, egy idoben gondolkodtam hogy atalakitom az enyem.

[ Szerkesztve ]

Buy books not gear.

(#38) Tufa_ válasza optikus (#37) üzenetére


Tufa_
aktív tag

"Sony R0" alatt melyikre gondolsz pontosan amugy? Probaltam rakeresni de mindenfele talalatot ad ra..

Kb egy honapja nezegetem mar a kamerakat, vettem egy YI 4k Plust is nemreg de 2 nap utan visszakuldtem mert a vizallo tokban (es igazabol anelkul is) vicc hangja van igy kb egyetlen eselyeskent a Hero5 maradt illetve most a Hero6, viszont ha van jobb ennel, elgondolkoznek masik lehetosegen is.. Ha jovoheten elerheto lesz Amazonon a Hero6, biztosan megrendelem aztan majd kiderul milyen...
Angliaban ha az Amazontol veszel termeket amit ok tarolnak es kezelnek 1 vagy 2 ev Amazon garit adnak ra,
es ha barmi gondja van, nem tetszik, akarmi, szo nelkul vagy kuldenek egy masikat (a "rosszat" 30 napod van visszakuldeni miutan megkaptad a cseret) vagy visszakuldod es 100%ban visszafizetnek mindent. Peldaul a Logitech Mx800as bill+eger kombomban kezd szarakodni az aksi, tavaly marciusban vettem es csupan megkerdeztem hogy mit lehet vele tenni, mar felajanlottak hogy kuldenek egy komplett uj szettet..

[ Szerkesztve ]

(#39) Márton válasza Tufa_ (#38) üzenetére


Márton
nagyúr

RX0 lesz az..
Az mondjuk érdekes, hogy egy akciókamerát (az egyedülit ami tudja a 4k/60-at), visszaküldesz amiatt, hogy a hangja nem jó :DDD Ok, mások vagyunk.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#40) Tufa_ válasza Márton (#39) üzenetére


Tufa_
aktív tag

(#41) Tufa_


Tufa_
aktív tag

(#42) optikus válasza Tufa_ (#38) üzenetére


optikus
senior tag

igen elirtam rx0.
en a gopromnak kivezettem oldalt a mikrofonjat egy csatlakozoval es ratettem egy kulso kapszulat, sokkal jobb lett. de zart tokban mindnek xar a hangja hisz zart :B

Buy books not gear.

(#43) Tufa_


Tufa_
aktív tag

Szeptember 28 reggel 9 ora UTC-7. Magyar ido szerint este 6kor kezdodik majd a bemutato.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.